Nomme Kalju

1

Lech Poznań

0

• KONIEC! Lech przegrał w Tallinie z Nomme Kalju 0:1 i stary będzie musiał odrabiać w Poznaniu. Rewanż już za tydzień!

• Rzut wolny dla Nomme po faulu Jevtica.

• Sędzia doliczył tylko minutę do regulaminowego czasu gry.

• Jevtic niecelnie uderza na bramkę Nomme, poznaniakom zostało tylko kilka minut, aby doprowadzić chociaż do wyrównania.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego z rzutu wolnego, do futbolówki dopadł jeszcze Kędziora, ale nieczysto uderzał głową.

• Jeszcze próbuje zaatakować bramkę Nomme Lovrencsics, ale w grze Węgra widać już dużo nerwowości.

• Co za pech Lecha! Najpierw Kownacki uderzał głową, ale jego strzał odbił się od poprzeczki, chwilę później dobijał Hamalainen, ale w tej sytuacji piłka przeleciała nad poprzeczką!

• Maciej Wilusz nie popisał się w tej sytuacji i można uznać go winnym straty gola przez Lecha. Przed polem karnym niczym amator dał sobie odebrać piłkę, co wykorzystał Wakui i w sytuacji sam na sam pokonał Burica.

• GOOOL! WAKUI!!! NOMME OBEJMUJE PROWADZENIE

• Strzał Lovrencsicsa z dystansu, ale Węgier nie popisał się celnością, a piłka po jego uderzeniu minęła poprzeczkę.

• Szymon Pawłowski ukarany żółtą kartką za faul na Mbu Alidorze.

• Ainsalu zastąpi bardzo aktywnego dziś Quintieriego.

• Hamalainen zagrał do Kownackiego, a ten uderzał, ale piłka powędrowała ponad poprzeczkę.

• Złe przyjęcia piłki przez Hamalainena, którą dostał od Kędziory. Na szczęście Wilusz zaasekurował swoich kolegów.

• Szczęście dla poznaniaków, że piłkarze Nomme mają dziś problemy z celnością. Przed chwilą z rzutu wolnego mocno niecelnie uderzał Vunk.

• Po dobrej pierwszej połowie gacze Lecha nieco spuścili z tonu. Gra toczy się teraz w środkowej strefie boiska, a poznaniacy nie dochodzą już do sytuacji strzeleckich tak łatwo, jak jeszcze kilka minut temu.

• Trałka faulowany przez Quintieriego, będzie stały fragment gry dla wicemistrzów Polski.

• W Tallinie wciąż bez goli, a do końca meczu pozostało nam nieco ponad dwadzieścia minut.

• Quintieri wznowił grę z rzutu rożnego, jego próba pozostawiała jednak wiele do życzenia.

• Kolejna zmiana w Nomme, Tommet za Purga.

• Lovrencsics zdecydował się na zły wariant dośrodkowania, bowiem piłka nie dotarła żadnego z piłkarzy Lecha.

• Zmiana także w Nomme. Robert Kirss wejdzie za Felipe Nunesa.

• Na pierwszą zmianę decyduje się Mariusz Rumak. Za Karola Linettego wejdzie Dawid Kownacki.

• Świetna akcja Trałki i Pawłowskiego, koniec końców uderzenie Trałki z okolicy piętnastego metra zatrzymał w porę Alidor.

• W odpowiedzi piłkarze Nomme stwarzają zagrożenie pod bramką Burica, ale golkiper Lecha poradził sobie z atakami rywali.

• Ależ sytuacja Lecha! Jevtic zagrał świetną, prostopadłą piłkę do Hamalainena, a Fin już chciał oddać strzał! Teles popisał się jednak kolejną już, znakomitą paradą, wyszedł z własnej bramki i zatrzymał poznaniaków!

• Lech bije głową w mur! Najpierw Hamalainen, a później Pawłowski próbowali pokonać bramkarza Nomme, ale obie te próby zakończyły się niepowodzeniem.

• Świetna akcja Pawłowskiego i Wilusza. Pierwszy z nich posłał piłkę do drugiego, a ten wbiegł w pole karne gospodarzy, gdzie zatrzymał się dopiero na blokujących go obrońcach Nomme.

• Linetty fauluje Mbu Alidora, sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

• Co ten Teles wyczynia dziś w bramce! Po dośrodkowaniu Henriqueza z lewej strony celnie uderzał Hamalainen, który miał świetną sytuację do oddania strzału, ale golkiper Nomme znów popisał się świetną paradą.

• Rzut wolny dla Lecha, do piłki podchodzi Łukasz Trałka. Uderza ją jednak niecelnie, a jego próba strzału nie przynosi zupełnie żadnych efektów, bowiem piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczkę.

• Pierwsza żółta kartka w drugiej części meczu, ukarany Martin Vunk za faul na Jevticu.

• Tym razem od środka grę wznowili piłkarze Lecha.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Po 45 minutach zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiają na placu gry piłkarze Lecha. Bardzo aktywny Gergo Lovrencsics miał co najmniej kilka świetnych sytuacji strzeleckich, których jednak nie wykorzystał, bowiem Nomme ma w bramce świetnie spisującego się dziś golkipera, Vitalia Telesa.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lech bezbramkowo remisuje z Nomme Kalju!

• Rozstrzelali się piłkarze Lecha przed gwizdkiem sędziego, przed chwilą strzał Lovrencsicsa z dystansu znów obronił Teles.

• Lech odpowiada, Linetty bliski zdobycia gola! Piłkarz Lecha strzelał zza linii pola karnego, a futbolówka tylko kilka centymetrów minęła słupek!

• Próba strzału z dystansu w wykonaniu Quintieriego zakończyła się niepowodzeniem.

• Gergo Lovrencsics w narożniku pola karnego od razu zostaje otoczony przez dwóch piłkarzy rywali. W tej sytuacji Węgier wywalczył rzut rożny.

• Trałka zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, wypatrzył dobrze ustawionego Kędziorę i natychmiast skierował ją w tym właśnie kierunku. Niestety sędzia dopatrzył się spalonego.

• Do końca pierwszej połowy pozostało niespełna dziesięć minut. Czy Lech zdoła przed gwizdkiem wykorzystać przewagę i strzeli w końcu gola?

• Henrik Pürg ukarany żółtą kartką za sfaulowanie Luisa Henriqueza.

• W defensywie dobrze spisuje się dziś Trałka, który gra pewnie i co rusz oddala zagrożenie od własnej bramki.

• Wołąkiewicz ładnie zablokował strzał Quintieriego

• Gergo Lovrencsics już czekał w polu karnym Nomme na dobre podanie od kolegów z drużyny, ale...nic z tego, futbolówka nawet do niego nie doleciała.

• "Kolejorza" w Tallinnie wspiera całkiem spora grupa fanów z Poznania

• Kolejna akcja indywidualna Pawłowskiego! Piłkarz po raz kolejny w tym spotkaniu z dziecinną łatwością ograł Purga i zdecydował się na oddanie strzału z okolicy osiemnastego metra, który wybronił znakomity dziś Teles.

• Lech wznowił grę od rzutu rożnego, który nie przyniósł zagrożenia pod bramką Telesa.

• Kolejna dobra akcja Lecha, Mööla niedokładnie zagrał futbolówkę, którą przejęli piłkarze Lecha. Z kontratakiem ruszył prawą flanką Jevtic, ale po kilku chwilach został zatrzymany przez piłkarzy Nomme.

• Nunes zagrywał do Wakui, ale czujny był Wilusz, który zainterweniował i przeciął to podanie.

• Tym razem groźnie pod bramką Burica. Niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Lecha, Bośniak uratował swoją drużynę od straty gola bronią niezły strzał Nunesa.

• Jevtic dośrodkowywał w pole karne, ale Teles rozgrywa dziś kapitalne zawody i także tym razem pewnie złapał piłkę.

• Lech zdecydowanie lepiej prezentuje się na placu gry, stwarza większe zagrożenie i groźniejsze sytuacje, ale jak na razie nie potrafi wykorzystać swojej przewagi i strzelić gola.

• Rzut rożny da Nomme, jego wykonawcą będzie Mööl.

• Kędziora próbował dośrodkować w prawej strony, ale został zatrzymany przez Quintieriego, którego później sfaulował. Obyło się bez kary, mamy kolejny stały fragment dla Estończyków.

• Piłkarz Nomme przecenił nieco swoje możliwości i źle wykonał stały fragment gry. W efekcie kontratak rozpoczynają wicemistrzowie Polski.

• Sędzia dyktuje rzut wolny dla Nomme, do piłki ustawia się Mööl.

• Żółta kartka dla zawodnika Lecha, Łukasza Trałki.

• Jevtic starł się w środku pola z Mbu Alidorem, sędzia użył gwizdka i grę od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego, który celnie główkował do Lovrencsicsa, Teles znów czujny na posterunku.

• Bardzo aktywny od początku spotkania jest Gergo Lovrencsics. Zawodnik od pierwszego gwizdka sędziego stwarza spore zagrożenie pod bramką Nomme, ale jak na razie nie udało mu się pokonać golkipera rywali.

• Znów Lovrencsics! Węgier świetnie złożył się do oddania strzału, dobrze uderzył piłkę, ale Teles broni dziś bez zastrzeżeń i znów poradził sobie z atakiem poznańskich piłkarzy.

• Felipe Nunes nieprzepisowo powstrzymywał Henriqueza, ale sędzia nie pokazał w tej sytuacji żadnej kartki.

• Świetna sytuacja Pawłowskiego! Piłkarz Lecha bez problemów poradził sobie z atakującym go Purgiem, ale jego strzał na bramkę był za słaby i ostatecznie Teles zdołał interweniować.

• Piłkarz "Kolejorza" dobrze rozpoczęła spotkanie, dopiero trzecia minuta spotkania, a my mamy kolejną akcje ofensywną poznaniaków. Przed chwilą w pole karne próbował wbiec Lovrencsics, ale został uprzedzony przez Telesa.

• Dośrodkowanie Jevtica z rzutu rożnego, ale niecelnie uderzał Lovrencsics. Korner dla Lecha, do piłki podchodzi Wilusz.

• Od środka zaczęli gospodarze.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Zobaczcie gdzie Lechici rozegrają dzisiejsze spotkanie

• Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. Za nieco ponad dziesięć minut pierwszy gwizdek sędziego!

• Rezerwowi Nomme Kalju: Aland, Kaldma, Toomet, Ainsalu, Jevdokimov, Kirss, Ahjupera.

• Oba zespoły jeszcze nigdy w historii nie grały ze sobą. Pierwsze starcie odbędzie się na Kadioru staadion w Tallinnie. Kadrioru staadion

• Kilka słów o rywalu Lecha, Nomme Kalju. W przeciwieństwie do poznaniaków, Estończycy mają za sobą pierwszy dwumecz w eliminacjach do Ligi Europy. W pierwszej rundzie nie zachwycili i minimalnie pokonali półamatorski Fram Reykiavik. Awans piłkarzom z Tallina dało wyjazdowe zwycięstwo 1:0, na własnym boisku zremisowali 2:2.

• Rezerwowi Lecha: Kownacki, Ubiparip, Arajuuri, Formella, Kamiński, Bednarek, Kotorowski.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze kilkanaście minut, zachęcamy Was do zapoznania się z jego ZAPOWIEDZIĄ.

• W Estonii Lech nie zagra bez swojego najlepszego strzelca, Łukasza Teodorczyka oraz lewego obrońca Barry'ego Douglasa. Do zdrowia wrócili m. in. Jasmin Burić i Vojo Ubiparip, a także zmagający się z kontuzją w okresie przygotowawczym Muhamed Keita.

• Poznaniacy niezwykle zmotywowani przystąpią do dzisiejszego meczu, bowiem chcą zmazać plamę po występach z poprzednich lat. W 2012 roku poznaniacy ulegli w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy AIK Solna 3:1 w dwumeczu. Z kolei rok temu podopieczni Mariusza Rumaka poradzili sobie w drugiej rundzie z Honką 5:2, ale już w kolejnej rundzie ulegli Żalgirisowi Wilno.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relacje LIVE z meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Dziś na Stadionie w stolicy Estonii, Tallinnie, Lech Poznań zmierzy się z Nomme Kalju!