2

Athletic Bilbao

1

• Z mojej strony to już wszytko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

• Po niezłej pierwszej połowie, drugą oglądało się nieco gorzej. Ale nie to jest ważne dla Alyaksandra Yermakovicha i jego podopiecznych. BATE sensacyjnie, ale jak najbardziej zasłużenie ograło Athletic Bilbao i po klęsce w poprzedniej kolejce, teraz może dopisać sobie do konta trzy oczka!

• I koniec! Sensacja, BATE ogrywa Athletic 2:1!!

• Jeszcze żółta kartka dla Laporte

• Zmiana w BATE, Alyaknovich zastąpi Gordeichuka.

• Susaeta oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to wyraźnie

• IRAIZOZ!! A. Volodko dograł świetną piłkę do Signevicha, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i przegrał ten pojedynek! To powinien być gol!

• Żółtą kartkę dostał Polyakov

• Kolejna akcja gospodarzy, tym razem obrońcy gości zablokowali uderzenie Gordeychuka

• Khagush był faulowany na własnej połowie przez Muniaina

• Iturraspe przymierzył sprzed pola karnego i przestrzelił. Od bramki gospodarze

• Balenziaga dośrodkowywał teraz z lewej strony boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Yablonski oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

• Okres przewagi BATE, gospodarze długo rozgrywają piłkę. Co z tego wyniknie?

• Kagush dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale piłkę spokojnie złapał Iraizoz

• Poprzeczka! Benat zdecydował się na strzał z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę!

• Ależ błędy popełniają obrońcy baskijscy! Signevich dośrodkował piłkę z rzutu z autu, z prawej strony, a tam trafiła ona do M. Volodko, który trafił w boczną siatkę!

• Konkurs na FB

• Ależ było blisko gola! Po kolejnym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Karnitskiego, a futbolówka po jego uderzeniu i kontakcie z plecami obrońcy wyszła na corner, choć bramkę minęła minimalnie!

• I już mamy strzał na bramkę w wykonaniu gospodarzy. Uderzającym Signevich, który jednak nie trafił w bramkę

• A Susaeta wchodzi za Rico

• I od razu dwie zmiany u gości. De Marcos zmienia Gomeza

• I zaczynamy!

• Pierwsza połowa była niezwykle emocjonująca, a jaka będzie druga? Za chwilkę się przekonamy!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 54% do 46% dla gości
    • Strzały 5 (2) do 3 (1) dla gospodarzy
    • Rzuty rożne 4 do 1 dla gospodarzy
  • Obejrzeliśmy kawał dobrej piłki w trakcie tych pierwszych trzech kwadransów! Gospodarze byli w przeciągu nich dużo lepsi, ich akcje były dokładniejsze, szybsze, lepsze, ale mimo iż prowadzili już 2:0, to nie potrafili tej przewagi utrzymać i stracili jedną bramkę. To wszystko zapowiada nam wielkie emocje w drugiej połowie, na którą czekamy ze zniecierpliwieniem!

• I mamy koniec pierwszej połowy!

• Nie utrzymali gospodarze dwubramkowej przewagi do końca pierwszej połowy. Muniain zagrał piłkę w pole karne do Aduriza, ten wymanewrował obrońcę i wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Mamy trafienie kontaktowe. Aduriz!

• Aduriz faulował teraz na połowie rywala Khagusha

• Kolejny atak skrzydłem gospodarzy, piłka trafiła na 14. metr od bramki do Karnitskiego, a ten ładnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Coś niebywałego, Karnitski i jest 2:0!!

• Ależ sieją popłoch te dośrodkowania w pole karne gości! Tym razem z prawej strony boiska piłkę wrzucał Khagush, a po ogromny zamieszaniu i niepewnych interwencjach obrońców, w końcu złapał ją Iraizoz

• Sporo chaosu wdarło się w boiskowe wydarzenia. Gra toczy się głównie w środkowej strefie, a jedni i drudzy szybko tracą piłkę

• Długa piłka z głębi pola w kierunku Muniaina, ale ten był na spalonym

• Benat dośrodkował z prawej strony, ale piłkę znów spokojnie złapał Chernik

• Dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Athletic, ale rozgrywa ją głównie na własnej połowie.

• BATE Borysów - Athletic Bilbao

• Teraz mieliśmy dośrodkowanie z prawej strony w pole karne BATE, ale tam pewnie interweniował Chernik

• Aj, ależ było blisko gola! Karnitski najpierw genialnie rozciągnął piłkę do prawej strony pola karnego, a tam na strzał Signevich, który trafił w słupek! Później piłka wróciła do podającego, który z kolei z wysokości pola karnego przestrzelił minimalnie!

• Mogło być 2:0! Po bardzo ładnej wymianie podań w dogodnej sytuacji znalazł się Signevich, jednak jego uderzenie zostało zablokowane! Tylko corner

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i zgraniu jej przez Signevicha, trafiła ona do Polyakova, który stojąc dwa metry od bramki pewnym strzałem wpakował ją do bramki. Jak na razie mamy sensację!

• Gorka Iraizoz już jest gotowy do gry i właśnie wykopał piłkę z rzutu wolnego

• Było ciekawie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Signevich oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę. Sędzia odgwizdał zresztą jego faul na bramkarzu, którzy jest teraz opatrywany przez lekarzy

• Teraz mamy okres, w którym to BATE nieco dłużej utrzymuje się przy piłce. Niewiele jednak jak na razie z tego wynika

• Polyakov faulował teraz Aduriza

• Gospodarze przejęli teraz piłkę na własnej połowie i starali się przeprowadzić kontrę, jednak błyskawicznie zatrzymali ją obrońcy z Bilbao

• Początek meczu należy do faworyzowanych gości, którzy jak na razie dłużej utrzymują się przy piłce. Benat oddał teraz nawet strzał sprzed szesnastki, ale przestrzelił

• Arbiter daje znak, mecz zaczynają gospodarze!

• Hymny Ligi Mistrzów już za nami, jedni i drudzy są praktycznie gotowi do gry

• Piłkarze obu zespołów już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

• Zwycięstwo zawsze podwyższa morale, ale musimy liczyć się tym, że to nie będzie łatwy pojedynek. Musimy jednak zagrać jak najlepiej, aby zadośćuczynić naszym kibicom słabe wyniki. W tym meczu możemy zdobyć tylko trzy punkty, ale dałoby nam to sporą dawkę pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami - to z kolei przedmeczowa wypowiedź Ernesto Valverde trener Basków.

• Athletic to zespół z najlepszej ligi, w której znalazł się w pierwszej czwórce. To wiele o nim mówi. Grają tam piłkarze o wspaniałej technice, więc można mówić o nich tylko pozytywne rzeczy. To będzie dla nas bardzo interesujący sprawdzian - powiedział przed tym meczem Alyaksandr Yermakovich, szkoleniowiec gospodarzy.

• BATE jeszcze nigdy nie pokonało przedstawiciela ligi hiszpańskiej i jeśli dzisiaj by mu się to udało, to byłaby spora niespodzianka. Athletic co prawda słabo zaczął rozgrywki ligowej, ale i tak pozostaje faworytem tego pojedynku.

• Ani jedni, ani drudzy w pierwszej kolejce nie odnieśli zwycięstwa. Athletic zremisował bezbramkowo z Szachtarem Donieck, a dzisiejsi gospodarze ulegli FC Porto aż 0:6.

• Ławka gospodarzy: Soroko, Tubić, Aleksievich, Pavlov, Olekhnovich, Yakovlev, Rodionov

• Ławka gości: Herrerín, Etxeita, Gurpegi, De Marcos, Susaeta, Toquero, Fernández

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania BATE Borysów - Athletic Bilbao, które rozpocznie się już za około pół godziny.