• To już koniec dzisiejszych emocji! Stadion opustoszał, żegnamy również my - półfinał w Monachium relacjonował dla Was Michał Kozera, dobranoc!

• Na koniec garść statystyk! Bayern - Real

• 19 - Sytuacje bramkowe - 13
    • 10 - Rzuty wolne - 13
    • 13 - Faule - 7
  • To było emocjonujące spotkania, ale szczególnie imponująca była pierwsza połowa. Real doszczętnie zdemolował Bayern, idealnie wykorzystując umiejętności swoich zawodników oraz nastawienie rywala! Królewscy zagrają w finale i już teraz są faworytem finału, bez względu na to, kto z jutrzejszej pary okaże się lepszy!

• Alaba wykonuje rzut rożny, ale pewnie łapie Casillas. KONIEC SPOTKANIA! REAL MADRYT W FINALE!

• Dwie doliczone minuty.

• To już trzeba powiedzieć - Bayern został zmiażdżony!

• RONALDO! 16 GOL PORTUGALCZYKA! Piękny gol pod murem, bezradny Neuer!

• Ronaldo ruszył wzdłuż szesnastki szukając miejsca na strzał, ale ostatecznie został sfaulowany. Wolny na 17. metrze.

• Wolny dla Realu.

• Ostro fauluje rywala Schweinsteiger, bez kartki.

• Ostatnia zmiana w tym półfinale: schodzi di Maria, za niego wchodzi Casemiro.

• Bez rewelacji, piłki sięga Varane, ale nie stwarza zagrożenia.

• Rożny Bayernu kiepsko wykonany, po nim rusza z kontrą Real i też zdobywa korner.

• Kolejna zmiana w Realu - schodzi Karim Benzema, który w dwumeczu najpierw strzelił bramkę, potem był współautorem świetnej kontry Realu. Zmienia go Isco.

• Kroos z dystansu, tym razem lewą nogą. Nadal jednak ponad bramką.

• Sergio Ramos to moim zdaniem niewątpliwy zawodnik tego spotkania - dwie bramki, które zdążyły ustawić Real Madryt w dwumeczu, oraz fantastyczna gra w defensywie.

• Goetze z półwoleja przy ostrym kącie pudłuje na bramkę.

• Na boisku widzimy Raphaela Varane'a. Schodzi Sergio Ramos.

• Pizarro próbował strzału z pola karnego, ale został dobrze zablokowany.

• Do długiej, prostopadłej piłki rusza bale. Walijczyk jest niesamowicie szybki, jednak pierwszy przy piłce jest Neuer. Znów daleko poza swoim polem karnym.

• ...a Goetze zastępuje Ribery'ego. Tym samym komplet zmian w Bayernie wykonany.

• Podwójna zmiana w Bayernie. Schodzi Mueller, za niego Pizarro...

• Poziom emocji spadł dość wyraźnie. Mecz jest ustawiony i chyba świadomi tego są Bawarczycy, którzy chociaż nadal nie znoszący zwłoki, nie są już tak nerwowi. Real natomiast spokojnie może grać swoje, bronić i atakować bez tak dużego pośpiechu.

• Bayern - Real

• Di Maria do Ronaldo, ten wyskakuje tak wysoko, jak tylko on potrafi, ale to nadal było za nisko i piłka wybiła się nad bramkę.

• Dobrze interweniował Pepe w polu karnym, zabierając piłkę z przed nosa Muellerowi.

• Zrobiło nam się zamieszanie w polu karnym Bayernu, przekopać się przez obrońców próbował Coentrao, ale odruchowo wybił Neuer.

• Toni Kroos z daleka strzela na bramkę Realu, ale Casillas spokojnie paruje piłkę.

• Tym razem Ribery, ale pewnie łapie Casillas! Wydaje się być coraz bliżej Bayern!

• ROBBEN! Ależ groźny strzał z 18 metrów, który tylko cudem minął bramkę Casillasa!

• Di Maria głęboko wrzuca w pole karne, ale obrońcy dobrze radzą sobie z wysoką piłką.

• Alaba próbuje zdobyć bramkę Casillasa, ale seria rykoszetów i defensywa Ramosa niweluje jego plany.

• Lahm posyła długą piłkę przez pole karne Realu, ale nie ma kto tego wykończyć.

• Ramos prostopadle wypuszcza di Marię, jednak ten na spalonym.

• Bayern zdecydowanie zaczyna pierwszą połowę, ale nie wygląda to lepiej niż 45 minut temu. Jeśli obrona Realu nie zacznie popełniać błędów, gospodarze mogą być bezradni.

• Pep Guardiola zdejmuje Mario Mandżukicia, który w pierwszej połowie bardziej był zajęty szukaniem guza wśród chyba każdego z obrońców niż strzelaniem goli. W jego miejsce wchodzi Javi Martinez.

• Rozpoczynamy 2 połowę! Czy kolejne 45 minut coś zmieni?

• Garść statystyk między Bayernem a Realem:

• 63% - Posiadanie - 37%
    • 1 - Strzały na bramkę - 3
    • 5 - Rzuty rożne - 2
  • Fantastycznie widać różnicę miedzy dwiema drużynami - Bayern atakuje duża ilością zawodników wykorzystując dużą ilość podań i szukając luki między obrońcami. Niewielu Bawarczyków zostaje z tyłu, a Realowi przecież do ataku potrzeba 3 zawodników, co fenomenalnie pokazała trzecia akcja bramkowa - Benzema uruchomił szybkość Bale, a ten gdy już odbiegł od obrońców podał do osamotnionego Ronaldo. Gdy natomiast Bayern zdecydował się na kontrę okazało się, że obrona Realu jest całkiem liczna i spokojnie radzi sobie z nadbiegającymi rywalami.

• Neuer jest niesamowity w tym spotkaniu - Ronaldo dostaje piłkę między dwóch ostatnich obrońców, tę wybija mu ją... bramkarz. Na 25 metrze od swojej bramki! Koniec pierwszej połowy!

• Bezpośrednio uderza Portugalczyk, ale strzela nad bramką.

• No i oczywiście po faulu na Ronaldo mamy wolny z lewego skrzydła. 25 metrów.

• Ależ niesamowicie gorąco jest na stadionie Bayernu! Pada właśnie na murawę di Maria, potem po starciu z obrońcą Ronaldo, a Bayern wciąż agresywnie doskakuje do każdego gracza rywali z urazem.

• Pepe już jest ok, interweniuje we własnym polu karnym.

• Dobre wykonanie rzutu rożnego, strzela z ostrego kąta Robben, ale dobrze broni głową Ramos.

• Pada na murawę Pepe po wyjęciu piłki nogą w powietrzu. Bayern od razu rzuca się by na siłę podnieść rywala z murawy. Nadchodzą nosze, ale po chwili obrońca sam schodzi za linię boczną. Korner dla Bayernu.

• Mandżukić próbuje głową uderzyć piłkę, nie trafia.

• Bale ma spory kłopot z kryciem - nie chciał go odpuścić Robben.

• Robben stara się dziś za mocno - jego uderzenie poleciało nad bramką.

• Alonso faulował przed swoim polem karnym, otrzymuje żółtą kartkę i nie zagra w dość pewnym już finale Realu.

• Piłka wybita przez Neuera trafia do Ronaldo, który uderza z dużego dystansu i... pudłuje na pustą bramkę! Portugalczyk robi wymowny grymas, nie ma szesnastej bramki!

• Benzema posłał długą piłkę do di Marii, ale poza polem karnym był Neuer.

• Mina Guardioli mówi wszystko...Bayern - Real

• Fantastyczna kontra Realu! Karim Benzema otrzymał piłkę do przodu od razu się zatrzymując, wypuścił Garetha Bale'a, który po wyprzedzeniu obrońcy podał piłkę do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk płaskim uderzeniem pokonał interweniującego Neuera i zdobył swoją 15 bramkę w 10 spotkaniach tej edycji LM!

• GOL! RONALDO! JEST JUŻ PO MECZU!

• Nieco gorsza wrzutka niż poprzednie zakończona autem dla Realu.

• Rożny dla Realu, czy będzie 3 gol?

• Bayern próbował zdziałać silnym pressingiem, nic jednak z tego.

• GoooL@ napisał: Panie Redaktorze, ile Bayern musi strzelić bramek, żeby chociaż zremisować ??

Przynajmniej cztery przy obecnym wyniku.

• Robben solowo rusza między obrońcami i wywalcza rożny.

• Blisko był Ronaldo! Dobra kontra Realu zakończona strzałem, który nieznacznie minął bramkę!

• Ribery będąc w polu karnym z ostrego kąta strzela na bramkę Casillasa, ale mija długi słupek.

• Akcja oskrzydlająca gospodarzy, ale łapie Casillas.

• Bayern niesamowicie zmotywowany stratą już 3 bramek w dwumeczu!

• Neuer znów wypada z bramki do interwencji, tym razem rzucając się do płaskiej piłki nie potrafi jej złapać na raz i musi poprawić, nieco strasząc swoich kolegów z obrony.

• Fantastyczna wrzutka Angela di Marii z prawego skrzydła gdzie faulowany był Bale. W polu karnym piłka mija większość zawodników i na niskim już pułapie odnajduje głowę Ramosa!

• RAMOOOS!! ZNOWU GOL!!

• Dwóch zawodników naraz faulowało Bale'a. Gwizdek i ogromne pretensje Bawarczyków.

• Portugalczyk kiepsko zniósł to starcie i potrzebuje interwencji medyków.

• Dante bardzo ostro wchodzi w Ronaldo i chyba ma szczęście, bo za to mogła być czerwona kartka.

• Jak zawsze wysoko do piłki wyskoczył Ronaldo i to na nim skupiła się obrona, ale Portugalczyk minął się z futbolówką, do której celnie wyskoczył Ramos. Jego główka po palcach Neuera wpada do bramki Bayernu!

• GOOOOOOOOOOOL!!! RAMOOOOOOS!! 1:0 w Monachium!

• Benzema otrzymuje piłkę w pole karne, ale przyjmuje ją wprost w obrońcę.

• Ronaldo próbuje wstrzymać trochę tempo wznawiania gry przez Bawarczyków, za co dostaje upomnienie od arbitra.

• Robben siedzi na murawie i sędzia wstrzymuje grę - to chyba tylko problem z obuwiem.

• Di Maria ukradł piłkę obrońcy i próbował oddać strzał z woleja z linii szesnastego metra, ale posłał piłkę ponad bramką.

• Wielkie spięcie w narożniku Realu - Pepe, Mandżukić i Ramos dość agresywnie wymieniali uwagi i mają szczęście, że sędzia mimo konieczności rozdzielenia ich nie ukarał żadnego żółtą kartką.

• BALE! Wielka szansa Walijczyka! Do piłki przed pole karne wyszedł Neuer, zbierając ją sprzed nóg Benzemie. Futbolówka odbiła się wprost na nabiegającego Bale'a, który uderzeniem z wysokiego woleja spudłował na pustą bramkę!

• Robben popisuje się serią zwodów w polu karnym, przy okazji faulując asystującemu mu Coentrao.

• Robben już od pierwszych minut pogania tempo gry - szybko przekazuje piłkę Coentrao by ten natychmiast wykonał aut.

• Mandżukić miał szansę zaatakować, nic z tego nie wyszło, ale Bayern piłki nie traci na długo.

• Próba rozegrania piłki w stronę bramki Neuera, ale na spalonym znalazł się Benzema.

• Real broni pierwsze próby ataków na ich bramkę, na razie to jest tylko rozgrzewka.

• Przy piłce Bayern, czyżby zaczynało się długie posiadanie piłki przez Bawarczyków?

• Pierwsza akcja Angela di Marii, dośrodkowanie do Benzemy, ale pewnie łapie Neuer.

• Gwizdek sędziego, Benzema wykonuje pierwsze podanie i zaczynamy!!

• Minuta ciszy na stadionie ku uczczeniu pamięci niedawno zmarłych Tito Vilanovy oraz Vujadina Boskova.

• Zawodnicy już na murawie, przed nami hymn i powitanie!

• 22 młodych fanów futbolu już czeka na piłkarzy, którzy powoli wychodzą z szatni.

• Wspaniała oprawa na stadionie Bayernu - wszystkie trybuny prezentują jedną, okrągłą grafikę okalającą boisko.

• patryk.mosior@ liczy na remis: ja stawiam 2:2 po golach Mandiukicia i Riberego i Di marii i benzemy

• Pgolema@ napisał: 2:1 dla Bayern Monachium - ale to i tak oznacza awans realu

• Zawodnicy Bayernu motywują się wzajemnie przed rewanżowym spotkaniem, widać dużego ducha drużyny.

• Na boisku trwa rozgrzewka, a my jesteśmy ciekawi - jakie są Wasze typy przed tym spotkaniem?

• Bayern Monachium - Real MadrytBayern Monachium - Real Madryt

• Bayern Monachium z Madrytu wyjechał nie dość, że jako zespół przegrany, to jeszcze bez bramki. Realowi udało się trafić do siatki raz i to oni są w komfortowej sytuacji. Nic jednak nie jest stracone - Bawarczycy na własnym obiekcie mogą wykrzesać z siebie naprawdę wiele.