4

3 1 połowa

FC Porto

1

• Koniec meczu! Sevilla pewnie wygrywa 4:1 i przechodzi do kolejnej fazy Ligi Europy. Za uwagę dziękuje Maciej Akimow.

• Sędzia doliczył 4 minuty

• Quaresma huknął na bramkę zza pola karnego. Beto nawet się nie ruszył.

• QUARESMA!!! GOLAZO! Honorowe trafienie dla Porto!

• Gameiro miał szansę na kolejnego gola, ale jego uderzenie zablokował Mangala. Piłka wyszła na rzut rożny.

• Korner dla Porto. Na pocieszenie..

• Piotrek ostatnio zagrał bardzo dobry mecz, ale akurat ta zmiana jest bardziej taktyczna.

• Schodzi człowiek instytucja. Rakiticia zmienia Trochowski.

• Wrzutka Rakiticia w pole karne i bliski gola był Fazio

• Akcja obrońców Sevilli w polu karnym Porto! Fazio do Navarro, a ten pada na murawę, ale szybko z niej wstaje. Na początku wyglądało to na rzut karny.

• Rakitić po raz kolejny szarżował na bramkę, ale podając do Gameiro na wolne pole za bardzo wyrzucił go do prawej strony

• Lewe skrzydło było całkowicie otwarte i tamtą stroną poszła cała akcja. W pole karne wbiegał Gameiro i Rakitić i to właśnie Francuz zamknął całą akcję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DEEEEL SEVILLA!!! KEVIN GAMEIRO!

• Kolumbijczyk dorobił się w kolejnej akcji kartki za faul na Mangali

• Bacca dostał od Vitolo prostopadłe podanie, ale po drodze faulował zawodnika Porto.

• Zmiana w Porto. Wchodzi Kelvin

• Coraz bardziej rozpaczliwa obrona Sevilli. Powoli zamek się zamyka

• Zmiana w zespole gospodarzy. Trzeba załatać dziurę w obronie

• Herrera płaskim strzałem uderza z dystansu na bramkę, ale Beto broni na raty.

• Coke wylatuje z boiska! Głupi faul na Quaresmie zakończył się drugą żółtą kartką

• Quaresma uderza z rzutu wolnego pod poprzeczkę, ale koniuszkami palców broni Beto

• Chyba najlepsza okazja Porto do zdobycia bramki w tym spotkaniu. Herrera zbijał piłkę głowę do Ghilasa, który składał się do przewrotki. Zabrakło mu kilku centymetrów zanim uprzedził go Beto

• Druga zmiana w Porto. Ricardo za Varelę

• Eduardo schodzi z boiska. Zmienia go Quintero

• Zaczynamy drugą połowę!

• Sędzia zaprosił zawodników na przerwę

• Sędzia do pierwszej połowy doliczył 2 minuty

• Quaresma uderzał po raz kolejny z rzutu wolnego, ale tym razem piłka przeleciała obok lewego słupka

• Varela do Danilo, a ten oddał piłce Quaresmie, który bez największego namysłu uderzył na bramkę. Strzał przeleciał niewiele nad poprzeczką.

• Quaresma wyłożył piłkę Defourowi, ale ten uderzył obok prawego słupka

• Faul Reyesa, kolejna okazja do centry dla Porto

• Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Sevilli, a do piłki dopadł Herrera . Przełożył jednak sobie piłkę na drugą nogę i zwlekał ze strzałem. Piłka odbiła się jedynie od zawodnika Sevilli i mamy rzut rożny.

• Dużo fauli ze strony Porto. Oby nie skończyło się to czerwoną kartką

• W zespole Sevilli ukarany został Coke

• Quaresma również zobaczył kartonik

• Ukarany na pewno został Varela za bardzo agresywne zachowanie

• Nieco nerwowy fragment spotkania. Sędzia pokazał chyba trzy kartki w jednej spornej sytuacji. Trzeba to uporządkować.

• Kolumbijczyk zakręcił obrońcami jak kurczakami z rożna, odwrócił się i... strzelił z dziecinną łatwością!

• BAAAAAAAAAAACAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Mamy 3:0 dla Sevilli!

• Mamy pierwszą kartkę. Mangala za mocno pracował ręką i trafił w twarz Mbię

• GOLAZO! Błąd przy wyrzucie piłki przez Fabiano, a później prostopadłe podanie dostał Vitolo. Przeszedł z łatwością obrońcę i skierował piłkę między nim, a bramkarzem!

• Bomba Quaresmy, ale pewnie broni Beto! Kolejny rzut rożny

• Quaresma ładnie przeszedł obrońcę i zakręcił piłkę w pole karne, ale piłkę na rzut rożny wybił Fazio

• Reyes bezpośrednim strzałem z powietrza uderza na bramkę. Z trudem broni Fabiano!

• Wrzutka Danilo, ale Beto bez problemu łapie piłkę

• Akcje Porto kończą się na 30-40 metrze przed bramką gospodarzy

• Kolejna znakomita akcja Sevilli. Mbia wrzucił piłkę do wbiegającego Coke, a ten mocnym wstrzeleniem szukał w polu karnym Vitolo. Zabrakło centymetrów do zdobycia gola na 2:0

• Defour zatrzymuje faulem Rakiticia. Sędzia pogroził zawodnikowi Porto, że kolejne takie zachowanie zakończy się kartką

• Defensorzy gospodarzy ambitnie walczą o piłkę. Porto ma problemy ze zbudowaniem solidnej akcji

• Mbia szukał Rakiticia na skrzydle, ale podanie było zbyt mocne, by Chorwat zdążył do piłki

• Idealnie ułożył się ten mecz dla gospodarzy! Sędzia zwlekał z podyktowaniem karnego, ale po rozmowie z sędzią zabramkowym pokazał na wapnoo. Winowajcą całego zamieszania był zawodnik z numerem 2, czyli Danilo

• Ivan Rakitić pewnym strzałem przy prawym słupku pokonuje Fabiano

• Karny dla Sevilli!

• Mogło być już 1:0! Bacca zaczaił się za plecami obrońcy, zabrał mu piłkę i uderzył na bramkę, ale prosto w bramkarza!

• Varela rozpędzał się na skrzydle, ale zanim zdążył dośrodkować pod nogami skończyło mu się boisko

• Mbia walczył z Quaresma przed polem karnym Sevilli, ale górą zawodnik gospodarzy

• Pierwszy gwizdek włoskiego arbitra

• Sevilla będzie musiała odrobić jednobramkową stratę z pierwszego spotkania, ale wydaje się, że nie będzie to dla nich olbrzymie wyzwanie. Są w formie i zdecydowanie powalczą z Porto. Szykuje nam się bardzo dobre widowisko!

• Ławka rezerwowych Porto: Kadu, Josué, Licá, Quintero, Ricardo, Kelvin, Maicon

• Ławka rezerwowych Sevilli: Varas, Diogo, Marin, Iborra, Trochowski, Jairo, Gameiro.

• Zaczynamy za niecałe 30 minut. Relację z tego spotkania przeprowadzi Maciej Akimow.