FC Porto

1

SSC Napoli

0

• Po pierwszej słabej połowie, w drugiej dostaliśmy świetną grę z obu stron. Jedni i drudzy stworzyli sobie dość sporo sytuacji bramkowych, ale tylko gospodarze potrafili choć jedną z nich wykorzystać. Z mojej strony to już wszystko. Zapraszam na inne relacje live w naszym serwisie, a tych dzisiaj nie zabraknie. Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Koniec spotkania, Porto wygrywa 1:0!

• TO POWINIEN BYĆ GOL! Zapata nie wykorzystał idealnej sytuacji po podaniu Pandeva!

• Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

• Dłużej teraz przy piłce utrzymują się gospodarze. Czyżby Napoli nie miało sił na atak.

• Herrera wchodzi za Defoura

• Quintero przymierzył sprzed szesnastki, złapał piłkę Reina

• A teraz zamieszanie pod bramką Heltona - również bez gola!

• Zmiana w Napoli, schodzi Higuain, w jego miejsce Zapata.

• Słupek! Ależ zamieszanie pod bramka Reiny! Dwie - trzy sytuacje mieli w jednej akcji gospodarze, a najbliżej gola był Quintero, który trafił w słupek!

• Mieliśmy teraz próbę ataku w wykonaniu gospodarzy, ale wszystko kończy się autem bramkowym

• Callejon schodzi z boiska, w jego miejsce Pandev

• Porto cofnęło się teraz do gry z kontry, ale na tyle umiejętnie broni własnej bramki, że nie dopuszcza pod nią rywali

• Długą piłkę zagrał teraz Maicon, ale złapał ją Reina

• A oto gol strzelony przez Martineza

• A teraz zmiana u gości. Mertens za Hamsika

• Dwa razy przeciągu minuty dośrodkowywał Quaresma, dwa razy nieskutecznie.

• Schodzi Varela, wchodzi Ghilas

• A teraz Behrami faulował Quaresmę i dostał żółtą kartkę. Może być groźnie pod bramką Napoli.

• Insignie dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale poradzili sobie obrońcy drużyny gospodarzy.

• Quaresma ostro zaatakowany przez Behramiego, ale arbiter nie odgwizdał nawet faulu

• Martinez! Tym razem przestrzelił zawodnik Porto.

• A teraz żółta kartka dla Réveillère.

• Naciskało Napoli, ale mieliśmy rzut rożny dla gospodarzy i trafienie Martineza!

• Goooooooooooool! Ale nie dla Napoli, Martinez trafia do siatki!

• Higuain!! To powinien być gol, ale piłka tuż przed linią bramkową odbija się od... Insignie!

• Naciska teraz Napoli skończy się to golem?

• Helton! Znów genialnym refleksem popisał się Brazylijczyk, tym razem po strzale głową Albiola!

• Higuain! To powinien być gol, kapitalnie broni Helton!

• A teraz faulowany był Ghoulam

• Anthony Réveillère faulowany na własnej połowie

• Teraz Quaresma nieźle uderzył z dystansu, ale jednak przestrzelił

• Fernando! Ależ huknął z dystansu zawodnik Porto! Kapitalną interwencją popisał się Reina.

• Sędzia gwiżdże, gospodarze wznawiają grę.

• Sam mecz jest jednak kiepski. Porto prowadzi grę, ale stworzyło sobie tylko dwie niezłe okazje do strzelenia gola. Napoli z kolei ani jednej.

• Mamy remis 0:0, choć tak naprawdę, to gdyby nie błąd arbitra, gospodarze prowadziliby 1:0. Niestety dopatrzono się spalonego, którego absolutnie nie było.

• I koniec pierwszej połowy. Jak na razie mamy bezbramkowy remis.

• Minutę doliczył sędzia czeski do tej pierwszej połowy

• Callejon faulowany na połowie rywala

• Znów Hamsik zagrywał piłkę z lewej strony, ale tym razem wprost w ręce bramkarza.

• Dobrze z lewej strony dośrodkował Hamsik, ale tylko rzut rożny dla Napoli

• Insignie przeprowadził teraz akcję lewą stroną, ale ostatecznie został zatrzymany.

• Porto dłużej w tej chwili utrzymuje się na połowie rywala. Gospodarze mądrze jednak grają w obronie.

• Bardzo dobrze z rzutu wolnego dośrodkował Quaresma, ale oddający strzał głową Maicon mocno się pomylił.

• Carlos Eduardo leży teraz na boisku

• Kolejny raz ataku prawą stroną spróbował Quaresma, jednak próba ta skończyła się fiaskiem.

• Dużo chaosu mamy teraz na boisku. Żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce

• Teraz troszkę dłużej przy futbolówce utrzymują się goście. Zobaczymy, czym to się skończy.

• Świetnie Callejon podał do Réveillère, a dośrodkowanie tego drugiej przeszło jednak przez całe pole karne.

• Długie zagranie w pole karne Heltona, jednak spokojnie piłkę łapie bramkarz Porto

• I wracamy do długiego rozgrywania piłki przez gospodarzy. Napoli jak na razie kompletnie niewidoczne

• Ale zaraz, tu nie ma mowy o spalonym! Błąd sędziego!

• Gooooo, a nie, jednak nie! Carlos Eduardo wpakował piłkę do bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego!

• Behrami dośrodkowywał z lewej strony, ale złapał piłkę Helton

• Callejon faulowany w okolicach linii środkowej

• Quaresma przedzierał się teraz prawą stroną, jednak wywalczył tylko corner.

• Znów na bramkę uderzał Martinez, ale tym razem przestrzelił po rzucie rożnym

• Napoli przyczajone do gry z kontry, to gospodarze prowadzą grę. I to oni powinni już mieć gola na swoim koncie

• Martinez! Ależ to była okazja, to powinien być gol! Fantastyczna interwencja Reiny.

• Dośrodkowanie Quaresmy z lewej flanki, łapie piłkę Pepe Reina

• Henrique faulował rywala na własnej połowie.

• Teraz gospodarze dłużej utrzymują się przy futbolówce, zobaczymy co z tego wyniknie.

• Spokojny ten początek meczu. Dużo walki w środku pola, nikt nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• Pierwsza akcja gospodarzy, ale Quaresma wywalczył tylko rzut rożny

• Sędzia daje znak, goście zaczynają mecz!

• Piłkarze już wychodzą na boisko. Arbitrem tego pojedynku będzie Pavel Kralovec z Czech.

• W ostatnich sześciu spotkaniach Napoli trzy razy wygrywało i trzy razy remisowało. Porto wiodło się nieco gorzej, tu mieliśmy dwie wygrane, trzy remisy i jedną porażkę.

• W swoich ligach obie te ekipy znajdują się na podium. Napoli jest trzecie i do pierwszego Juventusu traci 17 punktów. Porto jest drugie, a pierwsza Benfica ma nad nim osiem oczek przewagi i jeden mecz do rozegrania więcej.

• W poprzedniej rundzie Porto wyeliminowało po ogromnych emocjach Eintracht Frankfurt. W Portugalii był remis 2:2, w Niemczech 3:3. Napoli miało spokojniejszą drogę. Po remisie 0:0 i wygranej 3:1 piłkarze Beniteza wyeliminowali Swansea.

• Wiem, że ta praca niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. Porto w swojej tradycji odnosiło wiele ważnych zwycięstw. Jesteśmy jednym z najlepszych na świecie klubów pod względem wygrywanych trofeów, co niesie ze sobą presję. Ale my chcemy wygrywać tytuły i skończyć ten sezon w jak najlepszym miejscu. Skupiamy się teraz na jednym spotkaniu, czyli oczywiście meczu z Napoli - powiedział z kolei szkoleniowiec Smoków.

• Porto zdobyło w ostatniej kolejce ligowej trzy punkty, ale neapolitańczycy również. Ograli oni w prestiżowym pojedynku Romę 1:0

• Dzisiejsi gospodarze zagrają pod wodzą nowego trenera, Luisa Castro. Zastąpił Paulo Fonsecę, a w nowej roli zadebiutował w meczu z Aroucą, który Smoki wygrały 4:1

• Rafa Benitez, trener gości, przed tym spotkaniem powiedział: Porto to bardzo silna drużyna. Atmosfera na stadionie na pewno będzie im pomagać, a dla nas to będzie bardzo trudny test.

• Jako, że do pierwszego gwizdka zostało jeszcze troszkę czasu, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Mateusz Węgrzyn. Można ją znaleźć w tym miejscu.

• Ławka rezerwowych Porto: Fabiano, Reyes, Herrera, Lica, Quintero, Ghilas, Ricardo

• Ławka rezerwowych Napoli: Colombo, Fernandez, Dzemaili, Inler. Mertens, Pandev, Zapata

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dostarczymy Wam również ławki rezerwowych.

• Witamy! Już tylko około 45 minut zostało do rozpoczęcia pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy FC Porto a Napoli. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam gorąco, Damian Wiśniewski.