• I od bramki Jonsson...

• Żółta kartka dla Kownackiego.

• I teraz wolny dla Stjarnan z prawej strony boiska.

• Przed własnym polem karnym faulowany Rauschenberg...

• Strzał prawą nogą Pawłowskiego, ale turlającą się piłkę łapie bramkarz Stjarnan.

• Strzał głową Teodorczyka zablokowany przez obrońców. Po chwili poprawka Jevticia, ale piłkę łapie Jonsson.

• Zablokowany Kownacki i będzie rzut rożny.

• Pierwsze skurcze Islandczyków.

• Niecelna próba z dystansu Punyeda.

• Wołąkiewicz ratuje akcję wybijając na róg...

• Nie wygląda to za dobrze. Stjarnan spokojnie rozgrywa na połowie Lecha.

• Liga Europy: Lech Poznań - Stjarnan FCLiga Europy: Lech Poznań - Stjarnan FC

• Żółta kartka dla Rauschenberga za przedłużanie.

• Zmiana również w Stjarnan. Za Bjorgvinssona wchodzi Johann Laxdal.

• Trener Rumak stawia wszystko na jedną kartę. Za Kędziorę wchodzi Kownacki.

• Dośrodkowanie Lovrencicsa, strzał z woleja Teodorczyka i blok Vemmelunda.

• Teraz z szesnastu metrów nad poprzeczką huknął Jevtić.

• A jednak zmiana. Za Praesta wchodzi Runarsson.

• Na boisku leży Praest. Patrząc na sytuację Stjarnan pewnie kilka minut jeszcze zajmie mu dojście do siebie.

• Świetna akcja Jevticia. Pomocnik Lecha prostopadle zagrał w pole karne, Henriquez zagrał wzdłuż bramki, ale nikt nie trącił piłki w stronę bramki.

• Ładna akcja Lecha. Teodorczyk zagrał do wchodzącego w pole karne Henriqueza, który padł w szesnastce Stjarnan. Sędzia uznał, że Panamczyk symulował i ukarał go żółtą kartką.

• Kolejna groźna akcja gości. Długo holował Bjorgvinsson by ostatecznie wyjść z piłką poza plac gry.

• Kędziora niecelnie do Lovrencicsa mimo, że był od niego... dwa metry.

• Fatalna pomyłka obrońców Lecha. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Aegisson. Świetna interwencja Kotorowskiego ratuje poznaniaków...

• Z pierwszej piłki wrzucał Lovrencics. Spokojnie wyłapuje jednak golkiper gości.

• Jevtić za mocno do Teodorczyka. Łapie Jonsson.

• Dobrze zapowiadała się ta kontra Lecha. Piłkę w polu karnym dostał Lovrencics. Węgier z pierwszej piłki chciał odegrać do wchodzącego Henriqueza lecz posłał futbolówkę za linię końcową...

• Kolejne w odstępie kilkudziesięciu sekund niecelne podanie lechitów. Nie wygląda to najlepiej.

• Akcja lewą stroną gości, ale nieudana wrzutka Vemmelunda.

• Kolejna zmiana w Lechu. Za Keitę wchodzi Lovrencics.

• Teodorczyk ładnie się zastawił dzięki czemu miał otwartą drogę do bramki Stjarnan, ale zdaniem arbitra napastnik Lecha był na spalonym.

• Po wrzutce Kędziory nożycami strzelał Ubiparip. Jonsson spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

• Dobra prostopadła piłka do Pawłowskiego, który długo się nie zastanawiając huknął lewą nogą nad poprzeczką.

• Zmiana w Lechu. Za Hamalainena wchodzi Teodorczyk.

• Po szybko wykonanym aucie z lewej strony pola karnego zaskakujący strzał oddał Henriquez. Piłka nabrała dziwnej rotacji, ale ostatecznie nie poleciała w światło bramki.

• Piłka po dokładnym przerzucie Wołąkiewicza trafiła pod nogi Pawłowskiego. Ten wrzucił na długi słupek gdzie strzał głową zdołał jeszcze oddać Ubiparip. Serb przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką.

• Wybita głową piłka trafiła na klatkę piersiową Hamalainena. Fin po przyjęciu uderzył z powietrza a piłka przeleciała niecały metr obok okienka bramki Jonssona.

• Drugą połowę odważnie zaczęli goście, którzy próbują rozgrywać piłkę na połowie Lecha.

• Próba Jevticia niecelna.

• Hamalainen i Ubiparip rozpoczynają drugą połowę.

• Co za emocje w Danii!!! Wydawało się, że Ruch odpadnie. Chorzowianie walczyli do ostatniego gwizdka i zdobyli gola! Łukasz Surma daje awans polskiemu zespołowi po golu w piątej minucie doliczonego czasu gry. Oby to był dobry prognostyk przed drugą połową meczu w Poznaniu. Liczymy na trójkę przedstawicieli w decydujących rundach europejskich pucharów!

• Po obiecującym początku Lech jakby opadł z sił. Poznaniacy niby nadal przeważają, niby atakują, ale wygląda to na typowe bicie głową w mur.

• Koniec pierwszej połowy meczu.

• Po niedokładnym wybiciu obrońców strzelał Ubiparip, ale zablokowany!

• Kolejna wrzutka Pawłowskiego wybita przez obrońców.

• W polu karnym faulowany Trałka i wznowi Kotorowski.

• Lechici muszą uważać, ponieważ goście mają dobrą okazję do dośrodkowania w pole karne z rzutu wolnego.

• Tym razem Kędziora zdołał oddać strzał głową lecz piłka przeleciała dobre kilka metrów obok bramki gości.

• Wybicie Praesta i ponownie korner.

• I znów rzut rożny po wybiciu Laxdala. Który to już korner dla Lecha?

• Teraz Rauschenberg wślizgiem blokuje strzał Pawłowskiego, który ładnie przedarł się w pole karne.

• Wrzutka Keity, ale wybija Laxdal.

• Zablokowany strzał Pawłowskiego. Rożny dla Kolejorza.

• Ładna akcja lewą stroną. Defensorzy Stjarnan wybili przed pole karne gdzie piłkę przejął Jevtić. Pomocnik Lecha przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i oddał strzał. Uderzył jednak zbyt lekko przez co nie mógł sprawić problemów Jonssonowi.

• Z prawej strony centrostrzał Bjorgvinssona i piłka omal nie spadła za kołnierz Kotorowskiego.

• Po przejęciu piłki natychmiastowy strzał oddał Johannsson. Silne uderzenie na raty złapał Kotorowski. Pierwsze poważne ostrzeżenie do podopiecznych Mariusza Rumaka.

• Po obiecującym początku piłkarze z Poznania nieco spuścili z tonu. Z trybun coraz częściej słychać gwizdy.

• Tym razem krótko rozegrali lechici. Piłka ostatecznie trafiła do Henriqueza, który oddał strzał. Nie było to dobre uderzenie i od bramki zaczną goście.

• Kolejny korner dla Lecha.

• Hamalainen indywidualną akcją starał się zdziałać coś na prawej stronie. Próbował wrzucać, ale zrobił to bardzo niecelnie co zostało przyjęte przez kibiców gwizdami.

• Gra trochę się uspokoiła. Obserwujemy teraz walkę w środku pola.

• Pawłowski zagrywał prostopadle do wchodzącego w pole karne Kędziory. W porę interweniował jednak Laxdal.

• Niespodziewanie trener gości dokonuje pierwszej zmiany. Za Tofta na placu gry melduje się Aegisson.

• Na spalonym już drugi raz w tym meczu Ubiparip.

• Stracił Ubiparip. Chcąc ratować akcję faulował Tofta i ze swojej połowy wznowi Stjarnan.

• Po dośrodkowaniu Jevticia w polu karnym faulował Ubiparip. Rozpocznie bramkarz drużyny Stjarnan.

• Z daleka Hamalainen. Jego strzał na róg wybija Jonsson.

• Teraz Pawłowski nieprzepisowo zatrzymywał Finsena.

• Niewiele brakowało by do piłki doszedł Kędziora. Futbolówka przeleciała jednak na drugą stronę pola karnego gdzie zgarnął ją Pawłowski. Jego wrzutka była już niecelna.

• Ofensywne wejście Kamińskiego, który zagrał do lewej strony. Dośrodkowanie Henriqueza zblokowane i będzie rzut rożny.

• Bardzo nieudana wrzutka Kędziory.

• Po dośrodkowaniu Johannssona i zgraniu piłki przez Praesta zakotłowało się przez moment w polu karnym, ale sytuację wyjaśnił Wołąkiewicz.

• Faul w środku pola i Islandczycy mogą trochę odetchnąć.

• Jevtić prostopadłym podaniem próbował uruchomić Henriqueza, ale Panamczyk nie zrozumiał intencji swojego kolegi.

• Ajj teraz po dośrodkowaniu Kędziory Ubiparipa uprzedza bramkarz Islandczyków.

• Pawłowski doskonale zacentrował na krótki słupek gdzie znalazł się Vojo Ubiparip. Serb trafił jednak tylko w boczną siatkę!

• Lech spokojnie konstruuje kolejne akcje. Stjarnan zamknięte na własnej połowie.

• Na ten moment goście ograniczają się do wybicia piłki na tzw. "pałę".

• Ależ szansa Kędziory! Po strzale głową nad bramką piłkę przerzuca golkiper gości. Po kolejnym kornerze do strzału głową doszedł Kamiński lecz i tym razem fenomenalną obroną popisał się Jonsson!

• Indywidualnie Pawłowski przedarł się prawą stroną, al na róg wybija Praest.

• Długa piłką od Wołąkiewicza do Pawłowskiego. Skrzydłowego Lecha uprzedza jednak Jonsson.

• Strzał Keity nie był zbyt udany, ale piłka trafiła na głowę niekrytego Hamalainena, który z ośmiu metrów przeniósł ją nad poprzeczką.

• Na spalonym Ubiparip.

• Kolejny atak Lecha prawą stroną powstrzymany przez Arnasona.

• Od początku agresywnie w odbiorze Lech, który przejął futbolówkę. Ta trafiła na prawe skrzydło do Pawłowskiego, który zszedł do środka i strzałem z dystansy próbował zaskoczyć Jonssona. Trafił jednak wprost do jego rąk.

• Sędzia zagwizdał po raz pierwszy i grę rozpoczynają goście.

• Zawodnicy wyprowadzeni przez Pavle Radovanovicia wychodzą na boisko. Lech zagra dziś na niebiesko a Stjarnan w żółtych strojach.

• Przedstawienie składów. Czekamy już tylko na piłkarzy.

• Jeśli wierzyć przekazom, mecz w Islandii przypominał do złudzenia pierwsze starcie z Nomme. Lech przeważał przez cały mecz, stwarzał sobie sytuacje, ale był nieskuteczny. Z kolei rywale stworzyli sobie sytuację po indywidualnym błędzie dzięki czemu wygrali mecz. Miejmy nadziej, że nie zabraknie analogii do dwumeczu z Estończykami i tym razem Kolejorz również zapewni sobie awans.

• Kibice Lecha wywiesili dość wymowny transparent: "My za herb i barwy oddamy wszystko - od was żądamy tylko walki na boisku".

• W Poznaniu trwa rozgrzewka. Z kolei w Danii jest już 1:1.

• Dla zainteresowanych podajemy ławki rezerwowych obu zespołów.

Lech: Gostomski, Douglas, Teodorczyk, Lovrencics, Kownacki, Wilusz, Formella

Stjarnan: Johannesson, Laxdal, Aegisson, Runarsson, Barddal, Ottesen, Johannsson

• Tymczasem miło nam poinformować, że Ruch prowadzi na wyjeździe z Esbjergiem 1:0 po pewnie wykorzystanym rzucie karnym. Egzekutorem okazał się być Filip Starzyński. Teraz Duńczycy potrzebują dwóch trafień by wyeliminować "Niebieskich".

• Mamy również skład gości.

• Na rozgrzewkę wychodzą bramkarze Lecha witani przez kibiców gromkim "Kolejorz, Kolejorz!"

• Swój mecz w Danii rozpoczął już Ruch, który jak na razie bezbramkowo remisuje.

• Na INEA Stadion powoli przybywają kibice. Według wstępnych założeń ma ich być ponad 20 tysięcy.

• Jak widać skład Lecha jest już znany. Teraz czekamy na wybrańców Runara Sigmundssona.

• W podobnym tonie wypowiadał się na wczorajszej konferencji prasowej szkoleniowiec poznaniaków, Mariusz Rumak. - W pierwszym meczu Stjarnan bronił się szczęśliwie, ale jutro już się nie wybroni. Wyjdziemy i zrobimy swoje. Nawet jeśli będziemy mieli tylko jeden rzut rożny, a nie kilkanaście jak na Islandii, to strzelimy po nim gola. Będziemy tak zdeterminowani, że zapewnimy sobie awans do decydującej fazy eliminacji.

• - Jestem święcie przekonany, że wygramy. Po pierwszym spotkaniu padło kilka męskich słów w szatni, ale teraz wiemy co zrobić, by odwrócić losy rywalizacji i dziś to zrobimy - mówił w przedmeczowej wypowiedzi golkiper, który dziś będzie strzegł bramki Lecha.

• Wprawdzie nie znamy jeszcze oficjalnych składów, ale jedna niewiadoma została rozstrzygnięta. Kontuzjowanego Jasmina Buricia w bramce gospodarzy zastąpi Krzysztof Kotorowski.

• Przypomnijmy, że dziś oprócz Lecha w Lidze Europejskiej o awans zagra także Ruch Chorzów, który o godzinie 18.00 rozpocznie pojedynek z duńskim Esbjergiem.

• Przed chwilą murawie przyglądali się piłkarze Lecha i Stjarnan. Teraz pojawili się na niej sędziowie. Stadion wygląda na perfekcyjnie przygotowany więc oficjele z UEFA robią sobie jedynie selfie,

• Piękne, sierpniowe popołudnie w Poznaniu. Z INEA Stadionu wita Państwa Bartek Grzelak. Będę miał przyjemność po raz kolejny relacjonować dla Was mecz Kolejorza w Lidze Europy. Poprzednio mój udział był dla podopiecznych Mariusza Rumaka szczęśliwy. Może nie uważam się jeszcze za maskotkę Lecha, ale nie miałbym nic przeciwko gdyby znów po wyjazdowej porażce 0:1 poznaniacy pewnie ograli rywali.