FC Porto

1

Sevilla FC

0

• Wyniki pozostałych ćwierćfinałów: FC Basel - Valencia 3:0, Alkmaar - Benfica 0:1, Lyon - Juventus 0:1.

• Po nierewelacyjnym spotkaniu mistrzowie Portugalii zdobywają skromną przewagę przed rewanżem w stolicy Andaluzji, w którym jeszcze wszystko jest możliwe. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec spotkania! Porto - Sevilla 1:0!

• Słupek! Quaresma najpierw trafił w mur, ale po chwili jeszcze zdecydował się na poprawkę i trafił w słupek bramki Beto!

• Jackson Martinez faulowany tuż przed szesnastką Sevilli.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Fatalny strzał Rakiticia z rzutu wolnego - wysoko w trybuny...

• ... a po chwili za impulsywne protesty także i drugą! Pomocnik Porto wylatuje z boiska!

• Niesamowite! Fernando najpierw ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Gameiro...

• Bardzo mocne płaskie dośrodkowanie Danilo odbija Beto, poszła kontra Sevilli, po której uderzenie z dystansu Rakiticia zostało zablokowane.

• Udane piąstkowanie Beto po centrze z rzutu rożnego Quintero.

• Z rzutu wolnego z 25 metrów w mur piłkarzy gości trafia Quaresma.

• Ghilas! Algierczyk dobrze poradził sobie z Navarro na skraju pola karnego, ale płaskim strzałem nie zaskoczył Beto!

• Rakitić źle dośrodkowuje z rzutu wolnego. Po chwili fauluje w ofensywie Alberto Moreno.

• Ostatnia zmiana także i w Porto. Varela już poza placem gry, a na nim melduje się Ghilas.

• Ależ pudło Gameiro!!! Fabiano niepewnie wypluł piłkę po strzale Bakki, dopadł do niej Gameiro, jednak Francuz fatalnie spudłował!

• Trzecia roszada w Sevilli. Schodzi Reyes, wchodzi Vitolo.

• Po kornerze piłkę wybitą przed pole karne przejął Quintero i z dystansu uderzył nieznacznie nad bramką gości!

• Porto będzie miało rzut rożny po wrzutce Quaresmy i interwencji Fernando Navarro.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Herrera za Defoura.

• FC Porto - Sevilla FC

• Żółta kartka dla Jose Antonio Reyesa za faul na Danilo.

• Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, gdzie mizerny strzał z dystansu Diogo pewnie broni Fabiano.

• Martinez! Kolumbijczyk doszedł do dośrodkowania zewnętrzną częścią stopy Quaresmy, ale w trudnej pozycji uderzył nad poprzeczką!

• ...a beznadziejnego Marina zastępuje Kevin Gameiro.

• Podwójna zmiana w Sevilli. W miejsce Iborry wchodzi Diogo Figueiras...

• Indywidualna akcja Quaresmy, który ściął ze skrzydła do środka i bardzo niecelnie uderzył z kilkunastu metrów.

• Porto po przerwie jest bardzo kiepskie w ataku pozycyjnym, a Sevilla jeszcze gorzej próbuje grać z kontry. Słabiutki mecz na Estadio do Dragao.

• Kolumbijczyk zmienia Carlosa Eduardo.

• Pojawi się za chwilę na boisku Juan Quintero.

• Faul w ofensywie Carrico przy rzucie rożnym dla gości.

• Coke zabrał piłkę przy linii końcowej Mangali i wpadł w pole karne, gdzie został zablokowany przez Reyesa.

• Chciałbym coś napisać o tym meczu, ale naprawdę na murawie w drugiej połowie nic się nie dzieje.

• Bardzo spokojny ten początek drugiej części gry. Niewiele dzieje się na murawie.

• Wracamy do gry i zaczynamy drugą część spotkania!

• W pozostałych trwających ćwierćfinałach Ligi Europy: Basel - Valencia 2:0, Alkmaar - Benfica 0:0, Lyon - Juventus 0:0.

• Słaby, jednostronny mecz na Estadio do Dragao, gdzie jedyną drużyną próbującą grać w piłkę jest Porto, dzięki czemu prowadzi 1:0 po główce Mangali. Miejmy nadzieję, że po przerwie Sevilla także będzie chciała strzelić gola i porzuci pomysł skomasowanej obrony własnej szesnastki.

• Koniec pierwszej połowy! Porto prowadzi z Sevillą 1:0.

• Jeszcze jedno groźne uderzenie z daleka Vareli broni Beto!

• Piękny strzał z dystansu Defoura trafia słupek bramki Sevilli!

• Żółta kartka dla Jacksona Martineza, który agresywnie wpadł w Iborrę. Kolumbijczyk nie zagra w rewanżu, choć ta kartka chyba niezasłużona.

• Uderzenie z dystansu Iborry trafia w Marina i wychodzi poza plac gry.

• Długa piłka w szesnastkę Sevilli, gdzie efektownie z powietrza uderza Quaresma, jednak Beto odbija futbolówkę!

• Varela wywalczył rzut rożny dla Porto. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Quaresma, spore zamieszanie, ale wszystko korzystnie się kończy dla gości.

• Nic się nie zmienia na murawie. Wciąż Porto w ataku pozycyjnym, a goście skupieni na defensywie, mimo że to gospodarze prowadzą 1:0.

• Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Porto, Quaresma cudownie dośrodkowuje z lewego skrzydła zewnętrzną częścią stopy i Mangala pięknym szczupakiem zdobywa pierwszego gola w tym meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Eliaquim Mangala!

• Absurdalna symulka Carlosa Eduardo w polu karnym Sevilli. Ma szczeście piłkarz Porto, że nie obejrzał kartki.

• Blisko gola dla gości! Bardzo ostre dośrodkowanie Rakiticia bardzo niepewnie odbił Fabiano, tak, że piłka trafiła w głowę Martineza i opuściła boisko.

• Szybka kontra gości, po której w polu karnym Reyes uprzedził Marina.

• Sporo stałych fragmentów dla Porto, ale defensywa Sevilli bardzo dobrze się do nich ustawia. Wiele wskazuje, że dzisiaj na Estadio do Dragao nie zobaczymy wielu bramek, bo na razie sytuacji mamy jak na lekarstwo.

• Jackson Martinez nie doszedł do dośrodkowania Carlosa Eduardo z prawego skrzydła.

• Steven Defour z dystansu uderza bardzo niecelnie.

• Długa piłka w pole karne Porto, którą pewnie łapie Fabiano.

• Kolejna centra Carlosa Eduardo nic nie przyniosła gospodarzom.

• Żółta kartka dla Alberto Moreno i rzut wolny na skrzydle.

• Dobrze broni się Sevilla. Porto na razie bezradne w ataku pozycyjnym.

• Seria rzutów rożnych dla Porto. Jeden z nich po odbitym uderzeniu z dystansu Martineza.

• Właśnie próba takowej kontry w wykonaniu gości, ale Bacca przegrał pojedynek biegowy z Reyesem.

• Na razie Sevilla tylko i wyłącznie w defensywie. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że właśnie w taki sposób, wyprowadzając nieliczne kontrataki, drużyna Emery'ego skutecznie rozprawiła się tydzień temu z Realem Madryt.

• Defensywa Sevilli poradziła sobie z dośrodkowaniem Carlosa Eduardo z rzutu wolnego.

• Porto od pierwszych minut stara się przejąć inicjatywę. Z dystansu strzela Martinez, ale Beto pewnie łapie piłkę.

• Pierwszy gwizdek arbitra i gramy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Estadio do Dragao.

• Rezerwowi Sevilli: Javi Varas, Diogo Figueiras, Luismi, Vitolo, Jairo Samperio, Piotr Trochowski, Kevin Gameiro.

• Rezerwowi FC Porto: Kadu, Mikel Agu, Hector Herrera, Juan Quintero, Ricardo, Lica, Nabil Ghilas.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• Jak wyglądała droga FC Porto? Cóż, Portugalczycy w grupie Ligi Mistrzów okazali się słabsi od Atletico Madryt oraz Zenitu St Petersburg, a dzięki wyprzedzeniu Austrii Wiedeń trafili do Ligi Europy, gdzie już zdążyli wyeliminować Eintracht Frankfurt (2:2, 3:3) oraz SSC Napoli (1:0 i 2:2)

• Po wyeliminowaniu Mladosti Podgorica (3:0, 6:1) i Śląska Wrocław (4:1, 5:0) w eliminacjach, Sevilla w grupie okazała się lepsza od portugalskiego Estoril (2:1, 1:1), czeskiego Slovana Liberec (1:1, 1:1) oraz niemieckiego Freiburga (2:0, 2:0). W kolejnych rundach Hiszpanom nie sprostały drużyny słoweńskiego Mariboru (2:2, 2:1) oraz Betisu Sewilla (0:2, 2:0, zwycięstwo w karnych).

• Sevilla z kolei jeszcze niedawno była drużyną środka tabeli Primera Division, ale ostatnio Andaluzyjczycy znajdują się w świetnej formie, pokonując między innymi Real Madryt. Drużyna Unaia Emery'ego dzięki temu jest już w La Liga piąta i traci sześć punktów do czwartego Athletiku Bilbao.

• To jeden z najciekawszych pojedynków tej fazy rozgrywek. Faworytem dzisiejszego meczu są mistrzowie Portugalii, ale głównie dlatego, że grają dziś na własnym stadionie. Drużyna Luisa Castro nie jest jednak w najwyższej dyspozycji, a w Liga Sagres zajmuje dopiero trzecie miejsce, 15 punktów za prowadzącą Benfiką i 8 za Sportingiem.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinałowego Ligi Europy, w którym FC Porto zmierzy się z Sevillą!