Besiktas Stambuł

0

Arsenal Londyn

0

• Koniec spotkania. Szkoda Besiktasu bo turecki zespół rozegrał dobre zawody, lecz zabrakło szczęścia. Arsenal nie zagrał dziś porywająco, lecz jest w o wiele lepszej sytuacji przed rewanżem.

• Arsenal już wyczekuje ostatniego gwizdka w tym meczu. Besiktas jeszcze szuka bramki.

• Doliczono 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Rosicky ---> Cazorla.

• Ależ parada Zengin! Chamberlain piekielnie uderzył na bramkę, bramkarz Besiktasu sparował piłkę na słupek!

• Tosun zastępuje na placu gry Pektemeka.

• A kilka minut temu Koyunlu zmienił Ozyakupa.

• Chamberlain dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale nikt nie doszedł do strzału głową. Najbliżej był Giroud.

• Arsenal cofnięty na własnej połowie, a Besiktas w ataku pozycyjnym. Czy Czarne Orły strzelą bramkę? Czy na rewanż do Londynu pojadą z wynikiem bezbramkowym?

• Koybasi szukał Demby Ba w przodzie, ale słabo dośrodkowywał.

• Arsenal w dziesiątkę! Ramsey ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną!

• Nieprzyjemny strzał z rzutu wolnego Cazorli, ale Zengin na posterunku! Mimo, że musiał podbić sobie piłkę do góry i dopiero wtedy ją złapać.

• Ozyakup ukarany kartonikiem o kolorze żółtym.

• 15 minut do końca meczu. Na boisku mało się dzieje....

• Oraz Oxlade-Chamberlain za Sancheza.

• Tore w miejsce Sahana.

• Koybasi zbyt głęboko centrował, Szczęsny pewnie łapie i wyprowadza piłkę w pole gry.

• Ozyakup wrzucał z rzutu rożnego, Szczęsny wypiąstkował za pole karne, tam dopadł do piłki Koybasi i uderzył obok bramki!

• Świetnie rozegrana akcja prawym skrzydłem przez Kanonierów, Giroud jednak przyblokowany w polu karnym i nie oddał strzału.

• Zbyt mocne dośrodkowanie - Sahan nie sięgnął piłki.

• Monreal ukarany kartką. Wolny dla gospodarzy.

• Giroud faulował w ataku i od rzutu wolnego z własnej połowy zacznie Besiktas.

• Dwa strzały ze strony Besiktasu z ponad 30 metrów, oba zablokowane.

• Trudno jest cokolwiek pisać, gdy na boisku nic się ciekawego nie dzieje. Moment brutalnej gry w środku pola.

• Arsenal gra dzisiaj fatalnie. Zero pomysłu na grę, masa niedokładnych podań, a strzałów jak na lekarstwo....

• No i kolejna kartka.......dla Flaminiego.

• Zaostrza nam się to spotkanie. Tym razem ukarany Ramsey.

• Pierwsza kartka w tym meczu. Ukarany Motta za faul na Sanchezie.

• Besiktas w ataku pozycyjnym.

• Ucierpiał Arteta i jest zmuszony do zmiany. W jego miejsce melduje się Flamini.

• Ależ kontra Besiktasu! Sahan dostaje dobrą prostopadłą piłkę, pada w pole karne, zawinął Koscielnego, uderzył minimalnie obok słupka!

• Ładnie piłkę przejął Ramsey, zagrał do Giroud, a ten....traci piłkę w dobrej sytuacji.

• Od środka Arsenal.

• Piłkarze już na murawie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy wynik bezbramkowy. Besiktas wydaję się na tę chwilę zespołem lepszym. Bardzo aktywny jest Demba Ba. Wracamy za kwadrans.

• Powinno być 1:0!!!!!! Błąd Chambersa, piłka padła łupem Demby Ba, nawinął on Koscielnego, ale uderzył minimalnie obok bramki! Ma czego żałować!

• Besiktas przesiaduje teraz na połowie Arsenalu - Kanonierzy czyhają na kontry.

• Po raz kolejny próbował Koybasi, ale znowu Szczęsny górą.

• Dośrodkowanie Motty z lewej strony boiska, ale prosto na głowę Chambersa.

• Techniczny strzał Wilshera - pewnie broni Zengin.

• Miękka centra w pole karne londyńczyków, Szczęsny spokojnie nieatakowany przez nikogo łapie piłkę.

• Chambers wślizgiem atakuje w polu karnym Demba Ba, ale trafia w piłkę. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Besiktas - ArsenalBesiktas - Arsenal

• Trzeba przyznać, że oglądamy bardzo mało podbramkowych sytuacji. Bramkarz Besiktasu jeszcze ani razu nie musiał poważnie interweniować....

• Znowu ciekawie rozegrana akcja Besiktasu. Pektemek huknął z dystansu, ale prosto w Szczęsnego!

• Sahan pada w polu karnym Kanonierów, ale gwizdek arbitra milczy!

• Mesut Oezil także ogląda to spotkanie:

• Wrzutka na Sancheza, ale świetnie uprzedza go Motta.

• Ciekawie rozegrany korner. Koybasi zdecydował się w końcu na wrzutkę, ale obrońcy Arsenalu wybijają futbolówkę.

• Centra Koybasiego zablokowany i mamy rzut rożny!

• Dośrodkowanie Sancheza z prawego skrzydła, pewnie łapie Zengin.

• Rozpędzony Giroud traci piłkę na rzecz Guluma.

• Spóźniony Artera i od rzutu wolnego zacznie Besiktas.

• Zbyt mocne zagranie do Koybasiego i od bramki zacznie Szczęsny.

• Jeden jak i drugi zespół próbuje przedostać się pod pole karne, ale póki co bezskutecznie.

• Bardzo żywiołowy doping prowadzą kibice Besiktasu.

• Świetnie przejął piłkę Sanchez, zagrał do Cazorli, ten uderzył, obok bramki!

• Kontra Arsenalu! Sanchez popędził prawą stroną, padł w pole karne, dogrywał do Giroud, ale ten był powstrzymywany i nie oddał celnego strzału!

• Kolejna świetna interwencja Szczęsnego! Przed szansą stanął znowu Demba Ba! Jak na razie Demba Ba - Szczęsny 0:2

• Dośrodkowanie w pole karne Arsenalu - Chambers wybija piłkę szczupakiem.

• Kombinacyjna akcja gospodarzy, ale ostatecznie Sahan gubi piłkę.

• Kanonierzy zaczęli bardzo niemrawo. To Besiktas od początku atakuje.

• Co za rozpoczęcie meczu przez Besiktas! Od razu strzał Demba Ba ze środka boiska, Szczęsny z ogromnymi problemami obronił ten strzał! Byłaby to chyba jedna z szybciej strzelonych bramek w historii!

• Początek spotkania. Od środka gospodarze.

• Minuta ciszy ze względu na śmierć jednego z zasłużonych osób w Besiktasie.

• Piłkarze już na środku murawy. Efektowne flagowisko na trybunach w Stambule. Czas na Hymn Ligi Mistrzów!

• W bramce Arsenalu zobaczymy dziś Wojtka Szczęsnego.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało 10 minut. Kto waszym zdaniem okaże się dzisiaj lepszy? A może padnie remis?

• W barwach Besiktasu występuje Demba Ba, który doskonale zna dzisiejszego rywala swojego nowego zespołu. Ba przyszedł do klubu z Chelsea Londyn. Wcześniej przez kilka lat grał w Premier League.

• Sytuacja kadrowa obydwu klubów to plus na koncie Besiktasu. Slaven Bilic nie będzie mógł skorzystać z usług Atiby Hutchinsona, jednego z filarów zespołu ale dużo większe zmartwienia ma Arsene Wenger. W pierwszej kolejce kontuzji doznał Kieran Gibbs, wciąż kontuzjowany jest również Theo Walcott.

• W okresie sparingowym ekipa Wojciecha Szczęsnego notowała odmienne wyniki. Porażki z New York RedBulls i AS Monaco (dwukrotnie 1:0) uzupełniały zwycięstwa odniesione nad Boreham (2:0) i Benficą (5:1). Najlepszym strzelcem okresu przygotowawczego był Yaya Sanogo (4 gole) a dwie bramki w dwóch meczach o stawkę zdobył Aaron Ramsey.

• Ostatni rzut oka na statystyki to początek sezonu obydwu zespołów. Rozgrywki w Anglii ruszają wcześniej, więc Arsenal ma już na swoim koncie mecz ligowy zakończony zwycięstwem nad Crystal Palace 2:1. Wcześniej "Kanonierzy" sięgnęli także po Tarczę Wspólnoty pokonując Manchester City 3:0.

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Martinez, Oxlade-Chamberlain, Bellerin, Miquel, Campbell, Flamini, Rosicky

• Ławka rezerwowych Besiktasu: Cenk Gönen, Serdar Kurtuluş, Sivok, Gökhan Töre, Kerim Koyunlu, Uğur Boral, Cenk Tosun

• Sezon sparingowy dla Besiktasu przeplatał się z meczami trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Feyenoordem Rotterdam. Zespół z Turcji przegrał jeden z pięciu sparingów (2:1 z Wigan Athletic), jeden mecz zremisował (1:1 z Mainz), a pozostałe trzy wygrał (z Oostende 2:0, z Fenerbahce 1:0 i z Chelsea 1:0). Do tego dwukrotnie pokonał wspomniany Feyenoord (3:1 i 2:1). Nie można więc powiedzieć, że przystępuje do tego dwumeczu z marszu, chwilę po powrocie z wakacji. Najlepszym strzelcem zespołu jest autor hattricka w meczu z Feyenoordem - Demba Ba. Dwie bramki na swoim koncie ma także Mustafa Pektemek.

• Najczęściej tureckie kluby mierzyły się z Manchesterem United (sześciokrotnie w fazie grupowej, bilans Manchesteru 4-0-2, bramkowy 6:2), dwukrotnie trafiały również na Chelsea Londyn (1/8 finału LM 2013/14, 1:1 i 2:0 z Galatasaray) i właśnie Arsenal, który rok temu w czwartej rundzie również gościł nad Bosforem. Wtedy rywalem "The Gunners" było Fenerbahce, które dwukrotnie uznało wyższość rywala przegrywając dwumecz aż 8:0 (3:0 i 5:0).

• Na przestrzeni ostatnich lat pojedynki pomiędzy Anglią a Turcją w Lidze Mistrzów i eliminacjach zdarzały się kilkukrotnie. Nigdy jednak nie doszło do konfrontacji Arsenalu z Besiktasem. Bilans gier pomiędzy tymi dwoma krajami w ostatnich pięciu latach to siedem zwycięstw wyspiarzy, remis i dwie porażki. Bilans bramkowy również przemawia za "Kanonierami". Ich rodacy trafiali do siatki 17 razy, podczas gdy rywalom udało się to uczynić zaledwie trzykrotnie.

• Witam serdecznie na relacji live z hitowego spotkania 4 rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, gdzie na własnym stadionie Besiktas Stambuł podejmie Arsenal Londyn. Na wspólnie spędzony wieczór, zaprasza Bartosz Czekała.