Benfica Lizbona 0 - 2 Zenit Sankt Petersburg

0

Zenit Sankt Petersburg

2

• Gole ze spotkania Benfica - Zenit można obejrzeć poniżej.

• Koniec spotkania. Zenit pokonał na wyjeździe Benfikę 2:0 przerywając fenomenalną serię mistrzów Portugalii, którzy na swoim stadionie nie przegrali wcześniej aż 51 kolejnych meczów.

• Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Goście ewidentnie grają już na czas. Nie ma się im jednak co dziwić - bronią bardzo dobrego wyniku.

• Benfica - ZenitBenfica - Zenit

• Ostatnia zmiana u gości. Arshavin zmienia Hulka.

• Benfica naprawdę zasłużyła na bramkę. Mimo gry w osłabieniu ekipa Jorge Jesusa nie ustaje w swoich staraniach. Brakuje jednak precyzji w końcówkach akcji.

• Zmienia także Zenit. Mogilevets za Rondona.

• Jeszcze jedna zmiana w Benfice - Almeida zastępuje Samarisa.

• Zmiana w ekipie gospodarzy - Derley zmienia Limę.

• Akcja za akcję, strzał za strzał! To naprawdę jest dobre spotkanie. Teraz świetnie indywidualnie zagrał Gaitan, który zszedł do środka boiska i uderzył mocno z 25 metrów. Piłkę złapał jednak Łodygin.

• Rondon w bardzo dogodnej sytuacji fatalnie się pomylił. Miał przed sobą już tylko bramkarza, uderzył w kierunku dalszego słupka po ziemi, ale nie trafił w bramkę.

• Benfica naprawdę jest teraz groźna pod bramką Zenitu. Goście wychodzą jednak z opresji po raz kolejny blokując strzały rywali.

• Ależ szansa Benfiki po błyskawicznej kontrze i błędzie Lombaertsa w defensywie, który nie opanował piłki pozwalając jej odskoczyć prosto pod nogi Limy. Strzał zawodnika gospodarzy sparował jednak Łodygin, a sprzed bramki wybił ją Anyukov.

• Javi Garcia odepchnął Gaitana na środku boiska i został ukarany żółtą kartką.

• Benfica - Zenit

• Świetna okazja Zenitu na podwyższenie prowadzenia! Hulk wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył lewą nogę na bramkę Lopesa. Golkiper Benfiki sparował piłkę, a ta trafiła w słupek.

• Maxi Pereira ostro fauluje Criscito, który ograł rywala świetnym zwodem. Żółta kartka.

• Najlepsza okazja Benfiki! Po dośrodkowaniu z wolnego głową świetnie uderzył Luisao. Łodygin popisał się jednak fenomenalną interwencją odbijając piłkę.

• Faul w okolicach prawej strony pola karnego gości - będzie rzut wolny dla Benfiki.

• Wydawało się, że powinien być karny dla Benfiki, ale Criscito został wcześniej złapany na pozycji spalonej.

• Zenit może być w tym sezonie Ligi Mistrzów trudną do pokonania drużyną. Ligowa dyspozycja ekipy AVB oraz pierwsza połowa starcia z Benficą pokazują, że wicemistrz Rosji zarówno w obronie, jak i w ofensywie jest bardzo mocny

• Benfica stara się atakować, ale Zenit w defensywie jest świetnie dysponowany - w ostatnich 10 spotkaniach wicemistrz Rosji stracił tylko 7 goli.

• Za Smolnikova wchodzi Anyukov.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę.

• Kontuzja Igora Smolnikova okazała się na tyle poważna, że zawodnik nie wyszedł na drugą połowę.

• Wydaje się, że główny argument Zenitu w dzisiejszym spotkaniu to portugalsko-brazylijski duet Andre Villas-Boas - Hulk. Pierwszy świetnie rozpracował rywala, zaskoczył go ofensywnym nastawieniem całej drużyny, a drugi pokazuje, że gra przeciwko krajowemu rywalowi FC Porto (w którym grał przez kilka lat) sprawia mu wiele frajdy i co najważniejsze przekłada się to na korzystny dla wicemistrza Rosji wynik.

• Wyniki do przerwy wszystkich meczów - relacje LIVE na samym dole strony

Live

• Pierwsze pół godziny w wykonaniu Zenitu było imponujące - zdecydowana gra do przodu od pierwszych chwil przyniosła szybko strzeloną bramkę i kilka innych dogodnych sytuacji pod polem karnym Benfiki. Jest 2:0 (gole poniżej), ale zawodnicy AVB mogli prowadzić jeszcze wyżej.

• Wicemistrzowie Rosji są w wymarzonej sytuacji przed drugą połową. Prowadzą 2:0 i mają przewagę jednego zawodnika. Co prawda czas przy piłce obu zespołów jest niemal identyczny (51-49% dla gości), ale różnica na boisku jest ewidentna. Piłkarze Jorge Jesusa w dziesiątkę mają problem ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Łodygina.

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Zenit prowadzi w Lizbonie 2:0.

• Smolnikov ucierpiał w starciu z jednym z graczy Benfiki w polu karnym. Przez chwilę rosyjski zawodnik poza boiskiem.

• Benfica stara się atakować, nie ma przecież wyjścia, ale piłka po dośrodkowaniach w pole karne Łodygina jest skutecznie wybijana przez obrońców gości. Większego zagrożenia gospodarze nie są w stanie stworzyć.

• Benfica - ZenitBenfica - ZenitBenfica - Zenit

• Gol Witsela na 2:0 dla Zenitu

• Faul Artura poza polem karnym i czerwona kartka dla golkipera Benfiki

• Bramka Hulka po podaniu Shatova

• Gole mamy także w Pireusie, gdzie Olympiakos prowadzi z Atletico 2:0!

• Znowu Hulk szaleje w polu karnym Benfici! Na prawej stronie szesnastki Brazylijczyk zakręcił obrońcami gospodarzy i uderzył po ziemi z lewej nogi. Celował w okolice krótkiego rogu - trafił jedynie w boczną siatkę.

• Z ośmiu trwających spotkań 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów oprócz Lizbony gole padły jedynie w Madrycie, gdzie po pół godzinie gry Real prowadzi z Basel 3:0. Na dole strony znajdziecie linki do relacji LIVE pozostałych spotkań Champions League.

• Gospodarze mimo gry w dziesiątkę i dwóch bramek straty próbują atakować. Ciężko im to idzie.

• Benfica prezentowała się ostatnio bardzo dobrze, nie wygrała tylko jednego z pięciu spotkań. Sezon zaczęła od zdobycia Superpucharu Portugalii (zwycięstwo po karnych 3:2 z Rio Ave). "Orły" są jednak teraz blisko pierwszej porażki na własnym stadionie od 2012 roku, kiedy przegrali z Barceloną (seria 51 meczów bez przegranej).

Benfica

• Danny dośrodkował z rzutu rożnego, a w piłkę trafiła bujna czupryna Belga. Uderzenie było mocne, Paulo Lopes odbił futbolówkę, ale sędziowie słusznie orzekli, że uczynił to już wpadając do bramki, a piłka linię całym obwodem. Benfika na kolanach, a Zenit wciąż ciśnie!

• 2:0 dla gości! Axel Witsel!

• Hulk potężnie przywalił z linii pola karnego - próbował na siłę przebić mur i udało mu się to. Po rykoszecie piłka jednak nieco zmieniła lot i nie wpadła do bramki wychodząc na rzut rożny.

• Pierwsza wymuszona zmiana. Paulo Lopes, rezerwowy bramkarz, zmienia Taliscę.

• Dramat Benfiki! Czerwona kartka dla bramkarza Artura za faul przed polem karnym na Dannym w sytuacji sam na sam!

• Szybka odpowiedź lizbończyków. Na strzał z dystansu, z ok. 20-25 metrów zdecydował się Salvio. Łodygin, podobnie jak przed chwilą Artur, wypluł piłkę, a ta wyszła na rzut rożny. Póki co na Estadio da Luz mamy świetne spotkanie

• Mogło być 2:0 dla ekipy z Petersburga. Hulk uderzył z rzutu wolnego z 40 metrów. Dziwnie lecącą piłkę "wypluł" Artur. Dopadł do niej Danny, ale golkiper Benfiki zdołał powstrzymać rywala łapiąc futbolówkę i tym samym zażegnując niebezpieczeństwo.

• Trzeba przyznać, że Zenit w pierwszych minutach robi niesamowite wrażenie w ofensywie. Co chwilę na bramkę Artura suną bardzo szybkie ataki gości.

• Znowu w rolach głównych Shatov i Hulk. Rosjanin popisał się absolutnie fenomenalnym prostopadłym podaniem między kilkoma zawodnikami Benfiki świetnie wykładając piłkę sprintującemu Brazylijczykowi, który technicznym strzałem lewą nogą nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Arturowi. Wicemistrz Rosji prowadzi w stolicy Portugalii 1:0!

• Zenit prowadzi na Estadio da Luz! Hulk!

• Już było bardzo groźnie pod bramką Benfiki. Z prawej strony dośrodkowywał Hulk, ale tuż przed bramką Artura piłki nie zdołał sięgnąć Shatov.

• Liga Mistrzów 2014/2015 rozpoczęta!orzeł

• Hulk może być dziś tajną bronią Rosjan. Brazylijczyk występował w Porto przed kilkoma laty i dzisiejszego rywala zna bardzo dobrze. Chociaż w Rosji nie gra aż tak skutecznie i efektownie jak w przeszłości w Portugalii, to jest bardzo ważnym ogniwem drużyny z Petersburga.

• Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie. Występ Hulka w drużynie gości w dzisiejszym spotkaniu był niepewny. Brazylijczyk zagra jednak w pierwszym składzie ekipy AVB. Po lewej wyjściowe jedenastki. Poniżej rezerwowi.

• Benfica: Paulo Lopes, Lisandro López, André Almeida, Cristante, Derley, John
    • Zenit: Malafeev, Anyukov, Luís Neto, Ryazantsev, Mogilevets, Arshavin, Kerzhakov
  • Zenit wygrał wszystkie 7 ligowych spotkań w tym sezonie, łącznie zwyciężył w 10 ostatnich meczach. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w poprzednim sezonie rosyjskich rozgrywek (CSKA Moskwa ugrało zaledwie jeden punkt więcej) zmagania w eliminacjach Ligi Mistrzów Rosjanie rozpoczęli od 3. rundy - pokonali w niej AEL Limassol (0:1 na wyjeździe, 3:0 u siebie). Potem pewnie ograli belgijski Standard Liege (1:0 na wyjeździe, 3:0 u siebie) i awansowali do fazy grupowej Champions League.

Zenit

• Ciekawostki:

• Trenerem Zenitu jest Andre Villas-Boas, były asystent Jose Mourinho w FC Porto. Portugalski szkoleniowiec dobrze zna więc dzisiejszych rywali swojego zespołu.
    • Sponsorem rosyjskiej drużyny, jak i całych rozgrywek Ligi Mistrzów jest Gazprom.
    • Benfica nie przegrała na własnym boisku we wszystkich rozgrywkach od 51 spotkań. Ostatni raz "Orły" uległy w Lidze Mistrzów Barcelonie w 2012 roku.
  • Zachęcamy do typowania wyniku tego spotkania: Benfica - Zenit

• Dla zainteresowanych podsyłamy także linki do oficjalnych stron internetowych obu klubów: SL Benfica i ФК Зенит - FC Zenit (wersja angielska)

• Na Facebooku Zenita czytamy, że spotkanie z Benficą rozpocznie się o godzinie 22:45 czasu moskiewskiego, który obowiązuje w zachodniej Rosji, w tym także w Petersburgu - FB Zenit Petersburg

Сегодня сине-бело-голубые проведут первый матч группового этапа UEFA Champions League против лиссабонской «Бенфики». Встреча начнется в 22:45 по петербургскому времени. В прямом эфире матч покажет федеральный НТВ.

• Tak spotkanie Benfiki z Zenitem jest zapowiadane na Facebooku portugalskiej drużyny.- FB Benfica LizbonaBenfica - Zenit

• Benfica w ostatnich dwóch sezonach grała w finale Ligi Europy - dwukrotnie jednak przegrała, najpierw z Chelsea, później z Sevillą po rzutach karnych. Chociaż "Orłom" nie udało się wywalczyć tego trofeum to trochę się w Europa League nagrali. Może wystarczy. Teraz piłkarze Jorge Jesusa liczą na sukces w Champions League: Benfica Lizbona - Zenit St. Petersburg LIVE! Portugalczycy chcą sukcesu w LM

• Benfica Lizbona

• Dziś mija dokładnie 115 dni od ostatniego meczu Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014. W finale poprzedniej edycji Champions League Real Madryt pokonał po fascynującym spotkaniu Atletico rozstrzygając losy zawodów dopiero w dogrywce. To wydarzenie miało miejsce na stadionie, na którym dzisiaj zmierzą się ze sobą zespoły Benfiki Lizbona i Zenitu Petersburg. Już o 20:45 na Estadio da Luz, podobnie jak na siedmiu innych europejskich stadionach, zainaugurowana zostanie faza grupowa Champions League w sezonie 2014/2015.