Borussia Moenchengladbach 1 - 1 Juventus Turyn

1

Juventus Turyn

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk! Życzę dobrej i spokojnej nocy! Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net!

• Do 53 minuty na Borussia Park oglądaliśmy znakomite widowisko. Obie strony miały swoje sytuacje, sporo się działo. Obraz gry zmieniła czerwona kartka dla Hernanesa. Od tego momentu na boisku niepodzielnie panowali gospodarze, ale nie potrafili udowodnić swojej przewagi i strzelić grającemu w dziesiątkę Juventusowi gola na wagę zwycięstwa. Ten remis z przebiegu gry rzecz jasna bardziej satysfakcjonuje "Starą Damę". Borussia wobec podziału punktów i jednoczesnym zwycięstwie Manchesteru City z Sevillą straciła szanse na awans do 1/8 finału LM. Z kolei Juventus po tym meczu spadł z pierwszej na drugą pozycję w tabeli grupy D, ale ma aż pięć punktów przewagi nad trzecią Sevillą.

• Koniec meczu! Borussia Moenchengladbach - Juventus Turyn 1:1!

• Borussia jeszcze próbuje stworzyć sytuację podbramkową na wagę gola.

• Kontra Juve. Dośrodkowanie w pole karne Borussi ze skrzydła Pogby, ale Sommer przechwycił piłkę.

• Kolejna próba z dystansu ze strony Borussi! Tym razem szczęścia uderzeniem po ziemi spróbował Xhaka, ale futbolówka przeszła z dala od bramki.

• Hazard zagrał na ścianę z Raffaelem. Belg uderzył z dwudziestu metrów na bramkę Juve i Buffon sparował piłkę na poprzeczkę! Ależ mógł mieć wejście Hazard!

• Trzecia zmiana w Juve. Lemina wchodzi na boisko w miejsce Sturaro.

• Korner dla Źrebaków po tym jak piłka zaliczyła rykoszet po strzale Dahouda z dystansu.

• Dopiero pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Hazard zastępuje na placu gry Johnsona.

• Borussia cały czas przeważa, ale nie potrafi jak na razie ponownie zmusić do kapitulacji Buffona.

• Raffael wpadł na rywala w polu karnym, ale nie ma mowy o "wapnie".

• Centra tuż przed bramkę w wykonaniu Traore, z najbliższej odległości uderzał znajdujący się tam Stindl i Buffon wspaniale nogami broni strzał rywala! Co za klasa Włocha!

• Druga zmiana w Juve. Barzagli zastępuje Moratę. Allegri daje w ten sposób sygnał, że chce bronić tego remisu.

• Traore zagrał do linii końcowej do Johnsona, który uderzył od razu z ostrego kąta i Buffon broni jego strzał nogą. Kolejny rzut rożny dla Borussi, ale nic z niego nie wynikło.

• Baaardzo nieudany strzał z dystansu Dahouda.

• Xhaki uderzył z dystansu, Buffon nie złapał piłki, tylko odbił i opuściła ona plac gry. Korner dla Borussi.

• Żółta kartka dla Sturaro za faul.

• Dahoud uderzył tuż zza pola karnego, futbolówka zaliczyła po drodze rykoszet, ale nie zmyliło to Buffona, który obronił ten strzał.

• Wendt z lewego skrzydła dograł w piłkę pole karne do Johnsona na siódmy metr, ten bez zastanowienia huknął i futbolówka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką!

• Dybala ukarany jeszcze żółtą kartką za opóźnianie gry przy schodzeniu z boiska.

• Pierwsza zmiana w Juventusie. Dybala schodzi, wchodzi Cuadrado.

• Pogba uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i trafił w boczną siatkę bramki Sommera!

• Morata wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym Borussi.

• Niecelna próba z dystansu Dahouda.

• Po czerwonej kartce dla Hernanesa Borussia przejęła inicjatywę.

• Żółta kartka dla Marchisio za faul w środku pola, który był suma sumarum całkowicie niepotrzebny.

• Nordtveit źle rozegrał piłkę i zaprzepaścił szansę na dobrą sytuację dla swojego zespołu. Jednak gospodarze mają rzut wolny po interwencji defensora Juve.

• Juventus będzie grał w dziesiątkę! Hernanes otrzymał czerwoną kartkę! Jest to kara za niebezpieczny faul na Dominguezie.

• Kolejny rzut rożny dla Juve i tym razem Morata uderzył z główki nad poprzeczką.

• Po centrze z narożnika boiska, Hernanes główkował minimalnie obok długiego słupka!

• Piłka po strzale Moraty przeleciała obok słupka. Jednak po drodze zaliczyła jeszcze rykoszet i rzut rożny.

• Z dużym animuszem drugie 45 minut rozpoczął Juventus! Praktycznie nie schodzi z połowy Borussi.

• Hernanes wyłożył piłkę Pogbie na 25 metrze i Francuz niewiele pomylił się! Futbolówka przeszła obok słupka!

• Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka rozpoczęła Borussia!

• Wracamy na Borussia Park! Za chwilę początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej odsłony spotkania! Na Borussia Park mamy jak na razie remis 1:1, ale to gospodarze sprawiali lepsze wrażenie w tych pierwszych 45 minutach.

• Sędzia doliczył minutę do pierwszych 45 minut.

• Pogba fantastycznie zagrał na prawą stronę pola karnego do Lichtsteinera, a ten przepięknym strzałem po długim słupku nie dał szans Sommerowi!

• GOL! Juventus wyrównuje! Piękne trafienie Lichtsteinera!

• Traore zagrał w okolice dwudziestego metra do Stindla, ten zdecydował się na strzał i piłka poszybowała nad poprzeczką! Gdyby futbolówka leciała w światło bramki Buffon mógłby mieć problemy.

• Morata uderzył z prawej nogi, tuż zza szesnastki, ale to był niecelny strzał.

• Centra Dybali z rzutu wolnego, w polu karnym Evra uderzył z główki tuż przy słupku i Sommer dłonią sparował piłkę na rzut rożny! Niewiele brakowało!

• Juventus buduje atak pozycyjny, ale gospodarze utrudniają rozgrywanie piłki.

• Spuściła teraz z tonu Borussia Moenchengladbach, po okresie dominacji.

• Hernanes uderzył z dystansu, ale futbolówka po drodze odbiła się od Domingueza, przez co strzał stracił na sile i piłka w rękach Sommera.

• Dybala zdecydował się na uderzenie z dwudziestu metrów, ale była bardzo daleki od celu. Postraszył jedynie gołębie na Borussia Park.

• Wrzutka Traore w pole karne Juve i Chiellini wybija piłkę głową.

• Xhaka huknął z pierwszej piłki z 25 metrów na bramkę Buffona po podaniu od Raffaela i futbolówka przeleciała niewiele nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Chiellini główkował obok słupka!

• Dybala dostał dobrą piłkę od Moraty. Argentyńczyk uderzył z około jedenastu metrów, piłka zaliczyła po drodze rykoszet od Christensena i rzut rożny.

• Nordtveit ponownie spróbował szczęścia strzałem z dystansu, ale tym razem futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Uderzenie Nordtveita z dystansu broni pewnie Buffon.

• Akcja od lewa do prawa i błąd Chielliniego, który zatrzymując piłkę w polu karnym wystawił ją Rafaellowi. Ten odegrał na czystą pozycję do Johnsona, a ten prawą nogą umieścił piłkę po długim słupku

• Goooool! Bardzo dobra akcja gospodarzy i Johnson trafia na 1:0!

• Opatrywany za linią boczną Morata.

• Ależ uderzył z dystansu Dahoud! Poprzeczka!

• Próba wyprowadzenia akcji przez Juventus zatrzymana w środku pola przez gospodarzy

• Daleka wrzutka w pole karne Juventusu z prawej strony, zamykał tam akcję jeden z niemieckich piłkarzy, ale nie opanował piłki. Bonucci zażegnał niebezpieczeństwo

• Przy piłce Borussia, ale pressingiem stara się powstrzymywać rywali Juventus

• Morata szukał podaniem przed polem karnym Hernanesa, ale przeczytali to zagranie gospodarze i przejęli piłkę.

• Po centrze z rzutu wolnego, w zamieszaniu podbramkowym, Evra uderzył z pierwszej piłki nad poprzeczką z kilkunastu metrów.

• Pierwszy rzut wolny dla Juventusu.

• Trzy, dwa, jeden, zero... i zaczynamy pojedynek między Borussią i Juventusem!

• Borussia zagra dzisiaj w czarnym komplecie strojów. Z kolei Juventus w różowo-białych trykotach.

• Już wybrzmiał hymn Ligi Mistrzów. Teraz przywitanie obu ekip, za chwilę losowanie i zaczynamy!

• Gorąca atmosfera na trybunach stadionu w Moenchengladbach! Czas na hymn Champions League!

• Jedenastki obu klubów wychodzą na murawę Borussia Park!

• Sędzią głównym meczu będzie 42-letni Bjoern Kuipers z Holandii.

• Borussia i Juventus dziś zagrają ze sobą po raz czwarty w historii. Co ciekawe Stara Dama jeszcze ani razu nie pokonała Die Fohlen. W sezonie 1975/1976, w 1/8 finału Pucharu Mistrzów, Borussia wygrała przed własną publicznością 2:0, a w rewanżu na Stadio Communale padł wynik 2:2. Trzeci pojedynek między tymi klubami miał miejsce dwa tygodnie temu i zakończył się bezbramkowym remisem.

• W miniony weekend jedni i drudzy w swoich ligach zainkasowali po komplecie punktów. Borussia Moenchengladbach pewnie pokonała na Olympiastadion w Berlinie miejscową Herthę 4:1. Natomiast Juventus pokonał w derbach Turynu AC Torino 2:1, zapewniając sobie zwycięstwo dopiero w doliczonym czasie gry.

• Stara Dama to aktualnie przeciwieństwo Borussii. Juventus w lidze gra w kratkę i jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. Za to w Lidze Mistrzów z dorobkiem siedmiu punktów przewodzi w grupie i jest na dobrej drodze, aby wywalczyć przepustkę do 1/8 finału. -

We wtorek musimy narzucić rywalom nasze warunki i uważać na ich kontry. Piłka nożna to prosta gra, w której należy unikać błędów. Do końca fazy grupowej pozostały jeszcze trzy spotkania. Chcemy zrobić kolejny krok ku awansowi

– mówił na przedmeczowej konferencji Massimiliano Allegri.

• Odkąd Andre Schubert objął stanowisko pierwszego trenera Źrebaków, drużyna pod jego wodzą jeszcze nie przegrała, ani nie zremisowała w Bundeslidze! Dzięki temu po nieudanym początku sezonu, za kadencji jeszcze Luciena Favre’a, zespół z Moenchengladbach pnie się w górę tabeli i jest już na piątej pozycji. To budzi podziw wśród rywali, a szkoleniowiec Borussii zaczął być nazywany Harrym Potterem. –

Jestem czarodziejem jak Harry Potter? Nie mam magicznej różdżki i żadnych zaklęć. Na co dzień ciężko pracujemy na boisku i mam kilku magów na boisku takich jak np. Traore

– odniósł się do tych porównań Schubert. Jednak jego moce działają jak na razie tylko na krajowym podwórku, gdyż dobre wyniki w lidze nie mają odzwierciedlenia w Champions League. Borussia w tabeli grupy D jest ostatnia. Ma na koncie tylko punkt, wywalczony dwa tygodnie temu na wyjeździe z Juventusem.

• Juventus Turyn - ławka rezerwowych: Simone Zaza, Alex Sandro, Andrea Barzagli, Juan Cuadrado, Mario Mandżukić, Mario Lemina, Neto.

• Borussia Moenchengldbach - ławka rezerwowych: Roel Brouwers, Josip Drmić, Thorgan Hazard, Branimir Hrgota, Christofer Heimeroth, Marin Schulz.

• Wyjściowa jedenastka Juventusu Turyn na dzisiejsze zawody.

• Wyjściowa skład Borussi Moenchengladbach .

• Jeśli Borussia Moenchengladbach chce zachować szanse na uzyskanie przepustki do 1/8 finału Ligi Mistrzów to dziś nie może przegrać z Juventusem Turyn. Ewentualna porażka ze Starą Damą definitywnie przekreśli szanse na awans podopiecznych Andre Schuberta.

• Witamy! Za czterdzieści minut rozpocznie się mecz w ramach grupy D Ligi Mistrzów, w którym Borussia Moenchengladbach podejmie Juventus Turyn. Zapraszamy na naszą relację tekstową!

• Borussia M'Gladbach - Juventus LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Źrebaki" znów przeciwstawią się Starej Damie?

Jeśli Borussia Moenchengladbach chce zachować szanse na uzyskanie przepustki do 1/8 finału Ligi Mistrzów to dziś nie może przegrać z Juventusem Turyn. Ewentualna porażka ze Starą Damą definitywnie przekreśli szanse na awans podopiecznych Andre Schuberta. Na relację tekstową z meczu Borussia Moenchengldbach – Juventus Turyn zapraszamy do Ekstraklasa.net. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.