Bayern Monachium

7

Szachtar Donieck

0

• Zgodnie z przewidywaniami Bayern urządził sobie z Szachtarem istną strzelaninę. Mecz ustawiła czerwona kartka i rzut karny na samym początku, a później zagadką był już tylko rozmiar zwycięstwa. Ostatecznie skończyło się na siedmiu trafieniach, a jedno z nich należy do Roberta Lewandowskiego. Polak okazji miał dużo więcej, ale ze swojego występu może być dość zadowolony. Bayern w ćwierćfinale, to już wszystko na dziś. Za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Nie będzie nawet wykonania rzutu rożnego. Koniec meczu, Bayern gromi Szachtar!

• To powinien być gol! Znakomite uderzenie Lewandowskiego głową, ale Polakowi nie jest dane cieszyć się z drugiego trafienia. Znakomicie broni bowiem Piatow!

• Tylko minutę dolicza do tego meczu arbiter.

• Jeszcze jedna dobra sytuacja dla Goetze, tym razem Niemcowi brakło precyzji, choć arbiter i tak dopatrzył się spalonego. Jak pokazała powtórka, niesłusznie.

• Rzut rożny dla Szachtara przyniósł kontrę Bayernu, Boateng popędził prawą stroną i przerzucił piłkę do Goetze. Ten źle przyjął futbolówkę, ale później zmieścił ją między nogami Dario Srny i pokonał Piatowa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! GOETZE!

• Trochę dłużej na połowie Bayernu utrzymał się teraz Szachtar. Luiz Adriano wywalczył rzut rożny.

• Przed szansą na drugiego gola stanął teraz Robert Lewandowski, lecz uderzył nieczysto. Piłka przeleciała daleko od bramki.

• Indywidualna akcja Schevchuka, który zdecydował się na strzał, lecz uderzył zbyt wysoko. Mimo to Schevchuk jest zdecydowanie najjaśniejszą postacią w Szachtarze.

• Mueller miał szansę na hat tricka, znalazł się z piłką w polu karnym, lecz uderzył obok słupka!

• A tak po golu na 6:0 cieszył się Robert Lewandowski:

• Pojawia się na boisku Wellington Nem, który zmienia Douglasa Costę. To ostatnia roszada w tym meczu.

• Strzał z dystansu Freda pozostawiał wiele do życzenia - piłka wysoko nad bramką.

• Dwójkowa akcja Muellera i Goetze, ten pierwszy próbował odgrywać piłkę piątką, ale futbolówka trafiła do Rakickiego.

• Doczekał się swojego trafienia Polak! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Bastian Schweinsteiger, Lewandowski wyprzedził dwóch obrońców, przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał. Piłka poszła jeszcze po rękach nie najlepiej interweniującego Piatowa i wpadła do siatki.

• GOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! LEWANDOWSKI!

• Dobry drybling Lewandowskiego, Polak wbiegł z piłką w pole karne, mijając kilku rywali, ale kolejny z obrońców Szachtara zdołał wybić mu piłkę spod nóg.

• Równo 100 podań wymienili piłkarze Szachtara. Wygląda to mizernie przy 461 podaniach Bayernu, z których 93% było celnych.

• Druga zmiana w Szachtarze. Murawę opuszcza Alex Teixeira, a zastępuje go Ilsinho.

• Lewandowski miał sporo miejsca, lecz długo zwlekał z podjęciem decyzji, a później oddał piłkę kolegom. Ostatecznie akcję zepsuł Rode, który zagrywał bardzo niecelnie.

• Mamy ostatnią zmianę w Bayernie. Badstubera zastępuje Dante.

• Próba strzału z ostrego kąta Douglasa Costy, ale piłka przelatuje obok bramki.

• Kolejna akcja lewą stroną, ale nie zdołał opanować piłki Rode. Od bramki golkiper Szachtara.

• Mamy kolejne trafienie. Rafinha znów dobrze dośrodkował z prawej strony, jego dograń nie potrafili wykorzystać zawodnicy ofensywni, więc zrobił to obrońca! Badstuber mocno uderza głową, a piłka po rękach Piatowa wpada do siatki.

• GOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! BADSTUBER!

• Akcja dwóch rezerwowych. Rode zagrał do Bernata, ten znakomicie wpadł w pole karne, ale jego uderzenie wybronił Piatow!

• Nieporozumienie Alaby z Rode i niecelne podanie Austriaka. Po chwili przed dobrą szansą mógł się znaleźć Lewandowski, ale nie opanował piłki, a i tak był na spalonym.

• Francuz żegnany gromkimi brawami, zastępuje go Juan Bernat.

• Teraz z jednym z kolegów z zespołu zderzył się Stepanenko. Ribery za chwilę opuści natomiast boisko.

• Utyka Ribery, który nadwyrężył staw skokowy. Czyżby druga kontuzja w szeregach Bayernu?

• Szachtar o krok od gola kontaktowego! Defensorzy Bayernu zostawili kompletnie niepilnowanego Schevchuka, ten dograł do Luiza Adriano, lecz w ostatniej chwili zdążył z interwencją Badstuber!

• Święto w Monachium trwa, a Bayern spokojnie rozgrywa kolejną akcję.

• Egzekucja trwa! Ribery nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, ale zdążył dośrodkować. Po ręce Piatowa piłka odbiła się jeszcze od Lewandowskiego i spadła pod nogi Muellera, który wpakował ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! MUELLER!

• Bawarczycy potwierdzają dominację! Doskonała wymiana piłki na lewej stronie boiska między Riberym i Alabą i Francuz precyzyjnym strzałem przy słupku umieszcza piłkę w siatce. Cieszy się Guardiola, cieszą się kibice, awans już definitywnie rozstrzygnięty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! RIBERY!

• Goetze z lewej strony boiska, kolejny rzut rożny dla Bayernu. Niemiec przypadkowo nadepnął Srnę, ten długo nie podnosi się z murawy.

• Pierwsza akcja gospodarzy w drugiej części gry. Ribery zagrywa jednak ręką i sędzia przerywa ja gwizdkiem.

• Od środka rozpoczyna Bayern. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końca pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Robert Lewandowski otrzymuje jeszcze ostatnie instrukcje od Pepa Guardioli.

• Wracamy już do Monachium. Oba zespoły znajdują się w tunelu, zaraz powinny pojawić się na murawie.

• Pierwsze minuty meczu sprawiły, że jest w zasadzie po sprawie. Czerwona kartka dla Kuchera i rzut karny wykorzystany przez Muellera mocno podcięły skrzydła Szachtarowi. Bayern ma całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku i jedyną niewiadomą pozostaje już tylko rozmiar wygranej Bawarczyków. Szkoda, że bez trafienia jest na razie Robert Lewandowski - Polak miał ku temu co najmniej trzy znakomite okazje. Na razie to tyle, na Allianz Arena wrócimy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Tylko minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy.

• Alaba świetnie odebrał piłkę na połowie rywala, ale i tak skończyło się tylko na aucie.

• Dzisiejsza czerwona kartka dla Kuchera jest najszybciej pokazaną czerwoną kartką w całej historii Ligi Mistrzów. Zawodnik Szactara pobił niechlubny rekord o około trzy minuty.

• Długie podanie Bayernu do Lewandowskiego, Polak decydował się na indywidualną akcję i strzał, ale łatwo łapie piłkę Piatow.

• Akcja Szachtara, gościom udało się chyba po raz pierwszy przedostać w pole karne Bayernu, ale Neuer i tak nie musiał interweniować.

• Po dośrodkowaniu Rafinhi bardzo niepewnie interweniuje Piatow, lecz obyło się bez konsekwencji.

• 14 strzałów oddali na razie piłkarze Bayernu. Szachtar odpowiedział tylko raz, był to zresztą strzał niecelny.

• Z kartonikiem także Boateng, co spotkało się rzecz jasna z solidną porcją gwizdów.

• Ukarany Douglas Costa...

• Ribery powalony na boisko trzyma się za głowę, a piłkarze obu drużyn skoczyli sobie do gardeł. Skończyło się tylko na żółtych kartkach.

• Dwójkowa akcja Ribery'ego i Goetze, lecz przekombinowali teraz gracze Bayernu i rywale wybili piłkę.

• Kolejna szansa dla Bayernu! Alba dogrywa piłkę do Muellera, ten natychmiast oddaje strzał, ale uderza tuż obok bramki! Piłkę chciał przeciąć jeszcze Lewandowski, lecz i jemu brakło centymetrów!

• To prędzej czy później musiało się stać! W sporym zamieszaniu Mueller zgrywa piłkę głową do Lewandowskiego, strzał Polaka obronił Piatow, ale przy dobitce Boatenga z najbliższej odległości nie miał już nic do powiedzenia.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! BOATENG!

• Z powietrza uderzał teraz Boateng, lecz do szczęścia zabrakło mu sporo - piłka wysoko nad poprzeczką.

• Akcja Rode po prawej stronie boiska, Alex Teixeira wybija piłkę na rzut rożny.

• Kolejny atak Bayernu, źle zagrywa Ribery i Francuz przeprosił kolegów z zespołu. Od bramki zacznie Piatow.

• Kolejne dośrodkowanie Rafinhi z prawej strony, tym razem wykańczał to Mueller, lecz jego strzał wyłapał Piatow.

• Rafinha dośrodkowuje w pole karne, Lewandowski przepuszcza piłkę do Ribery'ego, a po strzale Francuza niepewnie interweniuje Piatow! Po sporym zamieszaniu obrońcy Szachtara wybili piłkę.

• Jedna z nielicznych prób kontry w wykonaniu Szachtaru. Badstuber przerywa ja kontrą, a arbiter uznaje to za faul taktyczny i karze obrońcę Bayernu zółtą kartką.

• 69% posiadania piłki ma na razie Bayern. To zaskakująca statystyka - długimi fragmentami wygląda to na jeszcze większą przewagę.

• Fatalny przerzut Srny w kierunku Luiza Adriano i Bayern zacznie od autu.

• Lewandowski centymetry od gola! Po znakomitym dośrodkowaniu Rafinhi z prawej strony Polak znalazł się w stuprocentowej sytuacji, lecz piłka po strzale głową "Lewego" odbiła się jedynie od słupka!

• Bayern kompletnie dominuje nad wydarzeniami na boisku. Szachtar zamknięty we własnym polu karnym i kolejne bramki wydają się kwestią czasu.

• Schweinsteiger zagrywa do Ribery'ego, ten podaje do Alaby, a Srna wybija piłkę na rzut rożny.

• Mueller niedokładnie zagrywa na lewą stronę do Ribery'ego. Po rzucie z autu Bayern natychmiast odzyskuje jednak piłkę.

• Zapowiadana zmiana dochodzi do skutku - Robbena zastępuje Sebastian Rode.

• Lewandowski znów na lewej stronie pola karnego, tym razem Polak chciał obsłużył Muellera, ale czujny był Rakicki.

• Przy strzale z woleja Arjen Robben doznał jakiegoś urazu. Prawdopodobnie Holender opuści za chwilę boisko.

• Dośrodkowanie w kierunku Muellera nie przyniosło skutku - Niemiec złapany na spalonym.

• Ostrzał bramki gości trwa. Ribery zagrał do Robbena, ten uderzył z woleja i domagał się rzutu karnego. Trafił bowiem w rękę jednego z obrońców, ale o jedenastce nie ma mowy.

• Szybka kontra Szachtara, lecz dobrze zachował się Boateng, odbierając piłkę rywalowi.

• Alaba znalazł się na lewej stronie i wywalczył kolejny rzut rożny. Po nim okazję na gola miał Ribery, lecz na drodze piłki stanął Srna.

• Fatalne zachowanie Piatowa, który zamiast zagrać do jednego z obrońców, wykopuje piłkę na rzut rożny.

• Znakomicie rozegrany stały fragment gry, Ribery zagrywa piłkę po ziemi, a zaskoczeni obrończy Szachtara nie upilnowali Robbena. Holender uderzył jednak wysoko nad bramką.

• Teraz na lewej stronie pokazał się Franck Ribery i wywalczył rzut rożny.

• Mircea Lucescu decyduje się na zmianę. Nie pograł zbyt długo Taison - zastąpił go Serhiy Kryvtsov.

• Blisko drugiej bramki dla Bayernu! Po prostopadłym podaniu do Lewandowskiego Polak znalazł się po lewej stronie pola karnego, zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale Robben był minimalnie spóźniony!

• Akcja Bayernu lewą stroną, Goetze zagrywa do Alaby, ale dośrodkowanie tego drugiego pewnie wyłapuje Piatow.

• Świetnie wyszedł z piłką Ribery, zagrał na prawą stronę do Muellera, lecz Niemiec dał się wyprzedzić Taisonowi.

• Pierwsza akcja Szachtara, efektem dwa rzuty rożne dla gości. Pokazał się Luiz Adriano.

• Thomas Mueller spokojnie wyczekał Piatowa i strzelił mocno w lewą stronę bramki. Golkiper rzucił się w drugą stronę i Bayern świętuje prowadzenie. Arcytrudna sytuacja Szachtara już od samego początku!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA BAYERNU! MUELLER!

• A to nie wszystko, za faul na Niemcu Kucher wylatuje z boiska!

• Rzut karny dla Bayernu! Kolejna akcja prawą stroną i Goetze powalony w polu karnym!

• Próba akcji prawą stroną, Robben chciał zgrać piłkę do Muellera, ale poradzili sobie obrońcy Szachtara.

• Zgodnie z przewidywaniami to Bayern od początku meczu dłużej utrzymuje się przy piłce. Na razie Bawarczycy wolno rozgrywają piłkę.

• Od środka rozpoczęli grający na biało Ukraińcy. Bayern w tradycyjnych, czerwono-granatowych trykotach.

• Szkot William Collum gwiżdże po raz pierwszy. Gramy!

• Sędziowie i zawodnicy wychodzą właśnie na boisko, a z głośników leci rzecz jasna hymn Champions League! Pełne trybuny w Monachium.

• Piłkarze czekają już w tunelu, a kibice Bayernu śpiewają klubowy hymn. Przenosimy się na Allianz Arena!

• Rezerwowi Szachtaru: Anton Kanibolotskiy, Serhiy Kryvtsov, Fernando, Ilsinho, Dentinho, Wellington Nem, Olexandr Gladkiy

• Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Dante, Mehdi Benatia, Juan Bernat, Philipp Lahm, Sebastian Rode, Claudio Pizarro

• Swoje rozgrywki wznowiła także ukraińska Premier Liha. Rozegrano dotychczas dwie kolejki, a podopieczni Mircea Lucescu zdobyli w nich cztery punkty, przez co strata do prowadzącego w tabeli Dynama Kijów wzrosła do siedmiu oczek. W ostatniej kolejce Szachtar Donieck zremisował z Metalistem Charków 2:2. Przez większość spotkania grał z przewagą jednego zawodnika. Prowadził nawet do 90. minuty, ale wyrównującego gola dał sobie strzelić w trzeciej minucie doliczonego czasu.

• Przewaga Bayernu Monachium w Bundeslidze, nad drugim w tabeli Wolfsburgiem, wynosi już jedenaście punktów. W ostatniej kolejce Bawarczycy pewnie pokonali Hannover 3:1. Robert Lewandowski wystąpił w tym spotkaniu od 31. minuty, gdy zastąpił na boisku Dante. Zmiana nie była podyktowana kontuzją Brazylijczyka, tylko niezadowoleniem z gry stopera Bayernu.

• Piłkarze z Doniecka do Monachium przylecieli już w poniedziałek popołudniu. Zamieszkali w samym centrum miasta. Co ciekawe hotel „The Charles”, gdzie zostali zakwaterowani, znajduje się w pobliżu apartamentu Pepa Guardioli. W meczowej osiemnastce zabraknie miejsca dla kontuzjowanego Bernarda.

• Za czerwoną kartkę pauzować musi Xabi Alonso. Przeciwko Szachtarowi nie zagra raczej Philipp Lahm. Mistrz świata po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej urazem stawu skokowego, powrócił do treningów z drużyną i dziś jest na ławce rezerwowych. W przypadku awansu Bayernu do następnej rundy pod uwagę będą brani także Thiago Alcantara i Javi Martinez, którzy podobnie jak Lahm, wracają powoli do zdrowia.

• Pierwszy mecz 1/8 finału LM pomiędzy tymi drużynami rozegrany został 17 lutego. Odbył się na stadionie we Lwowie, gdzie Szachtar zmuszony jest rozgrywać spotkania, z powodu działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Szachtar skupiony był głównie na grze w defensywie, natomiast Bawarczycy razili nieporadnością w ataku, przez co stworzyli sobie niewiele sytuacji bramkowych.

• Znamy już składy obu drużyn - w podstawowej jedenastce Bayernu jest Robert Lewandowski. Składy zobaczycie po lewej stronie, a także poniżej.

• Czy Bayern Monachium pokona Szachtar Donieck i awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów? A może mistrzowie Ukrainy będą sprawcami sporej sensacji? Początek rewanżowego meczu na Allianz Arena już za 45 minut, a na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Ekstraklasa.net!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA BAYERN MONACHIUM - SZACHTAR DONIECK

Ukraińcy sprawią niespodziankę?

1/8 finału Ligi Mistrzów: Szachtar Donieck - Bayern Monachium

Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się dość zaskakującym rezultatem, bowiem Szachtar na własnym stadionie skutecznie bronił się przez 90 minut i bezbramkowo zremisował z drużyną mistrza Niemiec. Kwestia awansu rozstrzygnie się zatem w Monachium, gdzie obie drużyny powalczą o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, Bawarczycy trzy razy w historii odpadali z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 finału, a po po raz ostatni miało to miejsce w 2011 roku po porażce z Interem Mediolan.

- Odpadnięcie z Szachtarem byłoby dla nas katastrofą, wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Musimy wygrać to spotkanie, nawet gdyby miało być 1:0 po dogrywce . Nie zakładamy innego scenariusza - mówi przed tym spotkaniem Manuel Neuer.

Popularny piłkarski magazyn Kicker przewiduje, że tym razem Robert Lewandowski, który pierwszy mecz z Szachtarem rozpoczął na ławce rezerwowych, tym razem pojawi się w wyjściowym składzie.