Arsenal Londyn 4 - 1 Galatasaray Stambuł

3 1 połowa

Galatasaray Stambuł

1

• Koniec meczu, Arsenal 4-1 Galatasaray. Już wkrótce pomeczowa relacja z meczu.

• Cazorla po podaniu Wilshere'a znalazł się sam na sam przed Muslerą, podciął nad bramkarzem piłkę, ale z linii bramkowej wybił obrońca!

• 4 minuty doliczył sędzia Rocchi.

• Z kolumbijskim bramkarzem już wszystko w porządku i piłkarze mogą wznowić grę.

• Zderzenie Ospiny z Burakiem Yilmazem, bramkarz Arsenalu ucierpiał w tym starciu i musi skorzystać z pomocy medyków.

• Rosicky miał ochotę zagrać kontrę z Welbeckiem, ale Anglik wykonał w tym meczu już tyle sprintów, że chyba nie ma siły już znowu szarpnąć.

• Sneijder po raz kolejny, tym razem udało mu się wcelować w bramkę i Ospina popisuje się dobrą interwencją!

• Mecz z pewnością się wyrównał, ale dla widza, który opuścił pierwsze 60 minut meczu mogłoby się wydawać, że obie drużyny grają w 11.

• Znowu uderza Sneijder, znowu piłka obok bramki! Holenderski rozgrywający to z pewnością najjaśniejsza postać w ekipie gości.

• Welbeck wyzwał na pojedynek biegowy dwóch obrońców Galatasaray! Chedjou w ostatniej chwili wyłuskał piłkę! Koncertowa gra Welbecka w tym meczu!

Kontra Galatasaray i Ospina broni strzał!

• Ospina interwencja na 10! Strata Cazorli, piłkę przejął Bulut i miękko dośrodkował na głowę Yilmaza, ale kolumbijski bramkarz pofrunął niczym orzeł i efektowną paradą odbił piłkę w bok!

• Kolejny strzał z dystansu Galatasaray, tym razem Telles, ale ta próba również daleka od ideału.

• Kontuzja Wilshere'a nie była chyba zbyt poważna, skoro pojawia się już w dzisiejszym meczu na boisku. Kibice Arsenalu mogą głęboko odetchnąć, bo już w niedzielę mecz derbowy z Chelsea Londyn, w którym Anglik z pewnością się przyda.

• Za Ozila wchodzi Wilshere. Kolejny dobry mecz Niemca, który odnajduje się w grze tuż za napastnikiem.

• Sneijder z dystansu w odpowiedzi na akcję Arsenalu! Piłka nieznacznie mija słupek. Dużo dzieje się na The Emirates

• Obłożona lodem stopa Sancheza, kibice Arsenalu mają powód do niepokoju.

• I Bruma za Pandeva. Ofensywne zmiany w zespole gości, Prandelli stawia wszystko na jedną kartę.

• Podwójna zmiana w Galacie. Za Sariego Bulut.

• Oxlade-Chamberlain żegnany owacjami na stojąco, za niego wchodzi Rosicky.

• Bez faulu na Ozilu, choć wydawało się, że Melo pomógł wywrócić się Niemcowi w polu karnym.

• Pierwsz skuteczna interwencja Ospiny. Kolumbijczyk bez problemów wyłapuje dośrodkowanie z prawej strony Sariego.

• Cazorla odbiera piłkę przed własnym polem karnym. Od samego początku widać, że Galatasaray będzie chciał przycisnąć gospodarzy.

• Yilmaz bezbłędnie wykorzystuje jedenastkę! Ospina w prawo, Burak w lewo, 4-1!

• Burak Yilmaz wyszedł na czystą pozycję, Szczęsny wyszedł z bramki i nie trafił w piłkę, za to złapał za nogi napastnika Galatasaray. Rzut karny!

• Za Alexisa wchodzi Ospina.

• Czerwona dla Szczęsnego!

• Altintop mocno, ale metr obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

• Gibbs prostopadle do Welbecka, Muslera wyszedł i skrócił kąt, Welbeck próbował go minąć, ale piłka wyszła za pole gry.

• Nieudane zagranie piętą Sancheza do Ozila. Lekkość, z jaką atakuje Arsenal, zwiastuje kolejne groźne sytuacje pod bramką Galatasaray.

• Wszystko mu dziś wychodzi! Welbeck dostaje piłkę od Sancheza i podcinką kieruje piłkę do bramki nad bezradnie interweniującym Muslerą!

• 4-0!

• Dobre podanie Sneijdera do Yilmaza, ale szybszy Szczęsny.

• Sanchez kapitalnym prostopadłym podaniem po ziemi uruchomił Chamberlaina, ten wyprzedził obrońcę i zdecydował się podawać wzdłuż pola bramkowego do Ozila, ale pomocnik Arsenalu nie zdążył do tej piłki!

• W przerwie meczu zmiana w zespole Galatasaray. Za Kurtulusa pojawia się na murawie Altintop.

• Rozpoczynamy drugie 45 minut!

• Arsenal - GalatasarayArsenal - GalatasarayArsenal - Galatasaray

• Koniec pierwszej połowy. Arsenal 3-0 Galatasaray.

• Spokojnie Arsenal podaje piłkę w swojej strefie obronnej, czekając na gwizdek sędziego.

• 2 minuty doliczone.

• Zaostrzyła się gra na The Emirates. Flamini po ataku na Sneijdera ogląda żółtą kartkę.

• Znowu żółta kartka po faulu na Sanchezie, tym razem ukarany Dzemaili. Polowanie na nogi Chilijczyka?

• Trzecia niemal identyczna bramka! W sytuacji sam na sam Alexis pokonuje Muslerę strzałem z prawej nogi po długim słupku. Świetne prostopadłe podanie w tej sytuacji posłał Ozil i to on notuje asystę.

• Sanchez!

• Przerwa w grze, na boisku lądują race wyrzucane z sektora gości. Swoich fanów próbują uspokajać Sneijder i Muslera.

• Z dystansu Sneijder, ale w środek bramki i Szczęsny spokojnie łapie piłkę.

• Melo ukarany za brutalny faul na Sanchezie. Wejście dwoma nogami w Chilijczyka i tylko łagodność sędziego uratowała Brazylijczyka od zejścia z boiska.

• W odpowiedzi Galatasaray, ale strzał Pandeva broni Szczęsny.

• Kapitalna akcja Arsenalu. Spokojnie rozgrywali piłkę, aż w końcu przyspieszyli i grą na jeden kontakt rozklepali obronę Galatasaray, piłkę w końcu dostał piłkę na 18. metrze Welbeck i uderzył lewą nogą, ale Muslera tym razem obronił!

• Welbeck przejął bezpańską piłkę, jeszcze odbił sobie futbolówkę główkę, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i znowu pokonał Muslerę!

• Znowu Welbeck!

• Ozil prostopadle do Welbecka, ten w polu karnym nawinął jeszcze jednego obrońcą i w ostatniej chwili wyłuskał mu piłkę Snejider!

• Zmiana pozycji Cazorli z Oxlade-Chamberlainem. Hiszpan melduje się na skrzydle, a młody Anglik będzie grał teraz bliżej Flaminiego.

• Ryzykownie rozgrywają między sobą piłkę obrońcy Galatasaray, bliski odbioru Welbeck, ale tym razem bez powodzenia.

• Lewą stroną pociągnął Sanchez, zszedł do środka i prostopadle podał do Welbecka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Muslerze na skuteczną interwencję!

• 1-0 Welbeck!

• Melo w ostatniej chwili w polu bramkowym odcina Welbecka od podania Sancheza!

• Długo piłkę po lewej stronie boiska trzymali Cazorla, Sanchez i Gibbs. Dośrodkował w końcu Hiszpan, ale bardzo niecelnie.

• Kwadrans gry za nami, póki co przewagę ma Arsenal, ale nie przekłada się to ani na strzały, ani na groźne sytuacje.

• Flamini wybija piłkę spod nóg Pandeva, przerywając w ten sposób kontrę Galaty.

• Jakby na przekór akcja Galatasaray, ale strzał Tellesa zza pola karnego nie zagroził bramce Arsenalu.

• Arsenal szybko odbiera piłki, Galatasaray nie potrafi póki co zagrozić bramce Szczęsnego.

• Welbeck pada tuż przed polem karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.

• W polu karnym trójkową akcję próbowali rozegrać Ozil, Sanchez i Cazorla, ale obrońcy byli czujni i wybili futbolówkę z dala od pola karnego.

• Welbeck lewą stroną wyprzedził dwóch rywali, jednak gdy wpadł w pole karne nieco się pogubił i tylko rzut rożny.

• Ozil-Ox-Ozil-Welbeck-Ozil. W polu karnym jednak obrońcy wybijają piłkę. Pierwsza próbka możliwości Arsenalu.

• Pressing prowadzony przez Arsenal przypomina ten Borussi w meczu sprzed dwóch tygodni. Czy i wynik będzie podobny?

• Gospodarze w swoich tradycyjnych, czerwono-białych strojach, natomiast goście w fioletowych koszulkach i spodenkach.

• Rozpoczynają goście!

• Piłkarze już pojawili się na boisku, na The Emirates rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

• Zapowiada się niezwykle ciekawy mecz. Z jednej strony Arsenal, będący pod presją oczekiwań, grający u siebie i chcący dać kibicom oraz trenerowi 3 oczka, z drugiej nieobliczana drużyna Galatasaray, która wychodzi ofensywnym ustawieniem z dwoma nominalnymi napastnikami - Pandev i Yilmaz. Pierwszy gwizdek sędziego Rocchiego już za chwilę!

• Arsene Wenger o dzisiejszym meczu.

Nie przegrywamy wielu meczów, jednak chcemy powrócić na zwycięską ścieżkę i pierwszą okazję ku temu otrzymamy już w środę.To jeszcze wczesny etap rozgrywek, jednak teraz ciąży na nas większa presja. Byłoby inaczej, gdybyśmy wygrali pierwszy mecz. W Lidze Mistrzów potrzebujesz jednego dobrego rezultatu na wyjeździe oraz trzech zwycięstw w domu.
  • W ostatniej ligowej kolejce Arsenal zremisował u siebie 1-1 z Tottenhamem, a Galatasaray wygrał z Sivassporem 2-1.

• Wobec kontuzji Artety, opaskę kapitana ubierze dzisiaj Per Mertesacker.

• Ustawienie taktyczne obu zespołów:

• Ławki rezerwowych obu zespołów:

Arsenal Londyn: Ospina, Coquelin, Bellerin, Rosicky, Wilshere, Campbell, Podolski.

Galatasaray Stanbul: Bolat, Balta, Camdal, Altintop, Bruma, Adin, Bulut.

• 1. października 1996 - tego dnia pracę w Arsenalu rozpoczął Arsene Wenger. Czy jego zawodnicy sprawią mu prezent i wygrają dla niego mecz w 18. rocznicę podpisania kontraktu przez francuskiego szkoleniowca?

• Zapraszamy na relację z meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, w której Arsenal Londyn podejmie Galatasaray Stambul!