Zulte Waregem

2

Zawisza Bydgoszcz

1

• Koniec meczu! Zawisza przegrał z Zulte 1:2, chociaż w pierwszej połowie grał solidnie. Losy rywalizacji rozstrzygną się w rewanżu. Bądźcie wtedy z nami!

• Jeszcze będzie korner.

• Zablokowany strzał Vasconcelosa. To była chyba ostatnia okazja Zawiszy.

• Do rzutu wolnego podszedł Gevorgyan... ale nic z tego nie wyszło.

• Kolejny faul Caceresa na Petaszu. Tym razem bez kartki.

• Rezerwowy Caceres ogląda żółtą kartkę.

• I to już ostatnia zmiana w meczu: Ekangamene za N'Diaye.

• A także Sylla za Bongondę.

• Czas na zmiany w Zulte: Caceres wchodzi za Conte.

• Ostatnie 10 minut przed nami. Czy Zawisza rzutem na taśmę doprowadzi do wyrównania?

• Dłużej przy piłce utrzymują się Belgowie. To również oni w drugiej połowie przeprowadzili zdecydowanie więcej groźnych akcji. W sytuacjach podbramkowych 13:7 dla Zulte.

• Z boiska schodzi Korneliusz Sochań. W jego miejsce Vahan Gevorgyan.

• Precyzyjne dośrodkowanie Bongondy z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył N'Diaye, ale nie uderzył celnie.

• Kolejne przewinienie Petasza. Musi bardzo uważać obrońca Zawisza, bo przedwcześnie opuści murawę.

• Petasz nie mógł zatrzymać przepisowo Skulasona. Żółta kartka.

• 20 minut do końca. Bydgoszczanie są już chyba zmęczeni. O wyrównaniu mogą na razie tylko pomarzyć.

• Może się podobać zaledwie 18-letni Theo Bongonda, który mocno daje się we znaki Zawiszy. Belg egzekwuje prawie wszystkie stałe fragmenty i jest bardzo zwinny.

• Wreszcie celny strzał Vasconcelosa! Na posterunku jednak Bostyn.

• Przeważa i coraz bardziej naciskają Belgowie. Kolejnego strzału szukał Conte, ale obrońcy zablokowali jego próbę.

• Poprzeczka! To była świetna sytuacja dla Zulte! Centymetrów zabrakło Bongondzie.

• Sfrustrowany "Vasco" sfaulował Conte.

• Dwa kornery w krótkim odstępie czasu egzekwowali zawodnicy Zulte, ale dobrze spisali się we własnej szesnastce defensorzy Zawiszy.

• Uderzenie z dystansu Ziajki, ale nieprecyzyjne.

• Jorge Kadu wchodzi za Wójcickiego, by rozruszać trochę skrzydła bydgoszczan.

• Dodać musimy, że po przerwie dominuje zdecydowanie Zulte.

• Nie można odmówić ambicji i woli walki piłkarzom obu drużyn. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe.

• Jeszcze jedna pozycja spalona Vasconcelosa... Nie może się coś dobrze ustawić doświadczony Portugalczyk.

• Dla odmiany ukarany również Wójcicki. Ostro potraktował N'Diaye.

• Żółty kartonik dla Skulasona za faul na Wójcickim.

• Na spalonym złapany Vasconcelos.

• Po chwili Plet sprawdził czujność Sandomierskiego. Dobrze ustawiony polski bramkarz.

• Do szturmu ruszyli gospodarze, którzy chyba usłyszeli reprymendę od trenera. Zablokowany przed momentem strzał Conte.

• Zawisza z jedną zmianą: Silvę, który złapał żółtą kartkę, zastąpił Piotr Petasz.

• Zaczynamy drugą część.

• Garść statystyk po pierwszej połowie:

• posiadanie piłki: 51% Zulte - 49% Zawisza
    • sytuacje bramkowe: 6:5 dla Zulte
    • strzały na bramkę: 3:3
  • Koniec pierwszej połowy. Naprawdę szkoda tego gola straconego do szatni, bo Zawisza prezentuję się nieźle. Wracamy za kwadrans.

• Szkoda, naprawdę szkoda tej sytuacji, bo na bramkę dla Zulte w ogóle się nie zanosiło. Asystę zapisujemy Aneke.

• GOOOOOOOL!! Bramka do szatni dla gospodarzy! Strzelcem Glynor Plet!

• Mamatou N'Diaye nieprzepisowo zatrzymał Wójcickiego. Będzie żółta kartka.

• Do stojącej piłki podszedł Olafur Skulason, uderzył bezpośrednio, ale niecelnie.

• Pierwszą żółtą kartkę ogląda Joshua Silva. Środkowy obrońca Zawiszy brzydko potraktował Bongondę.

• Na Regenboogstadion obserwujemy bardzo wyrównane spotkanie. Remis jest jak najbardziej zasłużony (z lekkim wskazaniem na Zawiszę).

• Dobry futbol grają dzisiaj bydgoszczanie. Przed momentem na uderzenie zdecydował się Bernardo Vasconcelos, ale zabrakło nieco skuteczności.

• Zablokowane uderzenie Aneke. Mogło być niebezpiecznie!

• Tym razem Wagner przetestował bramkarza Zulte, który znowu wyłapał uderzenie gracza Zawiszy.

• Do akcji zaczepnej próbował podłączyć się Sebastian Ziajka, ale został złapany na spalonym.

• Ogromne kłopoty z zatrzymaniem Luisa Carlosa mają jak na razie defensorzy Zulte.

• W odpowiedzi golkipera rywali próbował zaskoczyć Wójcicki, ale Louis Bostyn popisał się dobrą interwencją. Nie możemy narzekać na nudę!

• Z dobrej strony pokazał się dynamiczny Ibrahima Conte, ale uderzenie Gwinejczyka broni Sandomierski!

• Dośrodkowanie Drygasa z narożnika boiska, ale nie było zagrożenia dla Zulte. Utrzymuje się wynik 1:1.

• Tym razem szczęścia z daleka próbował Chuks Aneke, ale nie trafił w światło bramki.

• Po niemrawym początku, podopieczni Jorge Paixao z każdą minutą prezentują się coraz lepiej. Posiadanie piłki jest bardzo wyrównane (53% - 47%).

• Zablokowana próba z dystansu w wykonaniu Luisa Carlosa.

• Oba zespoły popisały się znakomitą skutecznością - wykorzystały wszystko, co wykreowały.

• Asystę zapisujemy Jakubowi Wójcickiemu, który idealnie obsłużył środkowego pomocnika Zawiszy.

• GOOOOOOL!! Kamil Drygas! 1:1!

• Tym razem faul w ataku. Glynor Plet przekroczył przepisy w walce z Andre Micaelem.

• Ostre wejście Bryana Verbooma w nogi Luisa Carlosa. Sędzia nie zdecydował się jednak na pokazanie kartonika.

• Rzut rożny wykonywał Bongonda, a w polu karnym najprzytomniejszy okazał się 27-letni Steve Colpaert i pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

• GOOOOL!!! No i proszę! 1:0 dla Zulte!

• Póki co nie oglądaliśmy żadnego strzału. W posiadaniu piłki zdecydowanie dłużej utrzymują się gospodarze (68%).

• Faulowany Theo Bongonda. Przewinił Korneliusz Sochań, którego upomniał arbiter.

• Pierwszy rzut rożny egzekwowali Belgowie, ale bez zagrożenia dla bramki polskiego zespołu.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy!

• Piłkarze z powrotem zameldowali się na boisku, za moment zaczynamy.

• Rozgrzewka powoli dobiega końca. W Waregem idealne warunki do gry. Termometry wskazują ok. 25 kresek. Murawa też jest w świetnym stanie.

• Radosław Osuch poza zatrudnieniem nowego szkoleniowca, Jorge Paixao, sprowadził do klubu również: brazylijskiego snajpera Wagnera, portugalskiego defensora Joshue Silvę, pochodzącego z tego samego kraju pomocnika Micaela Cabrite Silve "Mica". W Bydgoszczy na zasadzie wypożyczenia pojawił się również rumuński napastnik Mihai Costea. Kadrę Paixao zasilił jeszcze jeden defensor pochodzący z kraju kawy, Samuel Miranda.

• Inaczej sytuacja wygląda w Zawiszy. Bydgoski klub transferowe roszady rozpoczął od sprzedaży do Legii Warszawa defensora Igora Lewczuka za 800 tys. zł. Za te pieniądze zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski ściągnął kilku zawodników z Portugalii i Brazylii oraz uzupełnił kadrę o polskiego bramkarza, Grzegorza Sandomierskiego. Były piłkarz polskiej reprezentacji trafił do Zawiszy na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał kontrakt z RC Genk.

• Ponadto między słupkami belgijskiego zespołu zabraknie Sammy Bossuta, który odpoczywa po zakończonym przed kilkoma dniami Mundialu w Brazylii. Kontuzjowany jest również jego naturalny zmiennik Sebastien Bruzzese.

• Belgijski rywal na pierwszy rzut oka wydaje się zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania. Gdy spojrzymy jednak na letnie roszady w belgijskiej ekipie, dochodzimy do wniosku, że bydgoszczanie wcale nie są bez szans. Zulte opuściło trzech czołowych zawodników: Davy De Fauw (FC Brug­ge), Sven Kums (KAA Gent) i Thorgan Hazard (Chel­sea Lon­dyn).

• Rezerwowi Zawisza: Witan, Petasz, Ciechanowski, Araujo, Alvarinho, Geworgyan, Kadu.

• Rezerwowi Zulte: Crimi, Mendy, Paye, Ekangamene, Sylla, Trajkovski, Caceres.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, a za moment podamy rezerwowych.

• Witam! Bydgoski Zawisza rozpoczyna dzisiaj swoją przygodę w eliminacjach Ligi Europy. Przeciwnikiem polskiego zespołu w 2. rundzie będzie Zulte Waregem. Zapraszamy na relację na żywo.