Chelsea Londyn

2

FC Porto

0

• Kibice muszą być zadowoleni z widowiska, które oglądali dzisiaj na boisku. Liczne ataki z jednej i drugiej strony musiały się podobać fanom za równo Chelsea, jak i FC Porto. Tymczasem już wszystko wiemy - The Blues oraz Dynamo Kijów awansują do 1/8 finału Champions League! Chluba Ukrainy pokonała na własnym obiekcie Maccabi Tel Awiw (1:0) i gra dalej. Smoki z Portugalii muszą zadowolić się Ligą Europy. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobranoc!

• KONIEC! CHELSEA LONDYN WYGRYWA 2-0 I GRA DALEJ! FC PORTO ZA BURTĄ LIGI MISTRZÓW, TYLKO W LIDZE EUROPY!

• Yacine Brahimi miał znakomitą okazję na gola kontaktowego! Napastnik gości dostał piłkę w środku pola karnego i pięknie strzelił z pierwszej piłki, ale piłka minęła prawy słupek.

• Loic Remy znalazł sobie miejsce na krawędzi pola karnego, lecz oddał słaby strzał, który poleciał daleko od prawego słupka.

• Cuneyt Cakir doliczył 180 sekund do podstawowego czasu gry!

• I już ostatnie przemeblowanie w The Blues - z boiska schodzi Eden Hazard, a zastępuje go Loic Remy.

• Wydaje się, że Porto nie ma już szans na korzystny rezultat. Goście mieli dobry okres swojej gry, ale teraz wyraźnie zwolnili.

• Hazard przewracany na własnej połowie boiska i arbiter zdecydował się na podyktowanie gospodarzom rzutu wolnego.

• Jose Mourinho dokonał drugiej roszady - na ostatnie kilka minut na placu gry melduje się John Obi Mikel. Nigeryjczyk zastąpił Diego Coste.

• Willian centrował w pole karne, ale Iker Casillas pewnie chwycił futbolówkę. Tempo spotkania już bardzo mocno spadło.

• "The Special One" może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych:

• Corona po precyzyjnym podaniu posłał mocny strzał z dystansu. Thibaut Courtois spokojnie bron to uderzenie.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Tello i belgijski golkiper Chelsea bez kłopotów wyłapał futbolówkę.

• Zmiana w drużynie Chelsea - z boiska schodzi Oscar, a w jego miejsce pojawia się Pedro.

• Słupek ratuje Porto! Hazard znakomicie przedarł się na lewym skrzydle, a następnie uderzył z ostrego kąta i był bliski zdobycia bramki.

• Eden Hazard na krawędzi pola bramkowego przyjął dokładne dośrodkowanie i główkował w stronę lewego słupka. Na jego nieszczęście bramkarz udaremnił tą próbę.

• Layun niedokładnie wykonał stały fragment gry. Chwilę później Diego Costa odebrał długie prostopadłe podanie, ale Iker Casillas zasłużył na nagrodę za swoją znakomitą reakcję i przechwyt piłki.

• Znakomite uderzenie Tello z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Courtoisa! Tylko korner dla wicemistrzów Portugalii.

• Cały czas obserwujemy niezwykle żywe spotkanie. Aktualnie przy piłce znajdują się Portugalczycy, który próbują przebrnąć się prawym skrzydłem.

• Jesus Corona był przy piłce i próbował pokonać przeciwnika. Zrobił to, ale jego bieg jest przerwany przez sędziego, który dopatrzył się faulu ofensywnego.

• Miguel Layun zagrywał z rzutu wolnego kilka metrów od pola karnego. Ładne dośrodkowanie, ale Thibaut Courtois pokazał się w dobrym świetle przechwycił piłkę. Chwilę później Vincent Aboubakar zamykał bardzo dokładne prostopadłe podanie, ale jeden z obrońców odebrał mu piłkę. Znakomicie gra dziś defensywa Chelsea!

• Branislav Ivanovic dostał żółty "kartonik" za spóźnione wejście.

• Branislav Ivanovic znalazł trochę przestrzeni, aby zagrać wysokie podanie, ale żaden z kolegów nie przejął piłki i wysiłek defensora gospodarzy poszedł na marne.

• Piętą próbował zaskoczyć Casillasa Oscar, ale dobrze ustawiony był golkiper Porto i nie dał się oszukać.

• Ostatniej zmiany dokonuje szkoleniowiec gości - boisko opuścił Hector Herrera, a zastąpił go Cristian Tello.

• Danilo Pereira próbował znaleźć jednego ze swoich kolegów z drużyny, ale podał zbyt mocno i szansa na powodzenie akcji przepadła.

• Ależ zmarnowana okazja Diego Costy! Hiszpan miał bardzo dużo miejsca, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem i został powstrzymany przez Danilo Pereirę.

• Eden Hazard obsłużył kolegów ładnym dośrodkowaniem, ale Iker Casillas piąstkując wybił piłkę.

• Przekombinowali teraz swój atak przyjezdni i grę od wrzutu z autu wznowią podopieczni Jose Mourinho.

• Przetrwali szturm Portugalczyków zawodnicy Chelsea i mają teraz chwilę oddechu. Z pewnością możemy spodziewać się kolejnych groźnych ataków gości, którym już nic nie pozostało do stracenia.

• Layun wykonał rzut rożny, ale jeden z obrońców wyskoczył w powietrze i wybił piłkę głową. Chwilę później Ramires nie odnalazł żadnego z kolegów w "szesnastce" gości - słabe dośrodkowanie.

• Yacine Brahimi po wrzutce ze skrzydła oddał bardzo mocny strzał. Jeden z obrońców The Blues znalazł się na linii strzału i tym samym zepsuł szyki napastnikowi gości. Mamy korner.

• W fantastycznej formie jest Willian:

• Miguel Layun próbował znaleźć jednego z kolegów w polu karnym. Bramkarz Chelsea wyskoczył wysoko ponad wszystkich zawodników i spokojnie przechwycił futbolówkę.

• Branislav Ivanovic pociągnął przeciwnika do tyłu i mamy rzut wolny dla FC Porto.

• Godzina gry za nami! W Kijowie wciąż bez zmian, co oznacza, że przy obecnym wyniku w Londynie Chelsea utrzymuje się na pierwszym miejscu, zaś Porto spada na trzecią lokatę!

• Courtois nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki po zbyt głębokim dośrodkowaniu Herrery.

• ... natomiast Maximiliano Pereire zmienia Ruben Neves

• Podwójna zmiana w zespole FC Porto - z boiska schodzi Giannelli Imbula, a zastępuje go Vincent Aboubakar...

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, Jesus Corona wykonał na prawdę dobre dośrodkowanie w pole karne. Obrona Chelsea jest dziś jednak bardzo czujna.

• Danilo chciał się przedrzeć na wolne pole, ale przeciwnicy wyjaśnili sytuację. Rzut rożny dla Smoków.

• Eden Hazard znalazł dobrze ustawionego kolegę w polu karnym. Willian po prostu wbił piłkę w prawy dolny róg bramki. Iker Casillas bez szans! FC Porto w bardzo trudnej sytuacji!

• GOOOOOOL! WILLIAN! CHELSEA PODWYŻSZA PROWADZENIE!

• Azpilicueta powalony na murawę w środkowej strefie boiska i arbiter bez cienia wątpliwości odgwizduje przewinienie.

• Miguel Layun popatrzył z wyrzutem na Brahimiego, który odebrał jego podanie. Strzał napastnika FC Porto z krawędzi pola karnego przeleciał wysoko ponad poprzeczką.

• Świetna indywidualna akcja w wykonaniu Jesusa Corony. Zawodnik gości pokonał dwóch obrońców przed oddaniem strzału tuż zza linii pola karnego, skierowanego pod poprzeczkę. Thibaut Courtois był przygotowany na to uderzenie i wyłapał piłkę.

• Willian przejął precyzyjne podanie i zostając sam na sam z bramkarzem kieruje piłkę w środek bramki. Iker Casillas był czujny, jak zresztą zwykle i łatwo zatrzymał ten strzał.

• Diego Costa szarżował na lewym skrzydle, aż upadł na murawę. Arbiter uznał, że reprezentant Hiszpanii symulował i gra nie została przerwana.

• GRA WZNOWIONA! SMOKI OD ŚRODKA BOISKA I GRAMY!

• Zawodnicy wracają już na murawę Stamford Bridge!

• Odrobina statystyk po pierwszej części meczu:

• Obecny rezultat spycha Portugalczyków na trzecią pozycję, gdyż w drugim meczu tej grupy Dynamo Kijów prowadzi z Maccabi. To zwiastuje ogromne emocje w drugiej części gry!

• To nie była najlepsza połowa w wykonaniu jednych i drugich. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy i zdominować rywala w pierwszej części spotkania. Gra Chelsea Londyn opierają się głównie na tworzeniu okazji poprzez szybkie kontrataki, w przeciwieństwie do drużyny FC Porto, która próbuje utrzymywać się przy piłce wymieniając dużo podań. Bardzo przypadkowa bramka samobójcza Ivana Marcano rozdziela oba zespoły. Wracamy za kilkanaście minut! Proszę się z nami nie rozstawać!

• ARBITER ZAKOŃCZYŁ PIERWSZĄ CZĘŚĆ MECZU! CHELSEA PROWADZI PO SAMOBÓJCZYM GOLU MARCANO!

• Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Costa, ale golkiper Porto zdołał strącić piłkę na rzut rożny. Chwilę później bardzo dobrym piąstkowaniem po dośrodkowaniu Williana popisał się Iker Casillas.

• Linia obrony przeciwnika zatrzymała się jak jeden mąż we właściwym momencie i Diego Costa został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Diego Costa powalony na murawę przez Martinsa Indi i arbiter po raz kolejny zmuszony jest sięgnąć po żółtą kartkę.

• Yacine Brahimi zdecydował się spróbować szczęścia i po precyzyjnym podaniu posłał mocny strzał w lewy dolny róg.Thibaut Courtois ma dziś dobre wyczucie i spokojnie obronił to uderzenie.

• Danilo Pereira otrzymuje żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymywanie Diego Costy.

• Willian po raz kolejny nieudanie zacentrował piłkę. Chwilę później zupełnie nieudane dośrodkowanie Layuna i piłka poszybowała w trybuny. Z piątego metra grę wznowi Courtois.

• Sędzia odgwizduje faul. Maximiliano Pereira zagrał zbyt ostro. Rzut wolny dla drużyny Jose Mourinho.

• Centra Williana w pole karne została wybita głową przez jednego z defensorów Smoków. Po chwili mieliśmy zbyt głębokie dośrodkowanie Maicona z rzutu rożnego i futbolówkę bez żadnego kłopotu wyłapał Courtois.

• Rzut wolny wykonał Willian. Piłka została jednak bez problemu wybita przez jednego z obrońców. Rzut rożny dla drużyny Chelsea.

• Maximiliano Pereira za podcięcie i przewrócenie przeciwnika zostaje ukarany żółtą kartką.

• Maxi Perreira faulował Oscara na prawym skrzydle i arbiter zdecydował się podyktować rzut wolny dla miejscowych.

• Miguel Layun posłał niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne, ale obrońcy gospodarzy zachowali zimną krew i wybili piłkę.

• Ta żółta kartka była zasłużona. Nemanja Matic zrobił naprawdę ostry wślizg i Cuneyt Cakir nie wahał się go ukarać kartką.

• Jesus Manuel Corona wbiegł w "szesnastkę" i oddał strzał z linii pola karnego, ale jeden z obrońców zablokował piłkę. Sędzia liniowy wskazuje na chorągiewkę narożnika, FC Porto ma rzut rożny.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Azpilicuety i futbolówka wychodzi poza linię końcową. Od własnej bramki grę wznowi Casillas.

• Willian posłał idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz piłka powędrowała poza pole karne. The Blues mogą żałować zmarnowanej okazji.

• Można powiedzieć - no nareszcie! Oscar przejął podanie na krawędzi pola karnego i oddał strzał, który zostaje wspaniale zablokowany przez obrońcę. Chelsea wykona za moment rzut rożny.

• Obraz gry nie jest imponujący w ostatnich minutach. W tym momencie niestety nie oglądamy interesującego widowiska.

• Świetna kombinacja podań - Yacine Brahimi i Danilo Pereira podawali do siebie piłkę na jeden kontakt, zmierzali w kierunku bramki, ale w odpowiednim momencie połapali się we wszystkim defensorzy gospodarzy.

• Zamieszanie w polu karnym Porto po dośrodkowaniu Williana, ale ostatecznie defensorzy zespołu z Portugalii wybili piłkę.

• Maicon próbował pozbawić piłki przeciwnika, ale w końcu fauluje kopiąc go w nogi. Sędzia gwiżdże i przerywa grę. Rzut wolny z niebezpiecznej pozycji dla Chelsea.

• Maximiliano Pereira starał się wykończyć dośrodkowanie z prawej flanki, ale nie stworzył żadnego zagrożenia bramkarzowi The Blues.

• Diego Costa ukarany żółtą kartką za faul na Ikerze Casillasie.

• Zbyt mocne podanie do Diego Costy ze środka pola i piłkę pewnie wyłapał Iker Casillas.

• Eden Hazard na pełnej szybkości wbiegł w pole karne rywali i upał na murawę, ale arbiter nakazuje grać dalej.

• W bardzo głupi sposób, bez udziału przeciwnika stracił piłkę Eden Hazard. Do ataku momentalnie zabrało się FC Porto.

• Iker Casillas znakomicie zatrzymał Diego Costę, ale z "dobitką" Marcano nie miał szans:

• Widać zupełny brak pomysłu na grę w poczynaniach zawodników FC Porto. Przyjezdni przejęli futbolówkę, ale nie potrafią przedostać się pod pole karne mistrzów Anglii.

• Chelsea Londyn chce pójść za ciosem, ale seria dośrodkowań w pole karne rywali nie przyniosła im żadnej korzyści.

• Ogromny pech zawodników gości! Diego Costa otrzymał znakomite prostopadłe podanie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Casillasem. Na nieszczęście dla gości piłka odbiła się od Marcano i wpadła do siatki. Mnóstwo przypadku w tej sytuacji!

• MAMY TRAFIENIE SAMOBÓJCZE! IVAN MARCANO PAKUJE PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Ivanović ucierpiał w starciu z jednym z rywali i gra została na moment przerwana.

• Zawodnicy FC Porto spokojnie wymieniają się podaniami w okolicach linii środkowej boiska. Można powiedzieć, że pierwszy okres gry wyraźnie pod ich dyktando.

• Nemanja Matić za wysoko podniósł nogę w walce o piłkę na lewym skrzydle, co nie uszło uwadze arbitra. Od rzutu wolnego rozpoczną przyjezdni.

• Próbują odgryźć się londyńczycy, ale jak na razie bezskutecznie. Od wrzutu z autu grę wznowią piłkarze Julena Lopetegui'a.

• Przycisnęli zawodnicy FC Porto! Chelsea była zamknięta we własnej szesnastce. Z ostrego kąta uderzył Brahimi, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Courtois

• Wrzutem z autu na wysokości linii środkowej boiska grę wznowili zawodnicy Julena Lopetegui'a.

• Znów futbolówkę ze stałego fragmentu gry centrował Willian. The Blues nie stworzyli zagrożenia dla defensywy Porto.

• Pierwszy stały fragment gry dla The Blues. Willian centrował z rzutu wolnego, z lewej strony boiska. Piłka otarła się o jednego zawodnika gości i wyszła na rzut rożny.

• GRAMY! OD ŚRODKA BOISKA ZACZĘŁA LONDYŃSKA CHELSEA!

• Zawodnicy pojawili się już na placu gry i za chwilę wysłuchają hymnu Ligi Mistrzów!

• Kapitan The Blues gorąco przywitany na Stamford Bridge:

• Wyłonienie faworyta tej konfrontacji nie jest proste. choć wydaje się, że postawienie na FC Porto byłoby rozsądną decyzją. Chelsea Londyn, do awansu wystarczy tylko remis. Sprawa komplikuje się jednak w przypadku gości, którzy będą musieli czekać na wynik pojedynku Dynama Kijów z Maccabi Tel Awiw, no chyba że pokonają The Blues. Obie drużyny z pewnością chcą wygrać i przy tym awansować do kolejnej rundy. Emocji z pewnością nie zabraknie! Startujemy za nieco ponad 30 minut!

• Willian z pewnością będzie dziś dużym zagrożeniem dla defensywy Smoków:

• W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, na Estádio do Dragão w Porto, podopieczni Julena Lopetegui'a dosyć niespodziewanie pokonali Chelsea Londyn (2:1). Gole w tamtym spotkaniu strzelali Andre, Maicon oraz Willian. Czy Smokom uda się po raz drugi pokonać mistrzów Anglii?

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Cuneyt Cakir z Turcji. Oto najważniejsze statystyki arbitra:

Liga Mistrzów (2015/2016) - 3 spotkania, 11 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

Eliminacje Euro 2016 - 3 spotkania, 18 żółtych kartek, 3 czerwone kartki

Turkish Super Lig (2015/2016) - 6 spotkań, 29 żółtych kartek, 1 czerwona kartka

• Bramka Michaela Ballacka zdobyta w spotkaniu z FC Porto w 2007 roku:

• Rzut oka na tabelę grupy G, w której poza Anglikami i Portugalczykami grają także Dynamo Kijów oraz Maccabi Tel Awiw:

1. Chelsea Londyn - 10 pkt (bilans bramek 11:3)

2. FC Porto - 10 pkt (9:6)

3. Dynamo Kijów - 8 pkt (7:4)

4. Maccabi Tel Awiw - 0 pkt (1:15)

• Zawodnicy, którzy nie wystąpią w dzisiejszym meczu z powodu kontuzji:

Chelsea Londyn - Radamel Falcao

FC Porto - Pablo Daniel Osvaldo

• Sytuacja w drużynie FC Porto ma się bardzo dobrze. Goście nie myślą o odstawaniu od Sportingu Lizbona, który przewodzi w Primeira Lidze. Portugalczycy wygrali cztery ligowe mecze z rzędu. W ostatniej kolejce, zawodnicy Julena Lopetegui'a uporali się z Pacos de Ferreira (2:1) i dzięki temu zwycięstwu, nie stracili dystansu dwóch punktów do lidera.

• Ustawienie taktyczne zespołu Julena Lopetegui'a:

• Przyszła pora na ławkę rezerwowych FC Porto:

Helton, Ruben Neves, Evandro, Silvestre Varela, Cristian Tello, Vincent Aboubakar, Alberto Bueno

• Chelsea Londyn w Premier League spisuje się bardzo słabo. Najlepiej świadczy o tym to, że The Blues zdobyli w lidze 15 "oczek" i znajdują się na 14. pozycji. W miniony weekend gospodarze po niezbyt ciekawej konfrontacji, przegrali na własnym obiekcie z AFC Bournemouth (0:1). Doskonale pokazuje to, ze gospodarze nie wyszli jeszcze z kryzysu w Premiership.

• Skład desygnowany do gry przez Jose Mourinho:

• Poznaliśmy podstawową jedenastkę Chelsea Londyn, więc czas na ławkę rezerwowych:

Asmir Begovic, Gary Cahill, John Obi Mikel, Robert Kenedy, Cesc Fabregas, Pedro, Loic Remy

• Dziś odbyło się także spotkanie The Blues z ekipą Smoków w fazie grupowej młodzieżowej Ligi Mistrzów. Zakończył się on bezbramkowym remisem. Pierwszy pojedynek również zakończył się remisem (3:3).

• Gorąco zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią, przygotowaną do dzisiejszego spotkania.

• Dobry wieczór Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, pomiędzy Chelsea Londyn, a FC Porto zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!