Liga Mistrzów, 1/2 finału, pierwszy mecz

0

Chelsea Londyn

0

• Z mojej strony to już wszystko. Za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

• Druga połowa podobnie jak pierwsza nie była pasjonującym widowiskiem, choć również była naprawdę ciekawa. Przyjemnie oglądało się tę zażartą walkę z obu stron i możemy żałować, że zabrakło "tylko" goli. Mogłoby być jeszcze lepiej.

• Statystyki meczu:

• Posiadanie piłki 69% do 31% dla Atletico
    • Strzały 25 (4) do 5 (2) dla Atletico
    • Rzuty rożne 6 do 4 dla Atletico
    • Faule 16 do 13 dla Chelsea
  • Chelsea zagrała swoje, dokładnie to, co pewnie sobie założyła przed meczem. Nie strzeliła gola, ale również żadnego nie straciła i to zapewne wprawiło po tym meczu Jose Mourinho w największą radość. Atletico miało miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki i w oddanych strzałach, ale cóż z tego, skoro nie dało to temu zespołowi ani jednego gola?

• Koniec, bezbramkowy remis na Vicente Calderon!

• Jeszcze żółta kartka dla Demby Ba

• Sekundy pozostały do końca, tu już chyba nic się nie zmieni.

• Ostatnia zmiana w meczu, Demba Ba wchodzi za Williana

• Diego Costa oddał strzał z dystansu, ale przestrzelił i to mocno.

• A teraz przestrzelił Arda Turan

• To powinien być gol! Gabi zagrał w pole karne, a tam świetnej sytuacji nie wykorzystał Diego Costa, który uderzył głową tak, jakby chciał podać bramkarzowi. Zmarnowana setka!

• Pięć minut do drugiej połowy doliczył arbiter.

• David Villa oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale nie trafił nawet w bramkę.

• David Luiz oddał strzał z tego rzutu wolnego, jednak przestrzelił i to dość mocno.

• Miranda fauluje Torresa blisko własnej szesnastki i dostaje żółtą kartkę. Będzie ciekawie pod bramką gospodarzy

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Chelsea, tam jednak zupełnie nie poradził sobie Diego Costa.

• Próbują ataku pozycyjnego goście, jednak zupełnie im to nie idzie. Piłka wraca do piłkarzy z Madrytu

• Raul Garcia schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się David Villa.

• Torres przeprowadził niezłą akcję indywidualną, jednak w ostatniej chwili świetnie zatrzymał go Juanfran

• Raul Garcia oddał teraz strzał głową, jednak był on dość słaby i od bramki zacznie Schwarzer

• Bombardują dośrodkowaniami rywala gospodarze, jednak goście wszystkie te piłki konsekwentnie wybijają

• Atletico Madryt - ChelseaAtletico Madryt - Chelsea

• Diego Costa oddał przed chwilą strzał przewrotką, jednak tym razem mocno chybił.

• Raul Garcia oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Znów sprytnie rywala blokował Gary Cahill.

• Jose Sosa wchodzi za Mario Suareza.

• Arda Turan! Ależ on miał teraz okazje po dośrodkowaniu z prawej strony, ale przestrzelił!

• Raul Garcia oddał strzał głową po dośrodkowaniu w pole karne, jednak był dobrze blokowany i uderzył niecelnie.

• O co poszło, czemu mieliśmy takie zamieszanie? Otóż sędzia odgwizdał rzut wolny, za zagranie ręką Lamparda, ale nie dał mu drugiej żółtej kartki. I to właśnie to wprawiło we wściekłość gospodarzy.

• Gabiiiiiii! Świetny strzał z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej interweniował Schwarzer.

• ...i dla Gabiego, który przez to również nie zagra w rewanżu

• Żółta kartka dla Mikela...

• Ależ mamy teraz zamieszanie na boisku, piłkarze obu zespołów obskoczyli sędziego!

• I Niemiec już pojawił się na murawie. Czyli do środka obrony przejdzie na pewno David Luiz.

• Chelsea na razie gra w dziesiątkę, ale już gotowy do wejścia na boisko gotowy jest Schuerrle

• Terry znów padł na boisko. To musi być zmiana, kapitan Chelsea nie jest zdolny do gry.

• Cały czas utyka Terry. Będzie potrzebna zmiana?

• Ten został jednak słabo wykonany. Tymczasem jakiejś kontuzji doznał John Terry.

• Coraz bardziej dominują gospodarze. Teraz Mikel wybił piłkę na corner

• Miranda faulował teraz Torresa.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Schwarzera, kolejne wybite przez obrońców. Który to już raz dzisiaj?

• Mieliśmy teraz próbę kontry w wykonaniu gości, jednak Godin spokojnie zatrzymał Williana.

• Frank Lampard dostał żółtą kartkę za faul na Turanie. Anglik nie zagra przez to w rewanżowym spotkaniu.

• Kolejna pozycja spalona w wykonaniu piłkarza Atletico.

• Skończyło się jednak na strachu dla gości. Obrońcy wybili piłkę po wrzutce Gabiego.

• Frank Lampard zagrał teraz ręką i mamy rzut wolny dla gospodarzy. Z dobrej pozycji, może być groźnie.

• Niezłe zagranie w pole karne w wykonaniu Mario Suareza, obrońcy Chelsea interweniowali jednak skutecznie

• Arda Turan wchodzi teraz na boisko, a zmienia właśnie Diego.

• Diego oddał teraz strzał na bramkę, jednak piłka dość daleko minęła bramkę.

• Torres przeprowadził ładną akcję indywidualną, zakręcił paroma obrońcami, a następnie oddał jednak zbyt lekki strzał. Piłka w rękach bramkarza.

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Słaba jednak była ta wrzutka Lamparda, nie sprawiła gospodarzom żadnego zagrożenia.

• Mamy jakieś zamieszanie w polu karnym Atletico, sędzia przerywa grę. Zaraz powtórzymy corner

• Ależ to była okazja! Po dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił Schwarzer, ale nie wykorzystał tego Diego!

• Rzut rożny był jednak słabo wykonany, piłkę złapał spokojnie Mark Schwarzer.

• Długo rozgrywają teraz piłkę gospodarze. Wszystko kończy się dośrodkowaniem w pole karne i wybiciem futbolówki na corner przez Cole'a

• Luiz na razie opuścił boisko, ale zaraz chyba na nie wróci.

• Brazylijczyk ucierpiał dość poważnie, być może będzie potrzebna zmiana.

• Zamieszanie mamy teraz na boisku. David Luiz leży na boisku po brzydkim faulu Diego. Będzie kartka?

• Raul Garcia padł teraz w polu karnym gości po dośrodkowaniu z lewej strony, jednak gwizdek arbitra milczy. Słusznie zresztą, bo o faulu nie było mowy.

• Lampard! Mocny strzał Anglika sprzed pola karnego, dobrze wybroniony jednak przez bramkarza Atletico.

• Słabo jednak Chelsea rozegrała ten rzut wolny, choć teraz ma swój aut

• Juanfran faulował teraz Williana na własnej połowie boiska.

• Jonas Eriksson gwiżdże, goście wznawiają grę!

• Piłkarze już powoli wychodzą na boisko, zaraz zaczniemy drugą połowę!

• A co za tym idzie, gospodarze wciąż zapewne będą długo rozgrywać piłkę i szukać luk w defensywie The Blues.

• W drugiej połowie nie ma co się spodziewać jakiejś wielkiej zmiany w sposobie gry obu drużyn. Dopóki nie padnie gol dla gospodarzy, Mourinho pewnie wciąż będzie stosował taktykę bardzo spokojnej,rozważnej gry i wyczekiwania na możliwość skontrowania.

• Statystyki pierwszej połowy:

1. Posiadanie piłki 69% do 31% dla Atletico
    2. Strzały 9 (1) do 2 (0) dla Atletico
    3. Rzuty rożne 3 do 2 dla Atletico
    4. Faule 9 do 6 dla Chelsea
  • Nie jest to widowisko z wieloma sytuacjami podbramkowymi, z genialnymi strzałami i jeszcze lepszymi paradami bramkarzy, lub z pięknymi golami, jednak nie możne powiedzieć, aby był to mecz nudny. Atletico stara się atakować, dłużej utrzymuje się przy piłce, a Chelsea wyraźnie jest nastawiona do gry z kontry. To jest jedno z takich spotkań, które z pewnością ożywiłby pierwszy strzelony gol przez którąś ze stron.

• Teraz mieliśmy nieudane dośrodkowanie w pole karne gości i po tym arbiter zakończył pierwszą połowę meczu

• Fatalnie jednak wykonał ten stały fragment gry David Luiz. Brazylijczyk trafił prosto w mur.

• Torres faulowany blisko szesnastki rywala. Może być groźnie pod bramką gospodarzy.

• A teraz Diego oddał strzał z dystansu, jednak był on zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza.

• Cztery minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter ze Szwecji.

• Niezłe mieliśmy teraz dośrodkowanie w szesnastkę Chelsea, pewnie jednak futbolówkę chwycił australijski goalkeeper.

• Diego zagrał teraz piłkę w pole karne Schwarzera, wybił ją jednak David Luiz. Nie trzeba chyba pisać, kto jest teraz w jej posiadaniu.

• Gabi dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę wybił Mikel.

• Zamieszanie w polu karnym Chelsea, obrońcy wybijają jednak piłkę. Ta szybko wraca pod władanie gospodarzy

• Diego Costa trafił teraz piłką w rękę Azpilicuety. Gwizdek arbitra milczy i słusznie. Odległość między zawodnikami była zbyt mała, by gwizdać rzut karny.

• Brazylijczyk jest już jednak na szczęście w grze

• Teraz na boisko leży kontuzjowany Willian

• Frank Lampard dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, ale spokojnie we własnej szesnastce interweniował Courtois

• Teraz fatalne dośrodkowanie w pole karne Chelsea z prawej strony. Grę wznowi bramkarz.

• Sędzia jednak się pomylił i zamiast podyktować rzut rożny, nakazuje grać od bramki.

• Mario Suarez! Kapitalny strzał Hiszpana z dystansu i równie dobra interwencja Schwarzera! Ależ bomba!

• Świetne, kapitalne podanie Luiza w kierunku Torresa, ten jednak skiksował i od bramki zacznie Courtois.

• Dobra piłka w kierunku Koke, ten jednak został sprytnie zatrzymany przez Cahilla. Od bramki Mark Schwarzer

• Słabe jednak było to dośrodkowanie z rzutu wolnego, spokojnie wybili piłkę obrońcy.

• Diego faulowany przez Mikela. To może być groźna sytuacja dla gospodarzy.

• Raul Garcia oddał przed chwilą strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony, piłka jednak przeleciała dość wysoko ponad bramką.

• Znów klepią piłkę goście. Znów z dala od bramki Courtois

• To była doskonała okazja do kontry dla Chelsea. Zepsuł ją jednak Ramires, który wypchnął się z piłką do boku i oddał niecelny strzał.

• Diego Costa przeprowadził dobrą akcję lewą stroną, jednak zabrakło mu już chyba sił na dokładne dośrodkowanie. Piłka wybita, ale wróciła szybko pod nogi gospodarzy.

• Długimi piłkami starają się grać The Blues, jednak zupełnie im to nie wychodzi. Kolejna strata.

• Mogło być groźnie pod bramką Schwarzera, jednak kolejny spalony zawodnika gospodarzy. Tym razem na nim Raul Garcia.

• A teraz na spalonym był Diego Costa. Zacznie Schwarzer.

• A teraz mieliśmy długą piłkę w kierunku Torresa, była ona jednak zagrana niedokładnie.

• Teraz troszkę uspokajają grę podopieczni Mourinho. Wymieniają między sobą sporo podań, nie stwarzając jednak przy tym żadnego zagrożenia.

• Jak się jednak okazało, nawet gdyby piłka wpadła do bramki, to gol nie byłby uznany. Arbiter odgwizdał faul na bramkarzu.

• Gooo.., nie, jednak nie! Cahill o włos od trafienia po dośrodkowaniu z cornera!

• Ciekawą akcję przeprowadził teraz Fernando Torres i wywalczył dzięki niej rzut rożny

• Dość groźnie było teraz pod bramką gości po rzucie rożnym, wszystko jednak skończyło się autem bramkowym.

• Tak jest, mamy zmianę! Schwarzer za Cecha

• Mark Schwarzer już się rozgrzewa, prawdopodobnie zaraz wejdzie na boisko.

• Ależ zamieszanie pod bramką Chelsea! Koke tak zakręcił piłkę z rzutu rożnego, że ta zmierzał do bramki. Cech zdołał ją odbić, ale złapał przy tym kontuzję. Będzie potrzebna zmiana?

• Troszkę dłużej przy piłce teraz goście, ale rozgrywają ją na własnej połowie. Przy ogromnej porcji gwizdów.

• Kolejne ostre starcie z udziałem Raula Garcii. Tym razem faulował on Franka Lamparda.

• Mieliśmy teraz rzut wolny dla Chelsea, został on jednak skończony kiepskim dośrodkowaniem Luiza. Przy piłce madrytczycy.

• Zamieszanie pod polem karnym Chelsea. Ashley Cole po starciu z Raulem Garcią leży na boisku.

• A teraz mieliśmy dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Cecha, ten jednak interweniował spokojnie i chwycił futbolówkę

• Gospodarze wciąż przesiadują na połowie przeciwnika, ten jednak jak na razie broni się dość mądrze, nie dopuszcza Atletico pod własną bramkę

• Chelsea ma na razie problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce, wszystkie jej akcje kończą się stratą po długim zagraniu.

• Raul Garcia poleżał troszkę na boisku, jest już jednak na szczęście gotowy do gry.

• Gabi faulowany w środkowej strefie. Mocny początek gospodarzy, The Blues jakby troszkę nerwowi.

• Teraz na spalonym był Raul Garcia.

• A teraz na strzał z dystansu zdecydował się Diego, jedna piłkarz ten dość mocno przestrzelił. Od bramki Cech.

• Szybko gospodarze przenoszą piłkę pod bramkę Chelsea. Teraz jednak aut dla londyńczyków

• Sędzia daje znak, startujemy!!

• Fantastyczna oprawa, fantastyczna atmosfera na trybunach w Madrycie. To musi być wielkie widowisko!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko, czekamy na wielkie widowisko!

• Jako arbiter główny mecz ten poprowadzi Jonas Eriksson. Na liniach pomagać mu będą Mathias Klasenius i Daniel Wärnmark, sędziami bramkowymi będą Stefan Johannesson i Markus Strömbergsson. Jako arbiter techniczny dzisiaj Daniel Gustavsson. Wszyscy ci panowie są oczywiście ze Szwecji.

• jakub.dominik.hincke@ napisał: 1:2 dla Chelsea. - A na jaki wynik Wy stawiacie?

• Mamy jeszcze troszkę czasu do pierwszego gwizdka, zapraszam więc do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Michał Kozera. Można ją znaleźć tutaj.

• W ostatniej kolejce ligowej Chelsea przerwała swoją wspaniałą serię nie przegranych spotkań na własnym boisku pod wodzą Jose Mourinho. Liczba w meczu z Sunderlandem zatrzymała się na 78.

• On jest fanem Atletico, mógłbym nawet powiedzieć, że wielkim fanem. Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że gdy wyjdzie na boisko, to zrobi wszystko, aby Chelsea wygrała - powiedział o swoim 30-letnim napastniku z Hiszpanii Mourinho

• Stadion Atletico

• To bardzo ważny mecz również dla Fernando Torresa, który wyjdzie dzisiaj w pierwszym składzie Chelsea, a jest wychowankiem Atletico. El Nino grał w tym klubie w latach 2001-2007 i w 214 meczach zdobył 82 bramki.

• Myślę, że będzie on tak samo mentalnie przygotowany do tego meczu, jak wszyscy inni moi piłkarze - powiedział o Curtois przed tym meczem Diego Simeone.

• Gdy tylko rozlosowano pary półfinałowe Ligi Mistrzów, od razu rozgorzała spora dyskusja wokół Thibaut Courtois, bramkarza Atletico wypożyczonego właśnie z Chelsea. Kluby zawarły między sobą umowę według której Belg nie może grać przeciwko macierzystej drużynie, jednak UEFA zdecydowała się wyrazić na to zgodę. Dzięki temu ten młody goalkeeper zagra dzisiaj przeciw The Blues.

• Gole z rewanżowego meczu Chelsea z PSG:

• Fragmenty ostatniego meczu Atletico w Lidze Mistrzów:

• The Blues Jose Mourinho w lidze znajdują się na miejscu drugim i na trzy spotkania do końca sezonu, ma pięć oczek straty do liderującego Liverpoolu. Okazja do zmniejszenia tych strat będzie jednak już w najbliższą niedzielę, kiedy Chelsea na własnym boisku podejmie właśnie drużynę Brendana Rodgersa.

• Drużyna Diego Simeone to rewelacja tych rozgrywek Ligi Mistrzów, a także (choć może nawet przede wszystkim) ligi hiszpańskiej. W tabeli La Liga jest ona na miejscu pierwszym i na cztery mecze przed końcem sezonu ma cztery punkty przewagi nad drugim Realem.

• Jedni i drudzy nie mieli łatwych przepraw w poprzedniej fazie tych rozgrywek. Atletico po remisie 1:1 i wygranej u siebie 1:0 wyeliminowało Barcelonę, a Chelsea najpierw przegrała na wyjeździe z PSG 1:3, by potem pokonać u siebie paryżan 2:0.

• Do składu Chelsea wraca dzisiaj po jakimś czasie Ashley Cole, który zastąpi zawieszonego za kartki Branislava Ivanovicia. Jak sądzicie, jak spisze się doświadczony angielski obrońca?

• Ławka rezerwowych Atletico: Aranzubia, Alderweireld, Tiago, Arda Turan, Cristian Rodríguez, Sosa, Villa

• Ławka rezerwowych Chelsea: Schwarzer, Kalas, Ake, Van Ginkel, Oscar, Schurrle, Ba.

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę pojawią się tutaj również ławki rezerwowych.

• Witamy! Już tylko około 45 minut zostało do rozpoczęcia pierwszego półfinałowego spotkania w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Na Vicente Calderon w Madrycie miejscowe Atletico podejmie londyńską Chelsea, a na relację live z tego wydarzenia zaprasza serdecznie Damian Wiśniewski.