3

Slovan Bratysława

0

• 2008, 2011, 2012, 2014. Białorusini piszą kolejny piękny rozdział w swojej piłce klubowej, po czterech latach oczekiwania Słowakom dojdzie jeszcze co najmniej rok. BATE nie zachwyciło w pierwszym spotkaniu w Bratysławie, za to sposób, w jaki zapewnili sobie awans na własnym boisku, zasługuje na oklaski. To już wszystko w tej relacji - dziękujemy za uwagę i kłaniamy się nisko!

• Koniec!!! Kibice BATE już od drugiej bramki tańczą na trybunach, ale kolejny wielki sukces w historii białoruskiego klubu znowu się ziścił! Mistrzowie Białorusi pokonują Słowaków 3:0!

• Sędzia Stark dolicza trzy minuty do spotkania w Borysowie.

• Nie pomógł Robert Vittek, nie pomógł absolutnie nic - Slovan w kiepskim stylu przegrywa awans do Ligi Mistrzów. Tylko sekundy dzielą BATE od czwartego występu w fazie grupowej najlepszych rozgrywek klubowych w Europie.

• Ostatnia zmiana w BATE - schodzi niekwestionowany bohater dzisiejszego meczu, Witalij Rodionow. Na murawie wchodzi Mikałaj Signiewicz.

• Kolčák (Slovan) zakończy ten nieszczęśliwy mecz z żółtą kartką.

• Skandaliczna postawa Kolčáka kończy się tym, że Rodionow przy asyście bezradnego Hudáka huknął obok bramkarza Slovana i powiększył prowadzenie gospodarzy do trzech bramek!

• 3:0, 3:0!!! KROPKĘ NAD "I" STAWIA SAM RODIONOW!!!

• Znowu asysta Rodionowa - przy beznadziejnej pogoni Čikoša kapitan BATE serwuje Kriwcowi idealną piłkę z gatunku tych, których po prostu się nie marnuje. Strzał obok wyciągniętych ramion Perniša pieczętuje awans BATE do LM!

• GOOOOOL! 2:0! SIERGIEJ KRIWIEC! TO JUŻ JEST CHYBA KONIEC! LIGA MISTRZÓW DLA BATE?!

• Napastnik Lester Peltier za Erika Grendela (Slovan).

• Kriwiec niepotrzebnie holował piłkę sam, wdarł się w pole karne i już szykował się do uderzenia między nogami Perniša, gdy spacyfikował go Grendel!

• Prawie 2:0 i w zasadzie pozamiatane! Hudák pozwolił Aleksiewiczowi na strzał sprzed pola karnego, obok słupka!

• Wczesny prysznic dla Seydouby Soumaha! Kolejny idiotyczny wręcz faul Gwinejczyka ze Slovana, sędzia Stark pokazuje mu drugą żółtą kartkę i wyrzuca z boiska!

• Serb zdecydował się strzelić na bramkę, piłka ląduje w "koszyczku" Perniša.

• Do rzutu wolnego z narożnika pola karnego już podchodzi Filip Mladenović.

• Halenár zagrywał z rzutu wolnego w kierunku Vittka, piłka mija jednak wszystkich piłkarzy i opuszcza boisko.

• Kotłowanina w polu karnym BATE, ale gościom nic to nie daje - Białorusini są skupieni i bronią się bardzo solidnie. Gościom potrzeba błysku sprytu kogoś takiego, jak Robert Vittek.

• To żadne odkrycie, że czas ucieka Slovanowi Bratysława. Wyrównujący gol sprzed tygodnia padł jednak w podobnych okolicznościach - mało kto się spodziewał, ze mistrzowie Słowacji zdołają wyrównać.

• Vittek przytomnie zgrywa piłkę do Kolčáka, Słowak bez namysłu uderza za daleko obok bramki, żeby BATE wpadło w tarapaty.

• Robert Vittek doszedł do dalekiego dośrodkowania Štefánika, uderzenie z woleja napastnika Slovana pozostawiamy bez komentarza.

• Szarża Štefánika lewym skrzydłem była od początku skazana na porażkę, płaskie podanie Słowaka nie dociera do nikogo.

• Schodzi ten, który po końcowym gwizdku może być bohaterem Borysowa - Michaił Gordiejczuk (BATE). W jego miejsce Andrij Jakowlew.

• Perniš wyłapuje zgranie głową Gordiejczuka, szansa na kontrę Slovana zmarnowana - piłka już po drugiej stronie boiska, u bramkarza BATE.

• Kiepska wrzutka Kriwca, Rodionow musiałby mieć trzy metry wzrostu, żeby doskoczyć do dośrodkowania byłego lechity. BATE wciąż niebezpiecznie blisko bramki Słowaków.

• Potężny wolej Rodionowa odbija się od poprzeczki i wychodzi za boisko! To mógł być ten moment, w którym BATE było w stanie przypieczętować swój awans do fazy grupowej LM!

• Fatalny błąd Grendela przy wyprowadzaniu piłki, na całe szczęście dla Słowaków Kriwiec uderzył nieczysto, a piłka jeszcze po rykoszecie wyszła poza pole karne.

• Filipenko! Sekundy po wejściu na boisko Roberta Vittka drugą bramkę mógł zdobyć... piłkarz BATE. Jego petarda ze znacznej odległości mija jednak słupek bramki Slovana.

• Jest i on! Robert Vittek właśnie zastępuje na boisku Pavla Fořta (Slovan). Czy doświadczony snajper odwróci losy meczu w Borysowie?

• Z boiska schodzi zmęczony kapitan Dmitrij Lichtarowicz (BATE), zmienia go Ilia Aleksiewicz.

• Hudák przepchnięty przez Mladenovicia, Serb kąśliwie uderza z ostrego kąta, piłka tylko wypiąstkowana przez Perniša!

• Spore zamieszanie przy okazji goszczenia BATE na połowie Slovana. Rodionow popchnął Jablonskyego przy starcie do główki i arbiter zarządza rzut wolny dla gości.

• Filipenko tylko strąca centrę z rzutu rożnego, futbolówka łagodnie opada w ręce Perniša.

• Wielki podziw należy się bramkarzowi BATE za tę sytuację, chociaż Gorosito też zawinił, celując w miejsce, w którym stał golkiper białoruskiego zespołu.

• Jak to nie wpadło?! Gorosito uderza raz i drugi, przy okazji każdej próbie znakomity refleks Czernika! To może być interwencja na miarę Ligi Mistrzów dla BATE!

• Kartki sypią się jak z rękawa. Teraz żółty kartonik dla Nicolasa Gorosito (Slovan).

• Za atak na Halenara żółtą kartkę obejrzał Dmitrij Lichtarowicz (BATE).

• A tak padła bramka na 1:0 autorstwa Gordiejczuka.

• Oj, zasłużył na tę żółtą kartkę Seydouba Soumah (Slovan). Nieładny faul od tyłu na Gordiejczuku.

• Boisko po raz kolejny opuszcza kapitan Slovana, Igor Žofčák. W jego miejsce Samuel Štefánik.

• Rozpoczynamy drugą, decydującą połowę meczu w Borysowie! Wygląda na to, że trener Slovana dokonał w przerwie podobnej zmiany, co przed tygodniem.

• Piłkarze BATE i Slovana już na murawie - na razie bliżej czwartego awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów ci pierwsi. Tylko jedna bramka zapewni Słowakom jedynie szansę na dogrywkę - do awansu potrzebują dwóch bramek.

• Co tu dużo mówić - BATE zapowiadało, że nie satysfakcjonuje ich przewaga bramki na wyjeździe i dąży do awansu o wiele ambitniej niż piłkarze Slovana. Rodionow mógł zapewnić gospodarzom prowadzenie już na początku meczu, lecz asystę przy bramce Gordiejczuka poprzedził uderzeniem w słupek. Sytuacja zawodników z Bratysławy jest nie do pozazdroszczenia. Do zobaczenia za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Uuuf, co za parada kiksów. Nieczyste uderzenie Kriwca na samym środku pola karnego Slovana, piłka poleciała gdzieś w poprzek boiska.

• Lichtarowicz poślizgnął się tuż przed przyjęciem piłki zagranej z rzutu wolnego przez Kriwca, Slovan znowu w wielkich opałach!

• Żółta kartka dla Edgara Olechnowicza (BATE).

• Podał, podał! Rodionow pod samą bramką oddał piłkę Gordiejczukowi, choć mógł wykończyć tę akcję sam. Białorusin przejął futbolówkę, wpadł między dwóch obrońców i podciął piłkę nad bramkarzem Slovana! BATE jedną nogą w Lidze Mistrzów!

• GOOOOL! 1:0 dla BATE! Gordieeeeejczuk!

• Soumah wywalczył piłkę w walce z niefrasobliwym Mladenoviciem, arbiter zdecydował się odgwizdać przewinienie Gwinejczyka.

• Zablokowana wrzutka Čikoša zmusza go do wycofania piłki do obrony, w końcu futbolówka trafia do bramkarza. I z powrotem, od obrony, do pomocy... aż do straty.

• Strzał Mladenovicia zablokowany przez słowacką obronę, poprawka Filipenki ląduje tylko na bandach reklamowych!

• Rodionow tylko musnął z najbliższej odległości dośrodkowanie Mladenovicia, który wcześniej ubiegł Čikoša - piłka w rękach bramkarza Slovana.

• Z pierwszej piłki uderzał Wołodźko, pomysł dobry, wykonanie już o wiele gorsze.

• Środek ciężkości znowu przesuwa się w kierunku środka boiska, BATE na moment zaniechało ataków, Slovan zwarty i skupiony jedynie na obronie. Czyżby Słowacy czekali na drugą połowę i wejście Roberta Vittka?

• Szybka odpowiedź Halenara - ten sam zawodnik, który przed tygodniem asystował przy bramce Roberta Vittka, teraz sprezentował Fořtowi dośrodkowanie, po którym Czech główkuje nad poprzeczką!

• Blisko, ale bez gola! Rodionow w ogóle nie miał zamiaru odegrać piłki do któregokolwiek z kolegów w polu karnym i sam uderzył z kilkunastu metrów. Futbolówka wychodzi z boiska może pół metra od bramki!

• Perniš piąstkuje centrę Kriwca z rzutu rożnego. BATE kontroluje grę, choć każde zapuszczenie się w pobliże bramki Slovana jest przerywane przez Słowaków.

• Ciekawa próbka szybkiej klepki piłkarzy BATE, kluczowe podanie Kriwca ląduje jednak w rękach Perniša zamiast pod nogami Rodionowa.

• Do rzutu wolnego podszedł Žofčák i dośrodkował w pole karne, obrona BATE radzi sobie z wrzutką kapitana drużyny z Bratysławy.

• Leci, leci... jednak obok słupka! Jablonský błyskawicznie zripostował szansę Rodionowa i zdecydował się na bombę z dalszej odległości. Czernik stał jak wryty, gdy piłka mijała słupek bramki Białorusinów!

• Słupek!!! Rodionow wykorzystał lukę w obronie Slovana i pod ostrym kątem popędził do podania Lichtarowicza, przejął piłkę i technicznym uderzeniem posłał ją obok Pernisa! Futbolówka odbija się od słupka!

• Mladenović uwikłany w drybling pod linią końcową połowy Slovana, nic z tego - goście dobrze radzą sobie z Serbem.

• Slovan ma pełne ręce roboty przy neutralizowaniu ataków BATE już w środku pola. Nie zmienia to faktu, że Słowacy potrzebują wyjazdowej bramki, żeby w ogóle myśleć o awansie.

• Gordiejczuk zawinął lewą nogą z dystansu - zdradliwa, podkręcona piłka Białorusina trochę zbyt lekka i płaska, żeby zaskoczyć Perniša.

• Rzut wolny dla BATE, Soumah włożył za dużo siły w próbę odbioru piłki pod polem karnym Białorusinów.

• Gwizdy częstują piłkarzy Slovana rozgrywających atak pozycyjny od własnej linii defensywy. Wielka wrzawa zaraz po tym, jak Anri Chagusz odzyskuje piłkę dla BATE.

• Ruszyli! Przywilej rozpoczęcia meczu o awans do fazy grupowej LM przypadł w udziale gościom - Slovanowi Bratysława. Mistrzowie Słowacji grają dziś w białych kostiumach.

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest arbiter z wysokiej półki - Niemiec Wolfgang Stark. To on za chwilę rozpocznie mecz, który śmiało można nazwać derbami Europy Środkowo-Wschodniej.

• Obie jedenastki już na boisku - za niewiele dłużej niż półtorej godziny okaże się, dla której z drużyn wybrzmiewający właśnie hymn Ligi Mistrzów jest ostatnim w tym sezonie. Przypomnijmy, BATE wystąpiło w fazie grupowej LM już trzy razy - Slovan ani razu.

• Rzut oka na nowiutką Borysów Arenę - dzisiaj ten stadion powinien być wypełniony do ostatniego miejsca, podobnie, jak przed tygodniem bratysławskie Pasienky.

• Pełna zapowiedź dzisiejszego spotkania w Borysowie dostępna pod TYM linkiem.

• Ustawienie obu zespołów:

• Mamy doświadczonych zawodników. I piłkarze, i cały sztab jest świadomy, że nie możemy wyjść na boisko usatysfakcjonowani rezultatem poprzedniego meczu – to słowa Alaksandra Jermakowicza, trenera BATE.

• Remis u siebie jest dobrym i jednocześnie zwodniczym wynikiem. Zdobycie gola na wyjeździe to podstawa, wyzwanie i cel – mówił František Straka, szkoleniowiec Slovana.

• W walce o awans nie pomoże Slovanowi jedna z większych gwiazd tego zespołu, Marko Milinković. Z powodu kontuzji ze składu wypadł także Richard Lásik. Skład BATE identyczny do tego, który przed tygodniem wybiegł na boisko w Bratysławie.

• Ławka rezerwowych BATE: Germans Māliņš, Nemanja Tubić, Alaksandr Karnicki, Ilia Aleksiewicz, Maksym Wołodźko, Andrij Jakowlew i Nikołaj Signiewicz.

• Ławka rezerwowych Slovana: Martin Polaček, Branislav Niňaj, Karol Mészáros, Lester Peltier, Samuel Štefánik, Mamadou Bagayoko, Robert Vittek.

• Awans do czwartej rundy eliminacji LM BATE zawdzięcza dobrze znanemu kibicom poznańskiego Lecha Siergiejowi Kriwcowi. To jego gol dał Białorusinom awans w dwumeczu z węgierskim Debreczynem, a przed tygodniem były lechita asystował przy samobójczej bramce Tomáša Jablonskyego.

• W pierwszym składzie Slovana zobaczymy za to dwóch byłych zawodników z polskiej ligi - obrońcę Erika Čikoša (kiedyś Wisła Kraków) i bramkarza Dušana Perniša, który niedawno bronił bramki Pogoni Szczecin.

• Sam Vittek zacznie dzisiejszy mecz tylko na ławce rezerwowych. Przed tygodniem to bramka byłego snajpera Norymbergi zadecydowała o remisie 1:1 w słowackiej stolicy.

• To mecz roku dla Slovana i dla całej Słowacji – zapowiadał przed dzisiejszym spotkaniem BATE Borysów ze Slovanem Bratysława napastnik mistrza Słowacji, Robert Vittek. Zapraszamy na relację LIVE z meczu rewanżowego IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów - pierwszy gwizdek już o 20:45!