Torino FC

2

Athletic Bilbao

2

• Teraz zapraszamy już do śledzenia naszej relacji LIVE z meczu Legii Warszawa z Ajaksem Amsterdam. Początek spotkania już za moment! Aby przejść do relacji LIVE kliknij TUTAJ!

• Obserwuj prowadzącego relację na Twiterze: @W_Grzegorzyca

• To już koniec naszej relacji z tego spotkania. Za uwagę dziękuje Wojciech Grzegorzyca!

• Wynik dzisiejszego spotkania jest korzystny dla Basków, bowiem rewanż zostanie rozegrany za tydzień na stadionie w Bilbao.

• Torino remisuje z Athletikiem Bilbao 2:2 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Mimo że na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście. Już w 9. minucie piłkę do bramki wpakował Williams. Później sytuację wyjaśnił jednak Maxi Lopez, który zdobył dwie bramki (18' i 42') dla Torino. W drugiej połowie inicjatywę przejęli Baskowie, który co nie co pomógł Giampiero Ventura. Trener Torino zmienił bowiem strzelca dwóch bramek - Maxi Lopeza i świetnie grającego El Kaddouriego. Athletic wykorzystał ten fakt i w 73. minucie do wyrównania doprowadził Gurpegi. Pomimo kolejnych okazji, mecz zakończył się remisem 2:2.

• Grecki arbiter kończy dzisiejsze spotkanie!

• Żółta kartka dla Darmiana za faul na Muniainie.

• Glik wybija piłkę z własnego pola karnego po rzucie wolnym dla Athletiku.

• Benat uderzył z rzutu wolnego minimalnie obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Padelliego!

• Trzy minuty doliczone do regulaminowych dziewięćdziesięciu!

• Farnerud ukarany żółtym kartonikiem!

• Próbują jeszcze przyspieszyć piłkarze Torino, ale nie zapowiada się na zmianę rezultatu.

• Darmian poradził sobie z Laportem, a następnie płasko dograł w pole karne. Dobrą interwencją popisuje się jednak Iago Herrin.

• Baskowie ponownie złapali rywali na spalonym.

• Kolejne świetne uderzenie głową Gurpegi. Piłkarz Athletiku trafił w spojenie!

• GOL GURPEGI NA 2:2:

• Brutalnie sfaulowany Muniain opatrywany na płycie głównej boiska.

• Z boiska schodzi kolejny dobry zawodnik Torino - El Kaddouri. Na placu gry pojawił się Farnerud.

• Żółtą kartką ukarany Benat.

• GOOOOOL!!! 2:2! GURPEGI! Benat dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Tam do piłki wyskoczył Gurpegi, który pokonał bramkarza Torino!

• Benassi ukarany żółtą kartką. Piłkarz Torino nie zagra w rewanżu!

• Natomiast w drużynie gości Kike Sola zmienia strzelca bramki - Williamsa.

• Kolejne zmiany. W drużynie gospodarzy strzelca dwóch bramek - Maxi Lopeza zastąpił Amauri.

• Próbują atakować Baskowie. W ich grze cały czas brakuje jednak dokładności, co uniemożliwia zagrożenie bramce Pedelliego.

• Muniain zagrał piłkę w pole karne, ale znów zrobił to źle i od bramki Padelli.

• Kolejna dobra wrzutka El Kaddouriego, ale dobrze interweniują Baskowie.

• Quagliarella dostał piłkę przed pole karne, ale po raz kolejny piłkarz Torino znajdował się na pozycji spalonej i sędzia użył gwizdka.

• Quagliarella był na spalonym i atak Torino zakończył się niepowodzeniem.

• Faulowany Maxi Lopez i rzut wolny mają gospodarze.

• Tym czasem powoli rozpędza się Athletic. Baskom brakuje jednak odrobiny dokładności do stworzenia zagrożenia bramce Padelliego.

• Zmiana również w drużynie gospodarzy. Quagliarella zastąpił na placu gry Martíneza.

• .... a Gurpegi zastępuje Viguerę.

• Podwujna zmiana w drużynie Athletiku. Iraola zmienia Aurtenetxe...

• Dobra interwencja Kamila Glika, który przytomnie wybija piłkę z własnego pola karnego.

• El Kaddouri dostał podanie od Benassiego i wbiegł z piłką w gąszcz rywali. Zawodnik Torino zdołał jednak oddać strzał w światło bramki. Bez problemu broni golkiper Athletiku.

• Martinez otworzył lewe skrzydło, gdzie wbiegał Molinaro. Piłkarz Torino następnie uderzył, ale dobrą interwencją popisał się Iago Herrin.

• Williams posłał piłkę... w ręce Padelliego.

• Niemalże na swojej połowie na spalonym złapany Martinez. Piłka dla gości.

• Goście rozegrali teraz rzut rożny, ale to by było na tyle. Baskowie w żaden sposób nie wykorzystali bowiem tego stałego fragmentu gry.

• Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania! Tym razem od środka Athletic.

• GOL MAXI LOPEZA NA 2:1:

• Zapraszamy do głosowania na najlepszego piłkarza meczu w naszym plebiscycie!

• Fantastyczne spotkanie rozgrywa dziś Maxi Lopez, który dwukrotnie wpakował piłkę do bramki. Równie dobry mecz rozgrywa El Kaddouri, który przy grze hiszpańskiego rywala czuje się bardzo dobrze. Często dogrywa, zanotował asystę przy pierwszej bramce i miał udział przy drugim trafieniu.

• Torino prowadzi z Athletikiem Bilbao 2:1 po pierwszej połowie meczu 1/16 finału Ligi Europy. Gospodarze już od pierwszych minut ruszyli do ataku, ale w 9. minucie gola zdobył Athletic. Piłkę do bramki wpakował wówczas Williams. Później sytuacja jednak się zmieniła. W 18. minucie wyrównał Maxi Lopez, dzięki któremu Torino ponad dwadzieścia minut później prowadziło 2:1.

• Arbiter kończy pierwszą połowę!

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry!

• Muniain uderzył sprzed bramki. Zrobił to jednak bardzo, bardzo niecelnie.

• GOOOOOL!!! 2:1! MAXI LOPEZ PO RAZ DRUGI! Darmian dośrodkował z prawej strony do Maxi Lopeza, który głową wpakował piłkę do bramki!

• ALEŻ AKCJA! El Kaddouri po raz kolejny piękne dograł do Martineza. Ten jednak się wywrócił i niedokładnie uderzył na bramkę. Piłka mimo wszystko minęła bramkarza, ale sprzed linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców!

• Bez zagrożenia pod bramką Padelliego.

• Skończyło się rzutem rożnym dla gości.

• Rzut wolny z kilkunastu metrów będzie wykonywał Athletic.

• Molinaro ponownie z rzutu wolnego podał piłkę do Gazziego, który dośrodkował w pole karne. Piłka była adresowana do Glika, ale przejęli ją goście.

• El Kaddouri faulowany kilkadziesiąt metrów przed bramką. Rzut wolny dla Torino.

• Tego samego zagrania spróbowali teraz goście. Również bez skutku.

• El Kaddouri zaadresował długą piłkę do znajdującego się na samej szpicy Martineza. Tym razem zagranie było jednak zbyt mocne.

• Zbyt mocno zagrana piłka do De Marcosa i od bramki rozpocznie Padelli.

• El Kaddouri dośrodkował ładnie z prawej strony, a do piłki wyskoczył Martinez. Tym razem piłka minęła jednak poprzeczkę.

• Niecelne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Piłka nie trafiła do żadnego z Basków i w jej posiadaniu ponownie są gospodarze.

• Jeden z obrońców Torino wybija głową na rzut rożny.

• Rzut wolny z dobrej odległości mają teraz goście.

• Torino wyraźnie dostało wiatru w skrzydła po strzeleniu wyrównującej bramki. Gospodarze szukają kolejnego gola.

• GOL MAXI LOPEZA NA 1:1:

• Molinaro zagrał do Gazziego z rzutu wolnego, ale ten niedokładnie wrzucił piłkę i wybijają obrońcy Athletiku.

• Etxeita miał problemy z wybiciem piłki i od wyrzutu z autu rozpoczną gospodarze.

• GOL WILLIAMSA NA 0:1:

• GOOOOOL! 1:1! MAXI LOPEZ! El Kaddouri dograł w pole karne do Maxi Lopeza, który bez większych problemów pokonał bramkarza Athletiku!

• Piłka po raz kolejny wylądowała w pole karne po stałym fragmencie gry, ale obrońcy Athletiku szybko wybili piłkę.

• Molinaro zaadresował piłkę do Martineza, który znalazł się w polu karnym. Zawodnik Torino był jednak źle ustawiony i nie zdołał dobrze uderzyć.

• Williams zabrał się z piłką, ograł Morettiego i uderzył na bramkę. Jego strzał był jednak bardzo niecelny.

• Torino popędziło z kontrą, ale obrońcy Athletiku szybko wyjaśnili sytuację i przyjęli futbolówkę.

• Goście po zdobyciu gola nadal nacierają. Widać, że jedna bramka to dla nich za mało.

• GOOOOOL!!! 0:1! WILLIAMS! Goście wyprowadzili kontratak. Vigera popędził lewą stroną i dograł w pole karne do Williasa, który tylko dopełnił formalności. Niespodzianka w Turynie!

• Nieudana centra gospodarzy. Gospodarze nadal są jednak w posiadaniu piłki.

• Maxi Lopez uderzył mocno, ale prosto w mur. Goście wybijają na rzut rożny.

• Martinez wykorzystał podanie do bramkarza Athletiku i popędził w stronę piłki. Rzut wolny pośredni dla Torino!

• Torino przez moment miało piłkę, ale jedno niedokładne zagranie sprawiło, że w jej posiadaniu znów są rywale. Athletiko po raz kolejny w długotrwałym natarciu.

• Goście konstruują atak pozycyjny, ale skutecznie utrudniają im zadanie dobrze ustawieni rywale.

• Kilka niedokładnych zagrań na początku spotkania. Piłka kilkakrotnie zmieniła już właściciela, ale nie w obrębie jednego zespołu.

• Michael Koukoulakis gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Wszystkie bilety na dzisiejsze spotkanie zostały wyprzedane. Dochód ze sprzedaży wyniósł aż 700.000 euro!

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Estadio Olimpico w Turynie!

• Już za pięć minut początek spotkania!

• Trybuny stadionu w Turynie powoli się zapełniają, a piłkarze obu zespołów powoli kończą rozgrzewkę. Początek spotkania już za 15 minut!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Grek Michael Koukoulakis. Asystować będą mu Michael Karsiotis i Chrysoula Kourompylia, również z Grecji.

• Rezerwowi Athletiku: Gorka Iraizoz, Bustinza, Iraola, Gurpegi, Ibai Gómez, Lopez, Kike Sola

• Rezerwowi Torino: Castellazzi, Bovo, Masiello, Farnerud, Vives, Amauri, Quagliarella

• Poznaliście już składy wyjściowe obu zespołów. Czas na rezerwowych!

• - Torino jest zespołem, który gra dobrze z tyłu i wyprowadza szybkie kontrataki - zauważa piłkarz Athletiku, Unai Lopez.

• - To będzie bardzo trudny mecz - podkreśla jeden z piłkarzy włoskiego klubu, Maxi Lopez.

• - Jeśli chcemy, możemy wygrać - powiedział przed dzisiejszym meczem trener Torino, Giampiero Ventura.

• Torino z kolei wskoczyło do Ligi Europy za Parmę, która nie dostała licencji na grę w tych rozgrywkach. Zespół Kamila Glika szybko udowodnił jednak, że zasługuje na 1/16 finału. Podopieczni Giampiero Ventury zajęli 2. miejsce w grupie tracąc do Club Brugge tylko jedno "oczko". Grupa Ligi Europy

• Athletic Bilbao trafił do 1/16 finału Ligi Europy z grupy H Ligi Mistrzów. W ostatnim meczu Baskowie pokonali BATE Borysów 2:0, co dało im 3. miejsce, które gwarantuje grę w fazie pucharowej Ligi Europejskiej. Grupa H

• Pojemność Estadio Olimpico, na którym swoje mecze rozgrywa Torino, wynosi 27 168 miejsc. Ilu kibiców dziś zasiądzie na trybunach stadionu w Turynie?

• Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00. O tej samej porze na stadionie w Turynie sędzia zagwiżdże po raz pierwszy, a w Bilbao kibice Athletiku zasiądą przed telewizorami. W Meksyku będzie wówczas godz. 12:00 a w Brazylii godz. 16:00. Dla kibiców w Japonii mecz rozpocznie się z kolei w piątek 20 lutego o godz. 3:00.

• Przypomnijmy, że Kamil Glik ma już na swoim koncie ponad sto występów we włoskim klubie. W tym sezonie reprezentant Polski zdobył dla Torino już pięć goli.

• Kamil Glik

• Cały mecz przeciwko "Rossoblu" rozegrał polski kapitan Torino, Kamil Glik. W tym meczu Polak miał dużo roboty, ale dawał sobie radę. W 70. minucie był nawet bliski zdobycia bramki.

• Torino z kolei z dorobkiem 32 punktów plasuje się obecnie na 11. miejscu w tabeli Serie A. Na chwilę obecną podopiecznym Giampiero Ventury brakuje tylko 3 "oczek" do występu w kolejnej edycji europejskich rozgrywek. W poprzednim meczu ligowym włoski zespół zremisował z Cagliari 1:1.

• Athletic Bilbao jest obecnie 14. zespołem Primera Division. "Rojiblancos" mają na swoim koncie 24 punkty i do miejsca gwarantującego występ w 3. rundzie kolejnej edycji Ligi Europy brakuje im aż 11 punktów. W ostatniej kolejce ligi hiszpańskiej podopieczni Ernesto Valverde bezbramkowo zremisowali z Granadą.

• Później przedstawiciele obu klubów i reprezentanci UEFY spotkali się na oficjalnym obiedzie.

• Dziś w południe na Estadio Olimpico odbyło się organizacyjne spotkanie przed meczem.

• Przed dzisiejszym meczem kilkuosobowa reprezentacja hiszpańskiego Athletiku Bilbao udała się w miejsce, w którym znajduje się tablica upamiętniająca katastrofę lotniczą na wzgórzu Superga. W środę, 4 maja 1949 roku samolot włoskich linii "Avio Linee Italiane" rozbił się uderzając w marmurową bazylikę. Zginęło wówczas 31 osób, czyli wszystkie, które znajdowały się na pokładzie. Wśród podróżujących tym samolotem znajdowała się osiemnastoosobowa kadra włoskiego Torino, wracająca z meczu rozegranego w stolicy Portugalii.

• "Rojiblancos" zatrzymali się w hotelu Golden Palace w Turynie.

• Tego samego dnia wieczorem hiszpański zespół odbył swój pierwszy trening na Estadio Olimpico.

• Kadra Athletiku Bilbao wczoraj wylądowała w Turynie.

• Dobry wieczór państwu! Jeszcze półtorej godziny pozostało do rozpoczęcia pierwszych meczów 1/16 finału Ligi Europy. W jednym z czwartkowych spotkań Torino zmierzy się z Athletikiem Bilbao. Już teraz na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Wojciech Grzegorzyca.