0 2 połowa

0 dogrywka 1 połowap.

0 dogrywka 2 połowap.

2 karne

• To był długi wieczór w Lidze Mistrzów, ale jakże emocjonujący! Po przeciętnym, jeśliby nie powiedzieć słabym, lecz bogatym w nerwowe rzuty karne meczu Atletico Madryt pokonuje ostatecznie Bayer Leverkusen i to drużyna z Hiszpanii melduje się w dalszej fazie rozgrywek. To tyle jeśli chodzi o dzisiejszy dzień, jednak już jutro relacjonujemy kolejne mecze Ligi Mistrzów, a w czwartek Ligi Europy. Ja ze swojej strony mogę zaprosić na czwartkowe starcie Sevilli z Villarrealem. Za wspólnie spędzone ponad trzy godziny dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy!

• Stefan Kiessling przestrzelił! Atletico Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

• Fernando Torres idealnie trafił przy słupku. 3-2, za moment decydujący karny.

• Prawdziwa bomba Gonzalo Castro i piłka w siatce. Mamy remis, 2-2.

• Bernd Leno broni strzał Koke, który strzelił w prawy dolny róg bramkarza!

• Omer Toprak przestrzelił!

• Mario Suarez również trafia. Wszystkie trzy trafione karne w ten sam, lewy górny róg bramkarzy.

• Odpowiedź Bayeru na równie wysokim poziomie. Simon Rolfes pewnie pokonuje Oblaka.

• Antoine Griezmann trafia z karnego. 1-0 dla Atletico!

• Calhanoglu strzela w sam środek! Wciąż po 0 w karnych!

• Raul Garcia przestrzelił pierwszego karnego!

• Zaczynamy konkurs "jedenastek"!

• Koniec dogrywki. Za kilka minut rozpoczynamy konkurs rzutów karnych!

• O minutę dłużej potrwa druga połowa dogrywki.

• Piłkarze obu ekip "oddychają już rękawami", luki między formacjami są coraz większe i wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami konkursu rzutów karnych, które nie są specjalnością bramkarza Atletico, Jana Oblaka.

• Kolejna, już dziesiąta kartka w tym meczu.Tym razem dla Kyriakosa Papadopoulosa.

• Odważna decyzja Simona Rolfesa, który o mało co nie wsadziłby piłka za plecami Jana Oblaka.

• Kolejna kartka w tym meczu. Tym razem dla Fernando Torresa.

• Petarda Raula Garcii, szybka decyzja gracza Atletico, jednak na posterunku Bernd Leno, który wykazał się refleksem.

• Kilka chwil dla bramkarzy, by zmienili bramkę i dla piłkarzy, by zażyli kilka łyków wody oraz kilka sekund dla trenerów, którzy udzielają szybkich wskazówek. Zaczynamy drugie 15 minut!

• Pierwszy - nie ma co się oszukiwać, bardzo kiepski - kwadrans dogrywki za nami. Zmieniamy strony i za minutę wznawiamy grę.

• Lars Bender nie wytrzymał trudów fizycznych tego spotkania i jest zmuszony do zejścia z boiska. W jego miejsca wbiega Kyriakos Papadopoulos.

• Stefan Kiessling najpierw zaatakował łokciem rywala, a potem odpyskował sędziemu. Efektem jest żółta kartka dla Niemca.

• Mamy przerwę w grze. Na boisku leży Raul Garcia, któremu rywal rozciął policzek, uderzając go łokciem w twarz.

• Za nami prawie jedna trzecia pierwszej połowy dogrywki, lecz jak na razie na Calderon kompletnie nie dzieje się nic.

• Zaczynamy dogrywkę! Przed nami pół godziny emocji!

• Sędzia kończy regulaminowy czas gry. Atletico wygrywa, jak na razie, 1-0, co oznacza, że będziemy świadkami dogrywki na Vicente Calderon.

• Arbiter dolicza cztery minuty.

• Wendell nieprzepisowo zatrzymuje Fernando Torresa, za co zostaje ukarany przez Nicolę Rizzoliego.

• Fernando Torres otrzymał znakomite prostopadłe podanie, jednak dobrze cofnął się do obrony Hakan Cahlanoglu, który wykorzystał sytuację.

• Ostatnia zmiana w drużynie Los Rjiblancos. Fernando Torres wchodzi za Mario Mandżukicia.

• Silne uderzenie Ardy Turana, Bernd Leno wypluwa piłkę, jednak chwyta ją za drugim razem.

• Hakan Calhanoglu otrzymuje żółtą kartkę.

• Simon Rolfes wbiega na murawę za Heung-Min Sona.

• Za nami okres ostrej gry. Tym razem z karą strzelec gola, Mario Suarez.

• Jesus Gamez otrzymuje żółtą kartkę.

• Centymetrów brakowało, by dośrodkowanie Koke wpadło do siatki. Jak pokazuje powtórka, Kiessling był bliski wpakowania jej za linię bramkową.

• Stefan Kiessling zmienia Emira Spahicia.

• Arda Turan bliski strzelenia fantastycznego gola! Znakomite dośrodkowanie Griezmanna z lewej flanki, a Turek źle składa się do uderzenia z powietrza.

• Omer Toprak nieprzepisowo zatrzymał kontratak Atletico, a dokładnie Ardę Turana, który był od niego o wiele szybszy.

• Druga połowa niezwykle szarpana. Po szalonych pierwszych minutach teraz widzimy grę w środku pola, podczas której zarówno jedni jak i drudzy non stop notują straty.

• Desperacki strzał kompletnie niewidocznego Bellarabiego. Głupia strata piłki przez Bayer, Atletico formuje atak pozycyjny od Oblaka.

• Gabi wrócił na rozgrzewkę, choć stał już przy linii bocznej i dostawał wskazówki od Cholo Simeone. Zagadką jest, dlaczego trener Atletico odesłał na ćwiczenia Gabiego.

• Mamy za sobą kilka minut nieco szarpanej gry, w której byliśmy świadkami kilku przerw.

• Gotowy do wejścia na boisko jest Gabi. To oznacza, że Diego Simone już w 50. minucie wykorzystałby komplet zmian.

• Atletico Madryt - Bayer LeverkusenAtletico Madryt - Bayer Leverkusen

• Z wysokiego "c" zaczyna Atletico. Tak samo jak w pierwszej połowie, od początku drużyna Simeone ruszyła do rozszarpania rywala. Tym razem interwencja Diego Castro uratowała Bayer od utraty drugiego gola.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Mamy zmianę w przerwie. Raul Garcia zmienia Caniego.

• Powoli wracamy do stolicy Hiszpanii. Piłkarze są już w tunelu.

• Po czterech minutach doliczonego czasu gry arbiter kończy pierwszą połowę. Zakończona część gry nie powalała na kolana, było w niej więcej fauli i brzydkiej gry niż futbolu. Gdyby wynik do przerwy utrzymał się do końca drugiej połowy, bylibyśmy świadkami dogrywki. Jak na razie to tyle z Calderon, zapraszamy na 15 minut przerwy.

• Kolejna przerwa w grze. Mario Mandżukić potrzebuje pomocy klubowych lekarzy.

• Ostatnie minuty stały pod znakiem gry w środku pola. Był to chyba pierwszy okres w tym meczu, kiedy przyjezdni z Niemiec utrzymywali się przez dłuższy czas przy piłce.

• Sytuacja dosyć rzadko spotykana. Piłka nie wytrzymała ostrych starć i została przebita.

• Uderzenie z dystansu Mario Suareza zablokowane przez obrońcę Bayeru. Piłka po tym rykoszecie mało co nie wleciała do siatki Bernda Leno.

• Uderzenie z rzutu wolnego Antoine'a Griezmanna, jednak trafia on w mur, ale na tyle dla niego szczęśliwie, że piłka wyleciała poza linię bramkową i Atletico będzie miało rzut rożny.

• Szybki atak Atletico przerwany w środku pola przez Heung-Mina.

• Jose Gimenez próbował przerwać faulem kontrę Bayeru, jednak sędzia zasygnalizował przywilej korzyści. Po skończeniu akcji arbiter ukarał obrońcę Atletico żółtym kartonikiem.

• Rzut wolny dla Atletico, wrzutka w pole karne, piłka zostaje wybita przed "szesnastkę", a tam bezpańską piłkę uderza z lewej nogi Mario Suarez, który otwiera wynik meczu.

• GOOOOOLLL DLA ATLETICO!!!

• Emir Spahić otrzymuje żółtą kartkę za wejście w nogi Caniego. Jeśli Bayer awansuje do ćwierćfinału, Bośniak będzie zmuszony pauzować w pierwszym meczu.

• Jan Oblak zmienia w bramce Atletico Miguela Moyę, który opuścił murawę, utykając i trzymając się za mięsień dwugłowy uda.

• Mamy przerwę w grze. Medycy opatrują bramkarza Ateltico, który sygnalizuje uraz mięśniowy. Prawdopodobnie będzie potrzebna zmiana.

• Nicola Rizzoli stanowczo poucza zawodników po każdym faulu, próbując ostudzić gorące głowy piłkarzy.

• Po kwadransie gry wynik wciąż jest bezbramkowy. Do tego czasu niewiele się działo. Atletico skupia się na sprawach pozasportowych, co nie wróży im dobrze.

• Włoski arbiter uspokoił Mario Mandżukicia, który troszkę popyskował sędziemu. Chorwat poczuł się pokrzywdzony przez decyzję rozjemcy tego meczu.

• Pierwsza szansa Bayeru. Karim Bellarabi wymanewrował trzech rywali i spróbował szczęścia, strzelając z dystansu. Trafił w nogi rywala, od rogu zaczną "Aptekarze".

• Drużyna Cholo Simeone mają dobre pomysły, jednak w ich podaniach brakuje dokładności. Teraz crossa w kierunku Mandżukicia zagrał Suarez, jednak bardzo niecelnie.

• Atletico atakuje wysokim pressingiem. Jak na razie spotkane jest szarpane, piłkarze Bayeru szybko tracą piłkę, a gospodarze nie są w stanie wykreować z tego dogodnej okazji.

• Realizator ukazał nam jedną z trybun stadionu, a na niej zasiadł obecny trener Bayernu Monachium, Pep Guardiola. Josep będzie również obecny jutro na Camp Nou na meczu FC Barcelony z Manchesterem City.

• Od początku widzimy straszny kocioł. Atletico ruszyło do akcji z impetem i nie przebierało w środkach, by odzyskać piłkę.

• Atletico zaczyna od środka!

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę.

• Ławka rezerwowych Bayeru: Kresić, Reinartz, Kiessling, Rolfes, Papadopoulos, Boenisch, Brandt.

• Ławka rezerwowych Atletico: Lucas, Garcia, Oblak, Jimenez, Gabi, Torres, Ansaldi.

• Znamy podstawowe składy obu ekip. Są one widoczne w panelu po lewej stronie.

• Dobry wieczór! Zostało pół godziny do rozpoczęcia meczu Atletico Madryt - Bayer Leverkusen, dlatego zaczynamy relację na żywo z tego spotkania.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ATLETICO MADRYT - BAYER LEVERKUSEN

Atletico Madryt - Valencia

Pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Bayeru 1:0. Wygrana reprezentantów Bundesligi z faworyzowanym Atletico było nie lada niespodzianką, ale potwierdziło tylko dobrą formę "Aptekarzy". Ekipa z Leverkusen od czasu rozegrania pierwszego meczu 1/8 wygrała cztery mecze z rzędu, strzelając w nich dziesięć bramek i nie tracąc żadnej. Zupełnie inne nastroje panują w Madrycie. Rojiblancos bowiem w trzech ostatnich meczach zanotowali trzy remisy - dwa bezbramkowe i jeden 1:1.

Atletico w rewanżu będzie musiało sobie poradzić bez pauzujących za kartki Diego Godina i Tiago Mendesa oraz kontuzjowanych Siqueiry i Saula. Do składu wraca natomiast Koke. Goście będą musieli sobie poradzić bez Jedvaja i Kruse, pod znakiem zapytania stoi występ Emira Spahicia.