0 dogrywka 1 połowap.

0 dogrywka 2 połowap.

• To już koniec naszej relacji z dzisiejszego spotkania Valencia CF - FC Basel. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

• Valencia w półfinale Ligi Europejskiej!

• Fantastyczny mecz obejrzeliśmy dziś na Estadio Mestalla! Po pierwszej połowie Valencia prowadziła z FC Basel 2:0 po bramkach Alcacera i Vargasa. W drugiej części spotkania do bramki Sommera ponownie trafił Alcacar i doszło do dogrywki. W dogrywce swojego trzeciego gola zdobył Alcacar, a wynik na 5:0 ustalił Bernat. Chyba nikt nie spodziewał się, że dzisiejsze spotkanie zakończy się takim wynikiem!

• KONIEC! Sędzia Kassai gwiżdże po raz ostatni!

• GOOOOOL!!! 5:0! BERNAT! Już jest po meczu! Wychowanek Valencii strzela piątą bramkę dla swojego zespołu!

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Embolo zmienia Saferiego.

• ...a drugą Guaita.

• Dwie żółte kartki. Pierwszą ujrzał Bernat...

• Jeszcze rzut wolny dla FC Basel. Wrzutka w pole karne, piłka ląduje w rękawicach Guaity.

• GOOOOOL!!! 4:0! ALCACER! Alcacer dostał piłkę w pole bramkowe od Piattiego i nie zostało mu nic innego, jak po raz kolejny wpakować piłkę do bramki!

• Parejo otrzymał podanie od kolegi i wpadł z piłką w pole karne, jednak po chwili ją stracił.

• Ostatnia zmiana w Valencii. Piatti zmienia Pereirę.

• Serey Die uderza z przed pola karnego na bramkę Guaity. Piłka minimalnie mija bramkę!

• Jonas uderza z poza pola karnego, piłka przelatuje nad bramką.

• Dośrodkowanie Valencii w pole karne, ale nikt nie zamyka akcji i od bramki Sommer.

• Rozpoczynamy drugą część dogrywki!

• Sędzia kończy pierwszą część dogrywki!

• FC Basel jednak dokończy mecz w dziewiątkę. Druga żółta kartka dla Sauro i w konsekwencji czerwona!

• Żółta kartka dla Sauro.

• Znów było gorąco! Parejo zagrał w pole karne, tam głową do Vargasa przedłużył Alcacer. Piłka minimalnie mija bramkę.

• FC Basel dokończy dogrywkę w osłabieniu. Za swoje zagranie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ogląda Diaz. Błąd arbitra, raczej nie był to faul na drugą żółtą kartkę.

• Pograli teraz trochę w polu karnym piłkarze Valencii, jednak nic z tego nie wynikło i przy piłce goście.

• Za faul żółtą kartką ukarany Keita.

• Ależ sytuacja! Bernat prawie wyszedł poza linię końcową boiska, jednak zdążył wysunąć w pole karne do Pareji, a ten uderza wprost w nogi Sommera!

• Sędzia Kassai rozpoczyna pierwszą połowę dogrywki. Od środka gospodarze.

• Piłkarze Valencii mieli szansę, żeby awansować do półfinału już w regulaminowym czasie gry. Podopieczni Juana Antonio Pizzi nie wykorzystali jednak swojej szansy i za chwilę rozpocznie się dogrywka.

• Koniec drugiej połowy, a na Estadio Mestalla 3:0. Będzie dogrywka!

• Niezła centra Diaza w pole karne, kolega z drużyny uderza głową na bramkę Guaity, piłka przelatuje nad bramką.

• Kilkadziesiąt metrów od bramki faulowany Serey Die i rzut wolny dla Bazylei.

• Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ależ sytuacja, ależ dramaturgia! Alcacer był sam na sam z Sommerem, jednak zawodnik Valencii stracił piłkę i przewraca się w polu karnym po interwencji bramkarza. Na pustą bramkę uderzał Vargas, ale niecelnie! Mogło być po meczu.

• Bernat był w polu karnym i chciał huknąć na bramkę Sommera, jednak piłka po jego strzale trafiła w jednego z defensorów.

• Feghouli centruje w pole karne do Vargasa, interweniują obrońcy Bazylei.

• Wymuszona zmiana w drużynie gospodarzy. Mathieu schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Costa.

• Rzut rożny dla Valencii. Dośrodkowanie w pole karne, ale tym razem przytomnie reagują defensorzy Bazylei.

• Goście dośrodkowują w pole karne z rzutu rożnego, piłka ląduje w rękach Guaity.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy, Cartabię zmienia Jonas.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Diaz.

• Na chwilę obecną mielibyśmy dogrywkę. Piłkarze Valencii nie wyglądają jednak na takich, którzy chcieliby poprzestać na trzech bramkach. Podopieczni Juana Antonio Pizzi chcą awansować po 90 minutach gry!

• GOOOOOL!!! 3:0! ALCACER! Vargas wysunął piłkę Alcacerowi przed pole karne. Ten w bardzo dobrej sytuacji uderza na bramkę Sommera, piłka odbija się od poprzeczki i trafia do bramki!

• Rzut rożny dla Valencii, z przed pola karnego wybijają obrońcy, tam znalazł się Bernat, który oddał strzał. Po raz kolejny wybijają obrońcy. Próbował jeszcze dobijać jeden z piłkarzy Valencii, jednak niecelnie.

• Ależ strzał! Alcacer mocno uderza z przed pola karnego. Poprzeczka!

• Schar brutalnie fauluje Vargasa, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Diaz w pole karne... piłka trafia w boczną siatkę.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne. Tym razem dogrywał Parejo, jednak wybijają defensorzy.

• Żółtą kartką ukarany Elneny.

• Kolejna zmiana w drużynie z Bazylei. Degena zmienia Aliji.

• Keita po dośrodkowaniu z rzutu rożnego miał piłkę na głowie, jednak wpadł na jednego z defensorów Bazylei i piłka nie ląduje w bramce!

• Piłka przypadkowo wpada na rękę Elneny w polu karnym, jednak nie ma mowy o rzucie karnym.

• Ależ wiele się teraz działo! Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne. Vargas doszedł do piłki i oddał strzał na bramkę Sommera, który broni to uderzenie. Przed kolejną szansą stanął Vargas, który tym razem trafił w słupek! Później z dystansu próbował jeszcze dobijać jeden z piłkarzy Valencii, jednak niecelnie.

• Valencia CF - FC BaselValencia CF - FC Basel

• Pierwsza zmiana w drużynie z Bazylei. Giovanni Sio zmienia Matiasa Delgado.

• Cartabia miękko wrzuca do jednego z kolegów na piąty metr, ale ten był na spalonym, a do tego interweniował bramkarz.

• Valencia cały czas gra do przodu.

• Cartabia próbował po raz kolejny dośrodkowywać w pole karne, ale piłka wychodzi poza boisko i od bramki Sommer.

• Cartabia dostał piłkę na prawą stronę i dośrodkował ją w pole karne. Niecelne zagranie i przy piłce goście. Ależ głodni bramek są teraz "Nietoperze".

• Rozpoczynamy drugą część spotkania! Tym razem od środka piłkarze z Bazylei.

• Kilka statystyk po pierwszej połowie:
    5 sytuacje bramkowe 1
    6 rzuty rożne 4
    1 spalone 0
    4 faule 11

• Nikt nie spodziewał się chyba, że Valencia będzie prowadziła po pierwszej połowie aż 2:0. Po pierwszej bramce "Nietoperze" dostali prawdziwego kopa i zaczęli skutecznie atakować bramkę Sommera. Z niecierpliwością oczekujemy więc na drugą część spotkania.

• Sędzia Kassai kończy pierwszą część spotkania. Valencia CF prowadzi z FC Basel 2:0 po bramkach Alcacara i Vargasa.

• Ataki gospodarzy nie ustają. Feghouli z prawej strony boiska dogrywał w pole karne, ale tym razem piłkę łapie bramkarz.

• Chwilę przed zdobyciem swojej bramki, Vargas stanął przed szansą na zdobycie bramki po akcji swojego zespołu, jednak jego strzał obronił Sommer. Ależ się zrehabilitował.

• GOOOOOL!!! 2:0! VARGAS! Rzut rożny dla Valencii, piłka ląduje na głowie Vargasa, który pakuje piłkę do bramki!

• Na trybunach bawią się teraz kibice Valencii.

• GOOOOOL!!! 1:0! ALCACER! Pereira dostrzegł w polu karnym Alcacera i zagrał do niego piłkę, a ten zachował zimną krew i wpakował piłkę do bramki Sommera!

• Rzut wolny dla Valencii z narożnika boiska. Cartabia do Pereiry, a ten niecelnie zagrywa w pole karne.

• Piłka ląduje w rękawicach Guaity, a w polu karnym leży Derey Die, który próbuje wymusić rzut karny. Nic nie było.

• Ależ nieskutecznie atakują dziś "Nietoperze". Kolejna akcja zakończona niecelnym zagraniem.

• Kolejny korner w wykonaniu piłkarzy z Bazylei i znów interweniują obrońcy. Przy piłce Valencia.

• Rzut rożny dla FC Basel. Obrońcy Valencii wybijają... na rzut rożny.

• Kolejnej interwencji Viktora Kassaiego domagają się gospodarze, którzy sugerują, że piłkarz Bazylei dotknął piłkę ręką. Nie było ręki, ale za to był spalony. Gwizdek sędziego.

• Kolejny żółty kartonik, tym razem ukarany Feghouli.

• Kolejne dośrodkowanie gospodarzy w pole karne, znów dobrze ustawieni defensorzy Bazylei.

• Żółtą kartką za niewłaściwe zachowanie ukarany Safari.

• Pereira w pole karne do jednego z kolegów, ten przedłużył do Vargasa. Przekombinowali gospodarze i kolejna akcja zakończona niepowodzeniem.

• Kolejne dośrodkowanie Valencii w pole karne z rzutu wolnego i kolejny raz piłkę łapie golkiper. Sommer pozna dziś chyba każdy centymetr kwadratowy futbolówki.

• Gospodarze cały czas próbują atakować na bramkę Sommera, jednak dobrze w defensywie pracują piłkarze z Bazylei.

• Feghouli dogrywał w pole karne do jednego z kolegów, jednak ten nie zdążył do piłki i od bramki Sommer.

• Piłka w polu karnym trafia na rękę Sauro, jednak nie ma rzutu karnego, nie było ruchu w stronę piłki. Protestują gospodarze.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego w wykonaniu gospodarzy. Piłka ląduje w rękach Sommera.

• Serey Die mocno uderza na bramkę Guaity z przed pola karnego. Piłka minimalnie przelatuje nad bramką.

• Rzut rożny w wykonaniu piłkarzy Valencii. Koszmarne zagranie i wybijają defensorzy.

• Serey Die faulowany kilkadziesiąt metrów od bramki Gueity. Nic nie wyszło jednak z tego rzutu wolnego.

• Dogranie Valencii w pole karne po rzucie wolnym, ale jeden z obrońców wybija na rzut rożny. Gospodarze po raz kolejny po rzucie rożnym próbowali dośrodkowywać w pole karne, po raz kolejny nic z tego nie wyszło.

• Ależ ciężko dziś piłkarzom Valencii przedostać się pod bramkę Sommera.

• Diaz próbował dogrywać do Degena w pole karne, jednak niecelne dośrodkowanie i przy piłce Valencia.

• Już od pierwszych minut próbują naciskać gospodarze, jednak dobrze bronią się piłkarze z Bazylei.

• Sędzia Viktor Kassai gwiżdże po raz pierwszy i gramy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Obie jedenastki już na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Skład FC Basel: Sommer – Xhaka, Schar, Sauro, Safari – Die, El Neny, Diaz, Degen – Delgado, Frei.

• Skład Valencia CF: Guaita – Pereira, Fuego, Mathieu, Bernat – Keita, Parejo, Cartabia – Vargas, Paco, Feghouli.

• Z pewnością rywal będzie walczył do końca. Czy Valencia zmobilizuje się w dzisiejszym spotkaniu i postara się o awans? Futbol jest nieprzewidywalny, a więc zdobycie trzech bramek jest jak najbardziej możliwe.

• W lepszej sytuacji przed dzisiejszym spotkaniem jest FC Basel. Zespół prowadzony przez Murata Yakina ma bowiem trzy bramkową zaliczkę z pierwszego spotkania. W drużynie z Bazylei nie brakuje doświadczonych zawodników, którzy postarają się dziś poprowadzić swój zespół do zwycięstwa.

• Pierwsze spotkanie pomiędzy FC Basel, a Valencią CF na St. Jakob-Park zakończyło się zaskakującym zwycięstwem piłkarzy z Bazylei, którzy wygrali 3:0.

• Witamy! Już za niecałe 15 minut Valencia CF podejmie na własnym stadionie FC Basel w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!