Liga Mistrzów, 1/8 finału, pierwszy mecz

0

Bayern Monachium

2

• To tyle z naszej strony, zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu Ekstraklasa.net. Już jutro Liga Europy, a w weekend spotkania Ekstraklasy oraz lig zagranicznych. Zapraszamy!

• Wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby na początku spotkania rzut karny wykorzystał Mesut Ozil. Strzał Niemca obronił jednak Neuer, a to był sygnał do ataku dla Bayernu, który od tego momentu przejął inicjatywę. To wraz z niefrasobliwością obrony gospodarzy sprawiło, że później Robben w sytuacji sam na sam był faulowany przez Szczęsnego i Polak wyleciał z boiska. Karnego wprawdzie nie wykorzystał Alaba, ale w drugiej części gry trafienia Kroosa i Mullera dają solidną przewagę podopiecznym Pepa Guardioli. Bayern jest jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

• Koniec! Bayern wygrywa w Londynie 2:0!

• Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

• Słupek po uderzeniu Toniego Kroosa!!! Mogło być 0:3!

• Arsenal jest już praktycznie bez szans, ale z taką obroną Kanonierzy nie zasługują na ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

• Goooooooooooooooooooooooooolll!!! Muller! Obrona Arsenalu zgubiła zupełnie reprezentanta Niemiec, a ten niepilnowany po dośrodkowaniu Lahma ładnym szczupakiem pokonuje Fabiańskiego! 2:0 dla Bayernu!

• Żółta kartka dla Rosicky'ego za faul na Kroosie.

• Świetną indywidualną akcję prawą stroną przeprowadził Robben, ale zabrakło dokładnego ostatniego podania.

• Zagranie Goetze z lewej strony widzieliśmy przed chwilą, ale dobrze interweniował polski bramkarz.

• Pizarro wchodzi za Thiago

• Bayern klepie i klepie, ale czekamy na jakąś sytuację bramkową.

• Powinien być karny dla Bayernu. Przed chwilą Koscielny faulował rywala we własnym polu karnym, ale sędzia tego nie zauważył.

• Rosicky wchodzi za Chamberlaina.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Robbena z prawej strony.

• Bardzo dobrze uderzył przed chwilą Robben, jednak piłka nieznacznie minęła słupek.

• I znów Bayern długo klepie piłkę.

• Faul Muellera w polu karnym gospodarzy.

• TO POWINIEN BYĆ GOL! Rafinha świetnie zagrał pole karne, ale tam z piłką minął się Mueller!

• Mueller zmienia Mandżukicia.

• Było blisko gola na 2:0, ale głową przestrzelił Goetze.

• Fabiański! Świetna piłka do Robbena, ale strzał tego kapitalnie obronił Polak.

• Akcja zakończona nieudanym dośrodkowaniem Lahma. Piłka w rękach Fabiańskiego.

• Bawarczycy wymieniają teraz masę podań na połowie rywala

• Arsenal bez wyrazu jak na razie w tej drugiej połówce. Bayern dominuje, ale trzeba pamiętać, że gospodarze grają w dziesięciu.

• Żółta kartka dla Sanogo za faul na bramkarzu.

• Gooooooooooooooooooooooooooooool! Toniiiii Kroooos! 1:0 dla Bayernu! Świetny strzał sprzed szesnastki i Fabian bez szans!

• Mieliśmy przed chwilą firmową akcję Robbena, czyli zejście ze skrzydła do środka i strzał lewą nogą po długim rogu. Dobrze jednak interweniował Polak

• Bayern naciska, jednak niewiele jak na razie z tego wynika. Teraz znów zagranie w pole karne wyłapał Fabiański.

• Dobre zagranie w pole karne w stronę Rafinhy, ten jednak mocno przestrzelił

• Kroos uderzał przed chwilą sprzed szesnastki, jednak dobrze interweniował polski bramkarz.

• Arsenal Londyn - Bayern Monachium

• Dośrodkowanie Bayernu z rzutu rożnego, jednak pewnie w szesnastce interweniował Fabiański.

• Rafinha zmienia mającego żółtą kartkę Botenga.

• Rizzoli daje znak, goście wznawiają grę!

• W naszym plebiscycie na najlepszego zawodnika meczu prowadzi Szczęsny. Dobre macie poczucie humoru. ;-)

• Nie było nam dane do tej pory zobaczyć choćby jednego gola, ale sytuacji do tego nie brakowało. Dwa karne, świetne interwencje bramkarzy. Jeśli jakikolwiek mecz ma się kończyć wynikiem 0:0, to niech wygląda właśnie tak. Zresztą, co ja mówię. Tu padnie jeszcze niejeden gol!

• Koniec pierwszej połowy, na razie mamy remis.

• Żółta kartka dla Mandżukicia.

• Każdy kontakt Robbena z piłką witany jest buczeniem kibiców Arsenalu. To po starciu z nim Szczęsny dostał czerwoną kartkę i został podyktowany karny.

• Ależ się dzieje w tym meczu, matko kochana, jakim cudem tu jeszcze nie padł gol! Dwa zmarnowane karne!

• Arsenal Londyn - Bayern MonachiumArsenal Londyn - Bayern Monachium

• NIE MA GOLA! SŁUPEK! Alaba przestrzelił.

• Fabiański zmienia Cazorlę

• Karny dla Bayernu i czerwień dla Szczęsnego!

• Mandżukić wdarł się w pole karne, ale tam zatrzymał go Koscielny

• Ładna akcja Bayerny, ale Robben po podaniu Alaby został zablokowany.

• Dobra wrzutka Lahma z prawej strony, ale dobrze piąstkował Szczęsny.

• Nacho Monreal zmienia Gibbsa.

• Kieran Gibbs leży teraz kontuzjowany na boisku.

• Mandżukić uderzył przed chwilą głową po dośrodkowanie z rzutu wolnego, jednak zrobił to niecelnie.

• Rzut rożny miał przed chwilą Arsenal, ale poradzili sobie obrońcy

• Świetna kontra gospodarzy, jednak Neuer radzi sobie w sytuacji sam na sam!

• Bawarczycy powoli zaczynają grać swoje, coraz bardziej widać ich przewagę.

• Tym razem Flamini spróbował strzału sprzed szesnastki, ale uderzył on fatalnie.

• Nieudane dośrodkowanie Alaby z lewej strony.

• Strzał Alaby sprzed szesnastki, jednak piłkę odbił Flamini.

• A jednak nie było. Sytuacja zakończona nieudanym strzałem głową.

• Rzut rożny dla gości, może być groźnie.

• Ależ początek tego meczu! Arsenal miał już kilka sytuacji bramkowych, które marnowali Sanogo, Cazorla (dwie świetne akcje, najpierw genialnie interweniował Neuer, a potem źle kontrę wykończył Hiszpan) i rzut karny! Bayern też się odgryza, a to zwiastuje genialne widowisko.

• Strzał Robbena z rzutu wolnego, ale Holender trafił w mur.

• Nie ma gola! Neuer broni strzał Oezila!

• Karny dla Arsenalu! Boateng faulował Oezila i mamy żółtą kartkę dla obrońcy!

• Cazorla uderzał sprzed pola karnego, ale zablokowany przez Martineza.

• Dante faulował przed chwilą Wilshere'a.

• Kroos! Świetny strzał sprzed pola karnego w wykonaniu piłkarza gości, ale jeszcze lepiej broni Szczęsny!

• Sanogo przeprowadził akcję lewą stroną, ale tam zatrzymał go Lahm

• Sędzia daje znak, zaczynają gospodarze!

• Arbitrem tego meczu będzie Włoch, Nicola Rizzoli.

• Piłkarze są już na boisku, zaraz zaczynamy wielkie granie!

• Mamy jeszcze kapkę czasu do rozpoczęcia meczu, zapraszam więc do zapoznania się z zapowiedzią do tego spotkania, jaką przygotował dla Was Damian Orłowicz. Można ją znaleźć tutaj.

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Fabiański, Monreal, Jenkinson, Rosicky, Gnabry, Podolski, Giroud

• Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, van Buyten, Rafinha, Pizarro, Müller, Contento, Schweinsteiger

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Widzicie jakieś niespodzianki?

• Taki mecz nie powinien być grany dzisiaj, tak powinien wyglądać finał rozgrywek. Dwa wielkie zespoły będące w tym sezonie w naprawdę dobrej dyspozycji. Dzisiaj po prostu nie może być nudno!

• Witamy! Już tylko pół godziny zostało do pierwszego gwizdka w arcyciekawym pojedynku Arsenalu z Bayernem Monachium. Na relację live z tego wydarzenia gorąco zapraszam, Damian Wiśniewskim.