Tottenham Hotspur

1

Benfica Lizbona

3

• Benfica strzela bezradnemu Tottenhamowi trzy bramki na wyjeździe, co stawia ich w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem. Zapraszam na weekend z Ekstraklasą i ligami zagranicznymi. Czeka na państwa dużo relacji tekstowych na Ekstraklasa.net. Za uwagę dziękuje Adrian Gutowski.

• Koniec meczu!

• Arbiter Jonas Eriksson dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Powoli pustoszeją miejsca zajmowane przez kibiców gospodarzy. Kibice z Lizbony w wspaniałych nastrojach.

• Benfica ma piłkę, teraz będą grać na czas, przetrzymywać piłkę. Piłkarze Tottenhamu ganiają za piłką.

• Ostatnia zmiana Benfiki. Schodzi strzelec pierwszego gola, Rodrigo. Na boisku pojawia się Lima.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał zawodnika gości, broni Lloris, ale piłka trafia do pozostawionego Luisao, który strzela pod poprzeczkę. Tottenham w ciężkiej sytuacji, 1:3.

• Gooooooool! Luisao po raz drugi!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Bentaleb za Sandro.

• Teraz żółta kartka dla Vertoghena, który nie zagra w rewanżu. Dużo fauli w tej części gry.

• Żółta kartka dla Rubena Amorima za wejście nakładką.

• Dużo walki w środku pola między dwoma zespołami.

• Druga zmiana u gospodarzy. Danny Rose za Kyle'a Walkera.

• Za Harry'ego Kane'a wchodzi Roberto Soldado.

• Ależ błąd Llorisa. Piłka leciała do niego, ten zamiast czekać na linii pola karnego wyszedł poza nie, piłka go minęła i musiał szybko wracać. Do piłki biegł też napastnik Benfiki, ale francuski bramkarz naprawił błąd i wybił piłkę na rzut rożny. Sekunda spóźnienia i napastnik gości byłby sam na sam z pustą bramką.

• Do końca meczu 20 minut, Tottenham odżył po bramce. Zapowiadają się emocje do samego końca.

• Piłka z rzutu wolnego na głowę Kaboula, strzał głową na bramkę, ale łapię piłkę Oblak.

• Opatrywany poza boiskiem Adebayor, ale wraca na boisko.

• ... i Perez za Sulejmaniego.

• Dwie zmiany w Benfice. Gaitan za Cardozo...

• Piękny gol Eriksena z rzutu wolnego! Piłka przechodzi nad murem i wpada w okno bramki. Oblak bez szans.

• Gooooooool! Eriksen z rzutu wolnego!

• Faulowany Kane na siedemnastym metrze. Żółta kartka dla Silvio, który nie zagra w rewanżu za tydzień.

• Bezradni piłkarze Tottenhamu w ataku. Dużo niedokładności w ich poczynaniach.

• Rzut rożny dla Benfiki, dośrodkowanie na bliższy słupek, kompletnie niekryty Luisao, który wyskakuje do piłki i strzela głową bramkę. Błąd Tottenhamu.

• Gooooooooool! Luisao!

• Ależ błąd Kane'a! Anglik znalazł się przed własnym polem karnym, stracił piłkę na rzecz Amorima i groźny strzał tego zawodnika!

• Paulinho do Adebayora, ale ten na spalonym.

• Co jakiś czas realizator pokazuje nam ławkę rezerwowych gospodarzy sugerując zmiany. Teraz było mocne zbliżenie na Soldado, czy to czas na Hiszpana?

• Gdyby w poprzedniej sytuacji był Adebayor z meczu rewanżowego z Dnipro to mielibyśmy remis, jednak napastnik Tottenhamu nie gra dzisiaj najlepiej.

• Co zrobiła Adebayor?! Dostał podanie od Eriksena, został bez krycia w polu karnym i miał czystą pozycją do strzału. Przyjął piłkę i spokojnie uderzył, ale jego celownik jest dzisiaj mocno rozregulowany, piłka poleciała kilka metrów od bramki. To była znakomita sytuacja Togijczyka, powinno być 1:1.

• Na razie spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie gospodarze. W strefie obrony Benfiki wydają się być zagubieni.

• Druga połowa rozpoczęta przez Tottenham.

• Tottenham - BenficaTottenham - Benfica

• Na początku przeważał Tottenham, ale Benfika udanie skontrowała gospodarzy i wyszła na prowadzenie. Więcej dokładności oraz myślenia w ataku i obronie i myślę, że Tottenham będzie stać na stworzenie dobrych sytuacji.

• Arbiter nie doliczył nic do pierwszej połowy i ją zakończył.

• Próbował odebrać piłkę obrońcom piłkę Marković, ale piłka odbiła się od jego kolana i wyszła za linię końcową. Gdyby lepiej się mu ułożyła to miałby dobrą szansę na strzał.

• Naugton w akcji lewym skrzydłem, nie miał jak dograć piłki i oddał strzał, ale w najmniejszym stopniu nie zagroził Oblakowi.

• Faul w ataku Adebayora. Togijczyk nie miał na razie klarownych sytuacji na oddanie strzału.

• Teraz piłka w posiadaniu Benfiki. Spokojne rozgrywanie piłki, zmuszanie Tottenhamu do pressingu i rozrzedzanie szyków defensywy Spurs. Brak nieprzemyślanych podań.

• Teraz próbuje Tottenham, rzut rożny dla nich. To już piąty w tym meczu przy zerowej liczbie rogów dla gości. Jednak co z tego, jeżeli nie ma z nich zagrożenia?

• Dostał piłkę z głębi pola na prawe skrzydło Rodrigo, dobiegł do niej i znalazł się sam na sam przeciwko Llorisowi i bardzo dobrze strzelił po ziemi. 1:0 dla Benfiki, obrońcy Spurs nie upilnowali młodego Hiszpana.

• Gooooooool! 1:0 dla Benfiki!

• Każda próba akcji Benfiki jest rozbijana. Obrona Spurs wygląda lepiej niż w meczu z Chelsea, ale nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca. Jeżeli utrzymają dobrą dyspozycję do końca meczu, to wtedy będzie można ich pochwalić.

• Od kilkunastu minut wyraźna przewaga Tottenhamu, który posiada piłkę i próbuje rozegrać akcję, ale na razie bez efektu w postaci akcji.

• Zamyślony Tim Sherwood, który z każdym meczem wygląda starzej, co tydzień wygląda na bardziej doświadczonego menedżera.

• Próba ataku Benfiki środkiem pola, ale przejmują piłkę gracze Tottenhamu i znowu rozgrywanie piłki przez Spurs.

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Eriksen dośrodkowuje, ale Cardozo wybija na następny rzut rożny, który również nie stwarza zagrożenia.

• Próba dalekiego podania w pole karne na głowę ofensywnych graczy Spurs, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• Groźne dośrodkowanie na głowę Adebayora, ale uprzedził go obrońca Benfiki.

• Próba strzału Sandro z dwudziestego metra, ale nad bramką.

• Gra toczy się w środku pola. Oba zespoły próbują uzyskać przewagę, ale częściej przy piłce są gospodarze.

• Wysoki pressing portugalczyków, Tottenham zepchnięty z piłką na swoją połowę.

• Kolejny rzut wolny dla Tottenhamu, piłka dociera do Kaboula, ale ręce przed jego głową wystawia Oblak i łapie piłkę.

• Teraz źle wykonany wolny przez Spurs, próba kontry Benfiki i Sandro jest zmuszony do popełnienia faulu, za który otrzymuje żółtą kartkę

• Rzut wolny dla Benfiki i strzał głową Luisao, ale uderzenie bardzo lekkie i spokojnie łapie piłkę Lloris.

• Ładne podanie do Silvio na prawą stronę, ale spalony.

• Na razie "poznają się" oba zespoły. Wymieniają spokojnie podania, próbują przechodzić bliżej pola karnego przeciwnika. Częściej przy piłce Tottenham

• Zaczynamy mecz!

• Oba zespoły wychodzą z tunelu. Niedługo zaczynamy mecz.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie szwedzki arbiter Jonas Eriksson.

• - Chcemy utrzymać jakość naszej gry. Wiemy, że te rozgrywki są ważne, ale najważniejsza dla nas jest liga. Mówiłem to od początku sezonu, nie zamierzam zmieniać priorytetów – powiedział przed meczem trener gości, Jorge Jesus.

• - Musimy zapomnieć o meczu z Chelsea. Nie możemy patrzeć w tył. Wszyscy są mężczyznami i muszą poważnie podejść do następnego meczu. Ja jestem ich menedżerem, nie opiekunką – powiedział przed meczem Tim Sherwood.

• Rezerwowi Benfiki: Artur, Jardel, Gaitan, Almeida, Perez, Djuricic, Lima.

• Rezerwowi Tottenhamu: Friedel, Rose, Fryers, Townsend, Chadli, Bentaleb, Soldado.

• Znamy już składy obu drużyn, które dostępne są po lewej stronie.

• Ludogorets 0-3 Valencia

• Jak dotąd oba zespoły nie rozegrały oficjalnego meczu między sobą.

• Tottenhamowi wiedzie się gorzej. Ostatni mecz to sromotna porażka z Chelsea, po której najbardziej dostało się obrońcom Spurs, którzy popełnili karygodne błędy. Ostatnie sześć meczy to 3 zwycięstwa i 3 porażki. W Premier League zajmują piąte miejsce.

• Benfica ma fantastyczną passę we wszystkich rozgrywkach. Drużyna ze stolicy Portugalii nie przegrała 23 ostatnich spotkań, notując 21 zwycięstw. Ostatnia przegrana nastąpiła 5 listopada w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Olympiakosowi. Podopieczni Jorge Jesusa są liderem ligi portugalskiej z siedmioma punktami przewagi nad drugim Sportingiem Lizbona.

• W poprzedniej rundzie Tottenham wyeliminował Dnipro Dniepropietrowsk(0:1, 3:1), a Benfica pokonała PAOK(1:0, 3:0).

• Witam na relacji z meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej, w którym Tottenham podejmie na własnym stadionie Benficę Lizbona. Mecz zacznie się za 35 minut. Relację poprowadzi Adrian Gutowski.