Athletic Bilbao

0

Szachtar Donieck

0

• Koniec. W końcu. Bezbramkowy remis na San Mames po słabej grze obu zespołów. Za wspólne śledzenie tego spotkania dziękuje Oktawian Jurkiewicz. Dobrej nocy!

• Żeby męki z oglądania tego było mało, to wszystkie spotkania rozgrywane dzisiaj w ramach Ligi Mistrzów już się skończyły, a my ciągle oglądamy nieudane dośrodkowania i słabą grę w środku pola. :)

• Jeszcze ostatnie ataki (i ostatnie nieudane dośrodkowania). Arbiter pewnie niebawem zakończy ten mecz.

• Gol Bayernu w meczu z City, co oznacza, że tylko w tym spotkaniu nie padła dzisiaj żadna bramka.

• Ostatnia zmiana. Adriano schodzi, wchodzi Gladkiy.

• Suaseta bardzo ostro faulował rywala, za co słusznie otrzymał kartkę.

• Kolejne dośrodkowania skutecznie usypiają, więc sięgnąłem do statystyk. Athletic wrzuciał dzisiaj piłkę w pole karne aż 28 razy(!!) i tylko dwa razy skutecznie. Ich rywale aż 18 razy dośrodkowywali i też tylko dwukrotnie skutecznie. To powinno dać wam wystarczający obraz tego, dlaczego mecz był nudny.

• No niewiele, muszę przyznać, dzieje się tutaj poza tymi zmianami. Prawdopodobne wydaje się, że bramek na San Mames dzisiaj nie uświadczymy, ale poczekajmy. Być może futbol znów nas pozytywnie zaskoczy.

• Kolejna zmiana, tym razem Szachtar. Taison OUT, Marlos IN

• Ostatnia zmiana u Basków. Aduriza zastępuje Fernandez.

• Lepszej okazji Muniain mieć nie będzie. Schodzi z boiska, a w jego miejsce Aqueche.

• Groźnie zapowiadająca się kontra Athleticu! De Marcos zagrał długą piłkę do Muniaina, a ten pędząc z piłką przegrał pojedynek z piłkarzami Szachtara. To mogła być świetna okazja, gdyby tylko Muniain dostrzegł partnera po drugiej stronie.

• Zmiana w Szachtarze. W miejsce Fernando pojawia się Fred.

• Przypominam o możliwości głosowania na piłkarza meczu, dla śledzących relację przez stronę internetową. Każdy z was może oddać aż pięć głosów. Możecie rozdzielić je pomiędzy pięciu zawodników, bądź przydzielić wszystkie jednemu graczowi. Wystarczy kliknąć charakterystyczny żółty plusik przy nazwisku zawodnika.

• Dostaliśmy powtórkę i arbiter podjął dobrą decyzję. Pół kroku, ale jednak spalony.

• Piłka w siatce Athleticu, ale gol nie zostaje uznany. Na spalonym zostaje złapany Costa, który najwyraźniej mocno się z decyzją arbitra nie zgadza i wyraźnie to okazuje. Żółtej kartki nie dostał, ale nie doczekaliśmy się powtórki od realizatora, więc ciężko stwierdzić na ile słuszna była decyzja i na ile uzasadnione pretensje Costy.

• Świetna akcja Szachtara, którą długim podaniem zaczął jeden z obrońców. Po chwili strzał sprzed pola karnego oddał jeden z piłkarzy gości, ale Iraizos wyciągnął się jak struna i kolejny raz wybronił. Trzeba przyznać, że bramkarz gospodarzy jest dzisiaj w świetnej formie.

• Athletic Bilbao - Szachtar Donieck

• Szykuje się pierwsza zmiana u gospodarzy. Schodzi niewidoczny Etxebarria, a w jego miejsce Susaeta

• Ale teraz świetna okazja dla gości. Strzał z pola karnego, ale to uderzenie zostaje zablokowane. Gdyby nie obrońca, który stanął na linii strzału, mógłby paść gol!

• Gra się nam bardzo wyostrzyła i do słabego pokazu umiejętności, doszła jeszcze boiskowa brutalność. Źle wygląda ten mecz.

• Tak jest, łuk już opatrzony, ale Aduriz żółtej kartki nie uniknął. Oczywiście przepis, że opatrywany piłkarz musi opuścić murawę nie dotyczy bramkarzy, więc Szachtar kontynuuje w komplecie.

• Kolejne dośrodkowanie i Aduriz wpada w wyskakującego do piłki Piatowa. Bramkarz gości leży na murawie, jest opatrywany, widać krew, ale niewiele więcej. Na pewno mamy rozcięcie, prawdopodobnie łuku brwiowego.

• Piłkarze Szachtara również próbują dośrodkować, ale z takim samym skutkiem, co ich rywale: nijakim.

• No nie rozpieszczają nas piłkarze na razie...

• Muniain trochę pokręcił i ostatecznie udało mu się wywalczyć rzut rożny dla gospodarzy, po którym nie było zagrożenia. Piłka w rękach Piatowa.

• Groźna akcja gospodarzy! Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trochę się zakręciła w polu karnym, ale i w końcu jeden z graczy Athleticu doszedł do strzału, ale było to zbyt słabe uderzenie, żeby zaskoczyć Piatowa.

• Bardzo szybko Kucher łapie żółtą kartkę w drugiej połowie. Faulował szarżującego Laporte.

• No i wracamy na San Mames. Liczymy przede wszystkim na bramki w drugiej odsłonie!

1 Żółte kartki 2

• Koniec pierwszej połowy! Ten mecz miał momenty, ale liczyliśmy na coś więcej i przede wszystkim na bramki! Wracamy za kwadrans.

• Ależ emocje w końcówce tego spotkania. Szachtar cały czas oblega bramkę Athleticu i wydawało się, że zdobędzie w końcu bramkę, ale prostopadle zagrana piłka nie doszła do adresata, bo w ostatniej chwili piłkę wybił jeden z obrońców, Gurpegi bądź Laporte. Później doszło jeszcze do małych przepychanek w polu karnym gospodarzy.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Okej, po powtórkach jesteśmy już troszkę mądrzejsi. Aduriz ewidentnie był spychany, ale pod rzut karny się to nie kwalifikowało. Walka bark w bark, którą przegrał.

• No i mamy kontrowersję. Czekamy na powtórkę. W polu karnym padł Aduriz, a San Mames w jednym tonie się zerwało, by wygwizdać arbitra, który nie reaguje.

• Rakicki strzela z dystansu, ale wysoko, wysoko nad bramką.

• Do notesu wędruje również Iturraspe.

• Świetna okazja Muniaina, ale ten uderza prosto w bramkarza Szachtara. Powinien zachować się zdecydowanie lepiej, miał wprawdzie ostry kąt, ale to bardziej wyglądało na podanie do Piatowa, aniżeli strzał.

• Taison pada przed polem karnym, a sędzia pędzi z żółtą kartką. Nie, nie dla faulującego, a dla Taisona, za próbę wymuszenia. Dopiero po powtórkach nabrałem pewności co do słuszności decyzji arbitra, trzeba przyznać, że zachował zimną krew i dostrzegł to świetnie, bo za aktorstwo Brazylijczyk dostaje ode mnie 10/10.

• Athletic ewidentnie pcha piłkę skrzydłami i liczy na udane dośrodkowanie.

• Znów spokojny fragment meczu. Brakuje trochę emocji temu widowisku.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Do notesu wędruje Srna.

• Wyszedł teraz Iraizos przed pole karne, żeby powstrzymać kolejny atak gości i wybił piłkę głową na aut!

• Groźny strzał z rzutu wolnego! Ale tylko boczna siatka!

• Faulowany Muniain kilka metrów przed polem karnym i będzie świetna okazja dla Athleticu.

• Niezbyt interesujący teraz okres meczu. Piłka rozgrywana wolno i bez większego polotu, przez oba zespoły.

• Przepraszam, nie z Adriano, a z Fernando przepychał się Gurpegi :)

• Poprzepychali się teraz trochę Gurpegi i Adriano, ale nie były potrzebne nawet żółte kartki. Wszystko w granicach rozsądku.

• Znów dośrodkowanie gospodarzy, tym razem na krótki słupek. Rico świetnie do niego wychodził, ale Piatow go uprzedził i wyłapał piłkę.

• Dużo, bardzo dużo tych dośrodkowań wykonują piłkarze gospodarzy. Teraz kolejna nieudana próba de Marcosa.

• Kolejny raz piłkę dośrodkowuje de Marcos, ale ta przelatuje nad wszystkimi piłkarzami. Zerowe zagrożenie pod bramką Szachtara.

• Bardzo groźny strzał jednego z piłkarzy gości, ale wyciąga się jak struna Iraizos i wybija piłkę na rzut rożny. Najlepsza sytuacja w tym meczu na zdobycie gola, po okazji Rico z trzeciej minuty.

• Ależ cierpi teraz Gurpegi, który dostał łokciem, chyba w splot słoneczny. Od razu na murawę wybiegł nie tylko lekarz, ale również trener Valverde. Jeszcze nie wiadomo czy Gurpegi wróci do gry.

• Dośrodkowanie de Marcosa z prawej strony, ale piłka ląduje prosto w rękawice Piatowa. Oba zespoły stwarzają sobie sytuacje, ale pod polem karnym jakby zaczynało brakowac pomysłów.

• Groźny strzał Adriano z dystansu, ale świetnie interweniuje Iraizos!

• Duży zamęt teraz w obronie Athleticu, ale piłkę łapie w końcu Iraizos. Adriano był bardzo bliski przejęcia jej i wykończenia akcji.

• Dobra akcja Szachtara po prostopadłym podaniu do Teixeiry. Ten wpadł w pole karne, ale strzelił wprost w grającego z 4 Laporte.

• Groźnie teraz mogło być pod bramką gości, ale dośrodkowanie Ibai Gomeza wybija Kucher. Nastąpiło tutaj drobne nieporozumienie z bramkarzem, bowiem ten czekał już na wyłapanie tej piłki, a tak gospodarze mogą stworzyć kolejną akcję po wrzucie z autu.

• Kolejny spalony Szachtara. Tym razem dał się złapać Douglas Costa.

• Srna poprowadził piłkę prawym skrzydłem, ta trafiła na lewą stronę, potem znów na prawą i w końcu goście pogubili się w tym wszystkim i od autu rozpoczną Baskowie.

• Goście nie chcieli pozostać dłużni, czego wynikiem była akcja, którą przerwać musiał arbiter, bowiem Adriano znajdował się na pozycji spalonej.

• Świetna akcja Athletic Bilbao lewym skrzydłem. Piłka poprowadzona w końcu do środka, trafiła do niekrytego Mikela Rico. Ten oddał trochę koślawy strzał z pola karnego, który polecał obok bramki pilnowanej przez grającego z numerem 30 Piatowa.

• Przy piłce Athletic, ale goście od początku rzucili się z ogromnym pressingiem. De Marcos nie wytrzymał napięcia, źle podał i piłkę ma Szachtar.

• Wszystko już gotowe, więc można zaczynać to spotkanie. Aduriz i Etxebarria od środka. Liczymy na znakomite widowisko!

• Na San Mames rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

• Piłkarze wychodzą już z tunelu na murawę!

• Szachtar Donieck natomiast automatycznie awansował do fazy grupowej, jako mistrz Ukrainy.

• Athletic na drodze do fazy grupowej musiał pokonać SSC Napoli. W pierwszym meczu we Włoszech, był remis 1:1, dla Basków strzelił Muniain. W rewanżu nie było już wątpliwości. Pewna wygrana 3:1 w Bilbao, po dwóch golach Aduriza i jednym Gomeza.

• Arbitrem tego spotkania będzie Grek Tasos Sidiropoulos, dla którego jest to pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów.

• Ławka Athletic Bilbao: Morán, San José, Herrerín Buisán, Susaeta, Iraola, Fernández Hierro, Aketxe

• Ławka gości: Fred, Bernard, Romero Bonfim, Gladkiy, Kanibolotskiy, Krivtsov, Ilsinho

• Szachtar zdobywał przynajmniej jedną bramkę w każdym z ostatnich 16 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

• Jeżeli chodzi o potyczki Szachtara z zespołami z Hiszpanii, to warto wyróżnić mecz z 2009 roku, w ramach Superpucharu Eurpy, który Szachtar przegrał 0:1

• Athletic przegrał jedynie jeden z ostatnich 15 spotkań w europejskich pucharach. Na tę statystykę trochę rzuca cień fakt, że wygrali jedynie 8.

• To pierwszy w historii mecz Athletic Bilbao z Szachtarem. Ba! Baskowie nigdy z żadnym ukraińskim zespołem się nie mierzyli. Szachtar aż 17 razy grał z zespołami z Hiszpanii, radząc sobie całkiem nieźle, ale jednak z bilansem ujemnym. 4 zwycięstwa, 4 remisy i 9 porażek. Bilans bramkowy 20 zdobytych i 28 straconych.

• Drugi dzień z Ligą Mistrzów czas zacząć. Wczoraj mieliśmy wszystko to, na co czekaliśmy. Piękne bramki, niespodzianki i wiele, wiele więcej. Dzisiaj liczymy na to samo. W cieniu piłkarskich gigantów, rozgrywane są nie mniej emocjonujące mecze i na to dzisiaj liczymy w Bilbao.