Trabzonspor

0

Legia Warszawa

1

• To było niezwykle ciężkie spotkanie! Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej Legia cofnęła się zbyt głęboko, ale z dużą dozą szczęścia dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka węgierskiego arbitra! Jeden jedyny celny strzał na bramkę Kivraka daje Legionistom trzy punkty! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC MECZU!

• Po dużym zamieszaniu w polu karnym Legii piłka wpada do siatki, ale sędzia słusznie odgwizduje faul Yatabare na Kuciaku!

• Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy. 90 sekund do końca.

• Papadopoulos nie zdołał oddać strzału po otrzymaniu piłki 16 metrów od bramki Kuciaka. Dwie minuty do końca.

• Kosecki zmienia Kucharczyka.

• Yatabare zablokowany w polu karnym Legii. Tymczasem kartkę ogląda Yilmaz.

• Legia dała odpocząć obrońcom przez minutę rozgrywając piłkę. Ta wciąż w posiadaniu mistrzów Polski.

• Piłka spadła teraz w polu karnym pod nogi Yatabare, ale ten spod siebie uderzył niedokładnie.

• Tymczasem sędzia Kassai dolicza osiem minut do tego meczu!!! Constant z rzutu wolnego uderza na szczęście w mur!

• Saganowski zmienia Radovicia.

• Ozturk przed polem karnym interweniuje głową, uprzedzając Kucharczyka. Duda fauluje rywala 20 metrów od bramki Kuciaka. Niedobrze.

• Fatalna centra Constanta z rzutu wolnego, legioniści wybijają piłkę w pole, ale ta co chwilę wraca w ich szesnastkę.

• Legia w dziesiątkę! Żyro ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Nizamie!

• Legia już bez sił, aby kontrować rywala. Ta końcówka będzie bardzo ciężka, a jeszcze pogramy pewnie z 10 minut.

• Bosingwa przedarł się teraz prawym skrzydłem, ale dośrodkował zbyt wysoko dla Yatabare. Junior wraca już na boisko, Legia w komplecie.

• Inaki Astiz już jest przygotowany do wejścia na plac gry.

• Niedobrze to wygląda, bo z trudem opuszcza boisko reprezentant Cypru.

• Leży na boisku Dossa Junior, który ma problem z lewą nogą i potrzebuje pomocy medycznej.

• Teraz do strzału głową doszedł Papadopoulos, ale uderzył tym razem bardzo niecelnie!

• Żółta kartka dla Dudy

• Poprzeczka! Po dośrodkowaniu Constanta Yatabare uderza głową i trafia tylko w poprzeczkę! Szczęście Legii!

• Znowu przysnął Dossa Junior! Zabrał mu piłkę w polu karnym Cardozo, ale został zablokowany!

• Rozpędzony Yilmaz dostaje dobre prostopadłe podanie, jednak w trudnej sytuacji, pod naciskiem Brzyskiego, uderzył zbyt lekko, aby pokonać Kuciaka. Trabzonspor podkręcił tempo!

• Składna akcja gospodarzy kończy się bardzo nieskoordynowanym strzałem Constanta. Tymczasem Yatabare zmienia Ekiciego.

• Ależ szczęście Legii! Bardzo dobre prostopadłe podanie w pole karne do Cardozo, zaspał Dossa Junior, a Paragwajczyk z ostrego kąta nie potrafił pokonać Kuciaka!!!

• Długie zagranie Brzyskiego w pole karne Turków, gdzie zdaniem sędziego Belkalem był faulowany przez Juniora.

• Żółta kartka dla Papadopoulosa za faul w środku pola na Radoviciu.

• Dośrodkowanie Constanta wybite przez szesnastkę, gdzie na wiwat uderza z dystansu Nizam.

• Duda zagrywa na czystą pozycję do Kucharczyka, ale ten był na wyraźnym spalonym. W odpowiedzi Yilmaz zdobywa korner dla Trabzonsporu.

• Kontra Legii, Jodłowiec chciał zagrać za plecy Bosingwy do Kucharczyka. ale Portugalczyk przeciął to podanie.

• Co za interwencja Kuciaka!!! Bosingwa dośrodkował idealnie na głowę wbiegającego Yilmaza, ale uderzenie pod poprzeczkę doskonale broni Kuciak!

• Setka Ekiciego! Po długiej piłce w pole karne przy niepewnym zachowaniu obrońców Legii Cardozo zgrał piłkę głową do Ekiciego, ale ten uderzył z powietrza nieczysto i piłka poszybowała nad bramką!

• Rzeźniczak blokuje strzał z dystansu Medjaniego, ale Legia jest zbyt głęboko cofnięta.

• Cardozo zostawia teraz piłkę przed polem karnym Medjaniemu, ale ten uderzył nieczysto i niecelnie.

• Yilmaz poradził sobie na prawym skrzydle z Brzyskim, ale dośrodkował już bardzo niedokładnie. Niemniej jednak Trabzonspor wciąż w ataku.

• Gra już wznowiona, ale trzeba się szykować na dobre kilka minut doliczonego czasu gry po 90. minucie.

• Już na boisku pojawia się Fatih Ozturk.

• To wygląda na kontuzję kolana tureckiego bramkarza, który opuszcza plac gry na noszach. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

• Opatrywany na murawie bramkarz gospodarzy, Onur Kivrak. To będzie dla niego koniec meczu!

• Kucharczyk!!! Genialne podanie Dudy, Kucharczyk wychodzi sam na sam, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zatrzymany przez Bosingwę!

• Indywidualna akcja Bosingwy, zejście ze skrzydła do środka i strzał lewą nogą zza pola karnego, na nasze szczęście bardzo niecelny.

• Sefa Yilmaz został teraz złapany na spalonym.

• Brzyski z rzutu wolnego zagrał piłkę w pole karne, gdzie piąstkującego Kivraka faulował Dossa Junior.

• Bardzo dobrze broni na razie Legia przy stałych fragmentach gry. Tych jednak jest za dużo i zawsze coś może wyniknąć z przypadku.

• Ładna składna akcja Trabzonsporu, piłkę dośrodkowuje płasko przed bramkę Bosingwa, jednak tam był tylko Kuciak.

• Żyro zszedł z piłką do środka boiska i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Odbitą od obrońcy piłkę spokojnie opanował Kivrak.

• Constant z rzutu wolnego zdecydował się na uderzenie na bramkę Kuciaka, jednak posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Dossy Juniora za zagranie ręką.

• Słaby płaski strzał z 20 metrów Cardozo nie zaskoczył Kuciaka. Słowak łapie piłkę.

• Prostopadłe podanie Dudy w pole karne do Kucharczyka, ale tego uprzedził Bosingwa.

• Wznawiamy grę.

• Sefa Yilmaz zastępuje w przerwie Fatiha Atika.

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Legia na razie gra niczym Indiana Jones w słynnym pojedynku w 'Poszukiwaczach zaginionej arki'. Turcy machają bez ładu i składu tą 'szabelką', a jeden strzał Kucharczyka po bardzo dobrej kontrze daje polskiej drużynie prowadzenie. Legia gra mądrzej i jeśli tylko wyeliminuje po przerwie niepotrzebne faule na własnej połowie, to powinno być dobrze.

• Bardzo złe dośrodkowanie Constanta. Piłka poza boiskiem i koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi w Trabzonie 1:0!

• Atik jeszcze wywalczył korner dla Trabzonsporu.

• Zaostrza się ten mecz. Constant ogląda kartkę za faul na Vrdoljaku. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Kolejne stałe fragmenty gry, Waris uderza z dystansu i odbija piłkę Kuciak!

• Tutaj bramka Michała Kuczarczyka:

• Niepotrzebna żółta kartka dla Kucharczyka.

• Vahid Halilhodzić nareszcie został wyrzucony na trybuny. Zasłużył sobie na to szkoleniowiec Turków.

• Kucharczyk teraz chciał na szybkości minąć Belkalema, Algierczyk przewrócił Polaka w polu karnym, ale zdaniem sędziego bez faulu.

• Szansa dla Trabzonsporu! Po dynamicznej akcji i dośrodkowaniu Bosingwy Waris uderzył groźnie piłkę głową, ale jednak nieznacznie się pomylił! W dodatku sędzia słusznie podniósł chorągiewkę z powodu spalonego!

• Ekici bardzo niecelnie uderza z dystansu. Chwilę wcześniej Kucharczyk mógł po raz kolejny wyjść sam na sam z Kivrakiem, ale sędzia odgwizdał spalonego. Niesłusznie!!!

• Radović po dobrym zgraniu piłki głową przez Żyrę znalazł się w znakomitej sytuacji w polu karnym, ale pogubił się w dryblingu i wracający Constant zabrał mu piłkę!!!

• Kuciak spokojnie łapie piłkę po centrze Constanta.

• Kolejny faul, tym razem Brzyskiego na rozpędzonym Bosingwie. Żółta kartka i jeszcze jeden stały fragment gry.

• Za dużo faulują teraz na własnej połowie legioniści. Przeciwko Metalistowi Trabzonspor strzelił oba gole ze stałych fragmentów gry. Teraz jednak uderzenie Atika zostało zablokowane, a po chwili strzał z dystansu Bosingwy okazał sie bardzo niecelny.

• Mocny, płaski strzał z dystansu Warisa spokojnie łapie Dusan Kuciak.

• Kolejny rzut wolny dla Trabzonsporu, ale dośrodkowanie Constanta nie dotarło do żadnego z graczy gospodarzy.

• Dośrodkowanie w pole karne Legii z rzutu wolnego skutecznie wybija głową Jakub Rzeźniczak.

• Papadopoulos potrzebował pomocy medycznej, ale wrócił już na plac gry.

• Żółta kartka dla Michała Żyry, który trafił łokciem Papadopoulosa.

• Bardzo nieudany strzał z dystansu Medjaniego. Od bramki grę wznowi Kuciak.

• Teraz nie do końca obliczył tor lotu piłki Kuciak, ale miał szczęście, że Waris nie opanował piłki, bo w przeciwnym razie byłby karny i czerwona kartka dla Słowaka.

• Bosingwa dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w pole karne, gdzie Cardozo chciał wymusić karnego, odbijając się od Rzeźniczaka. Sędzia nie dał się nabrać, piłka dla Legii.

• Dobre dośrodkowanie do schodzącego ze skrzydła Warisa, jednak ten głową nie uderzył czysto i Kuciak spokojnie łapie piłkę.

• Sędzia Kassai musi teraz uspokajać wściekłego Vahida Halilhodzicia, któremu coś się nie spodobało w decyzjach arbitra. Wiadomo jednak, że Kucharczyk nie był w sytuacji bramkowej na spalonym.

• Doskonała długa piłka (nie było spalonego!) do wychodzącego w tempo Kucharczyka, ten niezbyt pewnie ją opanował w narożniku pola karnego, ale zdołał jeszcze ułożyć sobie do strzału i technicznym uderzeniem w długi róg dał Legii prowadzenie! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Michał Kucharczyk!!!

• Teraz z daleka szczęścia próbował Radović, ale odbitą piłkę spokojnie przejmuje Kivrak.

• Cardozo z dystansu uderza w sam środek bramki, gdzie spokojnie łapie piłkę Kuciak.

• Kontra Legii, Jodłowiec starał się wyjść sam na sam z Kivrakiem, ale już w polu karnym znakomitym wślizgiem zatrzymał go Papadopoulos. Rzut rożny.

• I powtórka z rozrywki. Atik centruje zbyt blisko bramki i tam łapie piłkę Kuciak.

• Teraz z kolei Atik centruje prosto w ręce Kuciaka.

• Dośrodkowanie Brozia z prawej strony boiska pada łupem Kivraka.

• Kucharczyk domagał się teraz odgwizdania rzutu rożnego po swoim pojedynku z Bosingwą, ale sędzia był innego zdania.

• Brzyski zagrał długą piłkę w kierunku Żyry, ale ten faulował swojego przeciwnika.

• Szybka akcja Turków zakończona bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Mehmeta Ekiciego.

• Na murawie na razie dzieje się niewiele. Legia czeka na możliwość skontrowania swojego rywala.

• Turkom trzeba oddać, że są konsekwentni.

• Będzie walkower? :)

• Kucharczyk wywalczył piłkę na lewym skrzydle, jednak dośrodkował bardzo niedokładnie w kierunku Żyry.

• Zaczynamy!

• Minuta ciszy na stadionie w Trabzonie, poświęcona zmarłemu założycielowi Trabzonsporu.

• Słaba frekwencja na stadionie w Trabzonie. Słychać nawet kibiców Legii, którzy przylecieli za swoim zespołem do Turcji.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Legia dzisiaj w zielonych strojach, w dodatku bez logo sponsora 'Fortuna', ze względu na tureckie prawo, zakazujące reklamowania hazardu.

• Arbitrem tego meczu będzie sędzia z Węgier, Viktor Kassai.

• - Trabzonspor prawdopodobnie jest najmocniejszym zespołem w naszej grupie. W swoich szeregach ma doświadczonych zawodników, jak chociażby były zawodnik Benfiki Lizbona Oscar Cardozo. Poza tym budżet tureckiego klubu jest imponujący. Jednak będziemy walczyli o jak najlepszy wynik, bo z powodzeniem zbieramy doświadczenie w europejskich rozgrywkach. Nie przywiązujemy wagi do tego, jak Legia zaprezentowała się w Trabzonie rok temu. Wiemy, że obecnie w tym zespole nie wszystko funkcjonuje idealnie i postaramy się to wykorzystać. Mimo tego uważam, że faworytem tego spotkania będzie Trabzonspor. Nie wiem jednak, które oblicze tureckiego zespołu jest prawdziwe: ligowe, czy to z europejskich pucharów. Przekonamy się o tym w czwartek - to z kolei opinia szkoleniowca Legii, Henninga Berga.

• - Po losowaniu grup pomyślałem sobie, że to sukces, że mamy otwartą drogę do fazy pucharowej. Na razie idzie dobrze. Tym niemniej w czwartek czeka nas spotkanie z najlepszym zespołem naszej grupy. Przyglądałem się, jak grają nasi rywale - mają zupełnie inny styl, ale są tak samo pracowici, jak my. Zwycięstwo w pierwszej kolejce dało nam sporo. Dzięki temu nie ma już w zespole tak dużego strachu i napięcia przed kolejnym meczem. To pozytywne nastawienie musimy przełożyć na udany występ. Wydaje mi się, że czeka nas trudne zadanie - mówił przed tym spotkaniem trener Trabzonsporu, Vahid Halilhodzić.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Konrad Jałocha, Inaki Astiz, Igor Lewczuk, Krystian Bielik, Helio Pinto, Jakub Kosecki, Marek Saganowski.

• Rezerwowi Trabzonsporu: Fatih Ozturk, Ishak Dogan, Zeki Yavru, Salih Dursun, Mustapha Yatabare, Sefa Yilmaz, Yusuf Erdogan.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Legia wychodzi na to spotkanie swoją żelazną jedenastką!

• W ostatnich meczach legioniści strzelają bardzo dużo goli. Z kolei Trabzonspor zdobywało mało bramek, ale też mało traci. Jaki wynik padnie dzisiaj w Trabzonie? TYPUJ WYNIK

• Wszystko o występach Legii w Lidze Europy: [Rywale, forma, terminarz, ranking, wyjazdy]

• W takich strojach zagrają dzisiaj zawodnicy Legii

• Choć najdroższym zawodnikiem Trabzonsporu jest bramkarz Onur Kivrak (12 milionów euro) to za największą gwiazdę uważany jest Paragwajczyk Oscar Cardozo, który przyszedł do tureckiego zespołu przed obecnym sezonem.

• Wczoraj legionistom dopisywały humory. Czy podobnie będzie po końcowym gwizdku meczu w Trabzonie?

• Z siedmiu rozegranych w tym sezonie meczów o stawkę Trabzonspor co prawda nie przegrał ani jednego, ale wygrał tylko dwa. Pięć remisów, z czego aż trzy 0:0 grozy nie budzą. Wśród graczy Legii, którzy wygrali 4 z 5 ostatnich meczów, też żadnej trwogi wywołać nie powinny.

• W drugim spotkaniu grupy L Lokeren podejmie Metalist Charków: Walka rywali Legii o pierwsze punkty w grupie

• Najprawdopodobniej w takim składzie Legia zacznie spotkanie w Trabzonie. Więcej o składach: Przed meczem Trabzonspor - Legia: jak oni zagrają? [ANALIZA]

Legia

• Legia mierzyła się z Trabzonsporem w poprzedniej edycji Ligi Europy. Wojskowi ponieśli dwie porażki 0:2. W tym roku ma być lepiej: Tureccy mistrzowie remisów, czyli (póki co) nie taki Trabzonspor straszny

Legia znów zagra z Trabzonsporem

• Już o 19:00 mistrzowie Polski piłkarze Legii Warszawa rozegrają drugie spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy. Zawodnicy Henninga Berga zmierzą się z czwartą drużyną ligi tureckiej poprzedniego sezonu Trabzonsporem.