1

Besiktas Stambuł

0

• Ja już dziękuję za uwagę i zapraszam kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Dobranoc.

• Arsenal zasłużenie wygrywa i awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Kanonierzy" wygrali zaledwie jedną bramką, ale przeważali i nawet w ostatnim kwadransie, kiedy grali w osłabieniu nie wyglądali gorzej od rywali. Besiktas musi się więc zadowolić Ligą Europy.

• Koniec spotkania.

• Besiktas próbuje coś zrobić, ale jest bezsilny. Dobrze broni się Arsenal.

• Arbiter przedłuża spotkanie o 4 minuty.

• Tore fauluje przy linii bocznej Sancheza i otrzymuje żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w drużynie przyjezdnych. Pektemek opuszcza boisko, a zastępuje go Tosun.

• Rozdaje dziś kartki arbiter. Tym razem ukarany Szczęsny, za zbyt długie wznawianie gry.

• Zaostrzył nam się mecz. Kolejny żółty kartonik. Tym razem dla Uysala, który fauluje Cazorlę.

• Dobra akcja Sancheza, ale fauluje go Hutchinson, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Druga zmiana w ekipie gości. Kavlaka zastępuje Uysal.

• Chambers tuż po wejściu na boisko ukarany żółtą kartką. Wbiegł on za wcześnie na boisko, bez pozwolenia sędziego, gdy Oezil był jeszcze na placu gry.

• Na osłabienie swojego zespołu natychmiast zareagował Arsene Wenger, dokonując pierwszej zmany. Chambers zastępuje Oezila.

• Faul taktyczny Debuchy'ego. W środku boiska Francuz przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Besiktasu, za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Świetna sytuacja gospodarzy. Sanchez świetnie wyłożył piłkę Cazorli. Ten musiał tylko dostawić nogę, ale zamiast w bramkę, trafił w obrońcę.

• Besiktas poczyna sobie coraz śmielej, ale ma problemy z oddaniem groźnego strzału na bramkę Arsenalu. Turkom zaczyna się spieszyć.

• Dobra akcja Besiktasu. Demba Ba wyprzedził Koscielnego i huknął z całej siły, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Na roszadę zdecydował się Slaven Bilić. W miejsce Olcaya Sahana wprowadza Gokhana Tore.

• Z wolnego, z lewej strony dobrze dośrodkował Cazorla. Z bliska, głową uderzał Koscielny, ale nie trafił w bramkę.

• Teraz faul taktyczny Pedro Franco na Oezilu. Piłkarz Besiktasu ukarany żółtą kartką.

• Z wolnego z ok. 25. metrów strzelał Ozyakup, ale uderzył niecelnie.

• Z rożnego głową uderzał Koscielny. Jego strzał był jednak bardzo lekki i do tego w środek bramki, więc łatwo poradził sobie z nim Zengin.

• Dobra akcja Arsenalu. W polu karnym Wilshere podaje do Alexisa, ten strzelał, ale piłka odbija się od jednego z defensorów gości i opuszcza boisko.

• Arsenal nie zadowala się jednobramkowym prowadzeniem i od początku drugiej części gospodarze ruszyli do ataku.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Do przerwy zasłużenie prowadzi Arsenal. "Kanonierzy" od początku przeważali, ale bramkę zdobyli dopiero tuż przed przerwą.

• Koniec pierwszej połowy.

• Arsenal - BesiktasArsenal - Besiktas

• Debuchy dośrodkował w pole karne. Tam piłkę wybili obrońcy. Przed szesnastką Cazorla podał w pole karne. Futbolówki dotknął jeszcze Wilshere i świetnie wyłożył nabiegającemu Alexisowi, który płaskim strzałem w długi róg pokonał Zengina.

• GOOOOOL!!!!!!!!!! ARSENAL PROWADZI

• Odpowiada Arsenal. Dobrze do Alexisa, w pole karne zagrał Wilshere. Chilijczyk jednak źle przyjął piłkę i nie zdołał oddać strzału.

• Groźna akcja Besiktasu. Sahan w pole karne. Tam dobrze nabiegał Ramon, ale wślizgiem piłkę wybił mu Wilshere. Arbiter uznał, że piłkarz Arsenalu czysto interweniował.

• Kolejny przestój w grze. Besiktas długo rozgrywa piłkę, ale głownie na własnej połowie.

• Koscielny przy linii bocznej ostro faulowany przez Ozyakupa. Piłkarz Besiktasu ukarany żółtą kartką.

• Teraz ostre starcie Debuchy'ego z Mottą, obaj leżeli chwilę na boisku, ale szybko wrócili do gry.

• Dobey strzał Sancheza z wolnego. Chilijczyk uderzył nad murem, ale piłkę pewnie złapał Zengin.

• Teraz żółta kartka dla Kavlaka za protesty.

• Teraz okres wolnej gry. Besiktas długo rozgrywa piłkę, ale nie potrafi przedżeć się pod bramkę Arsenalu.

• Pierwszy kwadrans zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Jednak pomimo kilku sytuacji, nie potrafią na razie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Zengina.

• Bardzo ostro Debuchy potraktował teraz Sahana. Piłkarz "Kanonierów" za swoje wejście otrzymał żółtą kartkę.

• Dobrą okazję miał Wilshere. Po indywidualnej akcji uderzył jednak niecelnie.

• Dośrodkowanie Cazroli z wolnego, ale łatwo piłkę złapał Zengin.

• Groźne dośrodkowanie Chamberlaina z rożnego, ale niezakończone strzałem.

• Arsenal szybko próbuje narzucić swój styl gry, ale na razie nie "Kanonierzy" nie stworzyli sobie dobrych sytuacji.

• Rozpoczynamy spotkanie.

• W pierwszym meczu, w Stambule padł bezbramkowy remis. Kwestia awansu do fazy grupowej rozstrzygnie się więc dzisiaj.

• Dobry wieczór. Rozpoczynamy relację z rewanżowego spotkania 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem a Beskitasem. Michał Przybycień. Zapraszam.