1

Juventus Turyn

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Do następnego!

• Atletico jak wytrawny pięściarz - czekał, czekał i zadał decydujący cios. Juventus próbował, ale niewiele z tego wychodziło. Ale sytuacja w grupie A jest niebywała: wszystkie drużyny mają po trzy punkty (Malmoe wygrało z Olympiacosem 2:0 po dwóch trafieniach Markus Rosemberg). Liderem pozostaje Juventus (bramki 2:1), za plecami jest Atletico (3:3). Trzecie miejsce zajmuje Malmoe (2:2), a tabelę zamyka Olympiacos (3:4).

• Koniec spotkania! Atletico Madryt przedłuża serię zwycięstw u siebie w europejskich pucharach do 18 (z 20)!!!

• Sebastian Giovinco w starciu z Miguelem Angelem Moyą pada na murawę! Ale sędzia widział, że napastnik Juventusu pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Dyskusyjna sytuacja

• I jeszcze jeden.

• Świeżo wprowadzony na murawę Guilermo Siqueira wywalczył rzut rożny.

• Diego Godin kapitalnie zagrał na wyprzedzenie. Uprzedził biernego Fernando Llorente i rzut wolny dla gospodarzy. Diego Simeone "motywuje" kibiców do chóralnych śpiewów.

• I Paul Pogba ogląda żółtą kartkę. Świętowanie na VIcente Calderon rozpoczęte. Aż cztery minuty dodaje Felix Brych do drugiej połowy.

• Z kolei Guilerme Siqueira wchodzi za Ardę Turana.

• Czwarty napastnik Juventusu na boisku! Sebastian GIovinco zastępuje Stephana Lichtsteinera.

• Zakotłowało się w "5" Atletico, ale obrońcy radzą sobie z Fernando Llorente. Kontra przerwana brzydkim faulem Alvaro Moraty, który dostaje (tylko) żółtą kartkę.

• Stephan Lichtsteiner ukarany żółtą kartką.

• Z kolei Diego Simeone wzmacnia drugą linię. Mario Mandżukić udaje się do szatni, a na murawie melduje się Mario Suarez.

• Alvaro Morata zmienia Arturo Vidala.

• Bliski gola samobójczego był Raul Garcia.

• Niewiele brakowało by zawodnik Atletico skierował piłkę do... własnej siatki! Wślizg na piątym metrze i Miguel Angel Moya zdołał koniuszkami palców skierować piłkę na korner

• GOL ARDY TURANA

• Ta zmiana spowodowała korektę ustawienia - Stara Dama przez ostatni kwadrans będzie grać "czwórką z tyłu".

• Roberto Pereyra pojawia się murawie. Zmienia Martina Caceresa, który od kilku minut skarżył się na uraz mięśniowy.

• Juventus rzuca się by natychmiast odpowiedzieć. Sędzia przerywa akcję gości - faul Fernando Llorente. A na Vicente Calderon kibice zaczynają świętować.

• Dośrodkowanie z prawej strony Juanfrana w pole karne, w piłkę nie trafia Mario Mandżukić, ale za jego plecami był Arda Turan, który posyła piłkę przy lewym słupku!

• GOL, ARDA TURAN!!!

• Odpowiedź gospodarzy dośrodkowanie z lewej strony Cristiana Ansaldiego. Pilka pada przed pole karneo do Tiago Mendesa, który uderza bez przyjęcia daleko od bramki.

• Tiago Mendes ofiarnie przyjmuje na ciało strzał Carlosa Teveza niejako rzucając się pod nogi Argentyńczyka!

• Atletico - JuventusAtletico - JuventusAtletico - Juventus

• "Siła złego na jednego" - dokładniej trzech zawodników Atletico poradziło sobie z Carlosem Tevezem, który osamotniony zbliżał się do bramki gospodarzy.

• Małe "zaskoczenie" - tym razem adresatem był Paul Pogba, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Leonardo Bonucci z "uporem maniaka" posyła dalekie piłki z pominięciem drugiej linii w stronę pola karnego Atletico. Carlos Tevez nie ma szans w pojedynku o górną futbolówkę z Joao Mirandą czy Diego Godinem.

• Jednak nie - to była próba uśpienia czujności Atletico. Przerzut na lewą stronę do Patrice'a Evry, którego centrę lepiej nie opisywać. Od bramki Miguel Angel Moya.

• Momenty chaotycznej gry z obu stron. Rozgrywanie w środku. Czyżby już czekali na... gwizdek sędziego?

• Niepotrzebnie zaostrza nam się to spotkanie. Cristian Ansaldi skosił rywala jak trawę... na wiosnę i dostaje żółtą kartkę.

• Starcie Carlosa Teveza z Juanfranem i na murawe pada ten drugi. Argentyńczyk plastycznie pokazuje "nurkowanie". Jednak będzie rzut wolny dla Atletico przed własnym polem karnym.

• Zamiast "jedenastki" jest rzut rożny, ale piłkę wybijają piłkę poza własne pole karne.

• Płaskie wstrzelenie piłki w pole karne Juventusu i piłka podbita trafia w rękę Martina Caceresa! Gospodarze i kibice Atletico, którzy odezwali się po dłuugiej przerwie, domagali się rzutu karnego. Sędzia nieugięty.

• Faul Giorgio Chielliniego i żółta kartka. Rzut rożny i bez zagrożenia.

• Miguel Angel Moya spowodował szybsze bicie serca kibiców Rojiblancos. Czekał aż piłka znajdzie się w polu karnym by ją spokojnie złapać, ale wyślizgnęła się z rękawic! Gdyby ta nie odbiła się od jego nogi, to Fernando Llorente mógłby skierować piłkę do siatki! Skończyło się na strachu.

• Optymistyczna próba Paula Pogby. Strzela nad murem i ponad 5 metrów obok bramki gospodarzy.

• Kontra Juventusu przerwana faulem taktycznym przez Raula Garcię, który dostaje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Juventusu ok. 25 metrów od bramki Miguela Angela Moyi

• Zdaniem arbitra Fernando Llorente przekroczył przepisy w walce o górną piłkę w polu karnym Atletico.

• Diego Simeone decyduje się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. W miejsce Saula Nigueza wprowadza Antoine'a Griezmanna.

• Arturo Vidal pada w polu karnym Rojiblancos, ale bardzo dobrze ustawiony w tej sytuacji Felix Brych nie widział podstaw do odgwizdania rzutu karnego.

• Paul Pogba w roli lewoskrzydłowego. Minął Koke, ale Juanfran nie dał się oszukać. Aut dla gości na wysokości pola karnego Atletico. Piłka została jednak wycofana... na połowę Juventusu.

• Prostopadłe podanie Stephana Lichtsteinera w stronę Carlosa Teveza w "16" nie znalazło adresata. Więcej pożytku przyniosłoby zagranie na prawą flankę do Arturo Vidala.

• Z większym animuszem zaczęli gospodarze. Praktycznie bierny w pierwszej odsłonie Cristian Ansaldi zapędził się pod pole karne Juventusu, ale traci piłkę. Po chwili pokazał się z dobrej strony w walce o piłkę - wślizgiem wybija ją poza linię boczną.

• Atletico zaczyna drugą połowę! Oba zespoły przystępują do niej bez zmian personalnych.

• W drugim spotkaniu tej grupy Malmoe prowadzi do przerwy z Olympiakosem Pireus 1:0 po bramce Marcusa Rosemberga z 42. minuty.

• Piłkarskie szachy - tak w skrócie można podsumować to, co działo się w pierwszych 46 minutach. A dokładnej? Juventus starał się prowadzić grę, ale gospodarze skutecznie utrudniali to zadanie z bardzo dobrym skutkiem. Czyhanie na błąd przeciwnika zdaje się być planem A, ale zdałoby się spowodować, by druga strona miała ku temu okazję. Wracamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Atletico Madryt bezbramkowo remisuje z Juventusem na Vicente Calderon.

• Pojedynek w polu karnym gości Giorgio Chielliniego z Juanfranem. Włoch pozwolił piłce opuścić boisko, a Felix Brych dolicza minutę.

• Pierwsza akcja Atletico lewą stroną zakończona dośrodkowaniem. Piłka ląduje w rękawicach Gianluigi Buffona.

• Dziwne zachowanie... Diego Simeone. Piłka opuszczała linię boczną i Argentyńczyk kopnął ją jak najdalej! Mina Feliksa Brycha w stylu "co?" - bezcenna.

• Fernando Llorente przedłuża piłkę w pole karne do Carlosa Teveza, ale ten ze swoimi skromnymi warunkami fizycznymi nie miał szans z Joao Mirandą.

• Stephan Lichtsteiner faulowany na swojej stronie przez Christiana Ansaldiego. Szybkie rozegranie Paula Pogby z Patrice'em Evrą, ale drugi z wymienionych nie poradził sobie z Diego Godinem. Od bramki grę wznawia bramkarz gospodarzy.

• Pojedynek biegowy Joao Mirandy z Carlosem Tevezem w polu karnym Atletico. Górą Brazylijczyk, mimo że miał do pokonania większy dystans.

• Większość akcji gospodarzy przechodzi prawą stroną, przez Juanfrana. Dośrodkowanie prawego obrońcy Atletico za mocne i Mario Mandżukić nie zdołał utrzymać piłki w boisku - ta opuszcza linię końcową.

• Seria autów dla podopiecznych Diego Simeone z prawej strony. Po trzecim wyrzucie faulowany Koke. Fatalnie rozegrany stały fragment gry.

• Paul Pogba chciał skierować piłkę do bramki z 18 metrów. Sprytnie uderzył zewnętrzną częścią stopy, ale zabrakło ok. metra,

• Akcję chciał jeszcze "uratować" Martin Caceres, ale fauluje Cristiana Ansaldiego na wysokości prawego narożnika pola karnego Rojiblancos.

• Świetna centra z lewej strony w pole karne Atletico i wszyscy zawodnicy mijają się z piłką.

• Gospodarze oddają przeciwnikom piłkę w geście fair play.

• Arda Turan i Stephan Lichtsteiner leżą na murawie! Krótka przerwa w grze. Przewinił w tej sytuacji Turek, ale bardziej ucierpiał.

• Stephan Lichtsteiner znajduje się z piłką w polu karnym Atletico, ale akcję Szwajcara ze stoickim spokojem przerywa Diego Godin.

• Mario Mandżukić strzela zza pola karnego po stracie Artutro Vidala na bramkę Juventusu! Gianluigi Buffon z problemami paruje strzał! Nikt nie ruszył z dobitką.

• Atak pozycyjny Juventusu w pobliżu środka boiska i o mały włos piłki nie opanował zawodnik Atletico, który ruszyłby z kontrą. Efektowna "ruleta" Leonardo Bonucciego zniweczyła plany gospodarzy.

• Atletico Madryt - JuventusAtletico Madryt - JuventusAtletico Madryt - Juventus

• Mario Mandżukić wychodzi na doskonałą sytuację, ale akcję przerywa sędzia - spalony.

• Gianlugi Buffon bez większego trudu łapie piłkę po dośrodkowaniu Koke.

• Wydawało się, że Arda Turan jest na straconej pozycji przy linii bocznej na połowie Juventusu w walce z Martinem Caceresem, ale udało mu się przepchnąć Urugwajczyka i zacentrować... bardzo niedokładnie. Całą energię stracił na walkę z obrońcą.

• Goście mają problem by rozegrać piłkę przed polem karnym Atletico. Niezależnie od tego, kto jest w posiadaniu futbolówki, momentalnie doskakuje do niego 2-3 zawodników w biało-czerwono-niebieskich strojach.

• Kontra Juventusu spaliła na panewce. Brakowało celnego ostatniego podania do Carlosa Teveza.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu wędruje na konto Leonardo Bonucciego, który dość ostro potraktował Mario Mandżukicia.

• Kontra w zwolnionym tempie Atletico i Raul Garcia nie zorientował się, że jest na spalonym.

• Poszukiwanie przed polem karnym Carlosa Teveza zakończyło się fiaskiem. Co prawda poszło dobre podanie do Argentyńczyka, ale świetnie na wyprzedzenia zagrał Diego Godin.

• Składna akcja Juventusu zakończona strzałem z dystansu Claudio Marchisio. Do bramki brakowało ok. 5 metrów.

• Odpowiedź gości i centra w "16" w stronę Fernando Llorente. Nie miał szans by dojść do piłki. Jeszcze jedna próba i Hiszpan pada w polu karnym Atletico! Gwizdek sędziego - przewinił napastnik gości. Llorente nie krył zdziwienia.

• Skutecznie popracował w defensywie Arturo Vidal, który w prostu sposób powstrzymał szarżującego Raula Garcię, a jeszcze pozwolił się sfaulować przez Hiszpana.

• Z prawej flanki tym razem centruje przy biernej postawie Paula Pogby Koke. Górą Leonardo Bonucci, który na dodatek był faulowany. Gospodarze powoli dochodzą do głosu.

• Atak gospodarzy i centra Juanfrana z prawej strony zablokowana. Poprawka znacznie lepsza, ale Raul Garcia strzela głową z kilkunastu metrów obok bramki strzeżonej przez Gianluigi Buffona.

• Początek należy do Juve. Zdaniem sędziego Carlos Tevez fauluje w ofensywie. Faulowany Juanfran.

• Starcie Giorgio Chielliniego z Mario Mandżukiciem, który gra w specjalnej masce, w środku pola. Od razu daleka piłka w pole karne Juventusu i łapie ją Gianluigi Buffon.

• Atak pozycyjny gości na 30-35. metrze od bramki Atletico. Niesieni dopingiem piłkarze Diego Simeone radzą sobie bez trudu. Joao Miranda nabija rywala i od autu Atletico na wysokości własnego pola karnego.

• Gwizdek sędziego Feliksa Brycha i Juventus zaczyna spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzów w grupie A!

• Juventus zagra w jednolitych, jasnozielonych strojach. Atletico w tradycyjnym pierwszym zestawie.

• Już wychodzą na boisko! Chóralne śpiewy kibiców i już z głośników leci wygwizdywany hymn Ligi Mistrzów!

• Wcześniej wspomnianemu Feliksowi Brychowi będą na liniach pomagać Mark Borsch oraz Stefan Lupp. Z kolei sędzią technicznym jest dzisiaj Marco Achmüller.

• Obie "jedenastki" już gotowi by wyjść na murawę.

• Jeszcze mała ciekawostka: Atletico wygrało przed własną publicznością 17 spotkań w europejskich pucharach z... 19! Tak więc przed Juventusem bardzo ciężkie zadanie.

• I jeszcze pytanie do śledzących: czy Carlos Tevez poprowadzi dzisiaj "Starą Damę" do zwycięstwa z "Rojiblancos"?

• Tak obecnie prezentuje się tabela grupy A. Równolegle Malmoe podejmuje u siebie Olympiacos Pireus.

Tabela grupy A

• Zachęcam do pisania w komentarzach swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Oba zespoły nie miały okazji ze sobą rywalizować. Dzisiaj jest premierowe starcie, które dla mistrzów Hiszpanii jest pierwszym z pięciu arcyważnych w kontekście walki o awans do fazy pucharowej. Jednak nie na

• Do pierwszego gwizdka niemieckiego arbitra, Felixa Brycha, jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Maciej Pietrasik: Atletico - Juventus LIVE! Banda Simeone pod ścianą, Włosi bez Pirlo.

• Rezerwowi Juventusu Turyn: 22. K. Asamoah, 12. S. Giovinco, 9. A. Morata, 5. A. Ogbonna, 20. S. Padon, 37. R. Pereyra, 30. M. Storari (BR).

• Od kilku minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora więc przedstawić kogo Diego Simeone i Massimiliano Alegri mają w obwodzie. Zaczynamy od gospodarzy, czyli rezerwowi Atletico Madryt: 22. Cerci, 24. J. M. Gimenez, 7. Griezmann, 13. R. Jimenez, 13. J. Oblak (BR), 3. Siqueira, 4. M. Suarez.

• Drugi dzien z Ligą Mistrzów czas zacząć. Trzy kwadranse dzielą nas do meczu na Vicente Calderon, gdzie Atletico Madryt zmierzy się z Juventusem Turyn. Na relację NA ŻYWO z tego ciekawie zapowiadającego się meczu zaprasza Państwa Tomasz Górski.