2

Zenit Sankt Petersburg

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

• Najciekawsze statystyki meczowe: posiadanie piłki 62% na korzyść Sevilli, strzały celne: 2-4 dla Zenitu, rzuty rożne: 22-4 dla Sevilli.

• Rewanż w Petersburgu już za tydzień, a zwycięstwo Andaluzyjczyków wcale nie stawia ich jeszcze w bezpiecznej sytuacji. Po emocjonującej końcówce Sevilla zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę pomimo dobrej gry obronnej Zenitu. Czołową rolę odegrali rezerwowi Bacca oraz Suarez.

• Koniec spotkania i po emocjonującej końcówce Sevilla ogrywa Zenit 2:1!

• Krychowiak z ponad trzydziestu metrów próbuje podwyższyć wynik przed gwizdkiem arbitra, ale piłka szybuje daleko na prawo od bramki.

• Rzut wolny dla Sevilli z lewej strony pola karnego. Mogilevets sfaulował Carlosa Baccę, ale przy okazji sam doznał urazu. Piłka została wybita przed pole karnego, gdzie ponownie czyhał Suarez, tym razem jednak wysoko ponad bramką Zenitu.

• A poniżej przepiękna bramka Denisa Suareza:

• Holenderski arbiter dolicza aż 4 minuty do drugiej połowy spotkania, a gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce.

• Carlos Bacca dochodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak piłka odskoczyła mu zbyt wysoko, co uniemożliwiło mu strzał. Sevilla mogła szybko dobić Zenit na sam koniec spotkania.

• Piłka trafiła do Denis Suareza na dwudziesty metr po zamieszaniu w polu karnym, a Hiszpan nie dał szans rosyjskiemu golkiperowi. Trybuny na Estadion Ramon Sanchez Pizjuan szaleją!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 Denis Suarez kapitalnym strzałem z dystansu pokonuje Łodygina!

• Dwudziesty (!) korner dla Sevilli w tym spotkaniu. Łodygin niepewnie piąstkuje piłkę. Stephane Mbia przewraca się w polu karnym, wyjąc z bólu, jednak sędzia słusznie nie podyktował rzutu karnego.

• Żółty kartonik za opóźnianie gry obejrzał również Riazancew.

• Riazancewa zmienia weteran europejskich boisk - Ukrainiec Tymoszczuk.

• A oto bramka Carlosa Bacci na 1:1 w pelnej okazałości:

• Aniukow ma dużo miejsca z prawej strony, zagrywa piłkę do Rondona w pole karne, który wywalczył rzut rożny.

• Banega płasko z prawej strony dogrywa w pole karne, gdzie gęsto od zawodników obu ekip. Piłka wybita jednak daleko w kierunku połowy Sevilli przez rosyjskich obrońców.

• Piłkarze z Andaluzji domagają się rzutu karnego, ale arbiter słusznie nakazuje grać dalej. Tymczasem do okazji bramkowej dochodzi Grzegorz Krychowiak. Polak widział, że Łodygin wyszedł z bramki, więc uderzył wysoko, jednak piłka spadła tylko na górną siatkę.

• Banega ładnie do Vidala na prawą stronę, ten ładnie chciał wyminąć Khodzhaniyazov, Rosjanin wybija jednak piłkę na rzut rożny

• Żółty kartonik dla rezerwowego Denisa Suareza.

• Druga zmiana w drużynie Zenitu. Shatova zmienia 18-latek Khodzhaniyazov.

• Carlos Bacca pakuje piłkę do siatki z niewielkiej odległości po dośrodkowaniu z prawej strony spod linii bramkowej od Aleixa Vidala!

• GOOOOOOL! 1:1 Carlos Bacca wyrównuje i Sevilla dogania Zenit!

• Banega fantastycznie rozrzuca grę na lewą flankę do Tremoulinasa, ten ładnie zwodem mija obrońcę, ale obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

• 15:3 w rzutach rożnych dla zespołu gospodarzy. I wciąż bez efektu bramkowego.

• Znakomita okazja dla Sevilli! Ani Carlos Bacca ani Stephane Mbia nie sięgnęli jednak piłki wstrzelonej z prawej strony pomimo braku skutecznej asysty ze strony obrońców Zenitu.

• Żółta kartka dla Ezequiela Garaya

• Dopiero pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Zawodnik Zenitu - Javi Garcia ukarany za przetrzymywanie w środku pola.

• Pierwsza zmiana w zespole Andre Villasa-Boasa. Portugalczyk desygnuje do gry Mogilevtsa w miejsce Rodicia.

• Carlos Bacca w miejsce Kevina Gameiro. Trener Unai Emery wykorzystuje już limit zmian! Czy Kolumbijczyk okaże się skuteczniejszy od Francuza?

• Sevilla straciła rezon i gra bez pomysłu. Pareja na siłę zagrywa długą piłkę w kierunku Gameiro, jednak Łodygin uprzedza Francuza.

• Witsel zgarnął odbitą piłkę tuż przed linią pola karnego i uderza mocno z dystansu jednak prosto w bramkarza. Rico paruje piłkę na piąty metr, ale tym razem żaden z gości nie czyhał na dobitkę.

• Dłuższy fragment gry, gdy przy piłce utrzymuje się drużyna Zenitu. Rosjanie nie chcą ryzykować frontalnego ataku, więc rozgrywają piłkę między obrońcami. Ostatecznie pressing Sevilli zmusza Łodygina do wybicia piłki w aut.

• Kąśliwy, niewygodny strzał Riazancewa z okolic dwudziestego metra. Rosjanin uderza jednak ponad bramką Sevilli.

• Ciężar gry przenosi się pod bramkę Rico po raz pierwszy w drugiej połowie. Trzy rzuty rożne dla ekipy gości, lecz żaden nie przynosi skutku.

• Banega nie ma komu podać, więc Argentyńczyk próbuje strzału, który pewnie wychwytuje Łodygin.

• Sevilla wyraźnie zerwała się do ataku! Rozpędzony Aleix Vidal wbiega w pole karne z prawej strony, ale żaden zawodnik w białej koszulce nie zamknął tej akcji. Zenit zaczyna się gubić w obronie, po sporym zamieszaniu piłka wybita daleko poza pole karne.

• Ładna akcja Tremoulinasa lewą stroną. Francuz próbuje płaskiego podania w kierunku wbiegającego Mbii, Kameruńczyk uprzedzony przez rosyjskich stoperów. W kolejnej akcji ponownie Tremoulinas, tym razem posyła górną piłkę i po raz kolejny Rosjanie skutecznie blokują, wybijając na rzut rożny. Również ten korner nie przynosi bramki dla Sevilli.

• Tremoulinas nieprzepisowany zatrzymany na lewej stronie. Rzut wolny dla Sevilli jednak bez żółtej kartki.

• Dziesiąty korner dla Sevilli w tym spotkaniu. Tym razem Ever Banega decyduje się na długą wrzutkę, jednak po raz dziesiąty w tym spotkaniu, rzut rożny bez wymiernego rezultatu.

• W przerwie trener Unai Emery zdecydował się aż na dwie zmiany. Coke został zmieniony przez Denisa Suareza, a Kameruńczyk Mbia wchodzi w miejsce Iborry.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Bramka Riazancewa z pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: 61% na korzyść gospodarzy. Statystyka rzutów rożnych: 9:0 dla Sevilli, jednak nie stworzyły one najmniejszego zagrożenia pod bramką Łodygina.

• Zenit wykazał się konsekwentną grą w obronie i znakomitą skutecznością pomimo nielicznych sytuacji stworzonych pod bramką Rico. Liczne rzuty rożne i długie posiadanie piłki po stronie Sevilli nie przynosi żadnego efektu.

• Po minucie doliczonej do pierwszej połowy arbiter z Holandii kończy pierwszą połowę. Zenit prowadzi z Sevillą na wyjeździe 0:1.

• Nie skutkuje gra prawą stroną, więc Sevilla próbuje lewą. Dobra piłka prostopadła od Reyesa do Vidala, który próbuje wrzutki. Ta po raz kolejny zablokowana przez rosyjskich defensorów.

• Ciasno przed polem karnym Rosjan. Banega i Reyes próbowali przedrzeć się z piłką przez gąszcz nóg zawodników z Petersburga, jednak bezskutecznie.

• Reyes fauluje Witsela, kopiąc Belga od tyłu na połowie przeciwnika. Arbiter nie wyciąga zółtej kartki.

• Sevilla wciąż próbuje założyć zamek wokół pola karnego Łodygina. I wciąż nie przynosi to skutku.

• W dobrej okazji mógł znaleźć się Gameiro, który ograł Rodicia chcącego wymusić faul. Gdyby Francuz opanował piłkę sekundę wcześniej, futbolówka nie przekroczyłaby linii końcowej.

• Znowu Vidal aktywnie na prawej stronie, piłka nie doszła jednak do dobrze ustawionego Coke - został wyprzedzony przez obrońców Zenitu i ponownie rzut rożny.

• Bardzo ładna długa piłka Kolodziejczaka z pominięciem linii pomocy do Coke, piłkę zatrzymał Lombaerts głową, Belg zagrał jednak na tyle niefortunnie, że piłka spadła na nogę Iborry, jednak jego niezły strzał został zablokowany i piłka na rzut rożny.

• Gameiro podaje do Iborry, ustawionego tyłem do bramki na linii pola karnego, a Hiszpan odgrywa do Gameiro z pierwszej piłki. Francuz marnuje jednak niezła okazję, strzelając kilka metrów ponad bramką.

• Pomimo optycznej przewagi drużyny Unai Emery'ego, goście pod wodzą Andre Villasa-Boasa prowadzą 1:0. Sevilla nie była w stanie przekuć częstego posiadania piłki w groźne sytuacje bramkowe.

• Sevilla próbuje odrobić straty, krótko wykonując rzut rożny. Wykonanie kompletnie nieudane - piłkę przed polem karnym traci Coke.

• Rico paruje strzał z kilku metrów wprost pod nogi Riazancewa, który nie marnuje takiej okazji i z całą mocą pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOL! Bramka dla Zenitu i jest 0:1!

• Tym razem nieudana akcja Coke i Vidala - obrońca zbyt mocno zagrał piłkę do skrzydłowego i od bramki rozpocznie Łodygin.

• Dwójkowa akcja Coke z Vidalem na prawej stronie, jednak strzał Coke z piętnastu metrów zablokowany. Piłka szybka trafia na połowę Sevilli, gdzie mało widoczny do tej pory Rondon przegrywa pojedynek biegowy z Kolodziejczakiem. Piłka w rękach Rico.

• Seria długich i wysokich wybić piłki z obu stron, na prawym skrzydle zespołu Sevilli. Chwilowo żaden z zespołów nie wykazuje się pomysłem na kreatywną grę.

• Banega posyła ładną długą piłkę w kierunku Gameiro, Francuz próbuje wypuścić w uliczkę Aleixa Vidala, podając w pole karne, jednak akcja szyta grubymi nićmi i obrona Zenitu zażegnała niebezpieczeństwo.

• Rodić dośrodkowuje z lewej strony wprost na głowę Riazancewa, który uderzył piłkę pół metra obok prawego słupka bramki Rico! Zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja w tym spotkaniu, obrońcy Sevilli powinni byli lepiej upilnować Riazancewa.

• W pierwszym kwadransie lekka przewaga Sevilli, ale niewiele klarownych sytuacji dla piłkarzy z Andaluzji.

• Krótko rozegrany rzut rożny dla Sevilli, Reyes wchodzi w pole karne Zenitu jak w masło, jednak piłka zaplątała się między nogami byłego reprezentanta Hiszpanii i akcja spełzła na niczym.

• Ładna wrzutka Aniukowa do Witsela na piąty metr, piłka wybita na prawą stronę pola karnego, skąd płaskiego strzału próbuje Aniukow. Rico broni na raty, ale ostatecznie łapię piłkę i przykrywa ją ciałem.

• Piłkarze gości po raz pierwszy od ładnych kilku minut przenoszą się na połowę gospodarzy, jednak w bardzo łatwy sposób tracą piłkę. Kompletnie nieudana próba prostopadlego podania i od bramki rozpoczyna Rico.

• Robi się nerwowo na połowie Zenitu. W ostrej i mało sportowej walce o piłkę Witsel z Reyesem - prawdopodobnie obaj piłkarze przekroczyli przepisy, jednak sędzia nie przerwał gry.

• Po rzucie rożnym piłka trafia do Aleixa Vidala, ten zbiega na prawą stronę i płasko dośrodkowuje na krótki słupek do Gameiro. Francuz trafia obok bramki, w dodatku był na spalonym.

• Gameiro rozpędza się lewą stroną w gąszczu rosyjskich zawodników, obrońcy zdołali jednak wyłuskać piłkę i wybić ją na rzut rożny.

• Piłkarze Sevilli próbują wedrzeć się w pole karne, po ładnej klepce na 25. metrze znajduje się Ever Banega, który dośrodkowuje na lewą stronę pole karnego, ładnie wypatrując Gameiro, który jednak dał złapać się w pułapkę ofsajdową.

• Coke próbuje rajdu prawą stroną, jednak obrońca gospodarzy łatwo traci piłkę jeszcze przed polem karnym Rosjan. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Strzał Reyesa lewą nogą ląduje wysoko ponad bramką Łodygina.

• Vicente Iborra faulowany w okolicach 25. metra przed bramką gości. Będzie okazja dla Sevilli.

• Pierwszy gwizdek arbitra. Gospodarze na biało, goście w błękitnych strojach.

• Jak podają statystyki, w dotychczasowych meczach Ligi Europy piłkarze Sevilli faulowali ponad dwa razy więcej niż piłkarze Zenitu. Czy podopieczni Emery'ego również w tym spotkaniu wybiorą fizyczny styl gry?

• Na stadionie rozbrzmiewa już hymn Ligi Europy. Piłkarze witają się z holenderskim arbitrem Basem Nijhuisem.

• Obaj szkoleniowcy na ławce rezerwowych posadzili kilku ważnych zawodników zespołu. Niespodzianką może być szczególnie wybór Kevina Gameiro w miejsce Carlosa Bacci. Z kolei Andres Villas-Boas dysponuje tak doświadczonymi rezerwowymi jak Arszawin, Kerżakow, Tymoszczuk czy Małafiejew.

• Drużyna Zenitu pewnie zmierza po mistrzostwo ligi rosyjskiej, mając na 7 kolejek przed końcem rozgrywek aż 8 punktów przewagi nad drugim Kubaniem Krasnodar. Z kolei Sevilla zajmuje piąte miejsce w La Liga i będzie chciała za wszelką cenę odrobić trzy punkty do czwartej Valencii - miejsce w czwórce gwarantuje bowiem grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

• Zwycięstwo będzie dla Zenitu zadaniem karkołomnym, gdyż Estadio Ramon Sanchez Pizjuan jest prawdziwą twierdzą. Ostatni raz piłkarze Sevilli przegrali w meczu u siebie ze znienawidzonym Betisem w Lidze Europy w marcu 2014, czyli ponad rok temu. Ponadto piłkarze Unaia Emery'ego nie przegrali ostatnich sześciu ligowych spotkań.

• Stawką meczu jest awans do półfinału Ligi Europy, ale obie drużyny są już niezwykle doświadczone w tych rozgrywkach. Sevilla jest obrońcą tytułu, wygrała już Puchar UEFA w 2006 i 2007 roku. Z kolei Zenit wygrał rozgrywki w 2008 roku.

• W drużynie Sevilli nieobecni jedynie bramkarz Beto oraz obrońca Carrico.

• Drużyna gości w dużym osłabieniu: nie mogą zagrać zawieszeni Hulk, Danny, Criscito i Smolnikov, a także kontuzjowany Smolnikow.

• Goście z Rosji prowadzeni przez Portugalczyka Andre Villasa-Boasa zagrają w analogicznym ustawieniu: Lodygin - Neto, Garay, Lombaerts, Aniukow - Witsel, Garcia - Riazancew, Rodić, Szatow - Rondon.

• Znamy już składy obu drużyn. Zespół gospodarzy pod wodzą Unaia Emery'ego zagra w ustawieniu 1-4-2-3-1: Rico - Tremoulinas, Kolodziejczak, Pareja, Coke - Krychowiak, Iborra - Vidal, Banega, Reyes - Gameiro.

• Na relację ze spotkania ćwierćfinałowego Ligi Europy pomiędzy Sevillą FC a Zenitem Sankt Petersburg zaprasza Państwa Michał Bezuch.