4

3 1 połowa

FC Kopenhaga

0

• Bayer Leverkusen rozbija dzisiaj Kopenhagę aż 4:0 i wygrywa w dwumeczu 7:2, dzięki czemu bez trudu wchodzi do fazy grupowej Ligi Mistrzów. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Andersen pewnie łapie piłkę po uderzeniu z wolnego Calhanoglu. W odpowiedzi De Ridder fatalnie marnuje okazję do zabójczej kontry, a strzał Bengtssona poszybował ponad bramką.

• Żółta kartka dla De Riddera.

• Andersen bardzo dobrze interweniował przed polem karnym, uprzedzając Sona.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• Niemrawo atakuje Kopenhaga. Ciężko będzie Duńczykom wpisać się jeszcze na listę strzelców.

• Bellarabi w kontrataku odpowiada uderzeniem z dystansu, z którym Andersen poradził sobie bez problemów.

• Fatalne dośrodkowanie Pourie w naprawdę dobrej akcji Kopenhagi. Była okazja.

• Son sam chciał rozwiązać kontratak Bayeru, ale uderzył płasko obok bramki Kopenhagi!

• Andersen broni strzał Drmicia zza pola karnego!

• Pourie zmienia z kolei Amankwę, który w tym meczu sprowokował i rzut wolny, z którego padł gol, i rzut karny.

• Owacja dla Kiesslinga, który schodzi z boiska. W jego miejsce Drmić.

• Calhanoglu zablokowany w polu karnym. Rzut rożny.

• Ten mecz pokazuje, dlaczego Kopenhaga jest tylko wicemistrzem Danii. To nie jest ten sam zespół, który potrafił wejść nawet do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

• Zaskoczyli rozegraniem rzutu wolnego gospodarze, długa piłka w tempo w pole karne do Kiesslinga, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam z Andersenem! 4:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Stefan Kiessling!

• Reinartz zmienia Rolfesa

• Bardzo ciężko idzie gościom atakowanie i dążenie przynajmniej do honorowego gola. Bayer w pełni kontroluje to, co dzieje się na murawie.

• Calhanoglu z rzutu wolnego uderza nad poprzeczką.

• Schodzi Toutouh, wchodzi Gislason w ekipie gości.

• Kiessling teraz faulowany 27 metrów od bramki rywala. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Bellarabi w akcji indywidualnej uderza zza pola karnego, ale wprost w ręce Andersena.

• Zmiana. Papadopoulos za Topraka, który ma problemy fizyczne.

• Papadopoulos szykuje się do wejścia na boisko.

• Poprzeczka!!! Po świetnej akcji gości Toutouh trafia z kilkunastu metrów w poprzeczkę!

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy Kiessling oddał bardzo niecelny strzał głową.

• Athletic - Napoli 0:0 (1:1)
  • W ledwie siedem minut Bayer przesądził swój awans do Champions League, a jeszcze następnie dołożył trzeciego gola. Nie ma wątpliwości, że to Niemcy zagrają w fazie grupowej, ale trzeba jeszcze dograć te 45 minut drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Jeszcze Toutouh uderza zza pola karnego zupełnie na wiwat.

• Gdyby można było rzucić ręcznik i zakończyć mecz, to myślę, że Kopenhaga by z tego skorzystała. Duńczycy wprawdzie teraz atakują, ale bez przekonania.

• Był rzut rożny dla Kopenhagi, ale ponownie skończyło się na spokojnej interwencji Leno.

• Rolfes z dystansu posyła piłkę wysoko w trybuny BayArena.

• Z przerwania kontrataku rywala Spahiciowi wyszedł strzał z bardzo dalekiego dystansu, ale piłka minęła jednak bramkę Andersena.

• Bayer Leverkusen - KopenhagaBayer Leverkusen - Kopenhaga

• Teraz to już na sto procent jest pozamiatane. Nie ma wątpliwości, że to Bayer awansuje do Champions League.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Kiessling ze spokojem zdobywa gola! 3:0!

• Kartka dla pomocnika Kopenhagi.

• Karny dla Bayeru! Amankwaa w kontrze gospodarzy fauluje w szesnastce Kiesslinga!

• Bengtsson uderza, a po murze piłka wychodzi na rzut rożny.

• Szansa dla Kopenhagi, która ma teraz rzut wolny z 20 metrów od bramki Leno.

• Duńczycy wybijają piłkę po centrze Calhanoglu.

• Son w akcji indywidualnej zdobył dla swojej drużyny rzut rożny.

• Ćwierć meczu za nami. Nie ma wielu emocji na BayArena - gospodarze szybko zgasili zapędy gości i kontrolują boiskowe poczynania.

• Rzut wolny dla Kopenhagi, ale Leno pewnie łapie piłkę po centrze Bengtssona.

• Son dopada do piłki odbitej od obrońców po strzale Rolfesa i trafia do siatki, ale był wcześniej na spalonym i gol nie został uznany!

• Ucierpiał w starciu z rywalem Rolfes, ale były reprezentant Niemiec szybko doszedł do pełnej sprawności.

• Niezła centra Bengtssona, ale żadnemu z jego kolegów nie udało się oddać strzału.

• Cornelius przedarł się lewym skrzydłem, ale dośrodkował wprost pod nogi Rolfesa. Chwilę później Bengtsson wywalczył korner.

• Nie czekali gospodarze z wyjaśnieniem kwestii awansu. Teraz przy strzeleniu trzech goli Kopenhaga będzie mieć tylko dogrywkę, ale czy Duńczycy są w ogóle w stanie oto powalczyć?

• 2:0 dla gospodarzy! Calhanoglu uderza z rzutu wolnego, piłka trafia w rękę Amankwy w murze i zaskakuje Andersena!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Hakan Calhanoglu!

• Calhanoglu faulowany teraz około 25 metrów od bramki Kopenhagi. Rzut wolny dla Bayeru, który mimo prowadzenia nie ustaje w atakach.

• Wspaniały start gospodarzy! Goście teraz muszą strzelić trzy gole, więc prawdopodobnie to już jest koniec gry w tym dwumeczu!

• Gol dla Bayeru już w 68. sekundzie! Katastrofalny błąd Jorgensena, znakomita kombinacja Sona z Kiesslingiem i Koreańczyk pokonuje Andersena w sytuacji sam na sam!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Son na 1:0!

• Zaczynamy!

• Sędzią spotkania jest Anglik Mark Clattenburg.

• Piłkarze obu drużyn są na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów.

• - Kopenhaga potrzebuje dwóch goli do awansu. Na pewno zagrają inaczej niż przed tygodniem, na pewno bardziej zaryzykują. My jednak musimy zagrać w swoim stylu. Wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i to powinno pomóc nam w dobrej organizacji gry w tym meczu - mówił z kolei Roger Schmidt, trener Bayeru.

• - Mieliśmy dwa cele w tym sezonie. Jeden z nich już zrealizowaliśmy, bo zagramy w fazie grupowej europejskich rozgrywek. Dlatego też jesteśmy zadowoleni z naszej sytuacji i nie czujemy żadnego ciśnienia. (...) Bayer od początku zagra ofensywnie i na tym będziemy szukać naszej szansy. Sami jednak nie będziemy czekać, też zaatakujemy - mówił przed tym meczem trener Kopenhagi, Stale Solbakken.

• Rezerwowi Kopenhagi: Johan Wiland, Per Nilsson, Steve de Ridder, Yones Felfel, Rurik Gislason, Brandur Olsen, Marvin Pourie.

• Rezerwowi Bayeru: Dario Kresić, Julian Brandt, Josip Drmić, Levin Oztunali, Kyriakos Papadopoulos, Stefan Reinartz, Wendell.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! W jedenastce Bayeru znalazł się Sebastian Boenisch.

• Nie ma wątpliwości, że faworytem jest Bayer, który kilka dni temu wygrał nawet na Signal Iduna Park w Dortmundzie w starciu z tamtejszą Borussią 2:0. Wszystko więc wskazuje, że w najbliższej edycji Champions League zobaczymy cztery drużyny naszych zachodnich sąsiadów, podczas gdy Duńczycy mogą pozostać bez żadnej, jako że wczoraj mistrz Danii, Aalborg, przegrał wyraźnie rywalizację z cypryjskim Apoelem Nikozja.

• Po pierwszym meczu w bardzo dobrej sytuacji znajdują się Niemcy, którzy w Danii wygrali 3:2 dzięki bramkom Kiesslinga, Bellarabiego oraz Sona. Gospodarze potrafili odpowiedzieć tylko trafieniami Jorgensena oraz Amartey'a, przez co dzisiaj muszą zdobyć przynajmniej dwa gole, żeby wrócić do gry.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu rewanżowego 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym Bayer Leverkusen zmierzy się z FC Kopenhaga.