• Posiadanie piłki: Bayern 53% - Barcelona 47%
    • Strzały: 20 (8) - 5 (4)
    • Rzuty rożne: 5 - 1
    • Faule: 19 - 12
  • Lepszy był dzisiaj Bayern. Stworzył sobie więcej okazji podbramkowych, strzelił więcej goli, ale strata z pierwszego spotkania była praktycznie nie do odrobienia, a dwa gole Neymara z pierwszej połowy załatwiły sprawę. Teraz zostaje na czekać na jutrzejsze starcie Realu Madryt z Juventusem

• I koniec! Bayern wygrywa to spotkanie, ale przegrywa dwumecz!

• Przekombinowali goście. Neymar wpadł z piłką w pole karne i starał się wyłożyć ją do pustej bramki Messiemu. Zrobił to za mocno i Argentyńczyk nie miał szans na skuteczne i szybkie skończenie akcji

• Lewandowski zagrał piętą do wbiegającego w pole karne Goetze, ale tego fantastycznie powstrzymał Alves

• A Goetze zmienia Muellera

• Podwójna zmiana gospodarzy. Za Schweinsteigera widzimy Martineza

• Sypią się kartki. Tym razem żółtą ukarany Pedro

• Lewandowski oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale wyraźnie się pomylił. Od bramki ter Stegen.

• Trzecia zmiana gości, Xavi wchodzi za Iniestę

• Schweinsteiger ładnie wyłożył piłkę przed pole karne do Muellera, a ten świetnym strzałem pokonał bramkarza. "Tylko" trzech goli brakuje gospodarzom do awansu

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Thomas Mueller, 3:2!

• Gol Lewandowskiego:

• Lewandowski ładnie wymanewrował Mascherano na wysokości pola karnego i zdecydował się na strzał w dolny róg bramki. Ter Stegen nie zdołał skutecznie interweniować

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lewandowski i jest remis!

• Faule: 10 - 4
  • Bayern może miał w trakcie pierwszej połowy więcej okazji podbramkowych, ale brakowało mu tego, co nie opuszczało gości. Skuteczności. Barcelona w odpowiednim momencie potrafiła wypunktować przeciwnika i wpakować mu dwa gole. Losy dwumeczu są praktycznie rozstrzygnięte

• I teraz Mark Clattenburg zaprosił wszystkich na przerwę

• Druga minuta doliczonego czasu gry i żółta kartka dla Thiago za faul na Mascherano

• Mueller zaatakował indywidualnie, zszedł z piłką z lewej strony bliżej środka, ale kiedy już próbował dograć w szesnastkę, to został zablokowany

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Benatia oddał strzał głową po dośrodkowaniu Alonso z rzutu wolnego, ale wyraźnie się pomylił i grę od bramki wznowią goście

• Suarez znów zagrał dobrą piłkę w pole karne do Neymara, ten starał się oddać swojemu koledze, ale zrobił to niedokładnie. Piłkę przejęli gospodarze

• Żółtą kartką ukarany Rafinha. Tymczasem powtórki pokazują, że sędzia podjął świetną decyzję, ter Stegen po strzale Lewandowskiego przechwycił piłkę zanim całym obwodem przekroczyła linię bramkową

• Ależ było blisko gola! Lewandowski oddał mocny strzał na bramkę, a ter Stegen w sobie tylko znany sposób uchronił zespół przed stratą gola! Wybił piłkę tuż sprzed linii bramkowej!

• A teraz Lewandowski faulował Mascherano w polu karnym gości, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

• Ter Stegen! Schweinsteiger oddał strzał głową po dośrodkowaniu Bernata w pole karne, a bramkarz Barcelony popisał się doskonałą paradą!

• Drugi gol strzelony przez Neymara:

• Lahm próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo kiepsko i piłka wyszła na aut bramkowy

• Z pomocnikiem Barcelony już wszystko w porządku, wracamy do gry. Przy piłce goście

• Raktić ucierpiał w starciu z Lewandowskim w środkowej strefie boiska i potrzebuje chwili, aby dojść do siebie

• To nie była kopia poprzedniej bramkowej akcji gości, ale było dość podobnie. Znów Suarez zagrał z prawej strony pola karnego do Neymara, a ten nie dał szans bramkarzowi! Aż pięciu goli potrzebują teraz mistrzowie Niemiec

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Goście aż tak często się mylą, Neymar po raz drugi!

• A teraz bramka już powinna paść! Thiago świetnie zaatakował indywidualnie, podał do Muellera, a ten z doskonałej pozycji nie dał rady pokonać bramkarza!

• I odpowiada Barca! Neymar z lewej strony podał w pole karne do Messiego, a ten oddał strzał z podobnej pozycji, co Lewandowski przed chwilą. I tym razem znów dobrze interweniował bramkarz

• To mogła być bramka! Ładna akcja Alonso i Muellera, ten drugi podał do Lewandowskiego, ale strzał polskiego napastnika (z niezłej pozycji) zdołał obronić ter Stegen

• Neymar upadł w polu karnym rywala po podaniu od Rakiticia, ale angielski sędzia pokazuje, że o rzucie karnym nie ma mowy

• Bardzo spokojny fragment meczu. Goście wymieniają na luzie podania, gospodarze się przyglądają. Wygląda na to, że gol na 1:1 nieco podciął im skrzydła

• Potrafią gospodarze wymienić sporą liczbę podań, ale robią to daleko od bramki rywala. Mają problem z przedostaniem się pod szesnastkę

• Dotychczas zdobywane gole:

• Blisko gola dla Bayernu! Mueller oddał świetny strzał głową po dośrodkowaniu Lahma z prawej strony, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się ter Stegen!

• Czterech goli potrzebują teraz gospodarze do awansu. Czy zdołają je strzelić? Przed chwilą zmarnowali rzut wolny

• Kapitalna akcja! Messi zagrał prostopadłą piłkę do Suareza, ten wyszedł sam na sam, ale zamiast strzelać, zdecydował się na podanie do Neymara. Brazylijczyk trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Neymar, 1:1!

• Lewandowski otrzymał piłkę w polu karnym Barcelony, ale nieco się zaplątał, a następnie faulował jednego z rywali

• Próba kombinacyjnej akcji w wykonaniu gości, ale najpierw przed szesnastką Bayernu piłkę stracił Neymar, a następnie Rakitić

• Spokojnie do boiskowych wydarzeń podchodzą goście. Teraz to oni są dłużej przy piłce i starają się spokojnie wymieniać podania

• Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Benatia był zupełnie niepilnowany w polu karnym rywala i pewnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Benatia i Bayern zaczyna odrabiać straty!

• Lewandowski oddał strzał z ostrego kąta po podaniu Boatenga, ale został zablokowany. Rzut rożny

• I odpowiada Bayern! Mueller popędził lewą stroną, dośrodkował do Boatenga, ale jego strzał został zablokowany

• Groźnie pod bramką Bayernu! Rakitić otrzymał świetne podanie z głębi pola i oddał bardzo dobry strzał, z którym wyśmienicie poradził sobie Neuer!

• Teraz długie zagranie od Boatenga w kierunku Lewandowskiego, jednak niedokładne. Grę od bramki znów wznowią goście

• Pierwsza akcja gospodarzy. Mueller i Lahm wymienili podania na prawej strony boiska, ale ten drugi nie zdołał opanować piłki w polu karnym i ta wyszła na aut bramkowy

• Pan Mark Clattenburg daje znak i STARTUJEMY!

• Ale spekulacje możemy już odłożyć na bok, obie drużyny właśnie wychodzą na murawę. Zaczynamy za chwilę!

• Tak, jesteśmy najlepiej kontrującą drużyną na świecie, jeśli Pep tak powiedział, to ja nie będę z tym polemizował. Teraz nie chcemy szalonego meczu, chcemy utrzymać się przy piłce i spokojnie budować sytuacje bramkowe - powiedział z kolei szkoleniowiec Barcelony

• Cieszymy się z tego, że jesteśmy w półfinale i zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo trudno będzie odrobić stratę trzech goli w starciu najlepszej drużyny ostatnich 15 lat. Musimy zagrać mądrze i zobaczyć, jak sprawy się potoczą. Nigdy nic nie wiadomo, na Camp Nou do 77. minuty był bezbramkowy remis - powiedział przed tym meczem Pep Guardiola

• Dla Bayernu odrobienie straty z pierwszego spotkania będzie graniczyć z cudem, ale jeżeli ma się to udać, to bardzo ważna będzie dyspozycja Roberta Lewandowskiego. Polak w poprzednim spotkaniu miał jedną dobrą okazję, której nie wykorzystał, ale dzisiaj powinno być ich więcej. Ostatni raz do bramki trafił 28 kwietnia w starciu z Borussią.

• Katalończycy z kolei nie mają na co narzekać, ostatni raz przegrali 21 lutego z Malagą. Od tamtej pory rozegrali 18 spotkań i tylko raz zremisowali. Osiem ostatnich meczów z rzędu wygrali.

• Pamiętać również musimy, że spotkanie na Camp Nou nie było jedynym rozczarowaniem, jakie przeżywali kibice Bayernu w ostatnim czasie. Wcześniej przyszła porażka w Pucharze Niemiec z Borussią, z Bayerem w lidze i parę dni temu z Augsburgiem. Pytanie czy Bawarczycy będą w stanie się dzisiaj przełamać?

• Obaj menedżerowie nie dokonali ani jednej zmiany w porównaniu z poprzednim bezpośrednim starciem tych dwóch ekip. W przypadku gości można to zrozumieć, stare powiedzenie mówi, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Nieco zaskakuje fakt, że Pep Guardiola nie zdecydował się na żadną roszadę po porażce 0:3. Zobaczymy, czy szkoleniowiec Bayernu wyjdzie na tym dobrze.

• Ławka gości: Bravo, Bartra, Adrian, Mathieu, Xavi, Rafinha, Pedro

• Ławka gospodarzy: Reina, Dante, Martinez, Pizarro, Gaudino, Götze, Rode, Weiser

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku

• Witamy! Zapraszamy na relację live z rewanżowego starcia w półfinale Ligi Mistrzów, w którym Bayern podejmie Barcelonę. Początek już za około 50 minut!