Zawisza Bydgoszcz

1

Zulte Waregem

3

• Koniec meczu! Zawisza odpada z Zulte Waregem w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy. Belgowie wygrali dwa meczem z polskim zespołem: najpierw 2:1 u siebie, a później 3:1 na wyjeździe. Trzeba przyznać, że awansowali dalej zasłużenie.

• Zawisza jeszcze próbuje, cały czas szuka kolejnego gola.

• Jeszcze jedno dobre dośrodkowanie Petasza prosto na głowę Araujo, ale strzał niecelny.

• Luis Carlos nieprzepisowo zatrzymywany przez Mendiego.

• Zawisza już widać pogodził się porażką. Wygląda na to, że kibice również.

• Po chwili podwyższyć rezultat mógł jeszcze Sylla, ale pomylił się minimalnie.

• GOOOL!! Po meczu! Skulason wykorzystał podanie Trajkovskiego i wpisał się na listę strzelców.

• Sandomierski broni uderzenie Sylli. Na nudę nie możemy narzekać. Tylko ten wynik...

• Niecelnie główkował Araujo po dośrodkowaniu Petasza.

• A w zespole Zawiszy Wójcicki za Drygasa. Komplet zmian za nami.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości: Trajkovski za Conte.

• W odpowiedzi Aneke próbował zaskoczyć Sandomierskiego, ale dobrze obronił były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok.

• Alvarinho próbował z dystansu, ale piłka przeleciała niewiele nad bramką. Ambicji piłkarzom Zawiszy nie można odmówić.

• Vasconcelos wylatuje z boiska! Zdaniem arbitra uderzył N'Diaye.

• Średnio widoczny dzisiaj Theo Bongonda schodzi z boiska. W jego miejsce Idrissa Sylla.

• Ajajajajaj! Petasz prosto z rzutu rożnego uderzył w poprzeczkę!

• Strąk nie widział innego rozwiązania jak faul w starciu z Pletem. Żółta kartka.

• 30 minut przed nami. Czy Zawisza jest w stanie strzelić jeszcze trzy gole. Może być bardzo ciężko, ale nie jest to niemożliwe.

• Jorge Kadu wchodzi za Wagnera.

• Ziajka ukarany kartką za faul na Verboomie.

• Znakomita sytuacja na remis dla Zawiszy, ale pomylił się "Vasco"!

• Andre Micael wchodzi za Nawotczyńskiego. Dziwimy się, że ten zawodnik nie grał od początku.

• GOOOOOOL!!! Piotr Petasz zaprezentował swoje firmowe uderzenie z rzutu wolnego. Piękna bramka!

• N'Diaye ukarany kartką, będzie rzut wolny.

• Mamy wrażenie, że druga bramka dla Belgów załatwiła już sprawę. By Zawisza awansował, potrzebuje... czterech goli w drugiej połowie!

• Kolejny błąd w defensywie gospodarzy i bez szans Sandomierski, który nie był w stanie nic zrobić.

• GOOOOL!!! Niestety, już 2:0 dla Zulte Waregem! Aneke pokonał Sandomierskiego.

• Plet miał ochotę na kolejnego szybkiego gola tuż po wznowieniu gry. Tym razem został złapany na spalonym.

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Było sporo sytuacji dla obu zespołów, ale to goście prowadzą dzięki bramce zdobytej w 34. sekundzie.

• Powstrzymany faulem Mamatou N'Diaye. Kartkę ogląda Wagner.

• Jeszcze jeden offside, tym razem złapany Alvarinho.

• Vasconcelos złapany na spalonym.

• Prosto w mur przymierzył Ibrahima Conte ze stojącej piłki.

• I proszę, jak na zawołanie pierwszy kartonik dla Araujo za faul na Aneke.

• Dużo fauli i walki w środkowej strefie boiska. Co ciekawe, nie oglądaliśmy jeszcze ani jednej żółtej kartki.

• Chwalony przez nas Cissako musi opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce melduje się Formose Mendy.

• Tym razem szczęścia z dystansu próbował Kamil Drygas, ale bez rezultatu bramkowego.

• W krótkim odstępie czasu dwa kornery wykonywali gospodarze, ale dośrodkowania Petasza nie trafiły do adresatów.

• W posiadaniu piłki od początku przewagę mają gracze Zulte Waregem. W tej chwili wygląda to 55% - 45%.

• Nieprzepisowo zatrzymywany Sebastian Ziajka. Przewinił Olafur Skulason, ale obyło się bez kartki.

• W odpowiedzi precyzji zabrakło Wagnerowi.

• Bardzo aktywny jest na prawej stronie Cissako, który znowu doszedł do pozycji strzałowej. Poradził sobie Sandomierski.

• Znakomite zagranie Bernardo Vasconcelos w pole karne w kierunku Luisa Carlosa, który ostatecznie nie doszedł do futbolówki.

• Raz jeszcze Araujo nie poradził sobie z Pletem we własnej szesnastce. Zawodnik gości przewrócił się, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Cissako zablokowany, a mogło być niebezpiecznie.

• Rzut wolny wykonał Piotr Petasz, ale nie było zagrożenie pod bramką Louisa Bostyna.

• Jeszcze jedna wyborna okazja dla Zulte Waregem, tym razem niewykorzystana przez Chukss Aneke.

• Niewykorzystana okazja mogła się zemścić bardzo szybko! Po przeciwnej stronie boiska w słupek kropnął Yarouba Cissako!

• Świetna okazja dla bydgoszczan, ale Wagner przestrzelił! Mogło być wyrównanie.

• Stara się zaskoczyć rywala Zawisza, ale obrońcy Zulte spisują się bez zarzutu. Wraz z upływającym czasem Belgowie będą z pewnością zyskiwać jeszcze na pewności siebie.

• Warto dodać, że Zulte Waregem strzeliło gola dokładnie w 34. sekundzie.

• Nie patyczkował się Samuel Araujo, który ostro potraktował strzelca bramki dla gości.

• Efektownie złożył się do strzału Alvarinho, ale na posterunku czujny był golkiper ekipy z Belgii.

• Zablokowane uderzenie z dystansu Kamila Drygasa.

• Co za koszmar gospodarzy. Holender Glynor Plet znalazł się oko w oko z Grzegorzem Sandomierskim i pewnie go pokonał.

• Niesamowite! Glynor Plet wpakował piłkę do siatki!

• Lee Probert rozpoczął spotkanie! Gramy!

• Piłkarze obu ekip z powrotem wyszli na boisko, za kilka minut zaczynamy!

• Sporo, naprawdę spora szykuje się frekwencja na stadionie. Na teraz na trybunach spokojnie zasiada ponad 5 tys. kibiców.

• Bydgoszczanie nie mają atutu w postaci doświadczenia pucharowego, ale jest za to ogromna ambicja i głód sukcesu, a te elementy potrafią często przyćmić różnice wynikającą z mniejszego doświadczenia czy nawet braku umiejętności. I właśnie dlatego można, a nawet trzeba wierzyć, że piłkarze Zawiszy napiszą nową historię bydgoskiego futbolu.

• Za Belgami przemawia pucharowe doświadczenie uzyskane w poprzednim sezonie. Ta drużyna w ubiegłym sezonie występowała w Lidze Europy i po wyeliminowaniu APOEL-u Nikozja zagrała w fazie grupowej. Tam silniejsze okazały się Rubin Kazań i NK Maribor, ale ekipa z Waregem wstydu Belgii nie przyniosła, wyprzedzając w końcowym rozrachunku angielski Wigan.

• Rezerwowi Zulte Waregem: Crimi, Mendy, Paye, Ekangamene, Sylla, Trajkovski, Caceres.

• Rezerwowi Zawisza: Witan, Sochań, Gajewski, Micael, Wójcicki, Kadu, Gevorgyan.

• Kibice gromadzą się już na trybunach, a na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Do pierwszego gwizdka sędziego zostało pół godziny.

• W pierwszym meczu Zawisza przegrał z Zulte Waregem 1:2. Belgowie zwyciężyli, ale bramka strzelona na wyjeździe stawia bydgoszczan w dobrej sytuacji przed meczem rewanżowym. Humory drużynie trenera Paixao poprawiło też ligowe zwycięstwo z Koroną Kielce, chociaż trzeba pamiętać, że na to spotkanie nie można patrzeć przez pryzmat wyniku, bowiem pojedynki polsko-polskie nie są żadnym wykładnikiem siły naszych drużyn. Jednak Zawisza nawet w słabszych momentach potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, co można uznać za dobry prognostyk.

• Zawodnicy gości przed meczem na stadionie w Bydgoszczy.

• Zawisza Bydgoszcz po nikłej porażce w meczu wyjazdowym powalczy o awans do kolejnej rundy Ligi Europy z Zulte Waregem. Czy podopieczni Jorge'a Paixao staną na wysokości zadania? Zapraszamy na relację na żywo!