Juventus Turyn

2

2 2 połowa

2 dogrywka 2 połowap.

• Nic się nie wydarzyło i sędzia kończy mecz! Bayern po dogrywce eliminuje Juventus, mimo że przegrywał dwiema bramkami!

• Minuta doliczona.

• Juve jeszcze próbuje. Najpierw Stefano Sturaro uderzył nad bramką, a Leonardo Bonucci nie dał rady zaskoczyć bramkarza Bayernu anemicznym strzałem głową.

• Manuel Neuer z trudem broni strzał Mario Mandżukicia!

• Gol Thiago Alcantary

Gol Kingsley Comana

• ... i Stefano Sturaro. Obu za niesportowe zachowanie.

• Sędzia nie oszczędza kartek. Upomina Juana Bernata...

• Juve na kolanach! Kingsley Coman kończy składną akcję gospodarzy strzałem przy lewym słupku. Gigi Buffon bez szans!

• GOOOL, KINGSLEY COMAN!!!

• Jeszcze kartka dla Thiago Alcantary

• Hiszpan wykorzystał dokładne podanie w pole karne od Thomasa Müllera i kieruje piłkę do siatki w prawy górny róg

• GOL, THIAGO ALCANTARA!!!

• Wyraźnie zmęczony Paul Pogba nie zdołał dośrodkować z lewej strony boisa. Manuel Nuer od bramki.

• Philipp Lahm powstrzymany prze Alexa Sandro Juve gra wyżej na połowie gospodarzy jak w pierwszej połowie.

• Juventus zaczyna drugą część dogrywki

• Koniec pierwszej części dogrywki. Bayern stworzył kilka okazji, ale nie zdołał pokonać Gigi Buffona.

• Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

• Zdaniem sędziego Robert Lewandowski faulował Leonardo Bonucciego w polu karnym Juve. Włoch wykorzystał kontrakt w walce o piłkę i sprytnie położył się.

• Roberto Pereyra upomniany żółtą kartką.

• Faulem taktycznym Douglas Costa przerwał kontrę Juventusu. Po centrze Manuel Neuer chwyta piłkę.

• Thiago Alcantara wchodzi za Francka Ribery'ego

• Kingsley Coman przedarł się dość szczęśliwie prawą stroną dwóm rywalom. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Gigi Buffon znowu lepszy od Francka Ribery'ego. Goście próbują dotrwać do rzutów karnych.

• Jako że Bayern prowadzi atak pozycyjny...

Tak strzelił Thomas Müller

• Gigi Buffon z problemami paruje zablokowany strzał Francka Ribery'ego z lewej strony pola karnego.

• David Alaba górą w pojedynku z Mario Mandżukiciem o górną piłkę. Ciężar gry przeniósł się pod drugą "szesnastkę". Gigi Buffon broni strzał Douglasa Costy.

• Manuel Neuer broni strzał Stephana Lichtsteinera z 14 metrów! Piłka zmierzała do siatki tuż przy lewym słupku!

• Pierwsza część dogrywki rozpoczęta od mocnego uderzenia gospodarzy. Rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Sędzia gwiżdże ostatni raz w drugiej połowie, ale nie w całym meczu!

• Arturo Vidal przechwycił piłkę na 25. metrze od bramki Juve i zagrał na prawe skrzydło do Kingsley Comana. Ten centruje na dalszy słupek, a tam Thomas Müller celną główką kieruje piłkę do siatki. Będzie dogrywka, będzie się działo!

• GOOOL, THOMAS MüLLER!!!

• Roberto Pereyra wchodzi na ostatnie minuty (?) za Juana Cuadrado, strzela drugiej bramki dla "Starej Damy"

• Centrostrzał Douglasa Costy mija o centymetry lewy słupek bramki Juve!

• Stephan Lichtsteiner wybija piłkę na rzut rożny. Szybkie rozegranie, kilka podań i Robert Lewandowski strzela "szczupakiem" w słupek! Jeszcze polski napastnik był na spalonym.

• Kolejny atak Douglasa Costy nie przyniósł powodzenia. Gospodarze mają coraz mniej czasu na strzelenie drugiej bramki, który dałby dogrywkę.

• Przeaźliwe gwizdy na Allianz Arena. To na skutek gwizdka sędziego, który dopatrzył się faulu Kingsley Comana na Aleksie Sandro.

• Robert Lewandowski na spalonym.

• Franck Ribery próbował się przedrzeć lewą stroną pola karnego. Powstrzymał go Stephan Lichtsteinter. Jeszcze centra Francuza i pewna interwencja bramkarza.

• Arturo Vidal strzela z 25 metrów nad bramką Juve.

• Ależ zakotłowało się przed bramką gości! Najpierw Robert Lewandowski nie sięgnął piłki, potem zablokowane strzały Francka Ribery'ego i Thomasa Müllera! Mario Mandżukić wybija na uwolnienie!

• Gol kontaktowy Roberta Lewandowskiego

• Gospodarze przycisnęli. Wywalczyli rzut wolny 203 metry od linii 16. metra

• Mocne dośrodkowanie Douglasa Costy z ok. prawego narożnika pola karnego na dalszy słupek i "Lewy" celną główką daje Bayernowi kontakt!

• GOOOL. ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Mario Mandżukić wraca na Allianz Arena! Zastępuje Alvaro Moratę

• Kontra Juve! GOście wychodzili trzech na trzech, ostatecznie strzał Hernanesa został zablokowany.

Juan Cuadrado przerwał kontrę faulem taktycznym. Żółta kartka.

• Hernanes blokuje strzał Douglasa Costy zza pola karnego. Jeszcze spróbował Thomas Müller, ale chybił o dwa metry.

• Robert Lewandowski kopnięty w głowę przez Andreę Barzagliego. Sędzia... nakazał grać dalej.

• Sami Khedira zmieniony przez Stefano Sturaro.

• Paul Pogba przegrał pojedynek z Philippem Lahmem przed polem karnym Bayernu. Nie mógł w to uwierzyć i sfaulował kapitana gospodarzy.

• Douglas Costa dostaje podanie za linię obrony na prawej stronie pola karnego. Jego dośrodkowanie było dalekie od ideału. Franckowi Ribery'emu udało się odzyskać piłkę. Jego strzał broni bramkarz Juve.

• Centrostrzał Francka Ribery'ego z pola karnego został zablokowany przez dwóch obrońców Juve. Jeszcze niecelny strzał Arturo Vidala z dystansu. Gianluigi Buffon z "piątki".

• Bayern zamknął rywala przed jego polem karnym. Skomasowana obrona zdaje egzamin.

• Kingsley Coman zastępuje Xabi Alonso. Ofensywna zmiana w Bayernie.

• Strzał Juana Bernata zablokowany. O bezpańską piłkę powalczył Robert Lewandowski z Paulem Pogbą. Zdaniem sędziego przewinił polski napastnik.

• Obrona Juve wyjaśnia sytuację.

• I jeszcze jeden. Tym razem z lewej strony. Manuel Neuer chwyta piłkę. Kontra, po której z narożnika wznowią grę gospodarze.

• Douglas Costa nie sięgnął piłki w polu karnym Juve. W odpowiedzi jeszcze raz okazję miał Alvaro Morata - uderzył po rykoszecie minimalnie nad poprzeczką!

• Alvaro Morata przedarł się stroną słabego dziś dysponowanego Davida Alaby. Popędził na bramkę gospodarzy, ale jego anemiczne (płaskie) uderzenie nie zagroził Manuelowi Neuerowi.

• Douglas Costa wypatrzył Francka Ribery'ego na prawej stronie pola karnego i zagrał na wolne pole do Francuza. Ten liczył na podanie do nogi. Ostatecznie Gianluigi Buffon wznawia grę od bramki.

• Leonardo Bonucci nie odstępuje Roberta Lewandowskiego nawet na krok. Kolejna stykowa sytuacja i Włoch upomniany kartką.

• Żółta kartka dla "Lewego" za... nie wiadomo co. "Symulkę"? Niezrozumiała decyzja szwedzkiego arbitra.

• Sami Khedira na prawym skrzydle. Juan Bernat nie dał się ograć.

A na murawie leży Robert Lewandowski. Przerwa w grze.

• Za mocne dośrodkowanie Alexa Sandro w pole karne z rzutu wolnego. Manuel Neuer szybko zagrał do Roberta Lewandowskiego, którego bezpardonowo powstrzymał Leonardo Bonucci.

• ... i dla Stephana Lichtsteinera za aktywne protesty.

• Żółta kartka dla Arturo Vidala...

• Joshua Kimmich wybija piłkę po centrze Juana Cuadrado. Doszło do przepychanek między Arturo Vidalem a Kolumbijczykiem.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Powracamy na drugą połowę meczu Bayern - Juventus. Do przerwy goście prowadzą "tylko" dwiema bramkami. Gol Alvaro Moraty powinien być uznany.

W ekipie Bayernu zmiana - Juan Bernat w miejsce Mehdi Benatii

• Koniec pierwszej połowy! Grający po mistrzowsku Juventus prowadzi z Bayernem po golach Paula Pogby i Juana Cuadrado!!!

• Dwie minuty doliczone.

• W odpowiedzi Juan Cuadrado mógł "zabić" mecz! Manuel Neuer broni!

• Joshua Kimmich również upomniany.

• Ta akcja mogła, a właściwie powinna dać bramkę kontaktową! Gianluigi Buffon wygrał jednak pojedynek z Thomasem Müllerem!

• Obrona Juventusu wybija piłkę po dośrodkowaniu Thomasa Müllera z rzutu wolnego.

• Alvaro Morata upomniany "żółtkiem" za nadmierną ostrość w walce o piłkę.

• To będzie hit ;)

• David Alaba przerzuca piłkę na prawą stronę pola karnego do Douglasa Costy. Ten złamał akcję w stylu Arjena Robbena, ale strzał Brazylijczyka został zablokowany.

• Gol Juana Cuadrado

• Rajd Francka Ribery'ego na lewej stronie bez wysiłku przerwany przez Stephana Lichtsteinera. Juve wznowił grę z autu i od razu zagrał do Alvaro Moraty. Wmieszał się w to Joshua Kimmich, który bez patyczkowania wybił piłkę jak najdalej i najmocniej.

• Sami Khedira upomniany żółtą kartką.

• Alvaro Morata przejął piłkę na 20. metrze od własnej bramki ruszył sam na trzech Bawarczyków! Ograł ich bez trudu i zagrał w ok. "szesnastki" do Juana Cuadrado, który najpierw ośmieszył wykonującego wślizg obrońcę Bayernu, a potem mocnym strzałem w prawy górny róg podwyższa prowadzenie "Starej Damy"!

• GOOOL, JUAN CUADRADO!!!

• Gianluigi Buffon łapie piłkę po strzale Francka Ribery'ego. Szybkie wznowienie gry z wykopem na połowę Bayernu. Tam Alvaro Morata nieczysto zabrał piłke Joshui Kimmichowi. Sędzia odgwizdał faul Hiszpana.

• Alex Sandro powalił szarżującego prawą flanką Philippa Lahma. Po dośrodkowaniu radzi sobie obrona Juve. Od razu zagranie na wolne pole do Alvaro Moraty pada łupem Manuela Neuera.

• Udany pressing Roberta Lewandowskiego na Gianluigim Buffonie. Ten ratował się wybiciem na aut. Bez dalszego zagrożenia.

• Manuel Neuer fatalnie wybija piłkę i został przelobowany przez Alvaro Moratę! Piłka wpada do siatki, ale na jego szczęście Hiszpan był na spalonym!

• Alvaro Morata faulowany na lewej stronie przez Philippa Lahma. Alex Sandro wrzuca, a Manuel Neuer pewnie piąstkuje.

• Naciskany przez Paula Pogbę Joshua Kimmich zagrywa dość nonszalancko do Manuela Neuera. Ten zdążył szybko wybić piłkę przed rozpędzonym Francuzem.

• Arturo Vidal zagrywa za linię obrony do wbiegającego na czystą pozycję Roberta Lewandowskiego. Ciut za mocno i piłka opuściła linię boisko. Goście od bramki.

• Douglas Costa również strzela z dystansu. Niżej od Francka Ribery'ego, ale i tak ze 2 metry nad poprzeczką.

• Gol Paula Pogby

• Anemiczny strzał Thomasa Müllera z ok. 10 metrów nie sprawił problemów Gianluigiemu Buffonowi. W odpowiedzi Alvaro Morata strzela z lewej strony pola karnego nad poprzeczką.

• Joshua Kimmich powalony przez Paula Pogbę. Wcześniej Robert Lewandowski przegrał pojedynek z Leonardo Bonuccim za linią środkową.

• Alex Sandro wrzuca w "szesnastkę" w stronę Alvaro Moraty, ale ten skrupulatnie pilnowany przez obrońców przegrywa pojedynek o górną piłkę.

• Franck Ribery z woleja wysoko nad poprzeczką. Francuz był za bardzo odchylony.

• Robert Lewandowski w roli lewoskrzydłowego centruje za mocno w pole karne. Do nikogo.

• Lekko zamroczony Bayern próbuje szybko odpowiedzieć. Obrona Juve nie daje się zaskoczyć, przerywając akcję ponad 30 metrów od własnej bramki.

• Stephan Lichtsteiner dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego po złym ustawieniu obrony. Sytuację chciał ratować odważnym wyjściem Manuel Neuer, ale ten przeliczył się - Szwajcar zagrał do Paula Pogby, który trafił z kilkunastu metrów do pustej bramki!

• GOOL DLA JUVE, PAUL POGBA!!!

• Atak gości natrafił na czerwony mur przed linią 16. metra od bramki Manuela Neuera. Udało się zapoczątkować kontrę, ale zdaniem sędziego Franck Ribery sfaulował Juana Cuadrado.

• Rzut wolny dla Juve na lewej stronie. Za mocne i głębokie dośrodkowanie Alexa Sandro.

• Arturo Vidal znalazł się w polu karnym "Starej Damy"! Dostał podanie od Douglasa Costy, ale nieczysto uderzył na bramkę. Gianlugi Buffon broni!

• Gospodarze spokojnie przechwycili piłkę i rozgrywali przed własną bramką. Zagranie do Manuela Neuera, który mimo pressingu Alvaro Moraty bez nerwów wybija w stronę środka boiska.

• Gwizdek sędziego i Juventus zaczyna ze środka!

• Philipp Lahm rozgrywa dzisiaj 101. mecz w Lidze Mistrzów. Gianluigi Buffon zbliża się do "setki".

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Wspaniała oprawa kibiców Bayernu za jedną z trybun. Hymn rozgrywek!

• Wyznanie miłości po niemiecku...

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w Lidze Mistrzów:

• Bayern: Robert Lewandowski (7), Thomas Müller (6)
    • Juventus: Alvaro Morata, Mario Mandżukić (po 2), Stephan Lichtsteiner, Simone Zaza, Stefano Sturaro (po 1)
  • Jak u siebie prezentował się Bayern w obecnej edycji Ligi Mistrzów? W fazie grupowej pokonał Dynamo Zagrzeb (5:0), Arsenal (5:1) i Olympiacos Pireus (4:0).

Juventus w delegacjach przegrał z Sevillą (0:1), zremisował z Borussią Mönchengladbach (1:1) i wygrał z Manchesterem City (2:1).

• Mobilizacja kibiców "Starej Damy" z hasłem Be Heroes

• Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Zachęcam do pisania swoich typów w komentarzach.

• W pierwszym spotkaniu, rozegranym 22 lutego w Turynie, było 2:2. Bramki dla Bawarczyków strzelili Thomas Müller (43') i Arjen Robben (55'), a dla "Starej Damy" - Paulo Dybala (63') oraz Stefano Sturaro (76').

Skrót w polskiej wersji językowej

• Będzie szybka gra jak w Anglii?

• Szwedzka obsada sędziowska:

• sędzia główny: Jonas Eriksson
    • liniowi: Matthias Klasenius i Daniel Waenmark
    • sędzia techniczny: Mehmet Culum
  • Rezerwowi Bayernu: S. Ulreich - T. Alcantara, J. Bernat, K. Coman, Rafinha, M. Götze, S. Rode.

• Allianz Arena przed meczem

• Rezerwowi Juventusu: Neto - K. Asamoah, M. Mandżukić, R. Pereyra, D. Rugani, S. Sturaro, S. Zaza.

• Już dzisiaj poznamy ostatnich ćwierćfinalistów w Lidze Mistrzów. Zwycięzca dwumeczu FC Barcelona - Arsenal jest chyba znany (ale nie skreślajmy "Kanonierów"), to awans w meczu Bayern - Juventus jest sprawą otwartą. I na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór!

• BAYERN - JUVENTUS LIVE!

Zapowiedź: Czy "Lewy" i spółka pozbawią złudzeń "Starą Damę"?

Dziś w Monachium zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z udziałem Bayernu i Juventusu Turyn. W pierwszym pojedynku na Juventus Stadium padł remis 2:2, choć monachijczycy prowadzili już dwoma golami.