Valencia CF

3

Sevilla FC

1

• To był nieprawdopodobny wieczór. Kiedy wydawało się, że wszystko jest już jasne, to Mbia trafieniem w 94 minucie dał swojej ekipie awans do finału. Niesamowite. Aż ciężko coś więcej dodać, więc żegnam się już z Wami. Za uwagę i wspólnie spędzony czas dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Na dobranoc zostawiam Was jeszcze z tym ostatnim golem tego meczu. Dobrej nocy!

• Statystyki meczu:

• Posiadanie piłki 53% do 47% dla Valencii
    • Strzały 13 (5) do 5 (2) dla Valencii
    • Rzuty rożne 4 do 3 dla Valencii
    • Faule 19 do 10 dla Sevilli
  • NIE BY WA ŁE. Ależ ten futbol jest okrutny, ależ on bywa niesprawiedliwy! Valencia dominowała przez całe spotkanie, a nie zagra w finale. Z drugiej strony, futbol jest wspaniały, bo Mbia, który popełniał błędy, który grał po prostu źle, stał się bohaterem Sevilli i dał jej awans do wielkiego finału w Turynie.

• KONIEC! Sevilla zagra w finale!

• Piłka wrzucona z autu, Fazio ją zgrywa dalej, a Mbia pakuje do bramki! Tak wyglądał ten gol!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niebywałe, Mbia i jest 3:1!!

• Żółta kartka dla Mathieu

• Pięć minut doliczył arbiter do drugiej połowy

• A teraz mieliśmy uderzenie Gameiro, piłka jednak minęła prawy słupek bramki Valencii.

• Moreno oddał strzał z dystansu, ale mocno przestrzelił.

• Dobrą wrzutką z narożnika boiska popisał się Rakitic, ale spokojnie interweniowali obrońcy.

• Teraz niezłą okazję miał Gameiro, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Siadło nam widowisko po tym trzecim golu dla Valencii. Sevilla jest chyba dziś za słaba na strzelenie choćby jednej bramki

• Carrico ostro zaatakował Vargasa, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Tak jest, Barragan wchodzi za Jonasa

• Jonas znów padł na murawę, zaraz prawdopodobnie zostanie zmieniony przez Barragana.

• Żółtą kartkę za przedłużanie gry dostał teraz Diego Alves

• Jonas leży teraz na boisku

• Vargas był blisko tego, aby stanąć oko w oko z bramkarzem, jednak okazało się, że podanie od kolegi było za mocne i Beto chwycił futbolówkę.

• Coke dośrodkował przed chwilą z prawej strony, wybili futbolówkę obrońcy gospodarzy.

• A Marin wchodzi za Reyesa

• Dani Parejo opuszcza boisko, za niego wchodzi Javi Fuego

• Bramkarz Valencii jest już gotowy do gry i wznawiamy działania boiskowe.

• Diego Alves doznał jakiejś kontuzji interweniując po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• A tak do bramki trafił Jeremy Mathieu:

• A teraz żółtą kartkę dostał Sofiane Feghouli

• Moreno wchodzi na boisko, schodzi z niego Navarro

• Sevilla od razu chciała po wznowieniu gry przenieść piłkę pod bramkę rywala, ale zrobiła to niedokładnie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mieliśmy spore zamieszanie w szesnastce Beto, piłka spadła pod nogi Mathieu, a ten świetnie to wykorzystał! Jedno jest pewne, nie będziemy dzisiaj świadkami dogrywki.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jereeeeeeeeemy Maaaaaaaaathieu!! 3:0 dla Valencii!!

• Jao Pereira dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale z własnej szesnastki piłkę spokojnie wybił Fazio

• Przed chwila Reyes faulował rywala na jego połowie boiska.

• A teraz zmiana u gości. Schodzi Bacca, wchodzi Gameiro

• Długo w tej chwili futbolówkę rozgrywają gospodarze i szukają cały czas jakiejś dziury w defensywie rywala

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Schodzi Piatti, wchodzi Federico Cartabia.

• Valencia CF - Sevilla FC

• Teraz w jednym ze starć ucierpiał Coke.

• A teraz Reyes dośrodkował z lewej strony, piłkę jednak bez żadnych problemów złapał bramkarz.

• A teraz na strzał z dystansu zdecydował się Jonas, ale strzelec drugiej bramki pomylił się dość mocno.

• Rzut rożny mieli przed chwilą gospodarze, został on jednak kiepsko wykonany i obrońcy spokojnie wybili piłkę

• Piatti zdecydował się na strzał sprzed szesnastki, ale został zablokowany.

• Bacca świetnie odebrał piłkę rywalowi, minął następnego, a potem gdy był już w dobrej pozycji, to się pogubił. Piłka we władaniu Valencii.

• Żółta kartka dla Juana Bernata

• Teraz na spalonym był Reyes

• Atakuje teraz Sevilla, wychodzi wysoko po piłkę, jednak brakuje jej w tym wszystkim dokładności.

• To powinien być gol! Parejo zagrał sprytną piłkę w pole karne, a tam bardzo blisko trafienia był Piatti!

• Daniel Parejo wykonał ten stały fragment gry, jednak jego uderzenie było niedokładne i od bramki zacznie Beto.

• I od razu mamy rzut wolny dla gospodarzy, z dobrej pozycji do strzału

• Arbiter gwiżdże, gospodarze wznawiają grę.

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 60% do 40% dla Valencii
    • Strzały: 8 (4) do 3 (1) dla Valencii
    • Rzuty rożne 2 do 1 dla Valencii
    • Faule 10 do 6 dla Sevilli
  • Sevilla była natomiast bardzo ospała, jakby nie zdawała sobie sprawy z tego, co się dzieje. Miała co prawda jedną genialną okazję do strzelenia bramki, jeśli jednak myśli o finale, to w drugiej połowie musi grać zdecydowanie lepiej.

• Kapitalnie weszli gospodarze w to spotkanie. Już po 26 minutach gry mieli swój wynik, odrobili straty sprzed tygodnia i... siedli. Zwolnili tempo gry, nie stwarzali już sobie tylu okazji bramkowych i ich rywal był bardzo blisko strzelenia gola kontraktowego, kiedy fantastycznej sytuacji nie wykorzystał Reyes.

• Koniec pierwszej połowy, Valencia prowadzi jak na razie 2:0!

• Zawrzało teraz w polu karnym Sevilli po wrzutce z rzutu wolnego, jednak ostatecznie wybili piłkę obrońcy

• Sprytny strzał na bramkę oddał teraz Bernat, ale piłka wpadła tylko w boczną siatkę.

• Ricardo Costa ucierpiał teraz w którymś ze starć.

• Na razie nic nie wynika z przewagi Sevilli, na boisku mamy zresztą teraz trochę chaosu. Zobaczymy, kto przejmie teraz na dłużej piłkę.

• Valencia - Sevilla

• Sevillia przejęła teraz inicjatywę i przeważa w tym meczu. Da radę zdobyć gola jeszcze przed przerwą?

• TO MUSIAŁ BYĆ GOL! Kapitalna okazja Reyesa, który był trzy metry od bramki i genialna interwencja Diego Alves! Tylko rzut rożny!

• Wysoko zaatakowała teraz Valencia, ale wszystko skończyło się faulowaniem Federico Fazio

• Przed chwilą mieliśmy strzał na bramkę Beto, ale był on bardzo niecelny

• Valencia zwolniła teraz nieco tempo gry, nie atakuje już z takim animuszem, choć oczywiście wciąż przeważa. Ale nie ma się czemu dziwić, straty odrobiła bardzo szybko, teraz może grać spokojniej.

• Mieliśmy przed chwilą dośrodkowanie w pole karne Valencii, jednak tam rywala faulował Reyes. Zacznie Diego Alves.

• A tutaj możecie zobaczyć trafienie Jonasa:

• Mieliśmy teraz długie zagranie w kierunku Vargasa, piłka jednak była zagrana za mocno i opuściła boisko. Od bramki zacznie Beto

• Jonas ucierpiał w jakimś starciu i leży teraz na murawie

• Juan Bernat dośrodkował w pole karne, a tam kapitalnie główkował Jonas! Valencia odrobiła straty, czy teraz ruszy za ciosem?

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 2:0, straty odrobione! Jonas główkował, a ostatecznie bramka zapisana na konto Beto!

• Pablo Piatti dośrodkował przed chwilą z rzutu wolnego, jednak wybili piłkę ze swojego pola karnego goście.

• Jedyny jak na razie gol, który padł w tym meczu:

• Kolejna ładna akcja gospodarzy, zakończona jednak strzałem w boczną siatkę, jaki oddał Jeremy Mathieu

• A teraz Jonas uderzył głową po wrzutce z narożnika boiska, przeniósł jednak piłkę ponad poprzeczkę.

• Gooo..., nie, nie ma! Feghouli był bardzo blisko kolejnego trafienia, ale fantastyczną interwencją popisał się Beto! Tylko rzut rożny.

• Rozgrywają teraz spokojniej piłkę gospodarze, szukają dziury w defensywie przeciwnika. Będzie ich jeszcze stać na kolejne trafienia?

• Mieliśmy przed chwilą długie zagranie w pole karne Sevilli, ale tam nie poradził sobie Piatti.

• Eduardo Vargas zagrał piłkę do Feghouliego, a ten oddał sprytny strzał na bramkę. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy i zmyliła bramkarza, który nie miał zupełnie nic do powiedzenia!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Sofiane Feghouli, 1:0 dla Valencii!

• No i mieliśmy dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego, ale poradzili sobie z tym zagrożeniem obrońcy Valencii

• A teraz na połowie rywala faulowany był Reyes.

• Teraz mieliśmy całkiem niezłą próbę ataku ze strony gospodarzy, ale wszystko skończyło się faulem, jakiego dopuścił się Piatti

• Dłużej przy piłce utrzymują się piłkarze Valencii, jednak jak na razie zupełnie nic z tego nie wynika, gdyż nie potrafią oni złamać obrony przeciwnika.

• A teraz po podaniu Rakiticia strzał oddał Carlos Bacca, ale i on nie trafił w bramkę.

• Rakitić zdecydował się przed chwilą na strzał z dystansu, ale mocno przestrzelił i od bramki zacznie bramkarz gospodarzy.

• Dłużej teraz troszkę utrzymują się przy piłce goście, zobaczymy co z tego wyniknie.

• Jonas oddał właśnie pierwszy strzał na bramkę w tym spotkaniu, Beto jednak spokojnie chwycił piłkę.

• Bacca właśnie oberwał łokciem od rywala i dochodzi do siebie.

• Sędzia daje znak, startujemy!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, zaraz zaczynamy to spotkanie!

• Zły los sprawił, że w LE Hiszpania będzie miała tylko jednego finalistę, czy dobry - że aż jednego? - pyta na twitterze Leszek Orłowski z Canal+ Sport. No właśnie, a jak Wy uważacie?

• W XXI wieku oba zespoły wygrywały Puchar UEFA, poprzednika Ligi Europy. Sevilla dwukrotnie, w latach 2006 i 2007, a Valencia raz w 2004 roku.

• Sevilla natomiast rywalizowała z Porto i pierwszy mecz na wyjeździe również przegrała, 0:1. Na własnym boisku dała radę jednak odrobić straty i to z nawiązką, gdyż wygrała 4:1.

• Valencia w poprzedniej rundzie Ligi Europy przebyła niebywały bój z Basel. Po porażce w pierwszym meczu na wyjeździe 0:3, u siebie drużyna z Hiszpanii potrafiła doprowadzić do dogrywki, by ostatecznie zwyciężyć 5:0.

• A jak Wy uważacie, kto będzie dzisiaj górą i zagra w turyńskim finale? Swoje typy zostawcie w komentarzach.

• Valencia musi odrobić dzisiaj stratę dwóch goli i co ciekawe, właśnie taką różnicą ogrywała Sevillę w dwóch ostatnich pojedynkach tych dwóch drużyn rozgrywanych na Mestalla. Było to kolejno wyniki 2:0 i 3:1. Trzeba jednak pamiętać, że ten pierwszy dałby dzisiejszym gospodarzom doprowadzenie do dogrywki, a drugi eliminowałby ich z rozgrywek.

• W tabeli ekstraklasy hiszpańskiej wyżej znajduje się Sevilla, która jest piąta z sześciopunktową stratą do czwartej lokaty. Valencia natomiast okupuje miejsce ósme.

• Oba zespoły w ostatniej kolejce ligowej musiały przełknąć gorycz porażki. Valencię ograło na Mestalla Atletico, 1:0, a Sevilla przegrała 1:3 z Bilbao.

• A co do powiedzenia miał Juan Antonio Pizzi? - Jesteśmy świadomi stawki tego pojedynku. Jedyną rzeczą, która mnie teraz interesuje jest Turyn i finał 14. maja. Musimy wierzyć, że uda nam się awansować, choć z pewnością nie będzie to proste zadanie, być może nawet trudniejsze niż to z FC Basel. Mimo to patrzymy z optymizmem na rewanż z Sevillą. Znamy słabe strony przeciwnika. Dobrze przeanalizowaliśmy ich ostatnią porażkę z Athletikiem. Jeśli będziemy mieli okazję to na pewno wykorzystamy ich słabości i zdobędziemy bramki potrzebne do dogrywki, choć najlepszym wyjściem byłoby strzelenie trzech bramek. Lubimy grać przeciwko Sevilli. To drużyna o silnym i wyraźnym charakterze. Takie mecze zapewniają więcej emocji kibicom. Wiemy, że awans do finału to najlepszy sposób na uratowanie sezonu. Nie mamy złudzeń, ale wierzymy, że potrafimy tego dokonać. Sędzia? Wierze, że będzie uczciwy i bezstronny.

• Jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Wiemy, że przeciwko nas stanie najlepsza wersja Valencii. Naszym celem jest awans i chcemy go sobie zapewnić. Po pierwszym starciu mamy minimalną przewagę, ale Valencia to wciąż wielki zespół. Mamy do nich wielki szacunek. Czujemy wsparcie kibiców, którzy licznie nam kibicują. Wiemy, że oczekują od nas walki, a my z pewnością pokażemy, że mamy jaja” - uważa. „Najważniejszą rzeczą dla nas jest dobra gra w obronie. Kiedy będziemy mieć piłkę musimy być spokojni. Pierwsza rzecz to defensywa, ale w przodzie też będziemy mieć swoje szanse - powiedział przed tym spotkaniem szkoleniowiec Sevilli.

• A oto, jak padały wtedy gole:

• Tamten mecz choć był wyrównany, to wygrali dzisiejsi goście, 2:0. Bramki dla Sevilli zdobywali wtedy Stephane Mbia oraz Carlos Bacca

• Unai Emery dokonał natomiast jednej zmiany: zamiast Figueirasa zagra Coke.

• W porównaniu z meczem z przed tygodnia, dzisiejsi gospodarze dokonali czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Dzisiaj z tamtego pojedynku brakuje: Guaity, Fuego, Cartabii, Alcacera. Grają za to: Diego Alves, Costa, Piatti, Jonas.

• A teraz pora na ławkę Valencii: Guaita, Barragan, Fuego, Michel, Ibanez, Cartabia, Gaya

• Wyjściowe składy już nam się pojawiły, pora więc na ławki rezerwowych. Na początek goście: Varas, Figueiras, Moreno, Marin, Iborra, Sampeiro, Gameiro

• Wyjściowe składy dosłownie za chwilkę pojawią się po lewej stronie, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Wiktor Bąk. Można ją znaleźć w tym miejscu.

• Witamy! Już tylko nieco ponad godzina została do rozpoczęcia rewanżowego spotkania półfinału Ligi Europy, w którym zmierzą się dwie hiszpańskie drużyny - Valencia oraz Sevilla. Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.