Liga Mistrzów. Rywal Legii remisuje w ligowym hicie

Szymon Janczyk
Richmond Park, stadion St. Patrick’s Athletic
Richmond Park, stadion St. Patrick’s Athletic wikipedia.org
W derbowym spotkaniu z lokalnym rywalem- Bohemian Dublin, Saint Patrick's zremisował 1:1.

Rywal Legii w drugiej fazie eliminacji do Ligi Mistrzów na to spotkanie wyszedł szczególnie zmotywowany. W poprzedniej ligowej kolejce, St. Patrick's uległo Shamrock Rovers (1:2), a ostatnie spotkanie z derbowym rywalem również zakończyło się porażką - w maju tego roku zespół Bohemians wygrał 3:2.

Zespoły ponownie spotkały się na boisku drużyny Bohemians, jednak to goście szybko objęli prowadzenie. Piłkę do siatki w 10. minucie meczu wpakował Mark Quigley. Dla 28-letniego napastnika było to pierwsze trafienie w sezonie. Warto odnotować, że chwilę wcześniej boisko z powodu kontuzji opuścił lewoskrzydłowy drużyny Saint, 24-letni Conor McCormack. W jego miejsce na boisku pojawił się dwa lata młodszy Lee Lynch. Dokładna diagnoza nie jest jednak znana i nie wiadomo czy ten zawodnik wystąpi w środkowym spotkaniu. Rywal doprowadził do wyrównania w 30. minucie za sprawą Eoina Wearena.

Saint Patrick's zajmuje trzecie miejsce w irlandzkiej ekstraklasie. Po 20 kolejkach traci trzy punkty do wicelidera, Dundalk, który ma jednak dwa zaległe spotkania do rozegrania, oraz sześć do lidera: Cork City, który rozegrał o jeden mecz mniej niż Saint. Bilans rywala Legii to 10 zwycięstw, 7 remisów i 3 porażki (bramki 43:24).

Pierwsze spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zostanie rozegrane w środę na Pepsi Arenie. Początek o 20:45, a my tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego meczu.