Juventus Turyn

2

Olympique Lyon

1

• KONIEC ! Juventus z awansem do półfinału Ligi Europy! Rywala Starej Damy poznamy jutro podczas losowania. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

• Raz jeszcze spróbował Llorente, ale jego dośrodkowanie zablokowali rywale.

• Dwie minuty dzielą Starą Damę od półfinału Ligi Europy!

• Nie mają litości dla filigranowego Włocha goście. Gonalos ukarany żółtą kartką za faul na Giovinco.

• Dobra okazja Giovinco, jednak Włoch strzela zbyt mocno i w efekcie piłka szybuje ponad bramką Lyonu!

• Na trybunach widać radość fanów Bianconerich!

• Umtiti - pechowiec, od którego odbiła się futbolówka po strzale Marchisio, zatrzymał w bardzo brzydki sposób rozpędzonego Giovinco. Pierwsza kartka dla ekipy gości.

• Piłkarze gości myślą już chyba tylko o powrocie do domu. Tymczasem, zapraszamy do obejrzenia bramki Claudio Marchisio.

• Bardzo słaba próba dośrodkowania jednego z zawodników Lyonu.

• Strzelec bramki dla Starej Damy - Claudio Marchisio, ogląda żółtą kartkę.

• Sebastian Giovinco wchodzi na boisko. Antonio Conte zdjął Carlosa Teveza, który może to spotkanie zaliczyć do udanych.

• Niezbyt groźny strzał Gomisa broni Buffon.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Danic wchodzi w miejsce Malbranque.

• Vidal sygnalizuje problemy, chwilę później Chilijczyka zastępuje Pogba.

• @ense - Juventus od Legii różni się pewnie tym, że nigdy nie zdobył mistrzostwa Polski :-)

• Nieudane próby w ostatnich minutach : najpierw Ferri strzela wysoko ponad bramką a chwilę później Tevez został zablokowany przez defensora Lyonu.

• ...oraz Gomis za Lacazette'a.

• Dwie zmiany, ostatnia szansa OL. Schodzi Briand, za niego wchodzi N'Jie...

• Strzał z dystansu Claudio Marchisio, piłka nie zmierzała jednak w światło bramki. Po drodze odbiła się od jednego z zawodników Lyonu i ostatecznie wpadła do siatki! Juventus w półfinale na 90% !

• GOOOOOOL !!! JUVENTUS !!!

• Buffon pewnie broni mocne uderzenie Mvuemby! Tylko korner dla OL!

• Tuż przed szesnastką Chiellini fauluje Lacazetta. Cóż, Pirlo by to strzelił...

• Najpierw na spalonym złapany Llorente, a chwilę później zbyt mocne podanie dostał Isla. Wciąż remis, który premiuje gospodarzy.

• Goooaaa nie ma. Tevez głową - piłka w siatce, ale wcześniej Argentyńczyk był na spalonym.

• Llorente szybko wywalczył rzut rożny.

• Wiemy też kogo zastąpi Hiszpan. Z boiska schodzi Vucinić, słaby występ Czarnogórca.

• Bedimo zagrał w szesnastkę, ale Lacazette nie umieścił piłki w bramce. Za chwilę wejdzie Llorente!

• Lopes zatrzymał groźną akcję świetnym wyjściem z bramki. Gdyby nie golkiper OL, mielibyśmy zapewne bramkę dla Bianconerich.

• Chwilę później Ghańczyk próbował uderzać zza pola karnego!

• Było blisko! Vucinic podał do Asamoaha, ten płasko zagrał piłkę w pole karne ale nie żaden z piłkarzy Starej Damy nie potrafił skierować jej do siatki!

• Isla złapany na spalonym.

• Ambitnie grają goście, świetnie realizując założenia taktyczne. Nic to jednak nie da bez kolejnej bramki.

• Cacares świetnie powstrzymuje Lacazetta.

• Świetny odbiór Vucinicia, rusza z piłką i dogrywa ją w pole karne. Na miejscu był jednak Mvuemba.

• Bonucci z pierwszą karą indywidualną w tym spotkaniu.

• Wracamy! Druga połowa rozpoczęta bez zmian.

• Upłynęła już doliczona minuta gry, koniec pierwszej części spotkania.

• Po raz kolejny Tevez pada w polu karnym, gwizdek arbitra wciąż jednak milczy.

• Szybka kontra Juventusu. Równie szybko przeistacza się w atak pozycyjny i próbę ominięcia dobrze zorganizowanej defensywy gości, to z kolei szybko kończy się stratą.

• Kolejne próby obydwu zespołów kończą się niepowodzeniem, więc mamy chwilę żeby pokazać bramkę Brianda.

• Przy linii bocznej rozgrzewa się Fernando Llorente. Przeciwko Livorno strzelił w poniedziałek dwie bramki. Może i dziś "ukłuje" ?

• Lacazette dobrze przedostał się środkiem boiska ale niecelnie zagrywał do Brianda.

• Bianconeri naciskani przez rywali tracą piłkę.

• Isla ładnie próbował dośrodkować w pole karne, ale bardzo dobrze zachował się Lopes.

• Wspomniałem o kibicach gości. Do Turynu przyjechało ich około 2000.

• Przepraszam, uderzał oczywiście Gonalos.

• BUFFON ! Kapitalna obrona kapitana po strzale... kapitana :-) Lacazette wpadł w pole karne, ograł obrońców i wycofał futbolówkę, która przepuszczona przez jednego z piłkarzy OL trafia do Mvuemby. Ten oddaje mocny strzał na bramkę ale świetnie broni GiGi Buffon.

• Ciężko wygrać pojedynek z Chiellinim. Przekonał się o tym Jimmy Briand.

• Role odwróciły się - Juventus nie gra już pressingiem od razu po stracie piłki. Tym razem to OL rozgrywa futbolówkę w środku pola przesuwając się pod bramkę Buffona.

• Przy obecnym stanie meczu do półfinału awansuje Juventus, jeśli jednak goście zdołają zdobyć jeszcze jedną bramkę i utrzymać ten wynik do końca spotkania to właśnie oni przejdą dalej.

• Możemy już zobaczyć fantastyczną bramkę Pirlo :

• Interwencja Bedimo na pograniczu faulu, Argentyńczyk był przytrzymywany za koszulkę.

• Ożywił się mecz wraz z golem Brianda. Lyon zaczął atakować, a Juventus zaskoczony stratą bramki lekko cofnął się do tyłu.

• @Dani - już 1:1 :-)

• Jimmy Briand. Piłka po rzucie rożnym wycofana do Muvemby, który wysoko dośrodkował w pole karne. Tam obrońca Starej Damy zaniedbał krycia czego efektem było dobre uderzenie Brianda głową. Buffon strącił jeszcze piłkę, ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki! Lyon wraca do gry!

• GOOOOOOOOOL REMIS !!!

• Chwila spokoju w grze, wymiana piłki w środku pola.

• Kwadwo Asamoah faulowany w środkowej strefie boiska.

• Z trybun słychać fantastyczny doping miejscowych kibiców! Atmosfera towarzysząca spotkaniom Juventusu zawsze stoi na najwyższym poziomie!

• Mieli okazję goście ! Strzał Malbranque'a zablokowany przez Bonucciego (ręką!) a chwilę później zawodnik OL bezskutecznie dogrywał w szesnastkę Juve.

• Po uderzeniu z pół woleja Teveza mamy rzut rożny dla Starej Damy.

• Piłkarze Bianconerich nabijają statystyki podań w środku pola.

• Korner dla gości, słabo rozegrany i piłke odzyskuja gospodarze.

• Dominacja Starej Damy. Piłkarze Lyonu biegają bezradnie za futbolówką.

• Próba szybkiej odpowiedzi gości - Briand zatrzymany przez Bonucciego.

• Lopes nie zareagował nawet po strzale "Il Profesore"! Idealnie mierzone uderzenie wpada do bramki Lyonu tuż przy słupku! Andrea Pirlo w swoim stylu wyprowadza Juventus na prowadzenie!

• Geniusz !!! PIRLO Z RZUTU WOLNEGO, JUVE PROWADZI !!!

• TEVEZ ! Argentyńczyk po indywidualnej akcji oddaje mocny strzał z dystansu, który o centymetry mija bramkę Lopesa!

• Pierwsza akcja Juventusu zatrzymana przez defensorów Lyonu. Grę od bramki wznawia golkiper drużyny gości.

• Pierwszy gwizdek arbitra, zaczynamy!

• Piłkarze są już w tunelu, za chwilę pojawią się na murawie Juventus Stadium! Relację specjalnie dla was poprowadzi dziś Szymon Janczyk.

• OL - kolejne zdjęcia ;-)

olol

• Kibice drużyny z Francji obecni w Turynie.

kibice lyonukibice lyonu

• A tak prezentuje się ławka rezerwowych przyjezdnych :

Vercoutre, Zeffane, Bisevac, Gomis, Danic, Njie, Fekir

• Wyjściowy skład Juventusu jest już dostępny, a oto ławka rezerwowych Starej Damy :

Storari, Lichtsteiner, Ogbonna, Pogba, Osvaldo, Llorente, Giovinco

• Do meczu pozostaje coraz mniej czasu. Gotowi na dzisiejsze emocje? Równo o 21.05 rozpoczną się wszystkie rewanżowe spotkania ćwierćfinałów Ligi Europy! Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Juventusu z Lyonem? Zapraszamy do typowania w komentarzach. Może wam w tym pomóc zapowiedź meczu -> klik!