Chelsea Londyn

2

Dynamo Kijów

1

• Chelsea Londyn po dobrej pierwszej połowie oddało trochę pola dla zawodników gości, co skończyło się bramką wyrównującą w wykonaniu Aleksandara Dragovicia, jednak kilka minut później najlepszy dziś na boisku Willian zapewnił zwycięstwo dla "The Blues". Brazylijczyk popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego - takich bramek nie ogląda się codziennie. Trzeba powiedzieć, że Dynamo spisało się dzisiaj bardzo solidnie, jednak zabrakło im chyba odrobiny szczęścia. Mimo wszystko trzy punkty zasłużenie zostają na Stamford Bridge. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobrej nocy!

• KONIEC SPOTKANIA! Chelsea Londyn po szalonej końcówce meczu pokonuje Dynamo Kijów!

• Pan Pavel Kralovec doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry!

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy - z boiska schodzi żegnany gromkimi brawami Willian, a melduje się na nim Cahill

• Doskonałe rozegranie akcji w wykonaniu mistrzów Anglii! Costa wpadł w pole karne, lecz uderzył tylko w boczną siatkę

• Wrzutka Williana w pole karne gości z rzutu wolnego, piłkę zgrywał Ramires, jednak futbolówkę wybili defensorzy przyjezdnych

• Chelsea nie chce już powtarzać błędu z początku drugiej połowy i nadal atakuje.

• Eden Hazard wbiegł w pole karne Dynama i zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak nie znajdował się tam żaden z jego partnerów

• Pomocnik gospodarzy podchodzi do futbolówki ustawionej na około 25 metrze. Decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę i trafia w samo okienko nie dając szans bramkarzowi gości! Co to było za uderzenie! Klasa!

• CO ZA BRAMKA! Willian strzela znakomitą bramkę z rzutu wolnego i Chelsea po raz kolejny na prowadzieniu!

• ... natomiast Hazard zmienia Oscara

• I jeszcze raz w ataku przyjezdni! Tym razem prawą stroną, jednak w ostatnim momencie interweniuje powracający defensor gospodarzy

• Mamy dwie zmiany w zespole Jose Mourinho - Pedro zmienia Fabregasa...

• Co za mecz Dragiovicia! Najpierw trafienie samobójcze, a teraz gol wyrównujący! Tym razem centra z rzutu rożnego, z którą mija się Begović. Do futbolówki dopada defensor Dynama i pewnym uderzeniem zdobywa gola na wagę remisu!

• MAMY WYRÓWNANIE! Aleksandar Dragović strzela "drugą" bramkę w dzisiejszym meczu!

• Niepewna interwencja Terrego. Kapitan gospodarzy zagrywa do bramkarza, jednak ten wypuszcza futbolówkę z rąk. Gonzalez atakuje i trafia w boczną siatkę. Jeszcze mamy korner

• Chelsea próbuje długim zagraniem do przodu, jednak to po raz kolejny zbyt mocne

• Niezłe wykonanie rzutu rożnego! Piłka trafiła do Moraesa, ten uderza na bramkę, jednak Yarmolenko będący jeszcze bliżej mija się z piłką, a futbolówka mija słupek!

• Ostra centa Yarmolenki z rzutu wolnego, jednak na drodze piłki stanął Kurt Zouma, rzut rożny dla gości

• Co ciekawe, w drugiej części spotkania to Dynamo jest częściej przy piłce

• Brzydkie wejście Buyalskiego w nogi Maticia i zasłużona kara w postaci żółtej kartki

• Ostatnie minuty należą do piłkarzy Rebrowa, gdyż to oni utrzymują się przy piłce, jednak nie wyprowadzają ofensywnej akcji.

• Niesamowicie dziś aktywny Willian dośrodkowywał z rzutu wolnego, defensywa Dynama wybiła piłkę na korner

• Mogło, a nawet powinno być 2:0! Fabregas z lewej strony zbiegł pod pole karne gości i podał na szesnasty metr do Oscara, który oddał uderzenie, jednak kapitalną interwencją popisuje się Shovkovsky!

• Niezły kontratak Chelsea Londyn. Na prawym skrzydle znalazł się chyba najlepszy dziś zawodnik "The Blues" - Willian, który dośrodkował w pole karne, lecz Fabregas nie zdążył dopaść do piłki

• Gra w drugiej połowie jest jeszcze bardziej ciekawa, niż przed zmianą stron. Czy Dynamo da radę odrobić jednobramkową stratę?

• Yarmolenko po raz kolejny centruje i po raz kolejny za mocno. Nie jest dziś Ukrainiec najlepiej dysponowany.

• Piłkę w obronie rozgrywa "Chluba Ukrainy". Wygląda to tak, jakby im się nie śpieszyło.

• Bardzo dobre dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry! Z futbolówką najpierw mija się Terry, a następnie Zouma nie trafił z około piątego metra!

• Antunes zobaczył żółty "kartonik" po faulu na Willianie

• Uderzenie Garmasza z 18 metra po minięciu Ramiresa, pewnie interweniuje jednak Begović, piłkę dobijał jeszcze Gonzalez ale posłał futbolówkę wysoko nad bramką

• Na spalonym złapany Costa

• Drugiej zmiany dokonuje szkoleniowiec przyjezdnych - boisko opuszcza Artiom Kravets, a melduje się na nim Junior Moraes

• Dośrodkowanie przed "szesnastkę" gospodarzy, lecz Londyńczycy nie mieli z tą wrzutką problemów

• Znów sporna sytuacja w polu karnym! Gonzalez uderzył z 16 metra, a piłka trafiła prosto w rękę Baby! Znów sędzia nie wskazał na "wapno"

• Corner dla Ukraińców. Centra przed bramkę, ale Diego Costa wybija jeszcze raz poza boisko. Jeszcze jedno dośrodkowanie.

• Bardzo wysokie tempo spotkania w pierwszych minutach drugiej połowy

• I świetna okazja z drugiej strony! Dośrodkowanie z lewej flanki do dobrze ustawionego Williana, Brazylijczyk uderzył jednak w sam środek bramki

• Znów atakują goście! Yarmolenko wbiegł z piłką w pole karne, ostro ją zacentrował, lecz ta niewiele minęła po rykoszecie dalszy słupek bramki

• Dobra piłka w kierunku Costy, lecz napastnik gospodarzy nie dopadł do futbolówki

• Znakomita okazja dla przyjezdnych! Rozegranie do wychodzącego na pozycję Kravetsa, jednak kapitalną interwencją popisuje się powracający na pozycję Zouma!

• Gospodarze znów starają się szybko przedostać pod bramkę Dynama Kijów.

• W przerwie zmiany dokonał trener gości - boisko opuścił Serhij Sydorczuk, na boisku pojawia się Denis Garmasz.

• Gra wznowiona! Przy piłce zawodnicy Serhija Rebrowa!

• Bardzo dobra gra podopiecznych Jose Mourinho w pierwszej połowie meczu. Udokumentowali tę przewagę bramką. Własnego bramkarza pokonał Aleksandar Dragovic. "The Blues" mieli dużo więcej dobrych okazji, naromiast piłkarze Dynama jedynie czasami przedostawali się pod bramkę gospodarzy. Czy po przerwie obraz meczu będzie taki sam? A może coś się zmieni? Z pewnością będzie równie ciekawie! Proszę się z nami nie rozstawać! Wracamy po krótkiej przerwie!

• Czeski sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej odsłonie meczu i zaprasza piłkarzy na przerwę! Chelsea Londyn zasłużenie prowadzi na Stamford Bridge!

• Diego Costa pada w polu karnym po kontakcie z rywalem, jednak Pavel Kralovec każę mu szybko wstawać!

• Rybalka świetnym podaniem uruchamia na prawej stronie Yarmolenkę, jednak ten przegrywa pojedynek z powracającym Terrym! Mogła wyjść z tego bardzo dobra szansa na wyrównanie!

• Uderzenie z dystansu Fabregasa, lecz bardzo, ale to bardzo niecelne

• Arbiter doliczył 2 minuty do podstawowego czasu gry I połowy!

• Paragwajczyk Gonzalez centrował piłkę z lewej strony, jednak przesadził z mocą tego dośrodkowania

• Dośrodkowanie Fabregasa przed bramkę, ale bez najmniejszych problemów przyjezdni radzą sobie z tą centrą.

• Po raz kolejny w posiadaniu piłki znalazł się Costa, Brazylijczyk rozegrał piłkę do Oscara, lecz temu piłkę spod nóg wybił Rybalka - korner dla gospodarzy

• Wejście w pole karne Diego Costy, Brazylijczyk odegrał futbolówkę do Fabregasa, lecz Hiszpan przegrał pojedynek z defensorem gości i nie oddał nawet strzału

• Chelsea z minut na minutę gra coraz lepiej. Goście nie potrafią na razie im dorównać

• Centra z rzutu rożnego już lepsza. Do piłki dopadł Gonzalez, lecz jego uderzenie powędrowało wysoko nad poprzeczką

• Tym razem niezła szansa dla gości. Andrij Yarmolenko dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, jednak zrobił to na tyle niedokładnie, że żaden z jego partnerów nie mógł dojść do futbolówki. Piłkę na rzut rożny wybił Matić

• Kolejny atak gospodarzy! Znów centrował Willian, jednak piłka nie dotarła do wchodzącego w "szesnastkę" Diego Costy

• Willian znalazł się na prawej stronie boiska i posłał ostrą piłkę w pole karne. Przy próbie wybicia piłki defensor przyjezdnych, Aleksandar Dragović, kieruje futbolówkę w kierunku własnej bramki!

• GOOOL! Mamy trafienie samobójcze Aleksandara Dragovicia! Chelsea wychodzi na prowadzenie!

• Yarmolenko, który jednak jest w stanie grać, zaskakuje gospodarzy i decyduje się na uderzenie z dalekiego dystansu. Futbolówka jednak przelatuje z dala od bramki strzeżonej przez Begovicia.

• Niezła okazja dla "The Blues"! Oscar za nisko dośrodkował z rzutu wolnego, lecz dopadł ponownie do piłki, zacentrował przed pole karne, tam Diego Costa starał się oddać uderzenie jednak przegrywa pojedynek w powietrzu. Do futbolówki dopada Fabregas i uderza, jednak wysoko nad bramką!

• Nemanja Matić faulowany na lewej flance. Chelsea ma dogodną sytuacje na stworzenie zagrożenia

• Fabregas centruje przed bramkę. Futbolówka jednak zmierza wprost w ręce idealnie ustawionego golkipera gości!

• Oscar rozgrywa na 16 metr do Diego Costy, Hiszpan przez moment wdał się w drybling z rywalami, lecz defensywa gości była czujna i wybiła piłkę na rzut rożny

• Posiadanie piłki po niecałych 30 minutach gry:

Chelsea - 53%

Dynamo - 47%

Różnica w posiadaniu futbolówki jest niewielka, lecz to gospodarze wyraźnie dominują

• Derlis Gonzalez ukarany żółtą kartką za brzydki faul w nogi rywala

• Dośrodkowanie Gonzaleza z lewej strony, jednak zablokowane przez Azpilicuetę. Przy piłce wciąż jednak są przyjezdni

• Yarmolenko po kontakcie z jednym z rywali leży na murawie. Wygląda to na kontuzję i chyba czeka nas pierwsza zmiana. Zawodnik Dynama trzyma się za udo. Ogromna strata dla zespołu gości!

• Długa piłka kierowana do Kravetsa, jednak uprzedził go John Terry

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości - tym razem Williana, lecz zostało ono zablokowane, do piłki dopadł jeszcze Ramires, ale jego centra również została wybita

• Doskonała postawa w defensywie Khacheridiego! Willian wpada z futbolówką w pole karne Dynama, jednak bardzo pewnie defensor gości wybił mu piłkę

• Vida głęboko dośrodkowuje w pole karne Chelsea, lecz tam z wyłapaniem piłki problemów nie miał Asmir Begović

• Fabregas prostopadle na prawej stronie do Williana, jednak zbyt mocno. Antunes interweniuje w defensywie i wybija piłkę. Ta wpada pod nogi Baby, który wbiega w pole karne gości, jednak Vida pewnie interweniuje!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu gospodarzy, piłka leciała w stronę ustawionego przed "szesnastką" Diego Costy, lecz uprzedzili go defensorzy Dynama

• Było teraz bardzo niebezpiecznie pod bramką Begovicia! Cesar Azpilicueta za lekko zagrywał piłkę do swojego bramkarza, wystartował do niej momentalnie Derlis Gonzalez, lecz Bośniak wybił futbolówkę w ostatnim momencie

• Faul na jednym z zawodników gości ok. 25 metrów od bramki Begovicia, do piłki podszedł Rybalka, lecz uderzenie wylądowało w murze

• Gonzalez decyduje się na strzał z dystansu, jednak Azpilicueta wraca na pozycję i blokuje to uderzenie.

• Pierwsza dogodna sytuacja dla piłkarzy Mourinho! Aktywny w pierwszych minutach meczu Ramires rozegrał piłkę na skrzydło do Azpilicuety, ten dośrodkowuje przed bramkę do Oscara, leczu uderza Brazylijczyka z półwoleja trafiło w sam środek bramki.

• Pierwsza akcja Ukraińców, Lewą stroną boiska z piłka biegł Yarmolenko, jednak dobrze ustawieni obrońcy Chelsea zmusili go do błędu

• Uderzenie Ramiresa sprzed pola karnego - pewnie interweniuje golkiper Dynama

• Na prawej stronie boiska podania wymieniał Oscar z Willianem, lecz ten pierwszy za mocno odegrał futbolówkę i od brami zacznie Shovkovsky

• Ostre dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz piłkę wybili defensorzy gości

• Diego Costa znalazł się z piłką na lewej flance, dobiegł do końcowej linii i starał się dorzucić piłkę, jedna dobrze w tej sytuacji zachował się Aleksandar Dragovic i zablokował futbolówkę. Korner dla gospodarzy

• "The Blues" na razie nie chcą oddać inicjatywy zespole Dynama

• Kolejne przewinienie - tym razem faulowany Ramires przez Buyalskiego

• Diego Costa faulował jednego z defensorów gości na ich połowie.

• ZACZYNAMY! Przy piłce podopieczni Jose Mourinho!

• Piłkarze wyszli już na murawę i za chwilę odsłuchają hymnu Ligi Mistrzów!

• Za 10 minut startujemy!

• Nieobecni w dzisiejszym pojedynku z powodu kontuzji:

Chelsea Londyn - Radamel Falcao, Thibaut Courtois, Branislav Ivanović

Dynamo Kijów - brak

• Oba zespoły spotykają się dopiero po raz drugi w historii. Tak jak już wspominałem, w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

• Sędzią w dzisiejszym meczu będzie pan Pavel Kralovec z Czech.

• W dzisiejszym spotkaniu miejsce będą miały dwa jubileusze, a mianowicie setny mecz Cesca Fabregasa w europejskich pucharach oraz dwusetne spotkanie Ramiresa w w barwach "The Blues".

• Dostępna jest również taktyka Dynama Kijów.

• Przypomnijmy sobie jeszcze tabelę grupy G, w której poza Anglikami i Ukraińcami grają FC Porto oraz Maccabi Tel Awiw:

FC Porto - 7 pkt (bilans bramek 6:3)

Dynamo Kijów - 5 pkt (4:2)

Chelsea Londyn - 4 pkt (5:2)

Maccabi Tel Awiw - 0 pkt (0:8)

• Rzut oka na pełne zestawienie Londyńczyków.

• Podstawowy skład gości również poznaliśmy, więc przyszła pora na ławkę rezerwowych:

Oleksandr Rybka, Mykola Morozyuk, Miguel Veloso, Radoslav Petrović, Denis Garmash, Oleg Gusev, Junior Moraes

• Podopieczni Serhija Rebrowa radzą sobie w lidze znacznie lepiej niż zespół z Anglii. Dynamo po 12 meczach obecnego sezonu jest wiceliderem tabeli, lecz ma tyle samo punktów co liderujący Szachtar Donieck. Obie ekipy uzbierały 31 "oczek". Ukraińcy w poprzedniej kolejce pewnie pokonali Metalist Charków 2:0.

• Forma gospodarzy od początku sezonu jest delikatnie mówiąc słaba. "The Blues", po 11 meczach w Premier League znajdują się się dopiero na 15. miejscu z jedenastoma punktami w kieszeni. W ostatniej kolejce podopieczni Jose Mourinho ulegli w derbowym spotkaniu Liverpoolowi 1:3. Środowa konfrontacja w Lidze Mistrzów będzie jedną z ostatnich szans portugalskiego trenera na pozostanie w Chelsea Londyn.

• Mamy już dostępną pierwszą jedenastkę gospodarzy, więc czas na ławkę rezerwowych:

Jamal Blackman, Gary Cahill, Ruben Loftus-Cheek, Robert Kenedy, Eden Hazard, Pedro Rodriguez, Loic Remy

• W dniu dzisiejszym już raz obie ekipy skrzyżowały miecze - w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Chelsea Londyn pewnie pokonała mistrza Ukrainy 3:1. W pierwszym spotkaniu padł identyczny wynik.

• Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami, na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, zakończył się bezbramkowym remisem. Czy podopieczni Serhija Rebrowa znów powstrzymają mistrzów Anglii? Odpowiedź na to pytanie poznamy za około trzy godziny!

• Dobry wieczór! Chelsea Londyn podejmie na Stamford Bridge Dynamo Kijów, w ramach 4 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na relację z tego spotkania gorąco zaprasza Państwa Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko! Początek spotkania już za nieco ponad godzinę!

• Chelsea Londyn - Dynamo Kijów LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Ostatnia szansa dla Jose Mourinho

W meczu grupy G, 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Chelsea Londyn podejmie na Stamford Bridge Dynamo Kijów. Jest to prawdopodobnie ostatnia szansa dla szkoleniowca "The Blues" na zachowanie swojej posady, lecz nie będzie łatwo ją wykorzystać. Do Anglii przylatuje bowiem mistrz Ukrainy, który już raz zdołał powstrzymać mistrzów Anglii.