Anderlecht Bruksela 0 - 3 Borussia Dortmund

0

Borussia Dortmund

3

• Końcowe statystki

• I koniec! Borussia gładko ograła Anderlecht po golu Immobile i dwóch rezerwowego Adriana Ramosa. Nas szczególnie cieszy ładna asysta Łukasza Piszczka przy drugim golu dla gości! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo w Ekstraklasa.net!

• Ostatnia szansa na bramkę honorową, ale Syriac sprzed pola karnego uderzył po zewnętrznej stronie słupka.

• Wrzutka Piszczka z wolnego wprost na głowę Ramosa, który jednak źle ją przyłożył i lekko uderzoną piłkę złapał Proto.

• Durm szarżował prawą stroną i był faulowany na wysokości pola karnego. Rzut wolny.

• Jeszcze rzut rożny dla Borussii, bez zagrożenia w polu karnym.

• Trzy minuty doliczone.

• Jeszcze dwa z rzędu rzuty rożne dla gospodarzy, ale nic z nich nie wynikło.

• Uderzenie Aubemeyanga bardzo niecelne. Od bramki Proto.

• Jeszcze rzut wolny dla Anderlechtu przed polem karnym gości. Uderzył Tielemans, wysoko ponad bramką. Szkoleniowiec gospodarzy schował twarz w dłoniach...

• Kabasele wywalczył rzut rożny, po którym nic nie wynikło.

• Anderlecht - Borussia DortmundAnderlecht - Borussia Dortmund

• ...i Syriac za Suareza

• Dwie zmiany także w Anderlechcie. Kabasele za Mitrovicia...

• Zmiana w Borussii. Hummels za Bendera.

• W tym meczu już nic się raczej nie wydarzy. Możemy liczyć ewentualnie na kolejną bramkę, która w żaden sposób nie wpłynie już na losy spotkania. Nas cieszy bardzo ładna asysta Piszczka przy drugim golu, która pokazuje, że nas obrońca jest w formie.

• Aubemeyang dograł piłkę z prawej strony pola karnego do Ramosa, ten nawinął na raz Nuytincka i oddał strzał na bramkę z okolicy 11 metra. Proto był bez szans.

• Goooool! Druga bramka Ramosa! Jest już po meczu.

• Ależ okazja gospodarzy na bramkę kontaktową! Piłka spadła pod nogi Mitrovicia, który uderzył z bliska w słupek!

• Pierwsza zmiana w Anderlechcie. Conte schodzi, w jego miejsce Achempong.

• Druga zmiana w Borussii. Z boiska schodzi Immobile, który zdobył pierwszego gola, a w jego miejsce Erik Durm

• Z prawej strony ostro dośrodkował Piszczek, a Ramos ubiegł kryjącego go obrońcę, dostawił nogę i wpakował piłkę tuż przy prawym słupku bramki Proto.

• Gooooool! Piłkę do bramki gospodarzy pakuje Adrian Ramos!

• Kontra Anderlechtu, ale dośrodkowanie z prawej strony wybite głową w polu karnym przez stopera gości.

• Dośrodkowanie Piszczka głową wybija obrońca.

• Immobile dogrywał wzdłuż pola karnego, ale piłkę na rzut rożny wybił Mbemba.

• Zmiana w Borussii. Ramos wchodzi w miejsce Grosskreutza

• Okazja Anderlechtu, po wrzutce z prawej strony piłkę głową przyjął Mitrović, ale odskoczyła mu i padła łupem bramkarza.

• Dośrodkowanie w pole karne Borussii z lewej strony pewnie wyłapuje Weidenfeller.

• Posiadanie piłki coraz bardziej się wyrównuje. W tej chwili wynosi 52 do 48% dla Borussii.

• Okres wyrównanej gry w środku pola, piłka wędruje spod jednego pola karnego pod drugie, ale na razie nie ma bezpośredniego zagrożenia żadnej z bramek.

• Mbemba dośrodkował z lewej strony prawą nogą i o mały włos pokusiłby się o centrostrzał, niczym Tomasz Brzyski w ostatnim meczu Legii.

• Najar sprawił teraz sporo problemów obrońcom gości, mijając kilku zawodników. Ostatecznie Anderlecht wywalczył jednak tylko korner, z którego nic nie wynikło.

• Kehl ucierpiał w starciu z Tielemansem i wymaga pomocy medycznej. Piłkarz wydaje się cierpieć i nie podnosi się z boiska. Po chwili utykając schodzi. Może być konieczna zmiana. Rozgrzewa się Jojić

• Sprzed pola karnego uderzył Immobile, przymierzył przy prawym słupku, ale dobrze rzucił się do piłki Proto i obronił ten strzał.

• Z kornera wrzucił piłkę Piszczek, ale od razu została ona wybita przez obrońców.

• Dobra okazja Borussii! W uliczkę dostał piłkę Aubemeyang, ale jego uderzenie dobrze wybronił Proto, parując piłkę na rzut rożny.

• Piłka w pole karne Anderlechtu, ale Proto uprzedził szarżującego Immobile.

• Groźnie zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana, bo... pośliznął się przed polem karnym jeden z piłkarzy gospodarzy.

• Spokojne te pierwsze minuty, ale trzeba przyznać, że dym nad boiskiem poważnie utrudnia na razie widoczność.

• Anderlecht -  Borussia DortmundAnderlecht -  Borussia Dortmund

• I gra od razu przerwana. Na boisku pojawiły się petardy i chyba jakaś raca, która na dodatek płonie. Nad boiskiem unosi się dym. Po chwili gra wznowiona rzutem sędziowskim.

• Drugą połowę od środka rozpoczęli gospodarze.

• Oba zespoły wychodzą już na drugą połowę. Mamy nadzieję na więcej emocji i przede wszystkim kolejne gole.

• Statystyki pierwszej połowy: Borussia - Anderlecht statystyki połowy

• Łukasz Piszczek stara się włączać do ataków prawą stroną, w obronie ofiarnie walczy. Należy odnotować dwa bardzo niecelne strzały sprzed pola karnego w jego wykonaniu. Gry z pewnością nie ułatwia mu rozcięty w ostatnim spotkaniu łuk brwiowy.

• Koniec pierwszej części gry. Na razie skromnie prowadzi Borussia, która jest zespołem lepszym, ale i gospodarze mieli swoje okazje.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Za mocna wrzutka Aubemeyanga z prawej strony wyrzuciła Grosskreutza poza pole karne, po chwili dogranie do Immobile, który jednak uderzył niecelnie.

• Korner dla Borussii z lewego narożnika. Wrzucił piłkę Schmelzer, ta trafiła przed pole karne do Piszczka, który ponownie uderzył ponad bramką.

• Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne i niepewnie wypiąstkował piłkę Weidenfeller

• 35 metrów przed bramką Borussii faulowany Suarez.

• Weidenfeller musiał dalekim wyjściem przed pole karne przeciąć kontrę gospodarzy, wybijając piłkę na aut.

• Piszczek wypuścił Kagawę prawą stroną, a ten w starciu z Nuytinckiem wywalczył rzut rożny. Z kornera wrzucił Piszczek, ale nie było zagrożenia.

• Piszczek znowu w ataku prawą stroną, utrzymał się przy piłce w walce z rywalem, ale koledzy zmarnowali jego wysiłki.

• Conte faulował na własnej połowie Kagawę. Rzut wolny dla gości.

• Borussia ma 58% posiadania piłki, ale ostatnie kilka minut to ataki Anderlechtu. Dortmundczycy zapewne zaraz odzyskają jednak inicjatywę.

• Atak gospodarzy lewą stroną, Piszczek ofiarnym wślizgiem wybija piłkę na aut.

• Rzut rożny dla Borussii z prawego narożnika. Wrzucił piłkę Piszczek, w polu karnym zgranie głową nie trafiło już jednak do zawodnika z Dortmundu.

• Przed szansą stanął Aubameyang, ale w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę. Po chwili na bramkę uderzał Schmelzer, ale Proto zdołał obronić.

• Piszczek uderzył sprzed pola karnego wysoko nad bramką. Do tego krwawi mu szyty łuk brwiowy.

• Anderlecht - Borussia Dortmund

• Sunie atak za atakiem gości. Anderlecht w głębokiej defensywie, bez pomysłu na wyprowadzenie akcji.

• Piłka w siatce Anderlechtu, ale sędzia uznał, że Grosskreutz chyba był na spalonym. Powtórki pokazały, że tak nie było, ale do tego faulował chyba bramkarza. W każdym razie gola nie ma.

• W końcu widzieliśmy Piszcza w akcji ofensywnej, powalczył, przejął straconą przez kolegów piłkę, ale z akcji nic nie wynikło, bo dośrodkowanie innego zawodnika Borussii nie trafiło do nikogo.

• Na strzał z 20 metrów na wprost bramki zdecydował się aktywny Aubameyang, ale posłał piłkę obok lewego słupka, po jego zewnętrznej stronie.

• Stanowczo powstrzymany teraz przez obrońców Suarez, gospodarze sugerowali że był faulowany, ale o gwizdku sędziego nie było mowy.

• Atak Anderlechtu, ale na spalonym jeden z gospodarzy, tym razem sędzia słusznie użył gwizdka.

• Okazja Borussii! Dobrze strzał Aubameyanga po podaniu Immobile obronił jednak Proto

• Grek ucierpiał i na chwilę zmuszony opuścić boisko.

• Żółta kartka dla Suareza za ostre wejście w ataku na Sokratisa.

• Ależ okazja Anderlechtu! Conte zagrał piłkę do Praeta, ten przepchnął Suboticia, ale w sytuacji sam na sam jego strzał na rzut rożny sparował Weidenfeler!

• Najar próbował dośrodkować z prawej strony, ale został w porę zablokowany.

• Jak na razie Łukasz Piszczek niezbyt widoczny, chociaż teraz kilka razy z rzędu miał piłkę przy nodze. Ogólnie jednak Borussia nie buduje na razie ataków prawą stroną.

• Rzut rożny dla gospodarzy, wrzutka, ale wybijają piłkę obrońcy

• Ależ okazja Borussii i pudło Aubameyanga! Kagawa zagrał w pole karne do wychodzącego Immobile, ten odegrał wzdłuż bramki do Aubameyanga, który huknął w idealnej okazji w boczną siatkę!

• Błąd obrony gości i błąd... sędziego! Mitrović wykorzystał gapiostwo stoperów Borussii i wyszedł sam na sam, ale sędzie niesłusznie podniósł chorągiewkę...

• Atakował prawą stroną Conte, ale czysto powstrzymany przez obrońcę Borussii.

• W dalszym ciągu atakuje Borussia, która chce pójść za ciosem. Na razie bronią się piłkarze Anderlechtu.

• Ależ świetnie zrobił to Kagawa! Japończyk przerzucił piłkę nad linią obrony, a Immobile świetnie urwał się defensorom i w sytuacji sam na sam nie dał szans Proto.

• Gooooool! Cóż za początek Borussii! Immobile w sytuacji sam na sam pakuje piłkę do bramki!

• Pierwszy atak Borussii, ale Deschacht blokuj strzał Bendera.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Sędzią tego spotkania będzie Włoch Paolo Tagliavento.

• Z Polaków w pierwszym składzie Borussii mamy dziś tylko Łukasza Piszczka, ale raczej nie jest to zaskoczeniem, bowiem Jakub Błaszczykowski od wielu miesięcy zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Obyśmy mogli kapitana naszej kadry jak najszybciej zobaczyć na boisku.

• Ławki rezerwowych:

• Anderlecht: Roef, Kljestan, Kabasele, Colin, Achaempong, Heylen, Gohi.
    • Borussia: Langerak, Amini, Durm, Ginter, Hummels, Jojić, Ramos.
  • Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

• Postawa w lidze Anderlechtu oraz Borussii to już jednak dwa zupełnie różne światy. W Belgii Anderlecht prowadzi w Jupiler Pro League z czterema punktami przewagi nad kolejnym zespołem, z kolei Borussia po sześciu kolejkach Bundesligi jest dopiero trzynasta, wygrywając zaledwie dwa spotkania. Na pewno nie tego oczekiwano po drużynie Jurgena Kloppa w Dortmundzie.

• Obie drużyny całkiem dobrze rozpoczęły ten sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów. Anderlecht zremisował 1:1 na trudnym terenie w Stambule, gdzie na Ali Sami Yen nie dał się pokonać Galatasaray. Borussia z kolei ograła na własnym stadionie Arsenal 2:0, nie dając Anglikom w tym spotkaniu żadnych szans.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy D, w którym belgijski Anderlecht zmierzy się z Borussią Dortmund.