Sevilla FC

2

Valencia CF

0

• Choć w drugiej połowie obie drużyny miały swoje świetne szanse na zmianę rezultatu, to ten jednak pozostał bez zmian i Sevilla ma bardzo dobrą sytuację przed rewanżem w Walencji, który czeka nas już za tydzień. Drużyna Pizziego jednak z FC Basel pokazała, że potrafi odrabiać na Mestalla jeszcze większe straty, więc na pewno emocji będzie jeszcze naprawdę sporo. Tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Sevilla pokonuje Valencię 2:0!

• Niesamowite! Rakitić z rzutu wolnego dośrodkował na nogę Iborry, który w świetnej sytuacji uderza nad bramką!

• Żółta kartka dla Mathieu za faul taktyczny na Gameiro.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Guaita skutecznie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Rakiticia.

• Trzecia zmiana w Sevilli. Schodzi Vitolo, wchodzi Iborra.

• Alcacer ogląda żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

• Strzał głową Vargasa trafia teraz w poprzeczkę bramki Sevilli!

• Beto ratuje Sevillę! Jonas otrzymał piłkę w polu bramkowym po błędzie Fazio, ale Brazylijczyk nie zdołał zaskoczyć bramkarza rywali!!!

• Benfica ponownie prowadzi z Juventusem. W Lizbonie 2:1 po trafieniu Limy.

• Seria stałych fragmentów gry dla Valencii.

• Piatti z dystansu uderza nad bramką Beto.

• Kibice Sevilli śpiewają swój hymn, jakby byli przekonani swojego zwycięstwa dzisiaj.

• Gameiro domagał się odgwizdania zagrania ręką Javiego Fuego, ale sędzia wskazał na rzut rożny, choć takowe rzeczywiście było.

• Z kolei w Lizbonie jest już 1:1. Gola dla Juventusu strzela Carlos Tevez.

• Jonas zmienia Feghoulego w zespole Valencii.

• Carlos Bacca opuszcza plac gry, w jego miejsce Kevin Gameiro.

• Marko Marin ogląda żółtą kartkę. Pierwsze napomnienie w tym spotkaniu.

• Fazio teraz przerwał kolejną groźną akcję gości. Coraz lepiej atakują podopieczni Pizziego.

• Bardzo dobre zagranie prostopadłe w pole karne do Vargasa, którego ostro, ale czysto potraktował Beto, który przejął piłkę!

• Vargas!!! Po błędzie Diogo, Chilijczyk technicznie uderza minimalnie obok bramki gospodarzy! To mógł być bardzo ładny gol!

• Rzut rożny dla Sevilli po kontrze i odbitym strzale Marina.

• Vargas zdołał dograć w pole karne do Alcacera, jednak ten z bardzo trudnej pozycji uderzył niecelnie.

• Pereira dośrodkowuje w pole karne, gdzie dobrze interweniuje Pareja. Valencia teraz musi grać w ataku pozycyjnym, co pozwala gospodarzom na błyskawiczne kontry.

• I już Niemiec złapany na spalonym.

• Zmiana w Sevilli. Schodzi z boiska Reyes, w jego miejsce Marko Marin.

• Piatti zmienia Fede.

• Jeszcze jedno fenomenalne podanie Rakiticia, tym razem na czystą pozycję wyszedł Bacca, ale Kolumbijczyk uderza prosto w Guaitę!

• Raz jeszcze idealnie zagrał Rakitić na głowę Fazio, ale strzał obrońcy Sevilli raz jeszcze broni Guaita!

• Dobry strzał z rzutu wolnego Mathieu dość wyraźnie jednak mija bramkę rywala!

• Feghouli faulowany przez Fazio blisko pola karnego Sevilli. Szansa dla Nietoperzy.

• Na spalonym Rakitić, a po drugiej stronie boiska kilkadziesiąt sekund później także Feghouli.

• Fede za nisko dośrodkował piłkę i Bacca wybija ją poza pole karne. Po chwili długą piłkę we własne pole karne przejął Beto.

• Alcacer zdobywa teraz rzut rożny dla Valencii.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Estadio Sanchez Pizjuan. Jest zmiana w Valencii. W miejsce kontuzjowanego Juana Bernata wchodzi Jose Gaya.

• Sevilla prowadzi zasłużenie, ale pozostaje niesmak po tym golu z kilkumetrowego spalonego Mbii. Wydaje się, że gdyby tej bramki nie było, to Sevilli nie szłoby tak łatwo w tym spotkaniu, a teraz zespół Emery'ego czuje się naprawdę swobodnie i ten mecz może się skończyć goleadą.

• Koniec pierwszej połowy. Sevilla prowadzi z Valencią 2:0.

• Bardzo dobrze wykonany stały fragment gry przez Sevillę! Po centrze Rakiticia Fazio zupełnie urwał się obrońcom Valencii, ale Guaita obronił strzał głową Argentyńczyka!

• Zdecydowanie łatwiej teraz będzie się grało Sevilli. Podopieczni Unaia Emery'ego muszą jednak uważać, bo utrata każdej bramki to powrót Valencii do gry w całym dwumeczu. A nawet i goście już pokazali przeciwko FC Basel, że potrafią wyjść nawet z wyniku 0:3 po pierwszym meczu.

• Teraz powinien być rzut rożny dla Valencii po interwencji Carrico, ale sędzia nakazuje grać od bramki.

• Valencia nie zdążyła się otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a już dostaje drugi cios! Vitolo podaje w tempo do Bakki, ten wychodzi na czystą pozycję i płaskim strzałem w długi róg bramki podwyższa wynik spotkania! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Carlos Bacca!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Rakiticia, przedłuża piłkę głową Carrico, a Mbia z bliska piętą pakuje piłkę do siatki! Problem w tym, że po zagraniu Carrico był spalony...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Stephane Mbia!

• Coraz odważniej atakują gospodarze, a to automatycznie sprawia, że Nietoperze mają sporo problemów w swojej eksperymentalnie zestawionej defensywie.

• Bacca! Świetnie podanie prostopadłe Rakticia do Kolumbijczyka, a ten uderza płasko obok bramki rywala!

• Rakitić dośrodkował na głowę Fazio, a Argentyńczyk uderza tuż obok bramki!!!

• Ivan Rakitić zdobył rzut rożny dla Sevilli.

• Teraz z kolei piłka na dłużej w posiadaniu Valencii, a Sevilla nieco się schowała i czeka na kontrę.

• Ćwierć meczu za nami. Wysokie tempo gry, ale praktycznie bez sytuacji.

• Akcja błyskawicznie przenosi się spod jednego pola karnego pod drugie, ale wciąż brakuje w obu zespołach ostatniego podania.

• W odpowiedzi bardzo groźnie z dystansu strzela Alcacer, ale Beto odbija piłkę!!! Wciąż 0:0!

• Sporo walki teraz pod polem karnym Valencii, z której zwycięsko wychodzą goście.

• Vitolo złapany na spalonym.

• Joao Pereira dośrodkowuje w pole karne, gdzie bardzo ofiarnie interweniuje Pareja, który jeszcze był faulowany przez Vargasa.

• Bardzo dobre tempo na początku tego spotkania, ale jeszcze brakuje obu zespołom dokładności w grze ofensywnej.

• Przechwyt Rakiticia, Chorwat ewidentnie faulowany taktycznie przez Bernata, tymczasem sędzia nakazuje grać dalej.

• Z rzutu rożnego nic nie wynikło, kontra Valencii i dośrodkowanie Fede wpada w ręce Beto.

• Vitolo wywalczył teraz korner dla gospodarzy.

• Musiał Guaita wyjść poza pole karne po zagraniu w kierunku Bakki.

• Beto dobrze broni strzał głową Javiego Fuego.

• W Lizbonie tymczasem Benfica prowadzi już z Juventusem 1:0 po golu Garaya!

• Po rzucie rożnym dla Valencii we własnym polu karnym dobrze interweniuje Mbia.

• Była pierwsza szansa dla Sevilli, ale szarżujący w kontrataku Bacca został zatrzymany przez Javiego Fuego.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Ivan Rakitić (Sevilla) oraz Jeremy Mathieu (Valencia).

• Sędzią spotkania będzie pan Damir Skomina ze Słowenii.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry. Hymn Sevilli:

• Kogo brakuje w obu drużynach? Sevilla musi sobie poradzić dziś bez Alberto Moreno, Coke oraz Denisa Czeryszewa. W Valencii nie zagrają za to Diego Alves, Vinicius Araujo, Michel, Ruben Vezo, Philippe Senderos oraz Victor Ruiz.

• Kevin Gameiro
  • Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn!

• Jak już wspominałem, jeden z meczów ligowych pomiędzy Sevillą a Valencią zakończył się bezbramkowym remisem. Drugi mecz, rozegrany na Estadio Mestalla, padł łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli 3:1 po dwóch golach Jonasa oraz jednym Victora Ruiza. Jedyne trafienie dla Sevilli zaliczył Kevin Gameiro.

• Dla Valencii z kolei Liga Europy to jedyne rozgrywki, w których popularne Nietoperze jeszcze o coś walczą. W lidze drużyna Juana Antonio Pizziego jest na ósmym miejscu i ma już tylko matematyczne szanse na pierwszą siódemkę, co pozwoliłoby Valencii znaleźć się w przyszłym roku ponownie w europejskich pucharach.

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest na pewno Sevilla, która ostatnio znajduje się w bardzo dobrej formie. Od meczu ligowego z Valencią, zakończonego wynikiem 0:0, podopieczni Unaia Emery'ego wygrali dziewięć z dziesięciu rozegranych spotkań w rodzimej lidze, dzięki czemu są już na piątym miejscu w tabeli ze stratą ledwie trzech punktów do czwartego Athletiku Bilbao.

• Hiszpański półfinał tych rozgrywek sprawia, że jeden reprezentant kraju mistrzów świata na pewno znajdzie się w finale, który zostanie rozegrany 14 maja w Turynie. Rywalem Sevilli bądź Valencii będzie zwycięzca dwumeczu Benfica - Juventus, który będzie rozgrywany równolegle.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu półfinałowego Ligi Europy, w którym Sevilla zmierzy się z Valencią.