Benfica Lizbona

1

Atletico Madryt

2

• Koniec spotkania! Atletico pokonuje Benficę 2:1, odczarowuje Estadio da Luz i zdobywa pierwsze miejsce w grupie C! Portugalczycy kończą rywalizację na drugim miejscu.

• Gimenez zmienia Griezmanna.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Benfica wciąż dąży do wyrównania, co dałoby Portugalczykom pierwsze miejsce w grupie. Strzał z dystansu Eliseu broni Oblak!

• Jimenez! Główka Meksykanina nieznacznie mija bramkę Atletico!

• Strzał z dystansu Sanchesa poszybował nieznacznie ponad bramką!

• Fejsa bardzo brzydko fauluje Filipe Luisa. Żółta kartka.

• Zmiana w Benfice. Schodzi Gaitan, wchodzi Carcela.

• Gol kontaktowy! Po podaniu Jimeneza Mitroglou obrócił się z piłką w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Oblaka! 1:2!

• GOOOOOL!!! Kostas Mitroglou!!!

• Pojedynek Fernando Torresa z Julio Cesarem, górą bramkarz Benfiki! Mogło być 0:3!

• Oliver Torres zmienia Carrasco.

• W meczu Galatasaray - Astana jest tymczasem już 1:1.

• Żółta kartka dla Saula za faul na Sanchesie.

• Gaitan strzela z dystansu i trafia w rywala. Zdaniem Argentyńczyka, obrońca Atletico zagrał ręką, ale sędzia był innego zdania.

• Atletico walczy o trzeciego gola! Z daleka kąśliwie strzela Carrasco, ale Julio Cesar odbija piłkę w bok!

• Mocny strzał z dystansu Raula Jimeneza bardzo pewnie broni Jan Oblak!

• Zmiana też w Atletico. Fernando Torres za Luciano Vietto.

• Raul Jimenez zmienia Jonasa.

• Tymczasem w drugim meczu tej grupy Galatasaray przegrywa z Astaną 0:1. Sensacja.

• Przedarł się lewym skrzydłem Carrasco i dograł przed bramkę, gdzie wślizgiem w trudnej sytuacji drugiego gola dla Atletico strzelił Vietto! Kąt był ostry, ale piłka wpada do siatki! 0:2!

• GOOOOOOL!!! Luciano Vietto!

• Prowadzące w tym meczu Atletico może pozwolić sobie na to, co lubi najbardziej. Podopieczni Simeone czekają tylko na kontrataki, a Benfica nie radzi sobie w ataku pozycyjnym.

• Indywidualny rajd Griezmanna zatrzymany przez obrońców Benfiki przed samą szesnastką.

• Już było blisko! Mitroglou jednym zwodem nawinął w polu karnym dwóch rywali, ale z kilkunastu metrów trafił tylko w boczną siatkę!

• Zmiana w Benfice w przerwie: Mitroglou za Guedesa.

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy! Atletico prowadzi w Lizbonie 1:0 po bramce Saula Nigueza.

• W ostatnich minutach pierwszej połowy Benfica stara się doprowadzić do remisu. Godin w polu karnym zatrzymał Gaitana, a Savić ofiarnie zablokował strzał Jonasa.

• Szybką akcję Benfiki przerywa teraz sędzia. Liniowy dopatrzył się bowiem spalonego, na którym był Gaitan.

• Wreszcie jakaś akcja Benfiki po stracie gola. Zza szesnastki płasko uderza Guedes, ale piłka mija bramkę Oblaka.

• Po dośrodkowaniu Pizziego z rzutu wolnego małe zamieszanie we własnym polu karnym wyjaśniają defensorzy Atletico.

• Piękna akcja przyjezdnych! Prostopadłe podanie Griezmanna w pole karne do Vietto, ten wycofuje piłkę na 13. metr, a płaskim strzałem wynik meczu otwiera Saul Niguez! 0:1!

• GOOOOOOL!!! Saul Niguez!

• Fatalne dośrodkowanie Eliseu wychodzi poza plac gry. Piłka dla gości.

• Jonas wywalczył korner dla gospodarzy.

• Pizzi wychodził już sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili doskonale wślizgiem zatrzymał go Savić!

• Pierwszy kwadrans tego meczu był bardzo niewyraźny, ale w ostatnich minutach Atletico było bardzo blisko otwarcia wyniku tego spotkania. Benfica na razie bez sytuacji bramkowej.

• Zakotłowało się pod bramką Benfiki! Świetne wejście w pole karne Juanfrana i zagranie przed bramkę, które w ostatniej chwili przecina Lisandro Lopez! Vietto już czekał na piłkę!

• Znowu szansa dla gości! Zza pola karnego strzela Gabi i Julio Cesar musiał przenieść piłkę nad poprzeczką!

• Saul!!! Kontratak gości kończy się potężnym uderzeniem z dystansu wychowanka Atletico, po którym Julio Cesar popisał się znakomitą interwencją!

• Gol dla Atletico, ale nieuznany! Po dośrodkowaniu Carrasco do siatki trafia Godin, ale Urugwajczyk był na spalonym!

• Groźna akcja Atletico kończy strzałem z narożnika pola karnego Filipe Luis, ale został zablokowany i tylko rzut rożny.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Carrasco, ale Belga skutecznie uprzedza Julio Cesar.

• Nie jest to na razie wielkie spotkanie. Długa piłka w kierunku Griezmanna, ten przegrywa pojedynek z obrońcą i piłka wraca do gospodarzy.

• Oblak pewnie łapie piłkę po centrze Eliseu z lewego skrzydła.

• Piłka w polu karnym Benfiki po raz pierwszy w tym meczu. Lopez świetnie jednak powstrzymał atakującego Saula.

• Gaitan próbował uderzać z 18 metrów, ale został zablokowany i jeszcze mógł doznać jakiegoś urazu. Przerwa w grze.

• Atletico w swoim stylu czeka na możliwość skontrowania gospodarzy. Na razie podopieczni Simeone nie są w stanie nic skonstruować w ofensywie.

• Benfica ciągle w ataku pozycyjnym. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Almeidy pewnie łapie były bramkarz Benfiki - Jan Oblak.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Sędzia z Rumunii, Ovidiu Hategan, wyprowadza oba zespoły na murawę Estadio da Luz. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

• Ławka Atletico: Miguel Angel Moya, Guilherme Siqueira, Fernando Torres, Oliver Torres, Thomas Partey, Angel Correa, Jose Gimenez.

• Ławka Benfiki: Ederson Moraes, Andreas Samaris, Kostas Mitroglou, Raul Jimenez, Talisca, Mehdi Carcela, Victor Nilsson.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn.

• Atletico, które dzisiaj musi wygrać, aby znaleźć się ostatecznie przed Benficą, przyjeżdża na Estadio da Luz, aby zmazać koszmary z sezonu 2013/14. Podopieczni Diego Simeone właśnie na stadionie w Lizbonie rozgrywali finał Ligi Mistrzów z Realem Madryt i choć prowadzili do 93. minuty 1:0, ostatecznie przegrali po dogrywce 1:4 i nie zdobyli najcenniejszego trofeum w piłce klubowej.

• Dzisiejsze spotkanie jest bezpośrednim starciem o pierwsze miejsce w grupie C. Benfica i Atletico są już pewne awansu do kolejnej rundy, ale chcą dzisiaj sobie zapewnić lepsze rozstawienie. Portugalczykom do wygrania grupy wystarcza remis, bowiem wygrali oni pierwszy mecz z Atleti na Vicente Calderon 2:1.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Benficą Lizbona a Atletico Madryt.

• Benfica - Atletico LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Walka o pierwsze miejsce na Estadio da Luz

Oba zespoły mają równą ilość punktów, dlatego bezpośrednie spotkanie rozstrzygnie kto zajmie pierwsze miejsce i będzie w następnej fazie rozstawiony. Benfice wystarczy remis, ale Atletico umie wygrywać ważne spotkania. Czy tym razem także się to uda?

Liga Mistrzów

• Piłkarze Atletico już w Lizbonie

To tu rozstrzygną się losy pierwszego miejsca w grupie C LM

Piłkarze Atletico Madryt przyjechali już do Lizbony, gdzie we wtorkowy wieczór zmierzą się z ekipą Benfiki. Spotkanie, które zostanie rozegrane w ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, zadecyduje o tym, która z drużyn awansuje do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Aktualnie obie drużyny mają na swoim koncie po 10 punktów i są pewne miejsca w gronie 32 najlepszych ekip tegorocznej LM.