Bayern Monachium

1

Manchester City

0

• To był bardzo dobry mecz, w którym zabrakło wyłącznie postawienia kropek nad kilkoma "i". Ostatecznie zrobił to Boateng, tuszując nieco liczne okazje Muellera czy Lewandowskiego. Choć City nie było bez szans, to zdecydowanie Bayern był dziś lepszy i zasłużył na komplet punktów.

Za wspólną relację dziękuje Michał Kozera

• Koniec!! W ostatniej chwili, w ostatnich minutach Jerome Boateng strzela swojej byłej drużynie bramkę i daje 3 punkty na start Bayernowi!

• Aguero! Argentyńczyk powalczył bark w bark z Dantem i czubkiem buta uderzył piłkę, niestety obok słupka.

• Aj, Pizarro! To mógł być ładny gol.

• Ależ to była akcja! Dośrodkowanie z prawej strony zostało strącone na 8. metrze i poszło na lewą stronę, gdzie zostało wybite w górę. Piłka spadła na środek pola karnego i ładne podanie otrzymał Boateng, który z pierwszej piłki posłał piękny strzał w prawą stronę bramki!

• BOAAAAATEEEEEENG!!

• Ależ ma ambicje Boateng - znów uderza zza pola karnego i po raz kolejny fantastycznie pokazuje się Hart wybijając na róg.

• Sztab Pellegriniego decyduje się na defensywę - wchodzi Kolarov za Navasa.

• I Dante za Benatię.

• Pizarro za Rafinhę.

• Tym razem mógł być karny dla City. W polu karnym piłkę od Aguero dostał Silva, jednak został powalony przez Benatię. Sędzia dziś solidny - nie zamierza chyba gwizdać żadnej jedenastki.

• Ależ w szaleńczy sposób wbija się w pole karne Robben. W zagadkowy sposób mija dwóch przeciwników, przy trzecim pada na ziemię. Sędzia nie gwiżdże i ciężko zgadnąć czy słusznie, bowiem Holender zrobił niemały kocioł pod bramką Harta.

• Kolejna kartka. Tym razem doigrał się Demichelis wykaszając Goetzego.

• A jednak nie ma wolnego. Byłaby dobra chwila na zmianę - i tak Muellera zmienia Robben.

• Sagna trochę zablokował naszego rodzimego napastnika - Lewandowski chwilę pocierpiał, ale wywalczył rzut wolny.

• Manuel Pellegrini z trybun podszeptuje wskazówki swojemu sztabowi. I w ten sposób mamy zmianę ofensywną - Aguero zmienia Dżeko.

• Mueller! Hart! Spalony! Co się działo - Rafinha strzelał zza pola karnego, a piłkę miast złapać, to odbił Hart. Wprost w Muellera, który nie dość, że w bramkarza trafił, to jeszcze ze spalonego.

• Dobre podanie na skrzydło do Alaby, który płasko podaje przez środek, niestety wcześniej byli obrońcy City. Ci zresztą niezbyt poradnie wybijają piłkę.

• Gra rozgrywa się od dłuższego czasu w środku pola. Trochę osłabło tempo gry.

• Trzecia kartka dla zawodnika Manchesteru, Clichy ukarany za faul na Rafinhi.

• Neuer po raz kolejny poza polem karnym! Niemiec musiał ratować swoją drużynę przed niepilnowaną piłką do której dobiegał już rywal.

• Wpadł w Dżeko Benatia, mamy kolejny faul na napastniku City.

• Poleciał szczupakiem w pole karne Silva do dośrodkowania, jednak nie był tam na czas. A szkoda, bo dobrze do wyglądało.

• Kolejna ręka zawodnika City! Tym razem Fernandinho przyjął piłkę na podbrzusze, a ta odbiła się w jego dłoń. Było to wyraźne, jednak nie przekonało sędziego Mallenco do odgwizdania. A graczom Bayernu opadły ręce.

• Bardzo groźnie Bayern, znów jednak nie udało się z ostrego kąta.

• Zmiana w drużynie Manuela Pellegriniego - Milner za Nasriego.

• Wrzutka Alonso z wolnego spokojnie wyjaśniona przez obronę.

• Zamieszanie w polu karnym City, Kompany strąca końcem stopy podanie na 5 metr, po chwili techniką pod dużym pressingiem popisuje się Goetze, jednak jego strzał pewnie łapie Hart.

• Lahm ze strzałem - dość długo budowany był atak Bayernu, jednak uderzenie Lahma minęło bramkę.

• Zaczynamy od kornera dla Bayernu.

• Odrobinę precyzji zabrakło Lahmowi i nadal czekamy na pierwszą bramkę w meczu.

• Wracamy myślami do Niemiec - czas na drugą połowę spotkania!

• Tymczasem czas na małą przerwę i uzupełnienie lub pozbycie się wszystkiego, co niezbędne. Już wkrótce wracamy na murawę Allianz Arena!

• Koniec pierwszej połowy. Było niesamowicie blisko bramki dla Bayernu i to kilka razy. Niestety, za każdym razem na drodze stawała niecelność lub Joe Hart. Dotychczasowe 45 minut to jednak zdecydowanie lepsza dyspozycja gospodarzy.

• I jeszcze minutka!

• Mueller powalony przez Kompany'ego na 17. metrze. Sędzia puszcza grę przy akompaniamencie gwizdów, ale po chwili może już dać żółtą kartkę defensorowi City.

• Wrzutka Muellera z prawej strony odbija się od obrońcy i leci wprost w Harta. Pressingiem Lewandowski zmusza bramkarza do wybicia na aut. A po aucie nic.

• Gromkimi... gwizdami witany z powrotem na murawie.

• Bośniak z faulem zaatakował Goetze, stąd nie tylko uraz, ale i kartka. Napastnik City powinien zaraz wrócić na murawę.

• Kontuzjowany Edin Dżeko.

• Bayern Monachium - Manchester City

• Dobra główka Sagni, jednak kąt był za ostry by poważniej zagrozić Neuerowi.

• Korner dla gości.

• Faulowany przez Boatenga Dżeko, szansa dla City na przedarcie się bliżej bramki Neuera.

• Lewandowski! W niemal identyczny sposób co Mueller w pierwszej minucie, Polak mija z piłką Harta i z ostrego kąta trafia tylko w boczną siatkę!

• Znów Alaba!! Austriak tym razem z pierwszej piłki w Harta po kiepskim wybiciu piłki przez defensywę rywala.

• Aj, postraszył Alaba z 19. metra! Długo budowana akcja Bayernu zniecierpliwiła obrońcę Austrii, który zdecydował się na nieco niecelny strzał.

• Trochę zmieszali defensywę Bayernu Obywatele, jednak ostatnie słowo w wykonaniu lewej nogi Dżeko zostało zmarnowane.

• Z wiadomości ze świata: Pique strzela bramkę dla Barcelony na 1:0 z APOELem.

• Bardzo długie, górne podanie prostopadłe do Lewandowskiego, Polak jednak na spalonym.

• Silva dośrodkowuje, uderza Dżeko. Piłkę pewnie łapie Neuer, jednak zahacza go jeszcze jeden z "Obywateli" i mamy faul.

• 25 minut gry, a Roma już 3:0 z CSKA. U nas tymczasem bez bramek i rzut rożny dla City.

• Bayern Monachium - Manchester CityBayern Monachium - Manchester City

• Powtórka pokazuje, że po ostatnim ze strzałów Muellera piłka odbiła się od łokcia Kompany'ego. Sędzia pozostał jednak niewzruszony i gra nie został przerwana.

• Dżeko próbował uderzenia z kilkunastu metrów, piłka jednak minęła bramkę.

• Kolejna groźna akcja Bayernu! Tym razem płasko wrzucał Boateng, jednak po raz kolejny strzał Muellera zablokował fantastyczny Hart.

• Kolejna szansa Muellera, jednak tym razem napastnikowi nie udaje się dopaść do podania w pole karne.

• Ależ uderzenie głową Muellera! Wrzutka z lewej strony spadła na głowę Niemca, który zamienił ją na potężne uderzenie, które z trudnościami wyjął Hart.

• Rożny dla Manchesteru City, wrzutka jednak nie zostaje zamieniona na zagrożenie.

• Kwadrans gry za nami i mamy już nieco bramek w innych spotkaniach. Porto wygrywa 1:0 z BATE, Roma 2:0 z CSKA. Po bramce mają też Chelsea i PSG.

• Lewandowski długo holował piłkę przy lewej nodze zmierzając w pole karne, ostatecznie jednak wbiegł w obrońcę. A robiło się gorąco.

• Zbyt mocna, prostopadła piłka do Dżeko, jednak Bośniak dopada ją przed linią końcową i niemal z niej oddaje strzał - Neuer na dwa razy łapie płaski strzał.

• Wrzutka Clichy'ego wyjaśniona przez defensywę Bayernu.

• Wrzutka w pole karne City, piłka jednak przelatuje na drugie skrzydło.

• Póki co City kończy swoje ataki najdalej na obronie Bayernu, i tak wysoko ustawionej.

• Xabi Alonso za ostro potraktował Fernandinho w środku pola, agresywny faul Hiszpana.

• Lewandowski złapany na spalony, Polak nie zdążył wrócić z ofsajdu.

• Fantastyczna piłka między obrońcami w pole karne, gdzie wbiegł Thomas Mueller. Niemiec dopadł piłki, jednak musiał ominąć jeszcze Joe Harta. To wymagało niestety odbicia w bok - napastnik stracił równowagę i zamiast do pustej bramki, uderzył w boczną siatkę. Takie rzeczy już w pierwszej minucie!

• Gospodarze czekają już przy piłce i mamy pierwszy gwizdek na Allianz Arena!

• MULLER!! Ależ to byłoby rozpoczęcie!!

• Uściski dłoni, ostatnie rozgrzewki, ustawienie piłki i oczekujemy na pierwszy gwizdek!

• Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Zaczynamy już za... za moment! Mamy nadzieje, że siedzicie głęboko w fotelach, bo przed nami - oby - 90 minut ogromnych emocji!

• Bayern przegrał zaledwie trzy domowe spotkania przeciwko angielskim drużynom w całej historii. Dla porównania wygrali 11 i zremisowali 6 razy.

• Zeszłoroczna faza grupowa zakończyła się takim samym wynikiem dla obu drużyn - 15 punktów - 5 zwycięstw i przegrana. Bayern wygrał grupę bilansem bramkowym.

• W sezonie, gdy ekipy Ligę Mistrzów rozpoczynały osobno, Manchester City zajął ostatnie miejsce w grupie z 3 remisami i odpadł z rozgrywek, które wygrał... Bayern Monachium.

• Obie drużyny znają się już naprawdę dobrze - w trzech spośród czterech ostatnich sezonów, Bayern Monachium i Manchester City trafiali na siebie w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

• Z Robbenem i Aguero poza pierwszymi jedenastkami, ale za to z Lewandowskim czy Yayą Toure na boisku - dzisiejszy hit Ligi Mistrzów zapowiada się wspaniale! Dwóch mistrzów - Niemiec oraz Anglii - w bezpośrednim pojedynku już w fazie grupowej. Na relację LIVE z tego wydarzenia na Ekstraklasa.net zaprasza Michał Kozera!