Ruch Chorzów

3

FC Vaduz

2

• Ponownie piłkę wybija Babiarz, a sędzia kończy spotkanie. Ruch wykonał plan minimum, ale wynik jest daleki od idealnego. W Vaduz Niebieskich czeka trudna przeprawa.

• I jeszcze jeden korner dla Vaduz.

• Dalekim wybiciem pod bramkę rywali oddala zagrożenie Babiarz.

• W doliczonym czasie gry jeszcze rzut rożny dla Vaduz.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• A jednak Kowalski był w stanie wrócić do gry.

• Po raz kolejny na boisku leży Kowalski. Tym razem nie obejdzie się chyba bez zmiany.

• Zółta kartka dla Kowalskiego.

• Na krótki słupek wrzucił piłkę Babiarz i wybili ją obrońcy.

• Jeszcze jedna szybka akcja Ruchu, zakończona wrzutką Zieńczuka, którą obrońca wybił na rzut rożny.

• Wrzucał z rzutu wolnego Surma, ale rywale zdołali wybić piłkę.

• Untersee faulował po lewej stronie od pola karnego i został ukarany żółtą kartką.

• Wrzucał Zieńczuk, piłka wkręcana w stronę bramki, Jehle nie ryzykował i zamiast łapać, wypiąstkował piłkę.

• Kowalski nieprzepisowo zatrzymany przy narożniku pola karnego. Będzie okazja do groźnego dośrodkowania.

• Ponownie wrzucał Babiarz, ale tym razem głową piłkę wybił obrońca Vaduz.

• Po długo rozgrywanej akcji Ruch wywalczył rzut rożny z prawej strony.

• Zmiana w zespole gości. Z boiska schodzi najlepszy w zespole Vaduz, kapitan Franz Burgmeier. Za niego von Niederhausern.

• Goooooooool! Stawarczyk po rzucie rożnym i asyście Babiarza trafia nogą do bramki!

• Dośrodkowanie z lewej strony Zieńczuka zablokowane i rzut rożny dla Ruchu.

• Atakowany Kamiński zwodem minął napastnika gości, ryzykowanie, ale efektownie i przede wszystkim szczęśliwie.

• Jak to nie wpadło?!? Po dośrodkowaniu z lewej strony do piłki nie sięgnął bramkarz gości, uderzył ją za to głową Efir, ale futbolówka przeszła tuż obok bramki, choć wydawało się, że zmierza w jej światło!

• Suttera zmienił Lang.

• Dobrze przedarł się lewą stroną pod pole karne Konczkowski, ale za długo zwlekał z dośrodkowaniem i w efekcie nic nie wyszło z akcji.

• Zmiana w Ruchu. Schodzi Starzyński, w jego miejsce debiutujący w oficjalnym meczu Niebieskich Efir.

• Z kolejną groźną akcją prawym skrzydłem weszli w pole karne Ruchu piłkarze gości. Na szczęście dla gospodarzy, w ogólnym chaosie, skończyło się na spalonym przy którymś z kolei podaniu.

• Nieudane zagranie Konczkowskiego do Kuświka i piłka w rękach Jehle.

• Polveriono zmienia Ciccione.

• Po dośrodkowaniu Dziwniela z lewej strony głową uderzył Kuświk, ale obok bramki.

• Goście chcieli pójść za ciosem, ale tym razem z zagrożeniem poradził sobie Kamiński!

• Chwila nieuwagi i niestety mamy 2:2! Po rzucie rożnym głową uderzył Stahel, nikt nie zdołał wybić piłki i mamy bramkę dla Vaduz!

• Ruch wychodził z kontrą, ale dał sobie odebrać piłkę Kowalski. Trochę przy tym przyaktorzył, udając uraz, ale szybko pozbierał się, widząc że nic nie wskórał.

• Za głębokie dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu skrzydłowego Vaduz i od bramki zacznie Kamiński.

• Kowalski ofiarnie powalczył o piłkę, odzyskał ją i wyłożył przed polem karnym do Starzyńskiego, który uderzył z biegu, ale ponad bramką.

• Neumayr przerzucił całe pole karne, i ostatecznie piłkę wybił Stawarczyk.

• Faul przed polem karnym i Stawarczyk ukarany żółtą kartką. Będzie groźnie.

• To mogła być bramka dla Ruchu! Zieńczuk dobrze znalazł na skrzydle Dziwniela, ten pociągnął z piłką i dograł w pole karne, gdzie niepilnowany Starzyński źle trafił w piłkę, która przeszła sporo obok bramki!

• Po błędzie rywali piłkę przejął Kuświk, zagrał w uliczkę do Babiarza, ale pomocnika Ruchu zatrzymali dwaj obrońcy Vaduz.

• Korner dla gości. Wrzutka z prawej strony i Grippo przeniósł piłkę nad bramką.

• Od mocnego uderzenia rozpoczęli Niebiescy, jednak dwa strzały z pola karnego zostały ofiarnie zablokowane przez obrońców FC Vaduz.

• Drugą połowę od środka rozpoczynają goście!

• Koniec pierwszej połowy! Wracamy za 15 minut.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Jeszcze rzut rożny dla Ruchu! Wrzutka w pole karne, ale piłkę wypiąstkował bramkarz, zażegnując niebezpieczeństwo.

• Okres gry w środku pola, oba zespoły nie potrafią wypracować sobie chwilo sytuacji w pobliżu pola karnego rywali.

• Goście się nie poddają i raz po raz stwarzają sobie okazje pod bramką Ruchu! Niezwykle aktywny w tym udział ma Burgmeier, którego pełno jest w wielu sektorach boiska!

• Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Babiarz, ale przymierzył fatalnie, tak że piłka wyszła na aut z prawej strony!

• Kolejna niefrasobliwość obrońców Ruchu mogła się skończyć bramką! Z dwójką defensorów Niebieskich poradził sobie Burgmeier, ostatecznie padł w polu karnym, wydawało się, że mógł być faulowany, ale sędzia nie sięgnął po gwizdek! Nie zmienia to faktu, że dwójka piłkarzy Ruchu popełniła w tej akcji błąd!

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Kowalskiego, ale nie było tam jego kolegów. Piłkę opanował Untersee i odegrał do bramkarza.

• Mogło być 2:2! Jak tyczki mijał obrońców Ruchu jeden z piłkarzy Vaduz, wyłożył piłkę koledze, ale zdążyli wybić ją obrońcy Niebieskich. Takie sytuacje mogą się źle skończyć!

• Mogło być groźnie, po wrzutce z lewej strony do piłki nie doszedł jednak żaden z piłkarzy Ruchu.

• Żółta kartka dla Ciccone za faul w środku pola.

• Po dośrodkowaniu zgrał piłkę na środek Stahel, a Muntwiler próbował złożyć się do przewrotki, ale został przyblokowany.

• Rzut rożny dla Vaduz po próbie dośrodkowania Suttera z lewej strony.

• Próba ataku Vaduz, ale piłka w rękach Kamińskiego.

• Wydaje się, że teraz Ruch nabierze wiary w swoje umiejętności. Nie można jednak zapominać, że do momentu straty bramki, to Vaduz dyktowało warunki gry. Czy dwa szybkie ciosy wytrącą gości z rytmu?

• I jest już 2:1! Bramkarz Vaduz sygnalizował zagranie ręką w polu karnym zdobywcy gola, ale sędzia wskazał na środek! Gola zdobył Stawarczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego!

• Ależ odpowiedź Ruchu! Zieńczuk tym razem pięknie przymierzył w okienko!

• Rzut rożny dla Ruchu, ale niewiele z niego wynikło.

• I stało się! Vaduz atakował, atakował i wpakował bramkę! Po dograniu z lewej strony Ciccone do siatki piłkę wpakował Muntwiler!

• Kuświk dosyć przypadkowo znalazł się w sytuacji sam na sam, ale zaplątał się w drybling z goniącymi go obrońcami i stracił piłkę.

• Ruch ma problemy z szybkim wyjściem ze swojej połowy. Wydawało się, że teraz się uda, ale po wymienieniu zaledwie trzech podań piłka wyszła na aut, za mocno zagrana przez Kuświka.

• W odpowiedzi groźnie Vaduz! Najpierw w ostatniej chwili spod nóg rywala piłkę w polu karnym wygarnął Stawarczyk, a po chwili uderzenie Burgmeiera zostało zablokowane i po rykoszecie trafiło do rąk Kamińskiego.

• W końcu ładna akcja Ruchu! Kuświk zostawił piłkę Zieńczukowi, który podszedł przed pole karne i uderzył technicznie w kierunku okienka. Piłka tylko o centymetry minęła spojenie!

• Bez respektu grają piłkarze z Liechtensteinu, zmuszając Ruch do wybijania piłki na oślep.

• Wrzutka w pole karne Ruchu, strzał głową obok lewego słupka zdołał oddać jeden z zawodników Vaduz, ale nawet gdyby trafił, gola by nie było. Sędzia odgwizdał spalonego.

• Po stracie Ruchu z kontrą wychodził aktywny Sutter, ale powstrzymał go faulem Malinowski, za co otrzymał żółtą kartkę.

• Sutter ucierpiał w tym starciu i był opatrywany w polu karnym

• Groźna akcja gości! Wrzutka z lewej strony nie została przecięta i trafiła na prawą stronę pola karnego do Burgmeiera. Ten dograł do środka, ale Suttera uprzedzili obrońcy.

• Ruch próbował przedzierać się lewą stroną, ale niewiele z tego wynikło.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy!

• Co ciekawe mecz zaczął się cztery minuty przed 18...

• Piłkarze już zajmują miejsca na płycie boiska. Ruch zagra dziś na niebiesko, Vaduz na biało.

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę, na płycie pozostali tylko rezerwowi Ruchu. Druga część murawy jest właśnie zraszana, a do pierwszego gwizdka sędziego nieco ponad kwadrans.

• Rezerwowi Ruchu: Kamil Lech, Michał Helik, Rołand Gigołajew, Maciej Urbańczyk, Sebastian Janik, Kamil Włodyka, Michał Efir Rezerwowi Vaduz: Nico Abbeglen, Daniel Kaufmann, Olivier Klaus, Steven Lang, Nicolas Hasler, Michele Polverino i Nick von Niederhausern

• Ruch Chorzów - FC Vaduz

• Witamy w relacji na żywo prosto ze stadionu Piasta w Gliwicach, gdzie chorzowski Ruch rozegra swoje pierwsze spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Europy, w którym rywalem Niebieskich będzie FC Vaduz!