Borussia Dortmund

2

Arsenal Londyn

0

• Koniec meczu, Borussia zasłużenie pokonuje Arsenal 2-0. Bramki strzelali Immobile i Aubameyang.

• Ramos z Aubameyangiem na jeden kontakt, ale piłkarz z Gabonu niedokładnie zagrywał piłkę w pole karne.

• 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

• Podolski w polu karnym minął już Weidenfellera, lecz zgubił piłkę!

• Znowu Szczęsny interweniuje poza polem karnym, tym razem uprzedził Ramosa i wybił piłkę na aut.

• Ostatnia zmiana w Borussi. Za strzelca pierwszego gola, Ciro Immobile, pojawia się Adrian Ramos.

• Znowu Mkhitarian w akcji! Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne i minął obrońców, ale w ostatniej chwili wślizgiem ratuje sytuacje Oxlade-Chamberlain!

• Piłkarz z Gabonu już opatrzony przez medyków powraca na boisko.

• Szczęsny interweniuje poza polem karnym i wpadł na Aubameyanga, który leży na boisku znokautowany przez polskiego bramkarza.

• Zmiana również w Borussi. Za Schmelzera wchodzi Jojić.

• Za Artetę pojawia się na boisku Lukas Podolski.

• Welbeck kapitalnie obrócił się z Sokratisem na plecach i z 16. metra uderzył na bramkę Weidenfellera, lecz ponad bramką! Znowu zmarnowana okazja przez nowego napastnika Arsenalu!

• Wielbłąd Artety! Przepuścił piłkę na własnej połowie do Koscielnego, który był zbyt daleko, do piłki doszedł Mkhitarian i ruszył na bramkę Szczęsnego, ale jego strzał, choć mocny, to niecelny!

• Niebezpieczna zabawa Szczęsnego, który przyjął sobie piłkę, lecz natychmiastowo dobiegł napastnik Borussi. Na szczęście dla Arsenalu piłka wyszła poza pole gry.

• Grosskreutz przed polem karnym zaczarował obrońców i uderzył podkręconą piłkę po długim rogu, ale niecelnie i od bramki zaczyna Szczęsny.

• Gra od kilku minut toczy się głównie w środku pola.

• Sanchez próbował pressingu w polu karnym, ale obrońcy nabili skrzydłowego Arsenalu.

• I za Ramseya pojawia się Cazorla.

• Za Ozila wchodzi Oxlade-Chamberlain.

• Bellerin świetnie minął Schmelzera, ale już z asekurującym Grosskreutzem sobie nie poradził.

• Aż 7 kilometrów więcej przebiegła drużyna Borussi. Kolejna przytłaczająca statystyka dla Arsenalu.

• Kontra wyprowadzona przez Weidenfellera, który wyrzucił piłkę do Aubameyanga, ten wyprzedził Koscielnego i uderzył na bramkę Szczęsnego, a piłka trafiła w poprzeczkę!

• Bardzo mocny strzał Sokratisa z dystansu, ale w środek bramki i Szczęsny nie ma problemu ze złapaniem piłki.

• Arsenal nawet jak już wyjdzie przez połowę, to jego akcję zastopuje...sędzia. Piłka przypadkiem trafiła w Benquerencę.

• Borussia znowu gra bardzo wysoko, Arsenal ma spore problemy żeby wyjść z własnej połowy.

• Bomba Immobile z 15. metra! Broni Szczęsny!

• Grosskreutz podcinką podawał do wychodzącego na czystą pozycję Aubameyanga, ten w pełnym biegu minął Szczęsnego, który chyba się potknął, i skierował piłkę do pustej bramki! Próbował interweniować Koscielny, ale nie zdążył zablokować uderzenia.

• Aubameyang!

• Już pierwsza próba Sancheza, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców i siła uderzenia została znacząco obniżona. Weidenfeller bez problemów łapie ten strzał.

• Ginter na boisko za Kehla.

• Wracamy na stadion, od środka rozpoczynają gospodarze.

• Bramką dla Borussi kończy się pierwsza część meczu w Dortmundzie. Gospodarze miażdżą Arsenal w strzałach 15-1. Również z przebiegu meczu wydaje się, że dortmundczycy zasługują na zwycięstwo. Potrafili zdominować Arsenal w środkowej części boiska i swoją przewagę udokumentowali bramką strzeloną przez Ciro Immobile w 45. minucie. Czy Arsenal się podniesie z kolan? Arsene Wenger musi w przerwie trafić do swoich zawodników, bo ci ani trochę nie przypominają graczy, którzy toczyli równy bój z Manchesterem City ledwie kilka dni temu.

• Koniec pierwszej połowy.

• Włoch zabrał piłkę od połowy boiska i biegł na bramkę Szczęsnego, zwiódł Koscielnego i Mertesackera i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Arsenalu!

• Immobile i 1-0!

• Borussia Dortmund - Arsenal Londyn

• Ramsey prostopadle do Welbecka, ale ten w sytuacji sam na sam z Weidenfellerem strzela obok bramki!

• Pierwszy strzał Arsenalu. Dośrodkował Ozil z wolnego, piłka trafiła do Sancheza, ale ten z najbliższej odległości nie trafił czysto głową!

• Druzgocąca statystyka strzałów: 13-0 dla Borussi.

• Strata Sancheza na 40. metrze, odebrał Kehl i dograł do Aubameyanga, ten przyjął piłkę i uderzył z prawej nogi na bramkę Arsenalu, jednak tylko w boczną siatkę!

• Mkhitarian z lewej nogi potężnie kropnął z okolicy 25. metra, jednak obok bramki.

• Akcja po drugiej stronie! Gibbs przedarł się na lewą stroną i zagrał miękką piłkę do Welbecka, który nieczysto trafił w piłkę!

• Błąd Koscielnego w komunikacji ze Szczęsnym, który niemal wybił piłkę z rąk bramkarza! Piłka trafiła do Mkhitariana na 5. metr, ale ka-pi-tal-nie Wilshere wybija!

• Szczęsny! Aubameyang po podaniu z lewej strony Grosskreutza znalazł się w najbliższej odległości przed bramką Arsenalu i uderzył, lecz Polak kapitalnie powstrzymał napastnika Borussi!

• Mecz toczony w szybkim tempie, choć brakuje strzałów i sytuacji bramkowych.

• Immobile z dystansu, ale baaardzo wysoko nad bramką.

• Kapitalne podanie prostopadłe do Sancheza, jednak Chilijczyk na minimalnym spalonym!

• Kibice na trybunach głośno wyrażają swoje niezadowolenie z pracy arbitra, który nie używa gwizdka w stykowych sytuacjach.

• Pierwsza interwencja Szczęsnego, Polak popisał się udanym piąstkowaniem piłki po dośrodkowaniu Schmelzera z rzutu wolnego.

• Strzał Immobile z lewej nogi po długim słupku, jednak piłka minęła słupek w bezpiecznej odległości.

• Znowu Kościelny eleganckim wślizgiem zażegnuje niebezpieczeństwo! Na czystą pozycję wychodził Aubameyang.

• Sokratis! Płaskie dośrodkowanie z rożnego, Grek przyjął piłkę na brzuch i uderzy z woleja, jednak niecelnie!

• Borussia nieco spuściła z tonu jeżeli chodzi o pressing i Arsenal ma nieco więcej miejsca.

• Prostopadłe podanie do Welbecka, jednak szybszy Weidenfeller.

• Błąd Mertesackera naprawiony przez Koscielnego, który był ostatnim obrońcą.

• Próba ataku Arsenalu została zneutralizowana na 40. metrze przed bramką Weidenfellera.

• Ależ tłok przed polem karnym Arsenalu, wielokrotne próby strzałów i prostopadłych podań blokowane przez obrońców.

• Żółtko dla Mkhitaryana za symulowanie rzutu karnego. Jak pokazują powtórki - bardzo dobra decyzja sędziego Benquerency.

• Aubameyang wypychany z pola karnego i jest aut dla Borussi.

• Bardzo agresywnie Borussia odbiera piłki, Kanonierzy nie potrafią wyjść z futbolówką nawet na 40. metr.

• Pierwsza próba Aubameyanga, dośrodkowanie blokują obrońcy i jest pierwszy rzut rożny. Piłkę znowu wybijają defensorzy Arsenalu i korner z drugiej strony.

• Pierwszy gwizdek Benquerency, rozpoczyna Arsenal!

• Borussia gra w tradycyjnych żółto-czarnych strojach, natomiast Arsenal wychodzi na boisko w swoich granatowych wyjazdówkach.

• Kilka zmian w porównaniu z ostatnimi meczami obu drużyn. W Borussi nie ma Piszczka, Jojicia, Kagawy, Ramosa.

W Arsenalu brakuje Debuchy'ego, Monreala, Flaminiego.

• Ławki rezerwowych obu zespołów:

Borussia Dortmund: Langerak, Ginter, Bandowski, Kagawa, Jojić, Amini, Ramos.

Arsenal Londyn: Ospina, Chambers, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Campbell.

• Mecz ten rozegrany zostanie w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. W grupie D rywalizują jeszcze Galatasaray Stambuł i Anderlecht Bruksela.

• Już tylko minuty dzielą nas od hitowego meczu na Signal Iduna Park, gdzie Borussia Dortmund podejmie Arsenal Londyn!