2 2 połowa

2 dogrywka 1 połowap.

2 dogrywka 2 połowap.

4 karne

• Futbol bywa okrutny. Choć Betis źle rozegrał pierwszą połowę i zasłużenie ją przegrał, to już druga połowa była duża lepsza, ale i tak stracili kolejną bramkę. W dogrywce nikt tak na prawdę nie był lepszy, choć to Sevilla miała okazję bramkową. Karne? Lepiej zaczął Betis, ale skończył źle. Chciałoby się teraz powiedzieć: grali przez chwilę jak nigdy, przegrali jak zawsze. To już wszystko na dziś. Za uwagę dziękuje Mateusz Kapera.

• To już jest koniec Betisu. Sevilla przechodzi dalej!

• Nono!? Co on zrobił?! Uderzył koło bramki... SEVILLA WYGRYWA!

• Rakitić! Spokojnie i pewnie!

• N'Diaye trafia w słupek! Ależ pech!

• Moreno! Po rękach Adana, ale trafia ostatecznie!

• Amaya pewnie strzela! Betis się nie myli!

• Kevin Gameiro! Celnie! Wprost w okienko!

• Salva Sevilla! Potężnie i celnie!

• Coke trafia! Spokojny strzał.

• Ruben Castro trafia!

• Vitolo kontra Adan... ADAN BRONI!

• Kto zacznie strzelać jako pierwszy? Sevilla!

• Zaczynamy! Tu już nie przesądzą tylko umiejętności a szczęście! Kto będzie go miął więcej?

• Koniec dogrywki! KARNE!

• Ostatnie minuty! Ostatnie chwile aby wylać ostatnie poty!

• Cedric padł w polu karnym po kontakcie z Fazio. Sędzia jednak nie podyktował rzutu karnego.

• Widać wielkie zmęczenie piłkarzy obu drużyn. Kto ma tych sił więcej, kto nie popełni błędu - ten wygra.

• Salva Sevilla najpierw obija rywali, a poźniej Cedric także próbuje strzału, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę.

• Betis rozpoczyna drugą połowę dogrywki!

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Błyskawiczna żółtą kartka dla Jairo. Pośpieszył się z wejściem na boisko.

• Jairo wchodzi za Baccę, który doznał urazu przy wcześniejszej akcji.

• Coś niesamowitego! Fantastyczna dwójkowa akcja Gameiro i Bacci, z której to ten pierwszy najpierw strzelił w Adana. Piłka obita od Adana powędrowała wysoko do góry i spadła na głowę Bacci, który uderzył na bramkę, ale ponownie błysnął były golkiper Realu Madryt! Uhhh... kibice Betisu mogą odetchnąć.

• Okołu pięciu minut do zakończenia pierwszej połowy dogrywki. Jak na razie i Betis i Sevilla boją się podjąć stanowcze kroki.

• Ruben Castro stanął przed wyśmienitą okazją! Piłka po pojedynku powietrznym spadła pod nogi Castro ustawionego w polu karnym, ale jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez rywala.

• Jorge Molina szarżował środkiem boiska, piłkę od niego przejął Ruben Castro, ale jego strzał nie dał bramki gospodarzom.

• Betis już bez możliwych zmian. Sevilla jeszcze z jedną wolną zmianą.

• Zaczynam pierwszą część dogrywki!

• Koniec drugiej połowy! Dogrywka!

• Fazio otrzymuje żółtą kartkę podczas ustawiania muru. Rzut wolny ostatnia okazja Betisu.

• Ostatnia zmiana w drużynie Betisu. Na boisku pojawił się Jorge Molina. Boisko opuścił Lorenzo Reyes.

• Salva Sevilla uderza w mur. Nic z tego.

• Żółta kartka dla Coke i będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla Betisu.

• Bramka na 0:2 podłamała piłkarzy Betisu. Teraz już żadna z drużyn nie atakuje pochopnie.

• Ostatnie dziesięć minut czasu regulaminowego. Szykuje się gorące ostatnie minuty i byź może dogrywka.

• Vitolo zmienia Mbia.

• Gameiro zagrał super precyzyjną piłkę do Marina z lewego skrzydła, który potęźnym strzałem pokonał Adana.

• BAAACAAAA! GOOOOL! Straty odrobione! Betis - Sevilla 0:2!

• Salva Sevilla pojawia się na boisku za Leo Baptistao.

• Diogo Figueiras ładnie minął obrońców Betisu na prawym skrzydle, ale w ostaniej fazie akcji fatalnie skiksował i stracił piłkę oraz okazję na bramkę.

• Ponad godzina gry za nami. Betis obudził się w drugiej połowie i rządzi na boisku.

• Nono fantastycznie zagrał w pole karne do Baptistao, który błyskawicznie uderzył na bramkę rywali, i gdyby nie interwencja Beto byłoby 1:1.

• Baptistao dwie okazję w przeciągu minuty! Najpierw strzał głową tuż nad poprzeczką, a chwilę później groźny strzał zza pola karnego. Rozkręca się ekipa Calderona.

• Juanfran uderza zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Z powodu urazu boisko opuścił Jose Antonio Reyes. Zmienia go Coke.

• Baptistao próbował zdobyć bramkę z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę.

• Mbiaaaa! Świetna akcja Sevilli. Rewelacyjne miękkie zagranie w pole karne do wybiegającego za obrońców Mbii, który przegrał pojedynek z Adanem.

• Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybita przez obrońców. Jeszcze zawodnicy gospodarzy mieli okazję po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale świetnie do piłki wyskoczył Beto łapiąc piłkę.

• Calderon chyba wstrząsnął drużyną w przerwie. Pierwsza akcja w drugiej połowie błyskawicznie przeprowadzona przez gospodarzy. Bramkę próbował zdobyć Baptistao. Strzał zablokowany przez obrońcę. Rzut rożny.

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia drugiej części gry! Piłka dla Sevilli.

• Koniec pierwszej połowy! Sevilla prowadzi 1:0 z Betisem po bramce Reyesa w 22. minucie.

• Diogo Figueiras fauluje Juan Carlosa i otrzymuje żółtą kartkę.

• Wygląda na to, że Sevilla nie da nic już powiedzieć Betisowi w tej pierwszej połowie.

• Pierwsza połowa wyraźnie pod dyktando Sevilli.

• Nono dośrodkowuje z rzutu wolnego na głowę Rubena Castro, ale ten uderza koło bramki.

• Emery mobilzuje swoich graczy, aby bardziej nacisnęli rywali. Chwilę później Cedric wyszedł sam na sam z Beto, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

• Bacca kolejny raz zagraża bramce Betisu. Tym razem graczy Betisu uratowała pozycja spalona piłkarza Sevilli.

• Nono za ostry faul na Reyesie otrzymuje żółtą kartkę.

• Marin dośrodkowuje w pole karne i z trudem piłkę wypiąstkował za linię końcową Adan.

• Cedric podaje przed pole karne do Nono, ale strzał Hiszpana bardzo niecelny.

• Moreno dośrodkował z lewej strony w pole karne, żaden z piłkarzy Betisu nie przeciął podania, a do piłki dopadł Reyes i umieścił piłkę w siatce.

• JOSE ANTONIO REYES! GOOOOOL dla Sevilli!!!

• Mbia ostro fauluje Loro Reyesa! Żółta kartka dla Mbia, który nie zagrałby w następnym meczu.

• Kontuzjowany Damien Perquis zakończył przedwcześnie mecz. Zmienia go Nono.

• Znowu Bacca miał świetną okazję! Zabrakło jednak wykończenia i szczęścia.

• Na murawie leży Damien Perquis. Rozgrzewa się jeden z zawodników rezerwowych.

• Pierwsza dobra okazja dla Sevilli. Carlos Bacca dostał dobre prostopadłe podanie z głębi pola i popędził w kierunku bramki rywali. Na wysokości pola karnego dośrodkował, ale Kevin Gameiro nie zdążył do piłki.

• Dziesięć minut za nami. Dużo walki, mało okazji bramkowych.

• Ciężko będzie odrobić straty piłkarzom Sevilli. Na Villamarin zgromadzonych jest około 55 tysięcy fanów. Co zrozumiałe, zdecydowana większość kibiców Betisu. Kontakt z piłką graczy przyjezdnych oznacza burzę gwizdów na stadionie.

• Pierwsze minuty spokojne... Brak groźnych strzałów na bramkę.

• Gospodarze na zielono-biało. Goście w czerwonych strojach.

• Rozpoczyna Betis!

• Obie ekipy odsłuchują hymn Ligi Europejskiej.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie.

• Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• W porównaniu do ostatniego spotkania obu drużyn trener Calderon zdecydował się na dwie zmiany. Nie zobaczymy dziś grających wcześniej: Didac i Caro. Trener gospodarzy postawił dziś na Antonio Amayę i Juana Carlosa. Natomiast trener gości Unai Emery przeprowadził sporo zmian. Nie dał szansy na ponowny występ od pierwszej minuty w derbach: Vitolo, Iborra, Cristoforo, Coke i Navarro. Ich miejsce zajęli: Diogo Figueiras, Pareja, Mbia, Marin i Gameiro.

• Pucharowe zwycięstwo Betisu nad Sevillą było pierwszym od 2012 roku.

• Pierwsze spotkanie niespodziewanie wygrała drużyna Betisu. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla "Verdiblancos" po golach Leo Baptistao i Salvy Sevilla.

• Ławka rezerwowych Sevilli: Varas, Fernando Navarro, Coke, Samperio, Vitolo, Luismi, Fernandez Luna

• Ławka rezerwowych Betisu: Sara, Paulão, Vadillo, Nono, Salva Sevilla, Rodríguez

• Dobry wieczór! Już za niespełna godzinę rozpoczną się wielkie derby Sewilli. Zapraszam serdecznie na wieczór z Ligą Europejską w hiszpańskich rytmach. Za moment składy obu drużyn.