0

Juventus Turyn

1

• To tyle na dziś, żegna się z Wami Michał Kozera.

• W innych spotkaniach Ligi Europy Benfica wygrała 1:0 z AZ, Basel pokonało 3:0 Valencię, natomiast Porto ograło Sevillę 1:0.

• Juventus może być z siebie umiarkowanie zadowolony - Włosi wyjeżdżają z obiektu Olympique z czystym kontem oraz, przede wszystkim, z bramką zaliczki. To jednak niewiele w obliczu niemal godziny słabej gry drużyny Antonio Conte, która typowana była na faworyta tego dwumeczu. Być może Wasz, widzów, scenariusz spełni się na Juventus Stadium, może również francuska ekipa poprawi swoją grę i to oni zaczną strzelać bramki. Tego dowiemy się równo za tydzień.

• Oblężenie pola karnego Juventusu trwa nieco zbyt długo - w ciągu 3 doliczonych minut gospodarze nie stworzyli sobie szansy i sędzia kończy spotkanie.

• Żółta kartka dla Vucinicia za przeszkadzanie bramkarzowi we wznowieniu gry.

• 3 minuty doliczonego czasu na Stade de Gerland.

• Kolejna zmiana w ataku - odpocznie Briand, a na jego miejsce wchodzi N'Jie.

• Lyon starał się szybko zaatakować, jednak Juventus wraca do posiadania piłki i znów jest pod polem karnym gospodarzy.

• Przy okazji wznowienia gry od środka boiska - mamy zmianę. Schodzi Malbranque, wchodzi Fekir.

• Dośrodkowanie w pole karne Lopesa mija nogi próbujących je wyjaśnić obrońców i szansę stara się wykorzystać Pogba. Francuz uderza w bramkarza, jednak dobitki nie marnuje Bonucci, otwierając wynik!

• Bonucci! Mamy bramkę!

• Pewnego gola zmarnował natomiast Vucinić! Na 5 metrze przyjmuje piłkę na klatkę i strzela... ponad poprzeczką!

• Kolejna ofensywa gospodarzy! Niemal na linię końcową w polu karnym piłkę sięga Briand i przerzuca ją nad bramkarzem! Gdyby tylko głową sięgnął to Malbranque, mielibyśmy pewnego gola!

• To mogła być dobra akcja Olympique - w ramach szybkiej kontry piłkę otrzymał najbardziej wysunięty Briand, jednak nie udało mu się odebrać do obiegającego obronę kolegi.

• Mamy zmianę, trzecią już w drużynie Juventusu Turyn - schodzi Isla, którego zastępuje Lichtensteiner.

• Giovinco pada krok za linią pola karnego, jednak sędzia karnego nie dyktuje. Powtórka potwierdza słuszność decyzji Williama Colluma.

• Remi Garde chce więcej wycisnąć z ofensywy swojego zespołu - zdejmuje Lacazette, wprowadzając Gomisa.

• Chwilę nadziei mieli kibice gospodarzy, gdy Briand dostał piłkę za obrońców. Niestety, w tym samym momencie napastnik chybił, a sędzia odgwizdał offside.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Olympique mogło mieć fantastyczne zakończenie - do przewrotki złożył się Pogba, ale jego nogi minęły się z piłką.

• Olympique Lyon - Juventus Turyn

• Rozkręciła nam się gra na Stade de Gerland! Juventus zdecydowanie ruszył do ataku.

• Kolejny korner dla Juve i Pirlo powraca do wrzucania piłek, co kończy się tak samo - na głowie broniących.

• ... oraz dla napastnika gości. Kłótnie nie popłacają.

• Żółta kartka dla bramkarza gospodarzy...

• I powtórki jasno wyjaśniają - Lopes wyskoczył do piłki, a wtedy Giovinco "strącił" go uderzeniem barkiem na wysokości pasa, po czym uderzył wypuszczoną piłkę do bramki.

• Mamy porządne zamieszanie w polu karnym - Giovinco oraz Lopes wdali się w zbyt żywiołową dyskusję. Prawdopodobnie obaj wpadli na siebie w walce o piłkę.

• Znów blisko zawodnicy gości, jednak bramkarz był szybszy,

• Bardzo dobrze rozklepali to Włosi! Seria krótkich podań na linii pola karnego rywala ląduje pod nogami Chielliniego, który z prawej strony pola karnego ni to uderza, ni to wykłada piłkę kolegom. W efekcie bramkarz rzuca się, a piłka toczy się za bramkę.

• Tym razem krótkie wykonanie - przy linii startuje Giovinco, wrzuca i piłkę paruje bramkarz. Zza pola karnego dobija Assamoah, jednak piłka odbija się od obrońców.

• Rzut rożny dla Juventusu, Pirlo znów w narożniku.

• Z czego zapamiętamy występ Osvaldo w tym meczu? Głównie z licznych spalonych i fauli w polu karnym rywala.

• Mamy kolejną zmianę wśród Bianconerich - boisko opuszcza Pablo Osvaldo, na jego miejsce wchodzi Sebastian Giovinco.

• Długa piłka w pole karne do Osvaldo, który dobrze skleja ją klatką, niestety w tym momencie otaczają go obrońcy, a sam napastnik znów fauluje przy próbie odbioru.

• Blisko było! Bardzo mocno uderzył Pirlo, posyłając piłkę centymetry nad zawodnikami czekającymi na nią w polu karnym. Futbolówka wleciałaby do bramki przy dalszym słupku, gdyby nie parada Lopesa!

• Faulowany Assamoah, jego zwrot na skrzydle kończy się podcięciem przez Tolisso. Drugiej żółtej kartki nie ma, ale rywale mają wolny.

• Świetnie przemieszcza się między obrońcami Mvuemba, starając się znaleźć miejsce do ataku i rozciągnąć obrońców z Turynu, niestety w końcu traci piłkę.

• Zmiana w drużynie Antonio Conte - zgodnie z prośbą schodzi Tevez i udaje się wprost do szatni. Na boisku pojawia się Mirko Vucinić.

• Carlos Tevez prosi o zmianę, czyżby uraz napastnika Starej Damy?

• Pięknie uderzył Umtiti! Mocna piłka mija mur i zmusza Buffona do interwencji - bardzo dobrej swoją drogą. Gdyby nie bramkarz, piłka mogłaby wejść tuż przy prawym słupku!

• Pirlo faulował Brianda na 25 metrów od swojej bramki, będzie wolny.

• To trzecie dośrodkowanie w pole karne Juve i trzecie wyjaśnienie przez obrońców. Do trzech jednak razy sztuka i wreszcie piłka nie wyszła na rożny. Lyon jednak wciąż przy piłce.

• Rzut rożny dla Olympique (wybaczcie przejęzyczenie! :) po dwóch minutach ataku na bramkę gości.

• Bedimo uderza z dystansu i niecelnie na bramkę Buffona.

• Za nami przerwa i mamy nadzieję, że zmieni ona coś w obrazie gry. Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy tego spotkania. Nie zobaczyliśmy wiele akcji i jeżeli nic się nie zmieni, szansa na grad goli będzie niewielka.

• Osvaldo próbuje wywalczyć piłkę od dwóch broniących jej defensorów, jednak jego wślizg trafia w zasadzie tylko w nogi.

• Długie podanie do Teveza mogłoby skończyć się niezłą akcję, ale w ostatniej chwili czubkiem buta strąca je Umtiti.

• Tym razem wolny dla Lyonu, z którego wrzutka zakończona jest tak samo, jak poprzednia Juve.

• Rzut wolny, a po chwili również rzut rożny - oba wykonane przez Pirlo, oba wyjaśnione przez obrońców.

• Marchisio czystym wejściem odbiera piłkę na połowie rywala, jednak ten natychmiast odpowiada wślizgiem. Nieczystym, czego efektem jest żółta kartka.

• Znów mamy swego rodzaju przestój na boisku, charakteryzujący się przede wszystkim niecelnością - obie drużyny, z naciskiem na Juventus, mają pomysł na grę, jednak dużo jest strat piłek.

• Tym razem to Caceres faulowany przy próbie zablokowania piłki lecącej na aut bramkowy.

• Mvuemba posyła długą piłkę z prawego skrzydła na lewe, do niekrytego tam Brianda, jednak wrócić zdąża obrońca i głową oddaje piłkę bramkarzowi.

• Caceres ma dziś ogrom pracy na swojej stronie - tym razem udanie zalicza odbiór.

• Lyon konstruuje szeroką akcję, przerzucając piłkę z lewego na prawe skrzydło, tam jednak czujnie czeka Assamoah. Piłkarz Ghany interwencję przypłaca urazem.

• Długa piłka do wybiegającego Teveza! Argentyńczyk zdołał ją strącić, jednak trafił prosto w przygotowanego na to Lopesa.

• Tym razem Juve w polu karnym rywala - Tevez próbuje płasko podać na 8 metr, jednak wcześniej piłka napotyka nogi obrońcy. Rzut rożny.

• Ależ szansa po wrzutce z kornera! Piłka odbija się od obrońców i doskakuje do niej Briand, jednak jego uderzenie posyła futbolówkę nad bramką!

• Świetne wejście w pole karne Malbranque! Mocny strzał z prawej strony w świetnym stylu wyjęty przez Buffona!

• Długie dośrodkowanie Pirlo na głowę Osvaldo uprzedzone przez ręce Lopesa, który pewnie wychwytuje piłkę.

• Faul na połowie gospodarzy.

• Tevez próbował w pojedynkę przedrzeć się przez mur 3 defensorów i trochę się przeliczył.

• Za nami 20 minut spotkania, które... nie porywa. obie drużyny wymieniają się posiadaniem piłki, ale żadna nie stworzyła jeszcze podbramkowego zagrożenia.

• Wrzutka Mvuemby wyjaśniona przez obronę.

• Korner dla Lyonu.

• Zwieść dał się Caceres - po raz kolejny zresztą - w efekcie czego sedzia wzywa go na rozmowę. Na szczęście dla niego, kartki nie wyciągnął.

• Walka na połowie Lyonu - Pogba i Assamoah próbują odzyskać straconą dopiero co piłkę, jednak uciekają się do faulu.

• Bardzo długa piłka, w domyśle kierowana do Assamoah, w praktyce prosto w ręce bramkarza.

• Dla Gianluigi Buffona jest to 700. występ w barwach Juventusu. buffon

• Pirlo faulowany, gra wznowiona dość szybko. Po chwili znów gwizdek, tym razem spalony pod bramką Lopesa.

• Rzut wolny dla Lyonu z lewej strony boiska - wrzutka w pole karne przedłużona głową leci za dalszy słupek, tam przejmuje ją Kone. Niestety - złapany na spalonym.

• Bonucci zabiera się z piłką ze swojego pola karnego i rusza w stronę bramki rywala. Biegnie długo, aż w końcu obrona musi zabrać mu piłkę.

• Gospodarze mogą trochę częściej poklepać piłkę - Włosi nieco odpuścili.

• Kilka podań kończy się jednym, niecelnym przekazaniem piłki, która ląduje na aucie.

• Lyon traci piłkę pod polem karnym Juve i goście ruszają z kontrą.

• Pierwsze podejście do ataku gospodarzy kończy się autem bramkowym.

• Wrzutka na 5 metr na Osvaldo, obrońca strąca piłkę wprost na nadbiegającego Teveza, jednak Carlisito uderzeniem głową chybia obok bramki.

• Płaskie uderzenie Pirlo odbija się od muru, jednak Juve nadal przy piłce.

• Faulowany Carlos Tevez i mamy rzut wolny dla Starej Damy. Odległość? Niespełna 20 metrów.

• Juventus rozpoczął mecz i od razu przeszedł na połowę rywala. Póki co Lyon tylko się broni.

• William Collum gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczynamy spotkanie w Lyonie!

• Jeżeli chcecie prześledzić jeszcze zapowiedź spotkania, warto zajrzeć tutaj.

• Juve ma zawodników na poziomie, który pozwoliłby im grać w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, nie mówiąc o Lidze Europy - powiedział przed tym starciem Remi Garde, trener Lyonu. - Nasi piłkarze nie mogą się doczekać momentu, w którym znajdą się na świeczniku. Będzie to dla nich szansa, by zabłysnąć. Musimy dostosować swój styl gry do sposobu, w jaki gra Juventus, ponieważ poziom jakości w rozgrywkach europejskich jest znacznie wyższy, niż we Francji.

• Zawodnicy już rozgrzani, za niespełna 10 minut startujemy!

Lyon

• Antonio Conte w przedmeczowych wypowiedziach mówił: "Powinniśmy czuć dumę z tego, że drugi sezon z rzędu jesteśmy najdłużej grającą w Europie włoską drużyną. Czujemy na sobie pewną presję związaną z tym, że musimy przywrócić włoskiej piłce część dawnego blasku. Biorąc pod uwagę fakt, że zostaliśmy tu sami, spróbujemy dojść jak najdalej, walcząc z różnymi trudnościami."

• Zgodnie z pojawiającymi się od Was komentarzami, faworyt jest jeden: typujecie wysoką wygraną Juventusu. Pojawiają się wyniki 4:0, 4:1 czy 5:1.

• Goście natomiast obecność w Lidze Europy zawdzięczają porażce z Galatasaray w Lidze Mistrzów. W "rozgrywkach pocieszenia" Włosi pokonali w dwumeczu Trabzospor 4:0 (2:0, 2:0), natomiast z rywalem z własnego podwórka - Fiorentiną, wygrali znacznie mniejszą różnicą po remisie 1:1, a potem wygranej na wyjeździe 1:0.

• Gospodarze dość pewnie radzą sobie z przeciwnikami w Lidze Europy. W 1/16 pokonali Viktorię Pilzno 5-3 w dwumeczu (pierwszy z pojedynków zwyciężając 4:1), natomiast w dwumeczu 1/32 tylko jedną bramkę oglądali kibice w rywalizacji z Czornomoreć Odessą (0:0, 1:0).

• Znamy też ławkę Juve: Storari, Lichtsteiner, Peluso, Padoin, Giovinco, Vucinic, Llorente.

• Antonio Conte do pierwszego składu desygnował taki oto zespół: Buffon, Caceres, Bonucci, Chiellini, Isla, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Tevez, Osvaldo.

• Znamy już wyjściową jedenastkę gospodarzy - w barwach Olympique na boisko wybiegną dziś: A.Lopes, Tolisso, B.Koné, Umtiti, Bedimo, Gonalons, Ferri, Malbranque, Mvuemba, Briand, Lacazette.

• Witam serdecznie w relacji na żywo z pojedynku Olympique Lyon z Juventusem Turyn w ramach ćwierćfinałów Ligi Europy! Z tej strony Michał Kozera i razem będziemy śledzić zmagania na Stade de Gerland w Lyonie.