Arsenal Londyn

2

Borussia Dortmund

0

• Ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto jest tego dnia lepszy. Arsenal od momentu strzelenia gola kontrolował przebieg spotkania i tą wygraną zapewnił sobie awans. Czy wyjście z kryzysu, to pokażą najbliższe mecze ligowe.

• Koniec! Arsenal ogrywa Borussię!

• Było blisko gola! Ramos popisał się bardzo dobrym strzałem z około jedenastego metra, ale jeszcze lepiej interweniował Martinez!

• Dwie zmiany w ekipie gości. Kagawa wchodzi za Immobile

• Teraz dłużej przy piłce są goście. Czy ich również stać na takie uderzenie?

• Sanchez zabawił się z Piszczkiem, wykorzystał fakt, że obrońca Borussii go nie atakuje i oddał strzał na bramkę posługując się Polakiem, jako zasłoną. Piłka powędrowała w okolice długiego słupka i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 2:0 dla Arsenalu!

• Znów spokojnie swoją akcję budują gospodarze. Nie ma im się co dziwić, mają swój wynik

• POPRZECZKA! Chamberlain zdecydował się na niespodziewany strzał sprzed pola karnego i trafił w poprzeczkę!

• Spokojny fragment meczu. Przy piłce gospodarze, którzy wymieniają podania na własnej połowie

• Weidenfeller! Świetna interwencja po strzale Sancheza sprzed szesnastki, tylko rzut rożny dla Arsenalu!

• Mkhitaryan oddał strzał sprzed pola karnego, ale Martinez interweniował bardzo pewnie

• Spokojnie, długo podania wymieniają teraz goście. Czy zagrożą bramce rywala?

• Schmelzer zagrał ładną prostopadłą piłkę do Immobile, ale ten był na spalonym

• Arbiter daje znak, goście wznawiają grę!

• Piłkarze obu drużyn już wracają powoli na boisko, za chwilę zaczniemy drugą połowę

• Początek tego spotkania był wyśmienity. Gol strzelony przez Sanogo (prawdopodobnie ze spalonego) w drugiej minucie narzucił wyśmienite tempo, akcje przenosiły się spod jednej bramki, pod drugą. Później jednak gra nam zwolniła, a obu ekipom w budowaniu akcji bardzo brakowało dokładności.

• I właśnie teraz węgierski arbiter zakończył pierwszą połowę

• Gibbs dośrodkował z lewej strony boiska, ale goście poradzili sobie z tym zagrożeniem

• A teraz Martinez spokojnie złapał piłkę po strzale Bendera sprzed pola karnego

• Piszczek dośrodkował z prawej strony boiska, ale Arteta wybił piłkę z własnej szesnastki

• Sanchez faulował teraz na własnej połowie Piszczka. Dobra okazja do dośrodkowania dla gości

• Arsenal Londyn - Borussia DortmundArsenal Londyn - Borussia Dortmund

• A teraz mogła paść bramka! Piszczek świetnie dograł piłkę do Mkhitaryana, ale Ormianin przegrał pojedynek sam na sam z Martinezem!

• Spadło nam tempo tego widowiska. Po piorunującym początku, teraz na boisku nie dzieje się zbyt wiele, a obu ekipom bardzo brakuje dokładności.

• Aubameyang starał się posłać prostopadłą piłkę do Immobile, ale zrobił ta za mocno. Przy piłce gospodarze

• Było groźnie! Piszczek świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, ale Immobile był spóźniony i nie trafił w piłkę w bardzo dobrej sytuacji!

• Mkhitaryan zaatakował środkiem pola, ale został dość szybko zatrzymany

• Sanchez starał się dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale zrobił to kiepsko. Piłkę złapał bramkarz gości

• Żółta kartka dla Artety za faul na Mkhitaryanie

• Gundogan zaatakował indywidualnie, środkiem pola, ale tam zablokował go Chambers. Ależ tempo!

• Cazorla nieźle dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale obrońcy Borussii wybili piłkę

• Subotić ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie

• Schmelzer dośrodkował z lewej strony boiska, ale Artera wybił piłkę spod własnej bramki

• Cazorla dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłkę spod własnej szesnastki wybił Bender

• Alexis Sanchez zaatakował prawą stroną boiska, ale ostatecznie zatrzymał go obrońca. Rzut rożny

• Ależ gorąco zrobiło się pod bramką gości! Sanchez zagrał dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Sanogo, ten pobiegł w kierunku bramki, ale za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany

• Akcja gospodarzy, zagranie w kierunku Sanogo, ale ten był na spalonym

• Ramsey fauluje teraz Gündogana, daleko jednak od własnej bramki

• Spokojnie piłkę rozgrywają teraz gospodarze. Mają swój wymarzony początek meczu, mogą pograć nieco bezpieczniej

• Ależ zaczęli ten mecz gospodarze! Świetną dwójkową akcją popisali się Sanogo i Cazorla, drugi podał do młodego napastnika, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Yaya Sanogo, 1:0 dla Arsenalu!!

• Arbiter daje znak i STARTUJEMY!

• Dziś jednak kryzys obu ekip schodzi na dalszy plan, liczy się tylko to, co zobaczymy na murawie. A na nią już wychodzą piłkarze, za chwilkę zaczniemy ten wielki hit!

• Staramy się grać tak dobrze, jak tylko potrafimy, nawet będąc w nie najlepszej formie. Wszyscy mają jakieś problemy, Shinji Kagawa mógłby grać lepiej, ale to tyczy się również pozostałych moich piłkarzy. On potrafi zagrać dobrze, ale zdarzają mu się mecze, gdy niewiele mu wychodzi. Tak jak jednak mówiłem, to dotyczy wszystkich zawodników - powiedział przed tym spotkaniem trener Borussii

• Ten mecz to okazja do jubileuszu dla Alexa Chamberlaina. Piłkarz Arsenalu rozegra setny mecz w barwach swojego klubu

• Zadanie stoi jednak przed nim bardzo trudne, co pokazał już pierwszy mecz tych dwóch ekip. Wtedy wyraźnie lepsi byli dortmundczycy, którzy wygrali 2:0

• Obie drużyny kiepsko spisują się w swoich ligach, ale Borussia przynajmniej ma już pewne wyjście z grupy w Champions League. Arsenal jak dotąd ma na koncie w tych rozgrywkach osiem oczek, ale jeśli dziś zwycięży, to grę w fazie pucharowej będzie miał już pewną.

• Ławka gospodarzy: Huddart, Koscielny, Bellerín, Rosický, Flamini, Podolski, Campbell

• Ławka gości: Langerak, Hornschuh, Durm, Kehl, Kagawa, Jojić, Ramos

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn, za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

• Witamy! Już tylko około pół godziny zostało do rozpoczęcia wielkiego hitu tej kolejki Ligi Mistrzów. Arsenal podejmie na własnym boisku Borussię, a my zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!