Metalist Charków

0

Legia Warszawa

1

• To nie był mecz łatwy, to nie był mecz piękny, ale najważniejsze, że Legia wywozi z Ukrainy trzy punkty! W drugiej połowie mieliśmy mnóstwo emocji - słusznie nieuznany gol dla Metalista, dwa obronione przez bramkarzy rzuty karne, niewykorzystana "setka" Koseckiego. Po trzech meczach mistrz Polski ma na koncie dziewięć punktów i żadnego straconego gola - to scenariusz o jakim marzyliśmy! To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec! Legia z kolejnym zwycięstwem! Warszawianie z kompletem punktów po trzech meczach!

• Wywalczył Kucharczyk rzut rożny, w tym meczu nie powinno się przydarzyć Legii już nic złego.

• Znakomicie po raz kolejny powalczył przy linii bocznej Broź, jest aut dla Legii.

• Wyśmienita sytuacja Koseckiego, który w sytuacji sam na sam z Goryainovem uderza fatalni, obok słupka!

• Pięć minut dolicza do tego meczu arbiter.

• Kucharczyk po raz kolejny złapany na spalonym, ale zła była decyzja sędziego. Szkoda, bo byłaby stuprocentowa sytuacja!

• Legia mogła wyjść z kontrą, ale zanotowała prostą stratę i z atakiem wyszedł Metalist. Błąd kolegów świetnie naprawił Broź.

• Dwójkowa kontra Dudy i Saganowskiego, lecz niedokładnie zagrywa Słowak.

• Dalekie wyjście Kuciaka, na szczęście bez żadnego błędu.

• Znów dobrze indywidualnie Jodłowiec, lecz po chwili traci piłkę Kucharczyk. Na szczęście Ukraińcy też się mylą.

• Po ziemi strzela Jaja, na szczęście wprost w ręce Kuciaka.

• Teraz Jaja faulowany przez Dudę. Żółta kartka dla Słowaka, dobra sytuacja dla Metalista.

• Kucharczyk dośrodkowuje na głowę Saganowskiego, lecz lekki strzał polskiego napastnika z łatwością łapie Goryainov.

• Dobrze minął Edmara Jodłowiec i zawodnik Metalista musiał ratować się faulem, za który otrzymał żółtą kartkę.

• Mamy zmianę w Legii - Marek Saganowski zastępuje Orlando Sa.

• Kosecki podaje w kierunku Orlando Sa, Portugalczyk był na spalonym, lecz mógł zostawić piłkę Broziowi.

• Dłużej atakuje teraz Legia, głównie lewą stroną. Dośrodkowanie Kucharczyka zablokowane.

• Zdecycowanie za głęboko cofnęli się mistrzowie Polski. Metalist ma sporo miejsca, to może się zemścić.

• Homenyuk dośrodkowuje w pole karne i miała sporo szczęścia Legia, że nie było tam żadnego z piłkarzy Metalista.

• Dobre dośrodkowanie Kucharczyka w pole karne, ale strzał głową Vrdoljaka przelatuje nad bramką.

• Yussufa zastępuje Berezovchuk, a Legia będzie miała rzut rożny.

• Znów ucierpiał Yussuf, będzie musiał zostać zniesiony z boiska. Będzie zmiana.

• Świetna sytuacja dla Legii! Sa przepchnął rywala, ale później został wypchnięty do boku. Próbował dograć piłkę do Dudy, a jeden z obrońców omal nie wpakował jej do własnej bramki!

• Zbyt niskie dośrodkowanie Guilherme wybijają obrońcy, piłka trafia do Brozia a ten oddaje strzał daleko od bramki.

• Kosecki faulowany przez Kobina, będzie dobra szansa dla Legii z rzutu wolnego.

• Po raz drugi wraca Legia z dalekiej podróży! Nie najlepszy strzał napastnika Metalista, blisko środka bramki. Mistrz Polski nie może dać się jednak zdominować.

• KUCIAK BRONI STRZAŁ JAJI!

• Rzut karny dla Metalista! Ręką zagrywa Vrdoljak!

• Całą drużyną broni się teraz Legia, z dystansu strzelał Kulakov, bez problemu odbił piłkę Kuciak.

• Zbyt mocne podanie Dudy do Kucharczyka, choć sędzia i tak dopatrzył się spalonego. Niesłusznie.

• Ucierpiał obrońca Metalista w tym starciu z Dudą, mamy przerwę w grze.

• Indywidualnej akcji spróbował Duda, tym razem został powstrzymany przez Yussufa.

• Druga zmiana w Metaliście, Pschenychnykha zastępuje Kulakov.

• Fatalny błąd popełnił teraz Guilherme, Kobin wycofał piłkę do Bolbata, lecz jego strzał został zablokowany.

• Próba strzału Koseckiego z pierwszej piłki, futbolówka ląduje w rękach Goryainova.

• Teraz to Kosecki był faulowany. Pschenychnykh z żółtą kartką.

• Kolejna głupia strata i niepotrzebny faul Koseckiego. Który to już dziś? Oby się to wreszcie nie zemściło.

• Pierwsza zmiana w Metaliście - schodzi Krasnoporov, zastępuje go Vasyl Kobin.

• Świetne podanie Koseckiego na prawą stronę do Brozia, ten dośrodkowuje, Goryainov mija się z piłką, niewiele do trafienia w futbolówkę brakuje Kucharczykowi!

• Dobre dośrodkowanie Kucharczyka w pole karne, lecz Goryainov pewnie wychodzi z bramki i łapie piłkę.

• Ależ szczęście Legii! Błyskawiczną kontrę wyprowadził Metalist, do bramki trafia Homenyuk, był jednak na minimalnym spalonym!

• Nie ma gola! Znakomicie broni Goryainov strzał Vrdoljaka!

• RZUT KARNY DLA LEGII! Kucharczyk wpadł w pole karne, ręką dotyka piłki Yussuf!

• Po raz kolejny przewraca się Bolbat. Trącił go Broź, lecz sędzia faulu nie gwizdnął. Pozwala grać dzisiaj Litwin.

• Nie zrozumiał się teraz z kolegami Villagra i jego podanie trafiło do obrońców Legii.

• Oba zespoły na drugą połowę wyszli w niezmienionych składach.

• Znakomicie powalczył po lewej stronie boiska Jodłowiec, zagrał piłkę do Sa, ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę!

• Po faulu na Koseckim Legia miała rzut wolny z prawej strony boiska, ale dośrodkowanie Kucharczyka wybili obrońcy.

• Gramy!

• W Kijowie nie oglądamy wielkiego meczu, ale najważniejsze jest to, że Legia prowadzi z Metalistem 1:0. Gra podopiecznych Henninga Berga nie zachwyca, ale "Wojskowi" są drużyną lepszą od Metalista. Naprawdę dobrze radzi sobie Guilherme, o którego wielu się obawiało, wreszcie pełnię umiejętności prezentuje Duda. Szkoda tylko wielu niepotrzebnych strat. Na drugą połowę zapraszamy za niespełna kwadrans!

• W polu karnym pada Kosecki, po chwili ostrzejsze starcie Jodłowca z Tosiglierim, a sędzia kończy pierwszą połowę!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Indywidualną akcję Homenyuka dobrze powstrzymuje Astiz, po chwili ten sam piłkarz złapany na spalonym.

• Właśnie po jednej ze strat miał szansę Metalist, jednak Homenyuk nie zdołał dobrze dograć do Bolbata i od bramki zacznie Kuciak.

• Bardzo dużo głupich strat notuje dzisiaj Legia, nie ma co się dziwić wściekłości Berga

• Mogło być 2:0! Znakomicie prawą stroną popędził Kosecki, wpadł z piłką w pole karne i dobrze wycofał ją do Sa, lecz ten w dobrej sytuacji spudłował!

• Kosecki najpierw odebrał piłkę, aby później ją stracić i ratować się faulem na Bolbacie.

• Za dyskusje kartonik obejrzał Bolbat.

• Znakomity rajd Guilherme lewą stroną boiska, Torres musiał ratować się faulem. Zasłużona żółta kartka.

• Poza linią boczną jest teraz Michał Kucharczyk. Oby nie było to nic poważnego.

• Jaja próbował strzału sprzed pola karnego, lecz była to fatalna próba.

• Przewrócił się teraz Sa w polu karnym, rozłożył ręce, ale nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki.

• Kolejny atak Legii, klepka w polu karnym, niewiele zabrakło, a mielibyśmy kolejną znakomitą sytuację!

• Metalist starał się odpowiedzieć za sprawą strzału Homenyuka, ale było to uderzenie bardzo niecelne.

• Wymienił Duda piłkę z Kucharczykiem, ten wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i umieścił piłkę w siatce! Znakomita akcja młodego pomocnika Legii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! DUDA!

• Dobre podanie Guilherme do Kucharczyka, lecz później Brazylijczyka zabrakło w obronie. Lewą stroną ruszył Bobat, podał do Yayi, lecz znakomicie po strzale tego ostatniego interweniował Rzeźniczak.

• Znakomite podanie Dudy do Koseckiego, ten przegrywa jednak pojedynek z obrońcą w polu karnym.

• Krasnopyorov uderzał z dystansu, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Dwójkowa akcja Yayi i Villagry przerwana interwencją Guilherme. Rzut rożny dla Metalista.

• Bardzo egoistycznie gra na razie Orlando Sa. Portugalczyk próbuje sam rozwiązywać akcje, nie podając do lepiej ustawionych kolegów. Bezskutecznie.

• Guilherme wypatrzył Kucharczyka, lecz podał zbyt późno. Obrońcy Metalista zdołali złapać Polaka na spalonym.

• Od bramki zaczynał Goryainov i niemal natychmiast stracili piłkę Ukraińcy.

• Mocno przycisnęła teraz rywali Legia, lecz Wojskowym nie udało się nawet oddać celnego strzału na bramkę rywali.

• Kosecki przewraca się w polu karnym, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki! Mamy tylko rzut rożny.

• Źle wybija teraz piłkę Kuciak, ale błąd golkipera dobrze naprawia Guilherme.

• Znakomite podanie Dudy do Sa, ten w starciu z dwoma obrońcami posyła piłkę nad bramką. Szkoda, bo zupełnie niepilnowany był Kucharczyk.

• Bardzo twardo gra Guilherme, mocno ucierpiał Edmar.

• Legia dłużej utrzymuje się przy piłce, ma nieco więcej inicjatywy, ale niewiele z tego wynika. Długie przerzuty do Sa nie przynoszą efektu.

• Bolbat przewraca się w starciu z Guilherme przed polem karnym, protestują Ukraińcy, lecz gwizdek sędziego milczy.

• Dobrze minął dwóch rywali Kosecki, zagrał do Dudy, ten dośrodkował w pole karne, lecz Torsiglieri dość rozpaczliwie ubiegł Orlando Sa.

• Dobrze zastawił się teraz Sa i dograł do Kucharczyka, ten znajdował się jednak na spalonym.

• Bardzo niedokładna jest jak na razie Legia w ofensywie, goście notują sporo strat.

• Bolbat dośrodkowywał z rzutu wolnego po zagraniu ręką Dudy, lecz nie przyniosło to zagrożenia pod bramką Legii.

• Świetne dośrodkowanie Villagry z prawej strony boiska, ale Rzeźniczak dobrze pilnował Homenyuka.

• Domagali się teraz Ukraińcy odgwizdania zagrania ręką Vrdoljaka, ale sędzia nie zareagował.

• Homenyuk mógł dojść do dobrej sytuacji po prostopadłym podaniu od Edmara, ale kolegów znakomicie asekurował Ivica Vrdoljak, który popisał się dobrą interwencją.

• Na razie nieco częściej utrzymują się przy piłce gospodarze, choć rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Od środka rozpoczęli grający w zielonych koszulkach i białych spodenkach gospodarze. Metalist na żółto.

• Zaczynamy!

• Od początku dobrze słychać ponad tysięczną grupę kibiców z Warszawy.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę, zaraz zaczynamy!

• To spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Litwy. Arbitrem głównym będzie Gediminas Mażeika.

• Ostatnio „Wojskowi” nie ustrzegli się jednak kłopotów. Sporo dyskusji wywołuje słaba dyspozycja Dusana Kuciaka, który został głównym winowajcą ligowej porażki z Piastem Gliwice. Legia nie prezentowała się też dobrze w ostatnim pojedynku z Lechią Gdańsk, który jednak zdołała wygrać dzięki bramce Orlando Sa.

• W zupełnie innej sytuacji znajduje się Legia, która jest liderem grupy w Lidze Europy i T-Mobile Ekstraklasie. Podopieczni Henninga Berga znakomicie prezentują się przede wszystkim właśnie w europejskich pucharach, gdzie w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Ba, od czasu pierwszego meczu z Celtikiem Legia nie straciła nawet gola. Ta seria trwa już więc od blisko sześciu spotkań.

• Ukraińcy znajdują się ostatnio w wyraźnym kryzysie. Z ostatnich 11 meczów Metalist w regulaminowym czasie gry wygrał tylko jeden, przed dwoma tygodniami z Zaporożem. I tam charkowianie mieli zresztą mnóstwo kłopotów – bramkę wyrównującą strzelili w 90. minucie gry, a gola na wagę trzech punktów trzy minuty później. W efekcie w tej chwili najbliższy rywal Legii znajduje się dopiero na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

• Przypominamy o naszej akcji! Wraz z nową odsłoną Ekstraklasa.net prezentujemy wielki konkurs pod hasłem #PiłkaNożnaStylŻycia. Zadanie jest bardzo proste, a w puli nagrody za ponad 10 tysięcy złotych! Idź w weekend na mecz, zrób sobie fajne zdjęcie na stadionie i weź udział w naszym plebiscycie: #PiłkaNożnaStylŻycia

• Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Marek Saganowski, Helio Pinto, Bartłomiej Kalinowski, Mateusz Szwoch

• Rezerwowi Metalista: Vladimir Disljenković, Andriy Berezovchuk, Denys Kulakov, Jurij Tkaczuk, Artem Radczenko, Vasyl Kobin, Pavlo Rebenok

• W zupełnie innej sytuacji znajduje się Metalist. Ukraińcy zamykają grupową tabelę, we wcześniejszych dwóch meczach nie zdobyli powiem nawet jednego punktu. Z Trabzonsporem stracili co prawda gola w doliczonym czasie gry, dość długo utrzymywali również bezbramkowy remis w Lokeren, ale ostatecznie ponieśli dwie porażki.

• Po pierwszych dwóch kolejkach fazy grupowej kibice Legii nie mają żadnych powodów do narzekań. Choć gra mistrzów Polski momentami nie porywała, to najważniejsze były zwycięstwa. Jednobramkowe triumfy z Lokerem i Trabzonsporem sprawiły, że Legia już teraz ma na swoim koncie więcej punktów niż w całych zeszłorocznych rozgrywkach, a co najważniejsze przewodzi tabeli grupy L.

• Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe jedenastki obu zespołów. Henning Berg musiał mocno kombinować. Zaskoczeni?

• Już za 1,5 godziny piłkarze Legii Warszawa rozpoczną mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zapraszamy na relację LIVE! z tego spotkania.