Malmoe FF

0

• WSZYSTKIE PIĘĆ BRAMEK ATLETICO PRZECIWKO MALMOE

• Za wspólnie spędzony czas oraz śledzenie relacji NA ŻYWO dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Na koniec...

• Manita na Vicente Calderon staje się faktem! Malmoe dzielnie broniło się przed godzinę, mimo że straciła bramkę tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Trafienie Mario Mandżukicia rozwiązało worek z bramkami. Dzięki okazałemu zwycięstwu Atletico przewodzi w grupie A z sześcioma punktami na koncie (bilans bramek - 8:3). W drugim meczu tej grupy Juventus przegrał w Pireusie z Olympiacosem 0:1. Grecki zespół jest wiceliderem (bilans bramek - 4:4). Trzeci jest Juventus, a tabelą zamyka Malmoe.

• Tuż po tej bramce sędzia kończy mecz! Atletico jak wczoraj Bayern strzela rywalowi pięć bramek w jednej połowie. Z tą różnicą, że piłkarze Diego Simeone potrzebowali na to drugich czterdziestu pięciu minut.

• Włoch zostaje obsłużony kapitalnym podaniem w pole karne, po najprostszym "odejściu" na lewą stronę urywa się obrońcy i strzela! Piłka odbija się od słupka obok stojącego jak słup soli Robina Olsena, po czym wraca do Alessiego Cerciego! Poprawka już była znacznie lepsza w jego wykonaniu!

• GOL, ALESSIO CERCI!!! MANITA NA VICENTE CALDERON!!!

• Pa Konate zastępuje Ricardinho

• Matej Jug dolicza trzy minuty.

• Koke szaleje - do bramki dokłada trzecią asystę! Idealnie wrzuca w pole karne z rzutu rożnego i najwyżej wyskakuje do piłki Diego Godin, który strzela nie do obrony.

• GOL, DIEGO GODIN!!!

• Simon Thern zmienia Magnusa Erikssona

• Ależ zabawił się z rywalami na prawej stronie Juafran! Balansem ciała zgubił dwóch zawodników i wbiega w "16". Wykłada piłkę jak na tacy koledze z zespołu, który strzela wprost w bramkarza.

• Simon Kroon trochę przesadził w walce o piłkę z przeciwnikiem. Rzut wolny dla Atletico w pobliżu własnego pola karnego.

• Wślizgowy pojedynek w polu karnym gości Crisitiana Rodrigueza z Erikiem Johanssonem. Piłka trafia w obrońcę i wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Magnus Eriksson fauluje na prawej stronie rozpędzonego Juanfrana. Po centrze w stronę bliższego słupka Mario Suarez dochodzi do pozycji strzeleckiej, ale mocno naciskany przez rywala strzela głową nad poprzeczką. Robin Olsen z "piątki".

• Będący na krawędzi pola karnego Raul Garcia zostaje obsłużony świetnym podaniem. Strzela niemal natychmiast tuż obok bramki Malmoe! Robin Olsen wzrokiem odprowadził piłkę wzrokiem

• Alessio Cerci zastępuje Mario Mandżukicia.

• Dobra centra Ricardinho nie zajduje adresata. Do wybitej piłki przed pole karne dochodzi Markus Halsti, który strzela obok bramki. Mógł więcej wycisnąć z tej okazji.

• Antoine Griezmann kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. Za strzelca trzeciej bramki wchodzi Cristian Rodriguez.

• Szybko rozegrany rzut wolny i Markus Rosenberg pada w polu karnym po wślizgu Mario Mandżukicia! Gwizdek sędziego, po którym nie ma rzutu karnego dla gości, a... żółta kartka dla napastnika za "nurkowanie". Dyskusyjna sytuacja!

• Nieprzepisowe zagranie Joao Mirandy, który w walce o górną piłkę przytrzymywał za koszulkę przeciwnika.

• Saul Niguez strzela, ale piłka zamiast lecieć w stronę bramki trafiła w zawodnika Malmoe.

• Diego Simeone również decyduje się na korektę. Wpuszcza na murawę Raula Garcię, a w stronę ławki rezerwowych udaje się Arda Turan.

• Żółta kartka dla Erika Johanssona za faul.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Za Emila Forsberga na boisku pojawia się Simon Kroon.

• Antoine Griezmann na spalonym.

• Atak przybitych piłkarzy Malmoe. Ricardinho strzela, ale z jego uderzeniem radzi sobie Miguel Angel Moya.

• Zabójcze dwie akcji Rojiblancos! Ustawiony bliżej prawej strony Mario Suarez zagrywa do Koke z zespołu, który od razu kieruje piłkę do będącego w "16" Francuza. Ten z łatwością ogrywa obrońcę i strzela wprost w bramkarza, ale ten źle paruje piłkę! Ta po wysokim koźle wpada ostatecznie do siatki

• GOL, ANTOINE GRIEZMANN!!!

• Wzorowa akcja prawą stroną Juanfrana z Koke, który zagrywa płasko na piąty metr od bramki Malmoe. Tam obrońcę uprzedza Mario Mandżukić i piłka doturlała się do siatki!

• GOL, MARIO MANDŻUKIĆ!!!

• Atletico przeważa, ale Malmoe próbuje się "odgryzać". Bardzo dobrze wpływa to na jakość widowiska na Vicente Calderon.

• Age Hareide nie jest w stanie zrozumieć, jak futbolówka po strzale Emila Forsberga z dystansu nie poleciała w światło bramki Miguela Angela Moyi.

• Diego Godin strzela po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obok bramki.

• Zagrywał Koke...

• Fatalne rozegranie rzutu wolnego. W stylu... Daniela Łukasika z meczu Legia - Lechia. W tym "nieszablonowym" wykonaniu stałego fragmentu gry połapali się obrońcy Malmoe, którzy wybijają piłkę na uwolnienie.

• Juanfran nieprzepisowo zatrzymywany przez Ricardinho na prawej stronie. Rzut wolny kilka metrów od narożnika pola karnego gości.

• Mario Suarez bliski podwyższenia prowadzenia! Strzela z kilkunastu metrów w stronę dalszego, prawego słupka, i Robin Olsen w kapitalnym stylu broni!

• Atletico, niesione dopingiem swoich kibiców, idzie za ciosem. Arda Turan zostaje kolejny raz zablokowany.

• Koronkowa akcja Rojiblancos tuż przed i w polu karnym Malmoe! Antoine Griezmann zagrywa do Mario Mandżukicia, który popisuje się kapitalnym "podaniem w ciemno" do Ardy Turana. Ten spokojnie przyjmuje piłkę i posyła półgórną piłkę między dwoma obrońcami gości do wbiegajacego Koke, a ten strzela obok bezradnego Robina Olsena!

• GOL DLA ATLETICO, KOKE!!!

• Strzał Markusa Rosenberga zablokowany przez Joao Mirandę.

• (Już bez rymu) Malmoe zaczyna ze środka. Obie drużyny przystępują do drugiej połowy bez zmian.

• Powoli wracamy ponownie na Vicente Calderon. Szybko zleciała przerwa, prawda?

• Pierwsze trzy kwadranse przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy przeważali niemal w każdym fragmencie, głównie w rzutach rożnych i strzałach (niecelnych). Mecz toczyłby się zapewne inaczej gdyby gol Mario Mandżukicia z 7. minuty. Chorwat był jednak na spalonym, więc to trafieni słusznie nie zostało uznane. Goście są nastawieni na kontry - jedną z nich mogli zakończyć strzeleniem gola (24. minuta), lecz Markus Eriksson przesadził z siłą. Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się za kilkanaście minut.

• Atletico - MalmoeAtletico - MalmoeAtletico - MalmoeAtletico - Malmoe

• Z dokładnie 31 metrów strzela Magnus Eriksson i Miguel Angel Moya przenosi piłkę nad poprzeczką. Sędzia nie pozwolił gościom wykonać rzutu rożnego, kończąc pierwszą połowę.

• Ostre wejście Diego Godina w nogę Isaaca Thelina przed polem karnym Atletico. Słoweński sędzia upomina Urugwajczyka żółtą kartką.

• Matej Jug dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

• Jak wspomniałem przed rozpoczęciem meczu, Markus Halsti często pojawia się między środkowymi obrońcami. Przydał się w tej sytuacji - wybija piłkę na rzut rożny po wrzutce Antoine'a Griezmanna.

• Filip Helander zbiega do lewej strony by zaasekurować kolegę, który ma problem z Juanfranem. Piłka odbija się od pierwszego z wymienionych, po czym wychodzi na rzut rożny. Posłana piłka z narożnika trafia do Diego Godina, który strzela głową z pięciu metrów obok bramki.

• Kompilacja strzałów w wykonaniu piłkarzy Diego Simeone Uderzenia Saula Nigueza oraz Ardy Turana mijały bramkę Robina Olsena, a "rozdzielająca" je próba anemiczna próba z prawej strony pola karnego znajduje swój finał w "koszyczku" bramkarza gości.

• Arda Turan przed szansą. Udana interwencja obrońcy Malmoe zapobiega utracie gola.

• Goście zepchnięci do głębokiej defensywy. Do akcji podłącza się Guilhermo Siqueira. Powinien bardziej obserwować jak ustawieniu są obrońcy Malmoe. Spalony.

• Mario Mandżukić za bardzo nie może się "wstrzelić". Piłka wybita z linii bramkowej po uderzeniu Chorwata z kilku metrów!

• Antoine Griezmann znajduje się sam na sam z Robinem Olsenem! Bomba Francuza zatrzymuje się jednak na poprzeczce!

• Kolejna niepewna interwencja Robina Olsena! Miękkie wrzucenie piłki w pole karne, a ta wyślizguje się bramkarzowi z rękawic. Zdołał w porę naprawić swój błąd, uprzedzając składającego się do uderzenia Mario Mandżukicia.

• Guilhermo Siqueira strzela w sam środek bramki Malmoe. Bramkarz gości spokojnie łapie piłkę.

• Isaac Thielin, zdaniem sędziego, faulowany przez Diego Godina. Główkowy bilard w polu karnym Atletico - 6-7 zawodników z obu drużyn podbija tak piłkę, aż w końcu Joao Miranda wybija nogą poza "16".

• Robin Olsen bez trudu łapie piłkę po strzale Guilhermo Siqueiry z ponad 25 metrów. Futbolówka leciała w sam środek bramki.

• Erik Johansson przecina centrę Antoine'a Guilherom Siqueiry w pole karne. Za jego plecami czyhał na piłkę składający się do strzału Mario Mandżukić. Po chwili piłka znowu - jak bumerang - znajduje się w "16" Malmoe. Francuz strzela głową ponad poprzeczką.

• Martin Olsen potrzebuje pomocy medycznej, a dokładniej okładu z lodu, który przyłożył do ucha. Po kilkunastu sekundach gra zostaje wznowiona. Chwilę wcześniej Saul Niguez strzela identycznie jak nieco wcześniej Magnus Eriksson. Gołębie, gołębie everywhere ;)

• Magnus Eriksson powinien bardziej się przyłożyć! Dostaje kapitalne podanie w polu karnym w stylu Łukasza Piszczka od Antona Tinnerholma! Widocznie ta dogodna okazja przeraziła skrzydłoego Malmoe, bo strzela na wiwat "postraszyć gołębie".

• Antoine Griezmann strzela zza pola karnego kilka metrów obok prawego słupka bramki Malmoe.

• Nieudany "Neuer" w wykonaniu Robina Olsena mógł zakończyć się utratą bramki! Na jego szczęście była odpowiednia asekuracja.

• Indywidualna akcja Ardy Turana, który podaje w pole karne do Juanfrana! Ten zagrywa płasko na wprost bramki do Mario Mandżukicia, lecz jego uderzenie zostaje zablokowane przez obronę!

• Kontra Malmoe zakończona dośrodkowaniem z prawej flanki Magnusa Erikssona. Diego Godin wybija piłkę głową.

• Gospodarze konstruują większość akcji ofensywnych lewą stroną. W momencie podania Antoine Griezmann złapany w pułapkę ofsajdową.

• Filip Helander skutecznie przerwał akcję Atletico na lewej stronie. Na tyle, że będzie piąty rzut rożny dla Atletico. Centra na bliższy słupek, po której Joao Miranda strzela głową w boczną siatkę.

• Dobre dośrodkowanie z lewej strony Guilhermo Siqueiry w pole karne na głowę Ardy Turana. Turek zdołał uderzyć piłkę, ale ta w znacznej odległości mija bramkę Robina Olsena.

• Kontra w wykonaniu osamotnionego z przodu Emila Forsberga z góry była skazana na porażkę. Nie był w stanie poradzić sobie z dwoma przeciwnikami. Co więcej, za akcją wrócił Arda Turan, który bez pardonu odbiera piłkę.

• Dalekie podanie, z pominięciem drugiej linii, w stronę Markusa Rosenberga. Doświadczony Szwed przegrywa pojedynek główkowy z Diego Godinem. Na dodatek tak sfaulował przeciwnika, że od wolnego grę wznawiają gospodarze, a napastnik Malmoe musiał na moment udać się w stronę lekarzy. Po krótkiej chwili przyjezdni grają w komplecie.

• Koke wznawia grę z rzutu... rożnego. Wyżsi średnio "o głowę" obrońcy Malmoe wybijają piłkę poza swoje pole karne. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Obrona Malmoe pewnie, choć trochę nerwowo, przecina prostopadłe podanie Ardy Turana w pole karne.

• Główkowo-dwójkowa akcja Antoine'a Griezmanna z Mario Mandżukiciem zakończona strzeloną bramką przez Chorwata! Radość gospodarzy została szybko przerwana - snajper Atletico był na spalonym!

• Arda Turan przewracany w polu karnym Malmoe i dziesiątki tysięcy spojrzeń skierowanych na słoweńskiego sędziego! Ten nie decyduje się podyktować rzutu karnego!

• Arda Turan prostopadle podaje w pole karne do Mario Mandżukicia, ale... mamy kolejny korner dla gospodarzy. Bez zagrożenia i kontra Malmoe. Proszę zgadnąć na co piłkę wybił Koke.

• I jeszcze dwa. Pod rząd.

• Odpowiedź Rojiblancos i Erik Johansson przerywa akcję wybiciem poza linię końcową. Rzut rożny.

• Szybki przechwyt gości i Miguel Angel Moya zmuszony do pierwszej interwencji! Broni strzał zza linii pola karnego Enocha Adu.

• Natenczas Matej Jug zadął w swój róg plastikowy, dając Atletico znać do rozpoczęcia pierwszej połowy.

• Powoli przenosimy się na Vicente Calderon! Wyłączamy więc facebooki i ustawiamy relację Atletico Madryt - Malmoe na Ekstraklasa.net na pełny ekran swoich "odbiorników" ;)

• "Potopem" tego nazwać nie można, ale jest to i tak dość spora kibiców ze Szwecji ;)

• I jedna z najważniejszych statystyk - Atletico wygrało przed własną publicznością 18 na 20 spotkań w europejskich pucharach. Czy Malmoe przerwie tę passę? Wcześniej, czyt. w tej edycji Ligi Mistrzów, nie udało się... Juventusowi Turyn.

• Diego SimeoneMalmo potrafi zagrać każdy mecz w różny sposób, a niewiele drużyn to potrafi. Mają wielu młodych zawodników i są niebezpiecznym zespołem. Ci, którzy nie wdzieli Malmo na żywo, mogliby powiedzieć, że są łatwym przeciwnikiem. Ale dla mnie mogą konkurować z innymi drużynami w grupie, nawet z nami.
  • Age HareideJuventus i Atletico mają zbliżony potencjał w ofensywie, chociaż Atletico jest kolektywem, a Juve ma indywidualności. Lubię oglądać jak grają piłkarze ofensywni Atletico w ataku i defensywie przez pełne 90 minut. Postaramy się im trochę poprzeszkadzać.
  • Dla Antoine'a Griezmanna będzie to debiut w tych elitarnych europejskich rozgrywkach od pierwszej minuty. .

• Patrząc na skład gości można odnieść wrażenie, że przystąpią do starcia z mistrzem Hiszpanii w ustawieniu 4-1-3-2. Jednak Markus Halsti, będący tutaj jako "szóstka", jest tak naprawdę środkowym obrońcą, więc taktyka będzie (często) zmieniana na 5-3-2.Niebawem przekonamy się z jakim skutkiem.

• Przypominam o możliwości dyskusji w komentarzach (wiem, że Legia wygrała, ale prosiłbym o dyskusję związaną ze spotkaniem Atletico Madryt - Malmoe ;)) oraz pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się mecz na Vicente Calderon.

• Rezerwowi Atletico Madryt: Cerci, Gamez, Garcia, Gimenez, Jimenez, Oblak (Br), Rodriguez.

• Znamy wyjściowe "jedenastki" Atletico i Malmoe. Pora na rezerwowych. Zacznijmy od gości: Azinović (Br), Cibicki, Hammar, Konate, Kroon, Mehmeti, Thern.

• Matej Žunič, Bojan Ul będą na liniach wspomagać Mateja Juga. Sędzią technicznym jest dzisiaj Tomaž Klančnik.

• Zanim pojawią się wyjściowe składy obu drużyn wraz z rezerwowymi, zobaczmy na kogo obaj trenerzy nie będą mogli dzisiaj postawić. Atletico Madryt: Tiago, Gabi, Ansaldi. Malmoe: Blomqvist, Erik Jahansson, Hasti, Helander. Występ wszystkich piłkarzy szwedzkiej drużyny stoi pod znakiem zapytania.

• Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek słoweńskiego arbitra, Mateja Juga, odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Grzegorza Ignatowskiego: Atletico - Malmoe LIVE! Mistrz Hiszpanii kontra mistrz Szwecji

• Filmowy wstęp promujący spotkanie na Vicente Calderon.

• Zaryzykuje stwierdzenie, że takie wydarzenie nie miało miejsca w historii Ligi Mistrzów.

• Dlaczego grupa A jest najciekawsza? Ponieważ wszystkie zespoły (skład uzupełniają Juventus Turyn oraz Olympiacos Pireus) zgromadziły w dwóch meczach trzy punkty!

• Nie wiem jak Państwo, ale chciałbym, by dzisiejsze spotkania nie były tak jednostronne jak wczoraj. Z dość nietypowym wstępem wita Państwa Tomasz Górski i zapraszam do relacji tekstowej z meczu najciekawszej grupy A, w którym za godzinę Atletico Madryt zmierzy się z Malno.