2

FC Porto

2

• Nikt nie mówił, że futbol jest sprawiedliwy, Za to go kochamy. Za uwagę dziekuje Artur Bocheńczyk

• I już po meczu. W ćwierćfinale zagra Porto. Początek drugiej połowy nie zwiastował niczego dobrego dla przyjezdnych. Dopiero zmiany, których dokonał Luis Castro odmieniły grę Smoków. Najpierw w 69 minucie mocno skomplikował sytuację Napoli gol, rezerwowego, Ghilasa, a w 77 Quaresma niemal przybił gwóźdź do trumny Napoli. ostatecznie 2-2, wynik, który premiuje Porto.

• Akcja trzech rezerwowych. Hamsik na 25 metrze zagrał piłkę w pole karne do Callejona, który uniknął spalonego i zagrał wzdłuż linii bramkowej do Zapaty, który z blizszego słupka z około 5 metrów wpakował piłke do bramki.

• GOOOOOOOOL!! ZAPATA 2-2! Ale i tak jest juz chyba za późno. 2 minuty do końca

• Jeszcze 4 minuty potrwa ten mecz

• Fernando otrzymuje żółtą kartkę w samej końcówce meczu

• Gracze Napoli do końca, bardzo ambitnie próbują poprawić wynik, ale ich ataki jakby bez wiary na powodzenie.

• Fabiano pokazuje, że jest godnym zastępca Heltona. Wygrywa kolejny pojedynek sam na sam z Insignie, a 30 sekund później wyłapuje strzał Callejona, który głową próbował zaskoczyć Brazylijczyka.

• Już kilka sekund po wejściu Callejon w pole karne z lewej strony ale Duvan Zapata zablokowany i rzut rożny dla gospodarzy.

• Jeszcze jedna zmiana, Callejon za Mertensa. Już tylko cud może sprawić, że to Porto awansuje do kolejnej rundy

• Ostatnia zmiana w szeregach Smoków. Za Quaresmę, Lica. Ostatnie 9 minut gry.

• Gracze Porto bardzo mądrze, z większym luzem utrzymują się na połowie Napoli i z każdą minutą przybliżają się do ćwierćfinału LE.

• Higuain opuszcza boisko, a melduje się na nim Zapata

• Quaresma zabawił sie z obrońcami Napoli. Ograł 3 defensorów i z 15 metrów zmieścił piłke pod poprzeczką nie dając najmniejszych szans Reinie! Już jest chyba po meczu.

• QUARESMA GOOOOOOOOOOL!!!!!! CO ZA BRAMKA PORTUGALCZYKA!!!

• Żółta kartka dl Behramiego

• Na prawej stronie piłkę rozegrali Hamsik z Mertensem, Ten drugi ograł obrońcę i z linii końcowej dograł w pole karne ale obrońcy Porto na rzut rożny, z którego raz jeszcze skutecznie wyszli goście.

• Posypała się druzyna Napoli. Koszmarny błąd przy wyprowadzaniu piłki, która wędruje do Martineza, ale tylko słupek

• Fernando otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska, juz na połowie Napoli. Podciągnął z nią kilka maetrów i zagrał do Ghilasa, który z 18. metrów trafił do siatki. 1:1, dogrywki nie bedzie. Gracze napoli potrzebuja teraz aż dwóch bramek.

• GOOOOOOOOOOOL!! GHILAS, alez wejscie!

• Pierwsza zmiana Beniteza. Pandev opuszcza plac gry, a w jego miejsce Hamsik.

• Inler ze środkowego koła na prawą stronę do Mertensa. Belg zdobył 10 metrów i zdecydował sie na dośrodkowanie w pole karne do Higuaina, którego strzał zablokowany.

• Druga roszada. Ghilas za Varelę.

• Josue z 40 metrów z dystansu ale 3 metry nad poprzeczką.

• Luis Castro widzi co się dzieje. Dokonuje pierwszej roszady w swoim zespole. Za Eduardo wchodzi Josue.

• Druga bramka dla Napoli wisi w powietrze.

• Ghoulam na 16 metrze świetnie krzyżakiem odgrywa do Inisgnie, który decyduje się na uderzenie z lewej strony pola karnego z ok. 10 metra ale wprost w Fabiano. Tylko rzut rożny.

• Dosrodkowanie z linii końcowej, z prawej strony w pole karne, najwyzej wyskakuje Pandev ale uderza lekko i bez problemu Fabiano.

• Powinno być 2-0!. Higuain dostał fenomenalne podanie za linie obrony, dobrze opanował piłkę, minął obrońcę i z 6 metrów nie zdołał pokonać Fabiano, który gra dziś wybornie

• Quaresma z 40 metrów w pole karne, najwyżej wyskoczył Carlos Eduardo, który minimalnie niecelnie.

• Po okresie przewagi drużyny Napoli, do głosu dochodzą goście, jednak ich próby kończa się na obrońcach gospodarzy.

• Napomniany Henrique. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Ale zagotowało się pod bramką Fabiano. W obrębie 60 sekund trzy groźne strzały Napoli. Najpierw głową Insignie, po świetnej centrze z prawej strony od Mertensa, prosto w Fabiano, dobitka pandeva wybita na rzut rożny. Po chwili dobra sytuacja strzelecka dla Ghoulama ze skraju pola akrnego ale metr nad bramką.

• Od pierwszej sekundy drugiej części gry, podopieczni w ataku pozycyjnym, z którego nic nie wynika.

• Od mocnego uderzenia rozpoczynają gospodarze. Rzut rożny, z którym radzą sobie obrońcy. Piłka jednak wraca na pole karne, ale ostatecznie bez strzału na bramkę Fabiano

• Początek drugiej połowy!

• Zawodnicy obydwu druzyn na murawie. Za chwile zaczynamy.

• Koniec pierwszej części gry. Wracamy za kwadrans.

• Przed przerwa szansa dla Smoków. Dośrodkowanie Defoura z prawej strony z około 30 metra do Vareli, ale ten nie trafia w piłkę.

• Po koncertowo rozegranych dwudziestu minutach, udokumentowanych bramką, gracze Napoli cofnęli się na własna połowę i tam czekają na graczy Porto. Trzeba powiedzieć, że od tego czasu tempo trochę 'siadło', ale nie ma się co dziwić. Gol zdobyty przez Smoki stawia pod ścianą podopiecznych Beniteza, który musieliby zdobyć aż dwa.

• Inisgnie uderza minimalnie obok bramki. Danilo źle, krótko wybija piłke wprost pod nogi Włocha, który wbiega z futbolówka w pole karne, ogrywa obrońce i strzela minimalnie niecelnie

• Dobra okazja dla Mertensa! Belg otrzymał świetne 40 metrowe podanie ze strefy środkowej od Higuaina w pole karne i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak jego uderzenie słabe i bez problemu wyłapał je fabiano

• Na strzał zdecydował się Insignie ale piłka odbija sie od muru. Dobija ją raz jeszcze Insignie i jeszcze raz w mur, ale futbolówka odbija sie od niego w taki sposób, że Mertens znalazł sie w sytuacji sam na sam ale dobrze spisał sie między słupkami Fabiano

• Rzut wolny dla Napoli na wprost przed bramką z 17 metrów. Będzie groźnie!

• Napoli po strzelniu gola ewidentnie zmieniło plan gry. Gracze Beniteza cofnięci na własna połowe czekają na przechwyt i szanse na kontratak.

• Quaresma z 30 metrów zdecydował się na strzał, ale bardzo niecelnie.

• Teraz to Porto w ataku pozycyjnym, jednak dobrze ustawieni w defensywie gracze Napoli niepozwalają przedostać się pod swoje pole karne.

• Strata piłki w środkowej strefie boiska. Kontra wyprowadzana 3 na 3 popisowa ozegrana przez graczy Napoli. Pandev zagrał w pole karne do Higuaina, który wstrzymał akcję, wydawało się, że zaprzepaścił szansę na zagrożenie bramki, jednak zagrał wyśmienicie między dwoma obrońcami do Pandeva, który w sytuacji oko w oko z bramkarzem Porto wpisał się na listę strzelców piękną podcinką nad bezradnie interweniującym Fabiano.

• GOOOOOOOOOOOL!!!! Straty wyrównane!!!!! Pandev śliczną podcinką pokonuje Fabiano!

• Mertens wraca już na boisko

• Pomoc medyczna udzielana Mertensowi, po starciu z Quaresmą.

• Znowu dobra szansa dla Napoli. Higuan próbował przelobować Fabiano, jednak uderzenie kompletnie nieudane.

• Gracze Napoli długo trzymali piłke na lewej stronie, po czym długie podanie w pole karne głową zgrał Inisgne do wbiegającego Henrique. jego uderzenie jednak minimalnie niecelnie.

• Piekna akcja Napoli. Długo budowany atak, zakończony strzałem Henrique.

• Gracze Porto maja problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Wysoki pressing drużyny Napoli przynosi efekt ale odzyskana piłka szybko stracona po niecelnym podaniu Inlera.

• Obie drużyny z wysoko ustawioną linią obrony. Po 10 minutach gry już 3 spalone.

• Co chwilę zawodnicy Napoli goszczą w polu karnym Porto. GTym razem po rzucie rożnym w sytuacji strzeleckiej znalazł się Inler, ale jego uderzenie zablokowane. Po chwili piłka wróciła w pole karne ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

• Groźny strzał Inisgne z około 25 metrów, nie bez problemu sparował do boku Fabiano.

• W odpowiedzi Porto. Z lewej strony boiska, z linii końcowej dośrodkowywał Quaresma, ale dorbze w polu karnym Albiol zażegnał niebezpiueczeństwo.

• Ależ to mógł być początek dla Napoli! w polu karnym znalazł się Mertens ale naciskany przez dwóch obrońców Porto nie zdołał uderzyć na tyle silnie by wpisać sie na listę strzelców.

• Pierwszy gwizdek sędziego Atkinsona i zaczynamy, miejmy nadzieję, wielkie granie!

• Na ławce FC Porto zasiądą: Kadu, Josue, Herrera, Lica, Agu, Quintero, Ghilas.

• Na Stadio San Paolo wybrzmiewa własnie hymn Ligi Europy. Za chwilę losowanie stron i zaczynamy!

• Benitez w odwodzie zostawia m.in. Callejona czy Hamsika. Ponadto na ławce zasiądą Colombo, Réveillère, Britos, Dzemaili i Zapata

• Zawodnicy obydwu zespołów już w tunelu. Zaraz, wyprowadzania przez sędziego Atkinsona, pojawią się na murawie.

• Dziś w ekipie Porto nie wystąpi podstawowy bramkarz Helton, natomiast Rafa Benitez nie będzie mógł skorzystać z usług Rafaela, Maggio czy Zunigi.

• Zapraszamy do zapoznania się z przedmeczową zapowiedzią! TUTAJ

• Witamy serdecznie! Już tylko minuty dzielą nad od rewanżowego starcia Napoli - Porto. Po pierwszym meczu, wygranym przez drużynę Smoków 1:0, absolutnie każdy scenariusz jest jeszcze możliwy. Emocje gwarantowane!