3 1 połowa

Arsenal Londyn

1

• To tyle z Monachium, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam na jutrzejsze relacje z Ligi Europy!

• W drugim spotkaniu tej grupy Olympiakos pokonał u siebie Dynamo Zagrzeb, oznacza to, że piłkarze Arsenalu są w ogromnych tarapatach w walce o wyjście z grupy! W tej chwili piłkarze z Emirates są na trzecim miejscu w grupie i mają tyle samo punktów co ostatnie Dynamo, a aż sześc oczek brakuje im do drugiego Olympiakosu!

• Bayern pokazał swoją klasę i udanie zrewanżował się na Arsenalu za porażkę sprzed dwóch tygodni. Bezradni byli dziś piłkarze z Londynu.

• KONIEC!

• W końcówce cały czas przy piłce piłkarze Bayernu Monachium, goście są już pogodzeni z losem.

• W końcówce Thomas Mueller wykańcza szybką kontrę Bayernu i ostatecznie dobija gości! Pogrom, 5:1 dla Bawarczyków!

• ...a Santi Cazorla zostaje zastąpiony przez Caluma Chambersa.

• Dwie zmiany w Arsenalu. Olivier Giroud zmieniony przez Alexa Iwobiego...

• Co teraz zrobił Arjen Robben?! Dostał świetne podanie, obrońcy zostali bardzo daleko w tyle, Holender chciał minąć bramkarza, a ostatecznie dał się dogonić obrońcom i nie oddał nawet strzału...

• Bardzo mocny strzał głową w wykonaniu Douglasa Costy, piłka trafiła w jednego z zawodników Arsenalu - kibice i piłkarze Bayernu domagają się odgwizdania zagrania ręką i jedenastki, ale nieugięty jest sędzia Rocchi.

• Kolejny już raz dośrodkowanie Oezila z rzutu rożnego nie przynosi zagrożenia bramce Bayernu.

• Doskonałe podanie dostał Arjen Robben, miał mnóstwo czasu i miejsca, aby pokonać Petra Cecha, a zaprezentował jedynie swoje firmowe zejście do boku, i akcję zakończył strzałem wprost w doświadczonego golkipera!

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Swój dzisiejszy dobry występ zwieńczony golem zakończył już Robert Lewandowski, w jego miejsce pojawia się Arturo Vidal.

• JEST GOL DLA GOŚCI! Oezil arcydokładnie dośrodkowuje na Oliviera Giroud, który mimo asysty dwóch obrońców pięknym strzałem z półprzewrotki pokonał Neuera!

• Druga roszada w zespole gospodarzy - dobrze spisał się dzisiaj Jerome Boateng, zastępuje go Mehdi Benatia.

• Rzut wolny w okolicach trzydziestu metrów od bramki Manuela Neuera wykonywał Mesut Oezil - dośrodkowanie Niemca z łatwością wybite przez obronę klubu z Bawarii.

• Nacho Monreal wbiega w pole karne, w kontakcie z Alabą zawodnik Arsenalu pada niczym rażony piorunem, gwizdek sędziego jednak milczy!

• Zmianę zarządza także Arsene Wenger - niewidocznego Joela Campbella zmienia Kieran Gibbs.

• Fantastyczna wymiana między Cazorlą i Giroud w polu karnym, przed doskonałą szansą stanął ten drugi, uderzył mocno, jednak wprost w Neuera!

• NIESAMOWITE! Arjen Robben w pierwszym kontakcie z piłką zdobywa gola! Po dośrodkowaniu Davida Alaby Holender pokonuje Cecha mocnym strzałem! 4:0!

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu - dobry mecz rozegrał Kingsley Coman, zastępuje go przywitany oklaskami Arjen Robben.

• Douglas Costa czaruje swoim dryblingiem w polu karnym, mija kilku przeciwników, ale został szybko otoczony zawodnikami Arsenalu i jego strzał został zablokowany.

• Dynamiczna wymiana piłki przed polem karnym Bayernu, jednak piłkę spod nóg Alexisa Sancheza wybija Javi Martinez.

• Uzupełniamy informację - w 11. minucie za niesportowe zachowanie w sytuacji z nieuznanym golem kartką ukarany został Mesut Oezil.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Świetnie gra dziś drużyna z Bawarii, poza strzałem Giroud z pierwszych sekund spotkania i nieuznanego gola Oezila Manuel Neuer nie miał kompletnie nic do roboty. Petr Cech trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Zanosi się na pogrom, czekamy, co mistrzowie Niemiec pokażą po przerwie!

• Sędzia Rocchi kończy pierwsze 45 minut, w których mogliśmy oglądać prawdziwy koncert gry w wykonaniu drużyny Bayernu Monachium!

• CO ZA GOL!!! David Alaba odbiera piłkę parę metrów przed polem karnym Arsenalu, mija dwóch przeciwników i bardzo mocnym uderzeniem sprzed szesnastki pokonuje golkipera Arsenalu! 3:0 dla Bayernu!

• Thomas Mueller ekwilibrystycznym strzałem pod poprzeczkę z około jedenastu metrów postraszył Petra Cecha, reprezentant Czech broni jednak ten bardzo silny strzał.

• Na kilka minut przed przerwą przewaga wciąż jest po stronie gospodarzy, jednak akcje straciły trochę na szybkości i sile.

• Thomas Mueller zbyt niefrasobliwie podaje piłkę w szesnastce Arsenalu, kończy się to wybiciem piłki przez Mertesackera.

• Bayern zamknął rywali na ich połowie, kompletnie bezradny jest w tym momencie zespół Arsenalu.

• Niebezpiecznie dośrodkowywał Douglas Costa, trzech piłkarzy Bayernu skakało do piłki, mimo to żaden z nich nie przeciął podania.

• 2:0 prowadzi Bayern! Nieudany strzał Comana skutecznie dobija Thomas Mueller, strzałem z około siedmiu metrów pokonując bramkarza The Gunners!

• Dobre wykonanie rzutu wolnego wybite jednak przez obronę, a akcję centrostrzałem obok bramki Arsenalu zakończył Douglas Costa.

• Pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu ukarany Joel Campbell za faul blisko narożnika pola karnego.

• Poprawka - przy golu Lewandowskiego asystował nie Coman, a Thiago Alcantara.

• Philipp Lahm decyduje się na rajd w pole karne, a jego wycofanie instynktownie wybija Per Mertesacker.

• Tym razem Bayern dośrodkowuje z prawej strony boiska, a mocny strzał głową Roberta Lewandowskiego z najwyższym trudem broni Petr Cech! Ależ mamy mecz na Allianz Arenie!

• Ponownie przy piłce Kingsley Coman, dostał szybkie, mocne podanie, jednak pojedynek sam na sam wygrywa Cech!

• Kingsley Coman pada w polu karnym w pojedynku z Gabrielem, sędzia nie dyktuje jedenastki, ciężko ocenić, czy była to dobra decyzja.

• Co za odpowiedź gości! Mesut Oezil pokonuje z ostrego kąta Manuela Neuera, ale sędzia słusznie odgwizdał przewinienie - Niemiec oddał strzał... łokciem!

• GOOOOL!!! Kingsley Coman świetnie dośrodkowuje piłkę do wychodzącego Roberta Lewandowskiego, który głową pokonuje Cecha! 1:0 prowadzi Bayern!

• Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddaje David Alaba - strzał z dystansu bez problemów łapie Petr Cech.

• Thomas Mueller zagrywa w pole karne do Roberta Lewandowskiego, ten z początku opanował piłkę, jednak już po chwili ją stracił, chwilę później z piłką minął się Costa.

• Dogodna szansa na kontrę w wykonaniu Arsenalu, jednak marnuje ją słabym podaniem Joel Campbell.

• Pierwsze minuty pod dyktando Bayernu, Kingsley Coman przedzierał się z piłką przed polem karnym gości, ale został w porę zatrzymany.

• I już w pierwszej minucie pierwszy strzał oddaje Olivier Giroud - strzał z okolic linii pola karnego nie zagroził jednak bramce Neuera.

• Od środka zaczynają piłkarze Arsenalu!

• Piłkarze wychodzą na murawę, czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie pan Gianluca Rocchi.

• Do meczu zostało już niewiele czasu. Według bukmacherów faworytem dzisiejszego spotkania są oczywiście gospodarze, jednak pamiętamy ostatni mecz pomiędzy Bayernem i Arsenalem w Londynie, oraz niespodziewane zwycięstwo tych drugich. Jak będzie dzisiaj? Dowiemy się za mniej więcej dwie godziny!

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Matt Macey, Calum Chambers, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs, Mathieu Flamini, Alex Iwobi i Jeff Reine-Adelaide.

• Ławka rezerwowych Bayernu Monachium: Sven Ulreich, Mehdi Benatia, Arjen Robben, Rafinha, Arturo Vidal, Holger Badstuber i Joshua Kimmich.

• Znamy już składy obu ekip, zapoznajmy się więc z ławkami rezerwowych...

• Oto skład Bayernu Monachium. W wyjściowej jedenastce oczywiście znalazł się Robert Lewandowski.

• Już teraz zachęcam do typowania swoich faworytów do zwycięstwa w komentarzach.

• Witam Państwa, już za półtorej godziny rozpoczniemy szlagier czwartej kolejki fazy grupowej Champions League - na Allianz Arenę przyjeżdża Arsenal. Możemy być pewni wielkich emocji. Relację na żywo będzie prowadził dla Państwa Piotr Bernaciak.

• Bayern - Arsenal LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Kanonierzy znów przechytrzą monachijczyków?

Arsenal desperacko potrzebuje zdobyć w Monachium przynajmniej punkt, aby w przypadku wygranej Olympiakosu nie skomplikować sobie i tak już trudnej sytuacji w grupie. Podrażniony porażką sprzed dwóch tygodni Bayern na pewno będzie jednak niezwykle groźny. Miejmy nadzieję, że czeka nas świetne widowisko.