• Koniec meczu! Anderlecht pokonał Galatasaray 2:0.

• Strzał Gohi Cyriaca obronił Fernando Muslera.

• Furkan Ozcal wchodzi za Hamita Altintopa.

• Arbiter przedłużył mecz o cztery minuty.

• Gohi Cyriac wchodzi w miejsce Aleksandara Mitrovicia.

• Anderlecht Bruksela - Galatasaray Stambuł

• Potężne uderzenie z rzutu wolnego Kiljestana, Muslera odbił do boku, tam był jednak Chncel Mbemba, który pokonał urugwajskiego bramkarza po raz drugi.

• GOOOOOOL! Mbemba

• Za Praeta wchodzi Sacha Kiljestan.

• Selcuk Inan otrzymał drugą żółtą kartkę. Musi opuścić boisko. Galatasaray gra w dzisiątkę.

• Po błędzie Selcuka Inan Anderlecht wyprowadził podręcznikową kontrę. Piłka trafiła do Ibrahimy Conte, jednak piłkarz gospodarzy w stuprocentowej sytuacji strzelił tuż obok słupka.

• Wrzutka na 14 metr w kierunku Mitrovicia. Napastnik Fiołków w powietrznej walce o piłkę starł się z Fernando Muslerą. Sędzia ogwizdał faul ofensywny.

• Solidna porcja gwizdów na Constant Vanden Stock Stadium. W polu karnym padł Frank Acheampong. Gwizdek arbitra milczał.

• Znakomite podanie górą do Buraka Yilmaza. Turecki napastnik uderzył ponad wybiegającym Silvio Proto, ale trafił w poprzeczkę!

• Umut Bulut pojawia się na placu gry w miejsce Brumy.

• Aleksandar Mitrović złapany na pozycji spalonej.

• W ataku pozycyjnym Galatasaray. Akcja została zakończona strzałem Hamita Altintopa. Jego uderzenie zostało zablokowane.

• Jeszcze jeden raz Burak Yilmaz nie przypilnował ustawienia obrońców i został złapany na pozycji spalonej.

• brahima Conte uderzył niecelnie w polu karnym. Piłkę dogrywał do niego bardzo aktywny dzisiaj Dennis Praet.

• Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Hamit Altintop.

• Selcuk Inan obejrzał żółtą kartkę.

• Piłka dograna do Aleksandara Mitrovicia. Napastnik Fiołków znalazł się w dogodnej sytuacji, uderzył głową, ale futbolówka poszybowała wprost w bramkarza Galatasaray.

• Uderzał Burak Yilmaz z ostrego kąta. Strzał obronił Silvio Proto.

• Atakował prawą stronę Anthony Vanden Borre. Piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Dennisa Praeta. Młody Belg uderzył z pierwszej piłki. Jego strzał był jednak zbyt słaby i zmierzał w środek bramki.

• Szybka szarża prawą stroną w wykonaniu Franka Acheamponga. Sędzia uznał jednak, że piłkarz gospodarzy faulował Tarıka Çamdala. Goscie rozpoczną od rzutu wolnego.

• Dobra okazja dla Galatasaray. Selcuk Inan uderzał z rzutu wolnego. Piłkę odbił Silvio Proto.

• Jeszcze jedna akcja Galatasaray prawą stroną. Armindo Bruma zdecydował się na uderzenie tuż zza pola karnego. Jego próba została zablokowana przez strzelca bramki Chancela Mbembę.

• Indywidualna akcja prawą stroną Armindo Brumy została powstrzymana. Bardzo pewnie interweniował Youri Tielemans.

• Anemiczny strzał Aleksandara Mitrovicia z ponad 20 metrów padł łupem Fenando Muslery.

• Za Defoura wchodzi Andy Kawaya.

• Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Anderlecht prowadzi z Galatasaray 1:0.

• Ivan Bebek przedłużył pierwszą część spotkania o dwie minuty.

• GOOOOOL! Frank Acheampong dośrodkował z lewej strony w pole karne. Futbolówkę przedłużył Dennis Praet, a Chancel Mbemba uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Fernando Muslera był bez szans.

• Ostre wejście Armindo Brumy. Piłkarz Galatasaray obejrzał żółty kartonik.

• Piłkarze Galatasaray postanowili uspokoić grę. Tureccy piłkarze przez dłuższą chwilę utrzymywali się przy piłce.

• Dennis Praet złapany na pozycji spalonej. Po cheili młody gracz Anderlechtu został sfaulowany przez Felipe Melo.

• Ależ szczęście Galatasaray. Strzelał Defour, piłka odbiła się od Aleksandara Mitrovicia i uderzyła w jeden słupek, następnie w drugi słupek. Następnie futbolówkę złapał Fernando Muslera.

• Anderlecht Bruksela - Galatasaray StambułAnderlecht Bruksela - Galatasaray Stambuł

• Było groźnie. Strzał z rzutu wolnego Wesleya Sneijdera nieznacznie minął słupek bramki Silvio Proto.

• Żółta kartka dla Defoura.

• Weswley Sniejder faulowany przez obrońcę Fiołków. Goście będą mieli dobrą okazję. Rzut wolny wykona zapewne sam poszkodawany.

• Jeszcze raz na pozycji spalonej został złapany Burak Yılmaz.

• Z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Youri Tielemans. Obrońca Galatasaray zażegnał niebezpieczeństwo.

• Tarik Camdal obejrzał żółtą kartkę. Faulowany był Frank Acheampong, który szarżował prawym skrzydłem.

• Burak Yılmaz znalazł się na pozycji spalonej. Nie przeczył tej sytuacji arbiter liniowy.

• Posiadanie piłki. Anderlecht 62% - Galatasaray 38%.

• Semih Kaya faulował Aleksandara Mitrovicia w walce o górną piłkę.

• Anthony Vanden Borre faulowany na skraju pola karnego. Piłkarz i trener Anderlechtu domagali się podyktowani jedenastki. Sędzia nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego.

• Drużyna Fiołków cały czas w ataku pozycyjnym. Goście w pierwszych minutach nastawili się na czujną grę w defensywie i kontratak.

• Jeszcze jeden rzut rożny, który wywalczył Praet. Wrzutka w pole karne i faulowany był przy wyjściu do piłki Fernando Muslera.

• Dobra akcja Anderlechtu prawym skrzydłem. Dośrodkowanie Ibrahimy Conte zablokowane i rzut rożny dla drużyny Fiołków.

• Ostre wejście Hamita Altintopa w nogi Ibrahimy Conte. Sędzia ustnie upomniał tureckiego piłkarza.

• Z rzytu rożnego zagrywał Youri Tielemans. Dośrodkowana przez niego piłka kilka razy w niekontrolowany sposób odbiła się od murawy. Nie było jednak zagrożenia pd bramką Muslery.

• Najlepsza jak dotychczas sytuacja w meczu. Ibrahima Conte zagrał w pole karne do Aleksandara Mitrovicia. Napastnik Anderlechtu nie trafił jednak w futbolówkę.

• Dobrą okazję do kontrataku mieli goście. Armindo Bruma popędził z piłką około 30 metrów. Zbiegł z lewej strony do środka, ale podał do obrońcy Anderlechtu.

• Lewą stroną boiska przedzierał się Dennis Praet. Strzał piłkarza Anderlechtu został jednak zablokowany. Skutecznie grają w obronie gracze Galatasaray.

• Armindo Bruma złapany na pozycji spalonej.

• Aleksandar Mitrović w starciu przy linii końcowej z Semihiem Kayą wywalczył rzut rożny. Po chwili zza pola karneo strzelał Praet. Muslera nie miał problemów z interwencją.

• W natarciu piłkarze Anderlechtu. Na prawej stronie szarżował Najar, zszedł do środka, ale został wybity z rytmu biegowego przez defensora Galatasaray. Gwizdek sędziego milczał w tej sytuacji.

• Pierwszy gwizdek Ivana Bebeka. Rozpoczęli od środka piłkarze Galatasaray

• Oba zespoły wychodzą już na murawę Constant Vanden Stock Stadium. Za chwilę usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

• Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu drużyn w Stambule padł remis 1:1. Bramki zdobywali wówczas Burak Yilmaz i Dennis Praet.

• Ławka rezerwowych Galatasaray: Sinan Bolat, Coşkun, Veysel Sarı, Furkan Özçal, Yasin Oztekin, Olcan Adın, Umut Bulut

• Ławka rezerwowych Anderlechtu: Roef, Colin, Kljestan, Dendoncker, Cyriac, Kawaya, Kabasele

• W ostatnich meczach ligowych obie ekipy zanotowały porażki. Anderlecht niespodziewanie przegrał 1:3 z Charleroi i stracił pozycję lidera ligi belgijskiej. Galatasaray na własnym boisku przegrał 0:3 z dobrze znanym warszawskiej Legii Trabzonsporem.

• Drugi w grupie D Arsenal ma pięciopunktową przewagę nad trzecim Anderlechtem i sześć punktów przewagi nad Galatasaray. Wydaje się, że piłkarze Arsene'a Wengera nie powinni mieć problemów z awansem do dalszej fazy Champions League. Anderlechtowi i Galatasaray najprawdopodobniej pozostanie już tylko walka o trzecią lokatę.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu grupy D Ligi Mistrzów, w którym Anderlecht zmierzy się z Galatasaray Stambuł. Dla zespołów z Belgii i Turcji dzisiejsze spotkanie może okazać się kluczowe w walce o 3. miejsce dające awans do 1/16 finału Ligi Europy. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, to czołowe dwa miejsca zajmą Borussia Dortmund i Arsenal.