Bayer Leverkusen

4

AS Roma

4

• Serdecznie dziękuję za śledzenie relacji LIVE tego niesamowitego meczu w portalu Ekstraklasa.net. Spotkanie komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn. Dziękuję za uwagę i do usłyszenia jutro!

• A na chłodno, co ten wynik daje obu zespołom? Niewiele. Bayer ma 4 punkty, Roma 2. Barcelona wygrała z BATE Borysów, więc nadal wszystkie cztery zespoły mają szanse na awans, a klub z Hiszpanii z 7 oczkami przewodzi tabeli grupy E.

• Od siebie powiedzieć mogę, że ten mecz chyba na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Dawno nie widziałem tak szalonego pojedynku! Oczywiście patrząc na wynik nietrudno domyśleć się, że obie strony niefrasobliwie zagrały w defensywie, popełniając masę błędów. Drużyny nadrobiły jednak charakterem i wolą walki.

• Ciężko opisać słowami to, co działo się na boisku... Osiem bramek, totalny rollercoaster! Najpierw dwa gole Bayeru w wykonaniu Hernandeza. Później dwoma trafieniami odpowiedział De Rossi. Po przerwie genialnie z wolnego uderzył Pjanić, a po kontrze czwartego gola dla Romy dołożył Falque. Jednak to nie zniechęciło gospodarzy, którzy zdołali odpowiedzieć trafieniami Kampla i Mehmediego.

• KONIEC MECZU! 4:4, CO ZA SPOTKANIE!

• Żółta kartka dla Wendella.

• 3 minuty doliczył sędzia.

• HERNANDEZ O CENTYMETRY!!! W kontrataku gospodarzy świetnie uderzył Meksykanin i naprawdę niewiele się pomylił!

• I Iturbe za Florenziego.

• Gdzieś tam po drodze były jeszcze dwie zmiany Romy. Dżeko za Gervinho...

• Czy ktoś pokusi się o zadanie nokautującego ciosu? Półtorej minuty do końca!

• Właśnie za to kocha się futbol! Zawodnicy Romy nie wierzą w to, co się dzieje!

• Niesamowite! Wendell zagrał piłkę po ziemi wzdłuż pola karnego, a po drugiej stronie słupka czekał Mehmedi, który wpakował piłkę do pustej bramki! 4:4!

• O LUDZIE, 4:4!!! MEHMEDI ZDOBYWA GOLA!

• Wspaniałe uderzenie Kevina Kampla dokładnie z linii pola karnego! Zawodnik Bayeru bez zastanowienia huknął w kierunku długiego słupka Szczęsnego nie dając mu szans! Po drodze piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki.

• GOOOL DLA LEVERKUSEN! KAMPL!!!!! JEST 3:4!!!

• Wrzutka w pole karne Romy, ale tam faulował świeżo wprowadzony Yurchenko.

• Mecz się odrobinę uspokoił. Bayer z każdą minutą przestaje wierzyć w korzystny rezultat, a Roma spokojnie czeka na okazje do kontrataku lub dłuższego przytrzymania piłki. Włochom teraz nigdzie się nie spieszy.

• Szykuje się ostatnia zmiana w Bayerze. Wchodzi Yurchenko za Topraka.

• Bayer się jednak nie poddaje! Bramkę próbował zdobyć Brandt, ale Szczęsny przytomnie wyszedł z bramki i skrócił kąt uderzenia. Potem z rzutu rożnego główką strzelał Papadopoulos, lecz znów Polak na posterunku!

• Cóż za come-back drużyny Rudiego Garcii! Na BayArena słychać już tylko kibiców z Włoch!

• Roma i podręcznikowy kontratak! Prostopadłe podanie do Gervinho, który wykorzystał swoją szybkość na skrzydle i minął obrońców. Reprezentant WKS podał do Falque, któremu pozostało już tylko pokonać bramkarza!

• GOOOOOOOOOL!!!! JUŻ 2:4, A GOLA ZDOBYWA FALQUE!!!

• Świetna akcja Romy! Najpierw obrońcom urwał się Florenzi i oddał bardzo mocny strzał, który zdołał odbić Leno, a dobijał Falque, który uderzając piłkę głową, trafił w poprzeczkę!

• Dopiero co wprowadzony Brandt dostał niezłe prostopadłe podanie i oddał strzał w światło bramki, Szczęsny jednak spokojnie zatrzymuje uderzenie i łapie piłkę.

• Kampl znów próbował zaskoczyć Szczęsnego z dystansu, niewiele ponad bramką polskiego golkipera Romy.

• Brandt zastępuje kontuzjowanego Kramera w drużynie "Aptekarzy".

• Kolejna niedokładna wrzutka gospodarzy i zmarnowany korner.

• Hakan Çalhanoğlu uderzał na bramkę Szczęsnego, ale po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

• Kramer wyraźnie kuleje, zaraz czeka nas kolejna zmiana.

• Zmiana w zespole gości. Wchodzi Falqué za Salaha.

• Pół godziny do końca spotkania.

• Dwie próby Hakana Çalhanoğlu z rzutu rożnego, obie piłki lądowały na głowach obrońców Romy.

• Zmiana w Bayerze. Bellarabi opuszcza boisko, w jego miejsce Mehmedi.

• Co za uderzenie, czapki z głów! Genialny strzał Pjanicia w górny prawy róg bramki. Leno jedynie bezradnie spojrzał na podkręconą futbolówkę! Wspaniały gol!

• GOOOOOOOL!!!! PJANIĆ NA 3:2!!!

• Faul na Nainggolanie. Uderza Pjanić.

• Gervinho... Co za rajd! Zawodnik Romy wspaniale się obrócił i ominął czterech piłkarzy Bayeru! Sił po tym rajdzie nie starczyło już na strzał, Leno zdołał obronić uderzenie.

• Z drugiej strony boiska uderzał Kampl, ale nie sprawił dużego wysiłku Szczęsnemu tym uderzeniem z dystansu.

• Donatio mały włos nie pokonał własnego bramkarza próbując wybijać piłkę głową! Jednak świetnie interweniował Leno.

• Rzut wolny dla Romy. Znów wrzuca Pjanić...

• Manolas pojedynkował się z Bellarabim, aut dla gospodarzy.

• Próbował Bayer, ale przez niedokładność akcja spaliła na panewce.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Zawodnicy już wychodzą na murawę, aby rozpocząć drugą połowę tego pasjonującego pojedynku!

• Statystyki pokazują, że to Roma była zespołem dominującym. Aż 61% posiadania piłki i 209 podań przy 113 podaniach Bayeru. W celnych strzałach mamy jednak remis - obie ekipy po trzy razy trafiły w światło bramki.

• Jeśli wybrali Państwo tego wieczora pojedynek Bayeru z Romą, to na pewno Państwo nie żałują! Jest to zdecydowanie najbardziej emocjonujący mecz dzisiaj, aż 4 gole, wspaniałe tempo spotkania, dużo walki na boisku. Po fatalnym początku, Roma w świetnym stylu odrobiła straty i druga połowa zapowiada się znakomicie!

• W drugim pojedynku tej grupy, BATE Borysów bezbramkowo remisuje po pierwszej połowie z Barceloną.

• Sędzia Viktor Kassai kończy pierwszą połowę!

• Nieudana wrzutka w pole karne, bez problemu wybijają obrońcy gospodarzy.

• Korner dla Romy, piłkę wybił Papadopoulos.

• Włosi wyglądają, jakby odzyskali wiarę w siebie. Są dużo dokładniejsi, szybsi niż na początku spotkania. Zapewne trener Rudi Garcia żałuje, że za chwilę kończy się pierwsza połowa.

• Teraz Roma zaczyna dyktować warunki. Znów uderza Nainggolan, po raz kolejny bardzo niecelnie.

• Uff... Co za pojedynek, co za emocje!

• Piłkę z wolnego wrzucał Pjanić, świetne, niskie dośrodkowanie trafiło do De Rossiego, który wyrównuje!

• GOOOOOL!!!! ZNÓW DE ROSSI, JEST 2:2!!!

• Teraz faul Kramera i żółta kartka dla zawodnika Bayeru. Dobra okazja dla gości, piłka ustawiona po prawej stronie boiska! Można zarówno strzelać, jak i wrzucać.

• Żółta kartka dla De Rossiego za dyskusje.

• Już akcja z drugiej strony boiska! Gervinho przyjął bardoz długie podanie w polu karnym, ale w ostatniej chwili się potknął. Miał jeszcze pretensje do arbitra, że był faulowany.

• Hernandez.... Ależ było blisko! Po wspaniałym dośrodkowaniu od Bellarabiego Meksykańczyk prawie skompletował hat-tricka! Przeszkodził mu w tym Szczęsny, który dotknął piłki i przez to z kilku metrów napastnik Bayeru nie trafił głową w światło bramki!

• Nainggolan stąpa po cienkim lodzie. Od razu po rozpoczęciu gry faulował Hernandeza w środku pola. Ostre wejście, ma szczęście, że nie został szybciej wysłany do szatni.

• Leno wypiąstkował piłkę po wrzutce z rzutu rożnego. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do De Rossiego, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy!

• GOOOL DLA ROMY! DANIELE DE ROSSI!

• Salah indywidualnie próbował się przedrzeć prawym skrzydłem. Ominął dwóch rywali, ale trzeci obrońca już zabrał mu piłkę. Niezła próba skrzydłowego Romy.

• Roma znów próbuje atakować. Dużo prostopadłych, szybkich piłek jest posyłanych pod bramkę Leno, jednak za każdym razem w którymś momencie Niemcy przecinają podanie.

• Przepychanki na boisku. Według sędziego Nainggolan próbował wymusić rzut karny. Jak pokazują powtórki, arbiter ma rację! Żółta kartka dla Belga.

• Roma zdezorientowana, ogłuszona. Próbował z półwoleja strzelać Nainggolan, ale postraszył jedynie ptaki na stadionie BayArena.

• A fantastyczną asystę zalicza przy tym golu Hakan Çalhanoğlu, który obok Meksykanina jest najjaśniejszą postacią Bayeru tego wieczoru.

• Hernandez dostał świetną prostopadłą piłkę ze środka pola. Najpierw będąc oko w oko ze Szczęsnym trafił w polskiego golkipera, ale przy dobitce bramkarz Romy nie miał już szans!

• GOOOOL! 2:0 DLA LEVERKUSEN, STRZELA ZNÓW HERNANDEZ!

• Korner jednak zmarnowany przez gości.

• Dwa groźne ataki gości! Strzelał Pjanić, ale dobrze interweniował Leno, potem Salah na skrzydle wywalczył rzut rożny.

• Bayer bardzo dojrzale gra od początku tego meczu. Nie forsuje tempa po strzeleniu gola, spokojnie rozgrywa piłkę licząc na kolejny błędy defensywy Romy. Na razie Włosi bezradni w ataku.

• Wendell faulowany na środku boiska przez Salaha.

• Bardzo dobra piłka z głębi pola do Gervinho. Zawodnik Romy wychodził sam na sam z bramkarzem, jednak Leno odważnie wyszedł z bramki i wybił piłkę.

• Salah przejął piłkę na połowie Bayeru, ale znów strasznie niedokładni goście.

• Nic z tego nie wyszło. Piłka została szybko wybita. Próba szybkiej kontry Romy w wykonaniu Gervinho, ale Niemcy świetnie zatrzymują akcję.

• Bayer pewnie wszedł w to spotkanie. Faul Rüdigera z lewej strony boiska. okazja do dośrodkowania dla "Aptekarzy"

• Roma próbuje odpowiedzieć atakiem pozycyjnym. Piłka krąży od lewego do prawego skrzydła, na razie bez większego powodzenia.

• Spokojne uderzenie po ziemi w róg bramki Szczęsnego z jedenastki, Polak bez większych szans. Co za szalony początek spotkania!

• GOOOL DLA BAYERU! HERNANDEZ!

• Manolas zablokował ręką dośrodkowanie Çalhanoğlu.

• RZUT KARNY DLA BAYERU!

• Z drugiej strony próbował odpowiedzieć Pjanić, ale bez realnego zagrożenia dla bramki gospodarzy.

• Okazja już w pierwszej minucie meczu! Hakan Çalhanoğlu uderzał, ale niecelnie, piłka po drodze trafiła jeszcze w głowę Hernandeza.

• Gotowi? Zaczynamy!

• Zawodnicy obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu BayArena!

• Przypomnijmy aktualną sytuację w grupie E. Po dwóch meczach prowadzi Barcelona, która ma 4 punkty. Dzisiejszym rywalem zespołu z Hiszpanii jest BATE Borysów, które zgromadziło 3 punkty. Taki sam dorobek punktów ma Bayer, a najgorzej wygląda sytuacja Romy - która ma zaledwie jedno oczko.

• Bayer i Roma pojedynkowały się już w Lidze Mistrzów - było to w sezonie 2004/05. "Aptekarze" wygrali mecz u siebie 3:1, a na wyjeździe zremisowali 1:1. Skończyli wtedy grupę na pierwszym miejscu, podczas gdy "Giallorossi" byli ostatni.

• Z kolei w ekipie gospodarzy wystąpi od pierwszych minut Ömer Toprak, gdyż Lars Bender nadal pauzuje z powodu kontuzji. W środku pola zobaczymy Wendella, Kevina Kampla i Hakana Çalhanoğlu. Javier Hernández startuje jako jedyny napastnik.

• Trener gości, Rudi Garcia dokonał dwóch zmian w porównaniu do wygranego w weekend meczu z Empoli. Po urazie do składu wraca obrońca Antonio Rüdiger, a w środku pomocy wystąpi Radja Nainggolan.

• Znamy już składy obu zespołów.

• Serdecznie witamy na relacji LIVE z pojedynku trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, podczas której Bayer Leverkusen zmierzy się z AS Romą!

• Bayer Leverkusen - Roma LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Giallorossi" pod presją

Interesująco zapowiada się spotkanie 3. kolejki grupy E, w którym Bayer podejmie Romę. Włosi desperacko potrzebują punktów po nieoczekiwanej porażce odniesionej trzy tygodnie temu z BATE w Borysowie.