• Yurchenko miał piłkę meczową. Zmarnował ją!

• Wendell! Ależ było blisko drugiego gola dla Bayeru!

• Wendell ukarany żółtą kartką.

• I Nikolić za Volodko. To ostatnia zmiana w BATE.

• Calhanoglu schodzi. W jego miejsce Brandt.

• Karnitsky za Hleba.

• Mamy wyrównanie! Zanosiło się na nie od początku drugiej połowy. Mehmedi przelobował Chernika. To jego czwarte trafienie w tej edycji rozgrywek.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!

• Palyakow ukarany żółtą kartką.

• Bardzo nieudane uderzenie Mehmediego. Bayer ma wielką przewagę, ale nie umie jej udokumentować.

• Bayern oddał już 15 strzałów. BATE tylko 2.

• Tym razem uderzał Mehmedi. Za lekko, zbyt przewidywalnie.

• Bellarabi!!! Ależ blisko. Tylko róg!

• Zdecydowanie lepiej prezentują się teraz goście. Kolejna próba Bellarabiego - w nogi obrońcy.

• Znowu świetna szansa dla Bayeru i znowu za sprawą Bellarabiego! Miękka wrzutka i celny strzał, tyle że w bramkarza.

• Próba Bellarabiego iii... nie ma bramki! Celował w okienko, piłka minęła je o jakieś dwa-trzy metry.

• A na widowni taka piękność: Fanka BATE Borysów

• Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Valadzko za Riosa.

• Piłkarze są już na murawie.

• Koniec pierwszej połowy. Bayer spał długo, przebudził się dopiero w ostatnich minutach. To jednak nie wystarczyło, żeby odpowiedzieć na szybką bramkę BATE. Wracamy za kwadrans!

• NIE MA GOLA! Świetnie Mehmedi w pole karne do Hernandeza, a ten z bliska uderza w nogi Chernika! To musiało być 1:1!

• Mehmedi kopnął trzy metry od prawego slupka.

• Hernandez padł w polu karnym, lecz sędzia nie podyktował jedenastki. Kontrowersyjna decyzja.

• Żadnego pomysłu nie ma Bayer. Akcje kończy na 30 metrze. Gra bardzo niechlujnie.

• Kartka także dla Kampla za faul taktyczny.

• Hleb otrzymał żółtą kartkę.

• Bellarabi również kopnął bardzo niecelnie.

• Fatalny strzał Mehmediego. Na razie Bayer bez szans bramkowych.

• BATE szczęścia upatruje po stałych fragmentach gry. Tym razem po rzucie wolnym jeden z zawodników zostal złapany na spalonym.

• Daleko od bramki rywala operuje piłką Bayer.

• Celna główka Ramahlo. Wprost do rąk bramkarza.

• Na trybunach zasiada 13 tys. widzów.

• Uderzył Mehmedi. Nad bramką.

• Dużo ruchu w Bayerze, ale jeszcze więcej w BATE, które mądrze zagęszcza i wypycha z własnej połowy.

• Bayer na razie nie umie się otrząsnąć.

• Żółta kartka dla Gordeichuka.

• Groźnie pod bramką BATE. Piłka ląduje ostatecznie w rękach bramkarza.

• Źle podawał Bellarabi w kierunku Hernandeza.

• Co za początek gospodarzy! Ekspresowo wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola Gordeichuk. Pomógł mu bardzo bramkarz Leno, który przepuścil piłkę najpierw między rękoma a zaraz potem pod nogami.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BATE!!!!

• Zaczynamy! Od środka goście. Grają w jednakowych czerwonych strojach. Gospodarze na niebiesko.

• Piłkarze są na boisku. Z głośników leci hymn Ligi Mistrzów.

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest oczywiście Bayer. Wystarczy zerknąć okiem na jego drugą linię, w której roi się od fantastycznych nazwisk.

• W grupie E nic jeszcze nie jest pewne. No może poza awansem Barcelony. O drugie miejsce powalczą wszystkie trzy pozostałe drużyny - nawet BATE, które zgromadziło jedynie trzy punkty.

• Za nieco ponad dziesięć minut wybrzmi pierwszy gwizdek. Znamy już składy obu zespołów. Sebastian Boenisch zaczyna na ławce rezerwowych Bayeru.

• BATE - Bayer LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Aptekarze znajdą receptę na mistrzów Białorusi?

W meczu piątej kolejki grupy E Ligi Mistrzów BATE Borysów podejmie przed własną publicznością Bayer Leverkusen. Dla obu zespołów jest to bardzo ważny pojedynek i być może kluczowy w kontekście walki o awans do 1/8 finału. Na relację tekstową z tego spotkania zapraszamy do Ekstraklasa.net. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.